Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu witaj z rana:)

Z kawką przysiadłam w Twoim ogrodzie.Napatrzałam się na pyszne ,kolorowe liście sałat ;:108
Moje jeszcze małe, ale kilka będzie.Na giełdzie w zeszłą niedzielę kupiłam 10 rozsad masłowej ,dwukolorowej.
U mnie zimnica straszna, wieje bardzo.Po niedzieli chciałabym wysadzić pomidory do gruntu i kobee.
Mszyce pojawiły się na różach, będę pryskała.Najważniejsze, że mamy już pąki ;:215

Miłego weekendu ;:3
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Ależ te sałaty cudowne. Napiszesz jakie to odmiany?
Koperek dziś wyrwałam i wyrzuciłam. Cały pozwijany od mszyc.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witajcie.

Beatko, parasolkę i ja podpatrzyłam u kogoś, także nie jest to mój pomysł. Tak na nią zachorowałam, ze męczyłam ema, aż mi ją zrobił. Mam jeszcze jeden pomysł na parasol, ale teraz to nie ma szans. M jest gościem w domu i jak już się pojawi, to nie wiadomo w co ma ręce włożyć. Ale kiedyś dopnę swego. :lol:
Czekam zatem i ja na Twój parasol i z chęcią zobaczę jak już stoi na nowym miejscu. Masz już jakiś pomysł na niego ?

Aniu, u mnie mszyc mało jak na razie, ale za to na liliach pełno poskrzypki. :? I nawet nie chce mi się z nią walczyć, bo lilii to ja w tym roku nie będę miała. Najpierw oberwały mrozem w kwietniu, te które ocalały dostały teraz. Żal, bo miałam ogrom lili, może ponad 100 cebul, bo tak się porozrastały. Teraz zostały jakieś pojedyncze sztuki :cry:
Z pomidorami do gruntu też sie czaję i nie mogę się odważyć. U nas w tym tygodniu ma być nocą jeszcze 2 - 3 stopnie, więc chyba jeszcze poczekam.

Moniś, odpukać, ale koper mam ładny a i mszyc nie ma specjalnie dużo. Trochę siedzi ich na kalinach, na różach prawie wcale - aż sama się dziwię.
Poszperałam w nasionkach i takie sałaty zidentyfikowałam : Crimson, Salat Bowl, Sanguine Amelioree, Regina dei Ghiacci, Carmina.
Nie wysiewam całych opakowań. Jak już kupię to mam nasionka na dwa, trzy lata. A kupuję je przeważnie "oczami"

Dziś wstaliśmy skoro świt i pojechaliśmy na targ zwierząt, bo powiększamy naszą hodowlę kurek.
Do zielononóżek i czubatek, które już mam, dołączyły silki i green shell :lol:

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Po drodze zawiozłam rodzicom taki oto bukiet sałat

Obrazek

Z ogrodu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu :wit . Z tego co w necie widziałam to obiela ma taki właśnie pochylony i leżący pokrój ;:224 . Nawet polecają ją na skarpy ;:224 . Ogród masz boski, warzywka wyglądaj smakowicie ale tym razem moje serce skradły kurki z 2 pierwszych fotografii ;:oj . Mega fajne takie kurki ;:215 . Świetny bukiet dla rodziców. Ostatnio zrobiłam mojej Teściowej z natki pietruszki ;:306 . Cieszyła się bo sama mieszka w bloku i warzyw nie posiada. Co prawda teściowie mają małą działkę ROD ale ziemia tam jakaś byle jaka i z kamieniami ;:222 . Dopiero wczoraj doszliśmy do wniosku, że trzeba zrobić warzywa w skrzyniach ;:oj . Olśniło nas a przecież tyle razy widziałam na forum i nie wpadłam na to wcześniej ;:306 . Pozdrawiam :wit .
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, jakie śliczne te kurki, takie włochate :heja Chyba zbyt rzadko je pokazujesz, bo jakoś nie kojarzę Twojego wątku z pierzastym ;:oj
Piękne masz drzewa w ogrodzie, widać, że nie są to młodziutkie drzewka, tylko już leciwe, porośnięte bluszczem, na pewno każde ma już swoją historię.
Tę kalinę i ja bardzo lubię, mimo iż nie mam jej u siebie. Mieli ją moi teściowie na działce obok, nowi właściciele nie bardzo o niż zadbali, mocno się pochyliła, a w końcu połamała. Nawet nie wiem, czy jeszcze jakaś jej część została, czy nie ma jej wcale. Cudne miała pompony i cudnie sypała płatkami na ziemię.
Takie kolorowe sałaty zachęcają do jedzenia, a chwasty są prawie niewidoczne ;:333 Serduszki posadzę, chociaż ta ubiegłoroczna niestety nie wyszła do taj pory ;:145
W tej chwili podziwiam wszystkich rodziców, którzy zdalnie uczą się ze swoimi dziećmi. Na szczęście moje dzieci już wyrosły, jeszcze tylko Filip się uczy, ale to student, to radzi sobie sam.
Pozdrawiam i ciepełka życzę, bo tak jak i Ty mam już dosyć tej zimnicy ;:196

Widzę, że zajrzałyśmy do siebie równocześnie :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu masz wiele odmian sałat taki mix, do tego bardzo duże już wyrosły.
Kurki jak modelki, a jakie jajeczka znoszą takie elegantki ;:306
Wiolu Ty ściółkujesz warzywnik skoszona trawą, napisz jak to się sprawdza.
Zapytam jeszcze o cebulki z nasion jak dają radę, bo u mnie wszystko padło.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Violka, kurki urocze. ;:333 Jak przejdę na emeryturę, to mam nadzieję, że zrealizuję mój plan i będę hodować kury. ;:108
Komosa to dobry chwast, można z niego wyczarować potrawy podobny w smaku do szpinaku. ;:333
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród pełen róż

Post »

Ależ te puchate kurki to piękne stworzenia! Chciałoby się je głaskać i przytulać, ale one pewnie nie za bardzo to lubią i się wyrywają.
Podziwiam Wiolu wszystkie twoje kwitnące różnorodne drzewka i krzewy liściaste. O tej porze roku tworzą raj na ziemi i chciałoby się rzec...
chwilo trwaj!

Orliki uwielbiam, a dzwonki też traktuję jak chwasty. ;:108 Co prawda są ładne, ale gdy wysiewają się nawet między kostką brukową, to już ich uroda mnie nie zachwyca.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pełen róż

Post »

Ależ ty masz ciekawe , ładniutkie kurki. .Nawet takich na żywo nie widziałam. ;:108 ;:108
Sałaty już duze. Warzywka wzorowo rosną.
Ech te zimne nocki,,, już mogły y zniknąć do listopada.
Śliczny powojnik.
Lilaki , piwonie wszystko raduje,Pięknie rośnie i kwitnie.
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ogród pełen róż

Post »

Nie no, jak Wy to robicie, że u Was wszystko kwitnie i rośnie, sałaty jak piłki do koszykówki, orliki nie są wyłącznie liśćmi.
U mnie wszystko w kiełkach, pączkach, albo... jeszcze wcale :(
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu ma kalina cudne pompony i lilaki wspaniałe majowe zapachy. ;:oj
Sałaty zjawiskowo piękne u Ciebie, u mnie M już nie może na nie patrzeć. Posiałam między nimi fasolkę i zmuszam go do jedzenia codziennie przynajmniej jednej sztuki. ;:306
Kury prześliczne, prawdziwa ozdoba ogrodu. ;:oj
Ja niestety wysadziłam pomidory do gruntu i dziś dostały podwójną włókninę. Mam nadzieję, że przeżyją. ;:174
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witajcie.
Mam już dość tych zimnych nocy. Ostatni tydzień dał się we znaki pod tym względem. W środę rano był przymrozek. W czwartek to samo. W piątek też zimno, w okolicach 2 stopni :? Latałam z włókniną, kartonami, wiadrami a i tak nie uchroniłam wszystkiego. Przemarzły morwy, ale to duże drzewa i już nie da się ich okryć. Magnolie kolejny raz oberwały po liściach i już ledwie zipią. Nie wiem czy się zregenerują, czy uschną. Jeszcze nigdy tak źle nie wyglądały. Przemarzły aktinidie, winorośle.
Posadziłam 10 pomidorków lima do gruntu i mimo przykrywania ich wiadrami, zrobiły się fioletowe. Dobrze, ze całkiem nie zmarzły. Dam im nawozu i powinny ruszyć. Teraz już zapowiadają cieplejsze noce, ale nadal poniżej 10 stopni.
Dobrze, że nie wysadziłam w grunt ogórków, cukinii, dyni. To pewne, że nic by nie przetrwało .
Planowałam od jutra zacząć je sadzić, ale juz sama nie wiem. :roll:

Ewelinko, ja chętnie dzielę się czy to nadmiarem warzyw, czy roślinek i cieszę się jak sprawia to radość.
Warzywniki w skrzyniach teraz bardzo modne a i pielęgnacja ułatwiona. Pamiętaj żeby na dno dać grubą agrotkninę, żeby chwasty nie przerastały, ani krety czy nornice nie ryły. Do skrzyń można wcześniej posadzić nowalijki, przykryć białą agro i zadbać tylko o podlewanie. Wszystko rośnie jak na drożdżach :lol:

Iwonko, chyba jakoś rzadko pokazywałam pierzaste, bo jakoś nie wpadłam na to, aby porobić im zdjęcia. Teraz postaram się częściej. :wink:
Kaliny ja też bardzo lubię i mam ich kilka odmian, nie tylko Roseum. To dość spore krzewy i już nie mam gdzie więcej posadzić, a zrobiła bym to chętnie :D

Dorotko, pierwszy rok na tak dużą skalę ściółkuję warzywnik. W ubiegłym roku trochę zaczęłam, ale potem trawy mi brakowało i już zaniechałam. W tym roku jest jej jakby trochę więcej (chyba jednak więcej pada) i wykorzystuje każdy napełniony kosz.
Póki co widzę same zalety : duzo mniej mam chwastów, chociaż coś tam wyroście, cudów nie ma. Wilgoć w glebie dłużej się utrzymuje i poprawia się struktura gleby. Moja zbita, twarda glina staje się luźniejsza, lżejsza.
Moje cebulki całkiem dobrze sobie radzą. Sporo już rośnie na zagonkach, ale ostatnia partia jeszcze nie wysadzona. Zrobię to już na dniach.

Małgosiu, fajne plany kurkowe.
Jest z tym trochę kłopotu, zwłaszcza latem, gdy chcemy gdzieś wyjechać, ale wszystko da się zorganizować jeśli się chce :wink:
Moja komosa to wabik na mszyce. Jest nią tak oblepiona, że do niczego się nie nadaje. Poza tym mam tyle warzyw, że za chwasty się nie zabieram :lol:

Wandziu, kurki bardzo do nas przyzwyczajone i dają się złapać, a Silki bardzo milusie w dotyku. :D
Kiedyś sadziłam sporo różnych krzewów w drzew i teraz cieszę się, bo bardzo dobrze zrobiłam. Drzewa wprowadzają ten cudowny klimat, który nie da się niczym zastąpić a krzewy pięknie kwitną teraz, przed różami :D

Ania, dziękuję

Soniu, mój em nie przepada za sałatami. Głośno tego nie mówi, ale widzę ile nakłada sobie na talerz :lol: U mnie sałaty teraz królują i będzie tak aż do ogórków, pomidorów. Jeszcze trochę to potrwa :D
U mnie gruntowe pomidory zrobiły się fioletowe, mimo okrywania. Cieszę się że jednak nie przemarzły. Teraz już ma być cieplej, więc dokarmię je i mam nadzieję że ruszą :D

Dziś z ogrodu jeszcze orliki, troszkę łubinów, szałwii i kilka widoczków
Zapraszam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Omoshiro

Obrazek

Keiser

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu jak pięknie u Ciebie, pamiętam Twoje początki, ogród bardzo dojrzały, cienia nie brakuje.
Dzięki za odpowiedz o ściółkowaniu, na razie skoszoną trawę wysypałam wśród malin i na jednej ukrytej rabatce. Jak będę miała nadwyżki to porozkładam w warzywniku.
Te zimne poranki, noce dały nam ostro do wiwatu, toż wszystkiego nie zabezpieczymy, też liczę straty. O własnych winogronach mogę zapomnieć.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”