Kompostownik jaki?Z czego?Jak zbudować?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
krzysiek1240
200p
200p
Posty: 366
Od: 23 lut 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Kompostownik jaki?Z czego?Jak zbudować?

Post »

Bardzo dziękuje za pomoc :D
Pozdrawiam Krzysiek
rustin
100p
100p
Posty: 101
Od: 19 mar 2014, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kompostownik jaki?Z czego?Jak zbudować?

Post »

Witam wszystkich
Odkopie temat.
Zastanawiam się nad kompostownikiem z allegro ok 400l są za 100zl przesyłka. Zależy mi na estetyce bo mieszkam na osiedlu, działka jest 10ar z czego do kompostownik będzie wrzucana trawa z nie zagospodarowanej części działki czyli ok 400-500m2 i z ogródka chwasty który ma ok 50m2 na który to też będzie zuzywany ten kompost. Nie są to duże arealy ale pomysł kompostownika jest z problemem po koszeniu trawy.
Pytanie do Was, czy taki kompostownik plastikowy zda egzamin i czy wielkość będzie wystarczająca?
Regulamin Forum
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kompostownik jaki?Z czego?Jak zbudować?

Post »

Więcej o kompostowaniu jest w tym wątku https://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=7&t=32974 . Z kompostowaniem trawy nie jest tak prosto. Musisz poczytać o tym.
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kompostownik jaki?Z czego?Jak zbudować?

Post »

Z początku jest kiepsko ale jak już pierwsza partia trawy prerobi się na czarną breje to można nią przekładać świeżą trawę i całkiem ładnie się to przerabia.
A jak już zrobi się z tego ziemia i ją się przekłada warstwami na przemian z trawą to już szybko przerabia trawę.Dużo też daje lekkie podsuszenie trawy,tak z jeden dzień na dużym słońcu.
mirass
100p
100p
Posty: 150
Od: 12 sie 2019, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok. Jasła
Kontakt:

Re: Kompostownik jaki?Z czego?Jak zbudować?

Post »

Nadszedł i czas na mnie. Powstała pierwsza komora kompostownika z desek. Planowane są jeszcze 2 komory.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kompostownik jaki?Z czego?Jak zbudować?

Post »

Fajny pomysł z wysuwanymi deskami. Jakie są wymiary tej komory?
mirass
100p
100p
Posty: 150
Od: 12 sie 2019, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok. Jasła
Kontakt:

Re: Kompostownik jaki?Z czego?Jak zbudować?

Post »

leszeg, 1,2x1,2m. Wysokość 1,1m.
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kompostownik jaki?Z czego?Jak zbudować?

Post »

Ja jestem ciekawa kompostownika Aeroplus 6000
https://allegro.pl/oferta/kompostownik- ... 9082315600
nawet zastanawiałam się nad kupnem - do dzisiaj, kiedy to zorientowałam się, że sprzedawca podniósł cenę o uwaga 100 zł :/ jeszcze 2 tygodnie temu kompostownik kosztował 799 co i tak było ceną mega zaporową
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kompostownik jaki?Z czego?Jak zbudować?

Post »

Zauważyłem, że w dobie koronawirusa wszystkie ceny idą do góry. Nieraz jest to nawet 100% więcej. Jeśli chodzi o ten konkretny kompostownik to ja jednak bym się zastanowił nad tańszym i bardziej ekologicznym np. z drewna. Najtańszy jaki można zrobić to 4 palety skręcone 8 wkrętami.
Ewa05
500p
500p
Posty: 899
Od: 13 lut 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy okolice Włocławka

Re: Kompostownik jaki?Z czego?Jak zbudować?

Post »

Ciekawy pomysł wykonania kompostownika, wykorzystam.
Pozdrawiam Halina
Moje wiejskie rabatki
Awatar użytkownika
toolpusher
500p
500p
Posty: 543
Od: 5 maja 2017, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło - winne klimaty

Re: Kompostownik jaki?Z czego?Jak zbudować?

Post »

Zaimpregnuj deski jakimś środkiem przeciwgrzybicznym typu Tytan NW. Dłużej wytrzyma.
mirass
100p
100p
Posty: 150
Od: 12 sie 2019, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok. Jasła
Kontakt:

Re: Kompostownik jaki?Z czego?Jak zbudować?

Post »

Dzięki za radę. W sumie impregnowałem jakimś impregnatem na bazie oleju lnianego, ale nie mam nawet pojęcia przed czym chroni. Pewnie przed warunkami atmosferycznymi :roll:
Komora w dniu dzisiejszym została już zupełnie zapełniona (wcześniej kompostowałem na pryzmie i ten częściowo przerobiony kompost przewiozłem do kompostownika oraz dołożyłem nieco nowego materiału), więc trzeba zacząć myśleć o drugiej części lub od razu dwóch kolejnych.
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kompostownik jaki?Z czego?Jak zbudować?

Post »

leszeg pisze:Zauważyłem, że w dobie koronawirusa wszystkie ceny idą do góry. Nieraz jest to nawet 100% więcej. Jeśli chodzi o ten konkretny kompostownik to ja jednak bym się zastanowił nad tańszym i bardziej ekologicznym np. z drewna. Najtańszy jaki można zrobić to 4 palety skręcone 8 wkrętami.

wiesz, te eko drewniane są super, pod warunkiem, że Ci mąż nie każe słabej kobiecie widłami mieszać zawartości :( Na razie próbuje zepchnąć na mnie również przycinanie żywopłotu i koszenie trawy, jak jeszcze dojdzie budowa szklarni to rozwód gotowy ;:124

A tak porzucając żarty, miałam nadzieję, że szufladowy nie puści zapachów - jednak dom niemal w środku miasta stoi, kompostownik może wielu sąsiadom przeszkadzać nawet gdy okaże się bezwonny - zycie.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”