Mały Ogródek cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Kicek wypasiony ma się dobrze u Ciebie .Jolu niezapomniane widoczki kwitnących róż i nie tylko. U mnie niestety narcyzy są jednoroczne żaden nie zatrzymuje sie na dłużej no cóż chyba zbyt suche podłoże. Twoja gleba pasuje wszystkim roślinom szaleja nawet bez podlewania, a ja muszę hektolitry wody wylewać, a i tak wiecznie narzekają ze mają za mało Udanego sezonu Jolu a ta róża o którą pytałaś to Souvenir du dr Jamain
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witam miłych gości.
Pogoda dziś piękna, dużo ludzi na działkach.
Pilnuję dziś wnuki. Cyknęłam telefonem trzy foty, tyle miałam czasu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Soniu - Cymo
Narcyzy zawsze rozpoczynają u mnie nowy sezon. Cieszę się, że po raz kolejny mogę je podziwiać.
Ogródki zawsze poprawiają nam humor, a w tych tragicznych czasach szczególnie musimy być wdzięczni, że możemy w nich znaleźć odrobinę spokoju i szczęścia.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gosiu - Margo
Zaglądałam do Twojego ogródka. Wiosna przywróciła do życia w Twoim ogrodzie wiele roślin. Jest kolorowo i zielono. Napracowałaś się już mocno na początek sezonu. Mam na myśli sprzątanie igieł spod sosny. Twój ogródek jest zadbany i uprzątnięty. U mnie jeszcze jest dużo pracy do wykonania. Powoli zrobi się.
Wyczekuję lepszych wiadomości w sprawie pandemii, ale na razie czekamy na poprawę sytuacji.
Moje rabaty wymają jeszcze drobnej kosmetyki, ale cieszą się z ładnej pogody.


Obrazek

Obrazek

Jadziu - JAKUCH
Jakże miło, że do mnie zajrzałaś.
Lubię Twój ogródek . Zawsze coś ciekawego tam zobaczę. Masz dużo ładnych róż i oryginalnych roślin, a znajomość owadów zadziwiającą. Róża 'Souvenir du dr Jamain' ma przepiękne kwiaty i w kształcie i w kolorze, a 'Maigold' zachwyca obfitością wczesnego złotego kwitnienia.
Każdy z nas ma inną glebę. Moja ma zalety, ale i wady. Jednakże dziś nie narzekajmy.
Dobrze rosną u mnie narcyzy, primule i liliowce. Irysy, które uwielbiam maja za mokro.
Zadziwiło mnie ostatnio epimedium. To niepozorna ale wspaniała roślina. Jest zimozielona, nawet ze śniegu wystawia zielone listki. Rozrosła się w nieprawdopodobnie wielkie kępy, będę musiała je podzielić. Powinnam poszukać nowych odmian. Mam tylko żółtą. Choć kwiatki chyba nie są jej najmocniejszą stroną. Ozdobne są wiecznie zielone liście.
Natomiast żurawki marnieją mi, ledwie zipią. Przesadziłam je do doniczek, może odżyją.
Epimedium jeszcze nie kwitnie, rośnie w głębokim cieniu, na mokradle.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Jola
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Moje Epimedium po mimo ze rośnie pod różanecznikami jakoś daje sobie radę i też wciąż muszą uszczuplać jego zapędy :;230 Pogoda znów ma sie pokićkać i znów trzeba nam bedzie czekać na ciepełko możliwe że nawet do maja będzie taka huśtawka pogodowa.Roślinom to jakby nie przeszkadzało i na przekór pogodzie cudownie kwitną. Oby tylko nie zmroziło kwitnących drzew kiedy już przyjdzie na nie pora.Udanej niedzieli Jolu z pewnością także z wnukami ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu, staram się jak mogę ogarnąc ogród, ale czasu mam mało
I najgorsze jest to, że co roku sił coraz mniej
Wszystko przychodzi coraz ciężej, coraz szybciej się męczę, a i też coraz wolniej robię
Czekam na emeryturę, żeby spokojnie pracowac tylko w ogrodzie
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Wiosna rozpieszcza nas słońcem i ciepłem. W nocy wprawdzie są przymrozki, ale to normalne w kwietniu. Jest za sucho, nie pada od wielu dni. Jednakże w moim ogrodzie to korzystna sytuacja.
Narcyzy kwitną, a irysy dobrze rokują.

Jadziu Jakuch, dobrze, że w tym strasznym czasie pandemii mamy skrawek ogrodu, w którym odnajdujemy spokój i radość.
Cieszmy się każdym dniem spędzonym pośród naszych pięknych roślin.

Margo2
Emerytura to komfortowa sytuacja. ZUS terminowo wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Oby tylko zdrowie i siły nas nie opuszczały, będzie dobrze. Staram się zadbać o ogródek jak mogę, a moje hasło przewodnie to "no stress" i "don't worry, be happy".


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu szafirki i prymulki popodziwiałam. Jednak są piękne rośliny, które lubia mokro, epimedium cudne.;:oj
U Ciebie mokro, u mnie sucho, ale jak sporo pracy włożymy w rabatki, to i widokami się możemy cieszyć. ;:215
Dużo zdrowia i ciepła na prace w ogrodzie. ;:3
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu, na pewno masz już pierwsze iryski
Pokazuj
Ja się nigdy ich widokiem nie znudzę
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witaj Jolu :wit . Również proszę o iryskowe zdjęcia ;:138 . Pozdrawiam ;:196 :wit .
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Witajcie moje miłe Cymo 2704 , Margo2 , Ewelkacho 88 oraz wszyscy tu zaglądający.

Iryski jeszcze nie kwitną, wiele roślin zmarzło. Mój ogród zaniedbany w tym roku wyjątkowo.
Zimno, deszcz, brak wolnego czasu i coronawirus to przeciwności tzw "siła złego na jednego".

U mnie ostatnio dużo zmian. Córka z mężem kupili w pobliżu dom z ogrodem. Przeprowadzka była pod koniec kwietnia.
Mam teraz dwa ogrody, działkowy i koło domu.
Ogród jak i dom ma ponad 20 lat. Jest niewielki, cała działka troszkę ponad 500 mkw.
Rośnie w nim kilka starych iglaków, dwa liściaste drzewa, których nie rozpoznaję i dwa ogromne rododendrony.

Ładnie prezentuje się przedogródek. Króluje w nim cudna, ogromna magnolia o ciemno różowych kwiatach, smutna brzoza i szczupły ażurowy modrzew. Nie potrafię nazwać wielu roślin. Okazuje się jaki ze mnie genialny ogrodnik, nic nie wiem.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do ogródka prowadzi alejka wysypana kamykami. Rabaty raczej skromne.


Obrazek

Centralna część ogrodu to wysypany także kamykami plac zabaw. Wokół roztaczają się rabaty opanowane przez sosny, RH i drzewa NN oraz thuje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wejścia na taras pilnują dwie wielkie kępy bambusa. Pod nimi pięknie pachnąca lawenda. Lawenda rozsiana jak i niezapominajki po całym ogrodzie.

Obrazek

Obrazek

Skarpa na razie służy dla dzieci jako zjeżdżalnia, na tyłku po trawie jazda w dół. Nic tu się nie uchowa, wszystko stratują.

Obrazek

Ogród w założeniu miał chyba nieco japoński charakter.

Jakie to drzewo? grab, wiąz, buk? Liście mają limonkowy kolor. Jest piękne w słońcu szczególnie.

Obrazek

Obrazek

Nazwy tego drzewa także nie znam.


Obrazek

Na pierwszym planie sosna? A w tle, po lewej, to zwisające jak kurtyna w teatrze, któż zacz?

Madziagos zna się na takich iglakach i nie tylko.

Za podanie nazw pokazanych powyżej roślin będę wdzięczna. Lubię wiedzieć co jak się nazywa.
Nie wiem nawet jaki kolor będą miały RH. ;:14

Obrazek

Pod sosnami leży dużo starych igieł. Czy igły są dobre na kompost pod magnolię i RH?
Trawa nie skoszona. Dużo pracy do zrobienia, ale cieszymy się z nowego domu i ogrodu.
Pomocnik rośnie, będzie dobrze. Pozdrawiam, Jola

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Jolu, igły sosnowe są wprost idealne jako ściółka pod wszelkie kwasoluby. Nie tylko jako ściółka, ale też podczas sadzenia Rh fachowcy radzą mieszać igły z kwaśnym torfem i rodzimą ziemią. Poza tym świetne są liście dębowe i tu ja akurat mam obfite ich źródło u siebie w ogrodzie. A po sosnowe igły wybieram się do kolegi na leśną działkę. Także kora sosnowa jest bardzo polecana.
Piękny masz i elegancki przedogródek. Uściskaj wnuki i sama przyjmij pozdrowienia ode mnie. :D
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Ale bym zrobiła skalniak obok wejścia na tym małym wzgórku!
Przepięknie to wszystko wygląda. Muszę zaglądać do Waszych ogrodów i przedogródków częściej, może się zmobilizuję, żeby wreszcie uporządkować swój i odpowiednio o niego zadbać.
Widzę, że rododendron jakiś późniejszy - dopiero będzie ruszał do kwitnienia.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Mały Ogródek cz.2

Post »

Wandziu7,
dziękuję za odpowiedź. Czytałam gdzieś, że igły sosnowe mogą być korzystne jako ściółka dla kwasolubów, ale nie byłam tego pewna.
Czyli mogę zebrać igły i rozsypać pod magnolią i RH? Czy też należy kompostować igły i rozsypać je dopiero za rok?
Kupiłam dziś w sklepie ogrodniczym piękną azalię wielkokwiatową 'Cecilie'. Kilka patyczków, trzy pąki, zapowiedź listków, ale różowy power w niej drzemie, to pewne. Posadzę ją pod sosna, w te stare igły.
Klonik palmowy obok też by pasował, ale powoli, pośpiechu nie ma.
Pozdrawiam, Jola

Witaj FikuMiku,
zawsze lubiłam skalniaki i roślinki skalne. Skalniak to faktycznie dobry pomysł, bo materiał w postaci wielkich i małych kamieni leży pod wiatą. Jednakże na razie, póki wnuki małe nie uchowa się na skarpie żadne nasadzenie. Te małe szkodniki dyktują warunki.
Rododendrony to faktycznie późne odmiany. Nie znam ich nazwy, nie wiem jaki będą miały kolor. U nas, jak ja mówię, na dalekiej północy, jest ciągle zimno 10 -13 stC, od trzech dni ciągle pada, jesień mamy nie wiosnę. Zimno, brak słońca może opóźniać kwitnienie RH.

materiał na slaniak
Obrazek

RH NN dwa wielkie krzewy stanowi niespodziankę
Obrazek

perpetuum mobile
Obrazek

Pozdrawiam, Jola
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”