Nowe życie w starej chatce cz.III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witajcie :)
Dzisiaj było zimno i strasznie wiało. Z musu poszliśmy posiać warzywa i niestety zabrakło miejsca ;:222 Tyle grządek chyba jeszcze nie mieliśmy. Zerwałam na koniec trochę oregano do ususzenia :) Ładnie w tym roku rozrosło się.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu, przepięknie zaaranżowaliście ten taras. Tak przytulnie, a jednocześnie elegancko. Masz bardzo dobry gust i zmysł smaku. ;:108
Ja też już susze zioła- oregano, miętę, melisę. Z lubczyku zrobiłam pesto. Jutro tnę tymianki. Suszę na tacach, na ręczniku papierowym, przykryte też ręcznikiem. Pięknie schną, nic nie żółkną nie przesuszają się, tylko trzeba trochę czasu.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu jest już gdzie wypoczywać po wysiłku w ogrodzie i to bez względu na pogodę ;:333 Ja też susze oregano i kilka innych rosnących ziół, wszystko mielę i mam własną kompozycję przyprawową. Moje córki ją uwielbiają i coraz rzadziej kupuje przyprawy w sklepie. A suszę w pęczkach w temperaturze pokojowej, potem ocieram same listeczki. Mam nadzieję, że przymrozki nie narozrabiały.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu, taką piękną werandę określasz skromnym mianem tarasu?! Stworzyliście cacuszko, fantastyczny kącik wypoczynkowo - relaksacyjny. ;:138 ;:138 ;:138
Ja również suszę zioła, ale robię to tak samo jak Shire. ;:108
Ogród też kwitnący, wśród zieleni wyraźnie odcinają się plamy kolorowych kwiatów. ;:215
Jeszcze tylko niechby niebiosa zesłały piękną majową pogodę, a będzie jeszcze piękniej. Zatem dużo słoneczka życzę ;:3 ;:3 ;:3 i zdrowego całego tygodnia. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Fantastycznie taras zrobiliście.
I te zasłony, zwiewne, pięknie to wszystko wygląda. ;:63 ;:63
Pięknie odnowiliście i dom i działka świetnie zmieniona.
Roślin na bogato. ;:180
zioła już się suszą. ;:333
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu prześliczny tarasik na takim to fantastycznie się wypoczywa zrobiony na bóstwo jak z jakiegoś katalogu. No i twoje roślinki tez muszę pochwalić ślicznie Ci rosną i zdobią. Pozdrawiam Cie serdecznie życzę ;:3 i miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Nie obawiasz się, że taki super taras będzie Was przyciągał i zamiast pielić rabaty, będziecie tylko im się przyglądać, popijając przy tym pyszną kawusię ;:306 ? Mnie by przyciągał jak magnes ;:108
też suszę zioła, ale mam tylko tymianek i lubczyk. Wieszam na stryszku, a potem ocieram lub kruszę. Od mamy mam jeszcze miętę, a od teścia majeranek. Takie własne smakują zupełnie inaczej. Kiedyś zabrakło mi majeranku i kupiłam w sklepie, wcale nie pachniał, ani nie smakował majerankiem
Grządek zabrakło? Ależ będziesz miała zabawę na jesieni z przetwarzaniem :tan
Może wreszcie wiosna zrobi się wiosenna, boa jak na razie to okropnie zimno> Jedyna korzyść, że przy okazji popadało. Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Taras piękny, klimatyczny. ;:138 Niebieska petunia ;:218 śliczna.
Irysy łądnie zapączkowane, pewnie już cieszą kwiatami. ;:oj Moje strasznie nędzne, chyba ubiegłoroczna susza im ograniczyła kwitnienie. ;:174
Życzę dużo słońca, żeby plony w warzywniku były udane. ;:3
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Bardzo ładny taras i świetnie urządzony.
Super klimacik, i dzięki Wam i dzięki mebelkom czy zasłonom. ;:215
Polecasz, Kasiu suszenie ziół bardziej, np. lubczyku niż jego mrożenie?
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu, świetny pomysł, żeby suszyć zioła w tej suszarce. Mam suszarkę, ale dotychczas suszyłam zioła, wieszając je w wiązkach w kuchni, tak jak to czyniły nasze babcie.
Ale w takim razie muszę ściąć swoje oregano i zrobić tak jak Ty. :D

Jeszcze słowo o bodziszku żałobnym. Nie masz problemu z jego rozsiewaniem się, bo ja znajduję siewki nawet między kostką brukową?
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Monia dziękuję bardzo ;:196 Jak robisz pesto z lubczyku? Do czego je później dajesz?

Marysiu w pęczkach też suszę, nad kaloryferem w kuchni mam taki specjalny wieszaczek :)
Ja robię coś a'la vegeta do zup ;:108 Już słoiczek z tego roku mam.

Lucynko zwykły tarasik ;:172, ale dziękuję bardzo za miłe słowa ;:196
Oj przydałoby się ciepełko już na stałe ;:3 Znowu pada ;:222

Aniu dziękuję ;:196 Zasłony są grube i sztywne, może na zdjęciu wyglądają na zwiewne.

Alicjo dziękuję ;:196 Na tarasie najczęściej pijemy kawkę w przerwie między pieleniem albo innymi pracami, na odpoczynek jako taki jeszcze nie ma czasu.

Iwonko oj nie, to co zaplanowane musi być zrobione, a wtedy w nagrodę, w przerwie kawka ;:136
Masz rację, że własne smakują i pachną lepiej, mięta ze sklepu może się schować ;:108 Toż to wcale nie pachnie :;230

Soniu dziękuję bardzo ;:196 Petunia jest fioletowa, bardzo ładna jest i nie droga była. Tulipany miałam marne to chociaż irysy ładne ;:167 Warzywkami z grządek już sie częstujemy ;:215

Beatko dziękuję ;:196 Ja część suszę, a część mrożę, do rosołu np. daję mrożony lubczyk i liście selera, mam w woreczkach popakowane na raz.

Wando różnie suszę, w zależności czy mam miejsce, bo jednak te leżące trochę go zajmuja. Bodziszek rozrasta mi się w coraz większą kępę, siewek nie zauważyłam ;:224

Obrazek

Obrazek

Pokazuje warzywnik, póki w miarę czysty :;230
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu bardzo przyjemnie jest wypić kawkę siedząc na tak klimatycznym tarasie ;:108 Nic na głowę nie pada.
Oregano swego czasu suszyłam w mojej suszarce, którą sobie zakupiłam.Za szybko jednak chyba wyciągnęłam i po przełożeniu do pudełka spleśniało.Długo suszysz ? W końcu zamroziłam.
Warzywnik jaki zadbany :uszy

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu :wit . Boski macie tarasik , cudnie go urządziłaś ;:215 . Może przy stodole zrobię sobie takie miejsce z zadaszeniem . Jedno jest planowane ale pod takie miejsce do grillowania ze stołem a takie typowo pod taras to nie wiem , muszę coś wykombinować ;:306 . W sumie to ostatnio nie mam czasu na odpoczynek ale w niedzielne popołudnie może coś by się udało ;:306 . warzywnik macie spory, będzie plewienia ;:173 . Ważne by warzywka pięknie rosły i smakowały. Pozdrawiam :wit .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”