Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

A ja znowu muszę iść do lasu po moje orliki bo zostały mi tylko granatowe i purpurowe.Żółte i czerwone gdzieś wyparowały.Zbieraj nasiona z białego i biało-różowego.Chętnie skorzystam.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto poszalał mróz bardzo, same szkody, na naturę nie mamy wpływu, a wszystkiego nie da się zabezpieczyć.
Ten bez biały rzadko spotykany w moich stronach https://images92.fotosik.pl/366/f6758ecf8fdc6468med.jpg , same szczepione bieluchy.
Znalazłam na skalniaku małe siewki mydlnicy, dałam do doniczek, także jesienią podeślę ;:168
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu z radością przygarnę sadzonkę tego orlika jeśli tylko uda Ci się zrobić sadzonkę ;:196 .Kurcze miałam kiedyś białego ,ale tylko chyba z 3 lata siedział i nie miał zamiaru sie zbytnio wysiewać . ;:168 Tyle strat ;:202 u mnie tylko górą podmroził cudnego Kali zauważyłam dopiero na fotce .Ojjj zapach superowy musi się roznosić jak tyle lilaków kwitnie, a mój Palibin dopiero w blokach startowych .Moja Miesiącznica wreszcie zakwitł jednym kwiatkiem :;230 bardzo się wysiliła .Mialo padać calutkie popołudnie, a spadły 3 krople i to wszystko ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

DANUSIU, dobrze policzyłaś ;:333 W ogrodzie mam 16 krzewów i 3 Palibina i jeszcze lilaka węgierskiego, ale to malutka sadzonka, nie wiem kiedy doczekam się kwitnienia.
Czwarty od dołu jest inny, ma drobne kwiatki w nieregularnych wiechach i pięknie pachnie. Może to być lilak perski, albo rozpierzchły, ale to tylko moje domysły.
Tarczownica u mnie kwitła przed mrozem i chyba nie zmarzła, bo listki są , a kwiatki po deszczu już opadły. U mnie rośnie w cieniu, to kwiaty wyrastają na długich łodyżkach i nie wiem czym mogłabym je okryć ;:185
Te liliowce są wczesnowiosenne, ogrodowe jeszcze mają czas.
Dobrej pogody Ci życzę, majowej ;:196

MARYNIU, to są trzy różne (już je podpisałam ) tylko nie zwróciłam uwagi, że pomarańczowy wygląda jak żółty :oops: Przyłożę się do zdjęcia, jak mocniej rozkwitnie ;:108 Mam nadzieję, że odwiedzisz swojego z aparatem?
Przymrozki poszalały sobie w tym roku, bzy oberwały od tych wcześniejszych, bo nie wszystkie pączki w kiściach są otwarte.
Lubię jak coś kwitnie ;:180

JANKU dobrze, że masz własną szkółkę w lesie ;:306
Oczywiście zbiorę dla Ciebie nasionka, ale co z nich wyrośnie, to nie wiem? Czerwonego i żółtego nie widziałam jeszcze u siebie wśród siewek ;:185 Kiedyś takie miałam, ale wielkokwiatowe z białym środkiem.

DOROTKO, na tym zdjęciu jest bez z odrostu, to nieszczepiony, ale nie zwykły, ma duże pojedyncze kwiatki w dużych kwiatostanach. W tym roku są mniejsze, nie do końca rozwinięte, ale za to mnóstwo! Mam też taki najzwyklejszy biały, obydwa pachną cudnie i dają odrosty ;:14 Jeśli chcesz, to oszczędzę.
Super, że są siewki dla mnie ;:196

JADZIU, postaram się ;:196 Jest szansa, że dopilnuję w tym roku doniczek, bo mnie wirus uziemił ;:14
W ciepłym powietrzu, bez wiatru, zapach bzów jest odurzający ;:138
Palibin jeszcze czeka!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Jaki wirus Martusiu ;:202 chyba nie ten z koroną ;:174 Oby to tylko przeziębienie to raz dwa powrócisz do sił ;:196 ;:196 Mój Palibin też sie zbiera powoli uwielbiam zapach bzu
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

JADZIU, nie, nic mi nie jest ;:196 Tylko przez wirusa nie latam do dzieci i pilnuję ogrodu :D
Palibin już zaczyna pachnieć ;:138
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

No i chwała Bogu ze tylko taki dopadł Cię wirus ;:196 mój Palibin dalej w pąkach znalazłam jeszcze dwie siewki Jeffersonii ,a tego białego prostratę też dać w doniczkę albo masz
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Palibina dzisiaj wąchałam / mam 2 egz./ i zapachu nie wyczułam.. ;:131 Natomiast pontyjkę wyczułam z daleka.. To jednak nie korona..a już się zaniepokoiłam! ;:oj Middendorfa sfotografowałam i pokazuję u siebie a pomarańczowy wczesny w pąkach.. ;:108 Orlików u mnie wiele zginęło po zimie. ;:131
U Ciebie pysznią się na rabatach różniste! ;:196 ;:63
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

JADZIU, to niezmiernie miło ze strony jeffersonii, że się dla mnie nasiała ;:215 Różowego mam tylko, białego poproszę ;:196

MARYNIU, chyba każdemu w jakiś sposób zaszkodziła ta zaraza w koronie ;:14
Azalia pontyjska pachnie obłędnie ;:oj Nie mam jej, ale ma moja koleżanka w pobliżu. Ale, że nie czujesz zapachu Palibina? Nie może to być, on też mocno pachnie ;:333
Moje orliki też jakieś chude, mają jeden, dwa pędy kwiatowe, nieliczne więcej ;:174 Rosną sobie gdzie chcą i sieją się po ogrodzie, tylko to dla mnie trudne obiekty do fotografowania ;:131
Zaraz zobaczę co tam kwitnie u Ciebie. ;:196

Palibina najbardziej lubię w tym momencie, kiedy część kwiatków jest rozwinięta.

Obrazek

Czosnków przybywa.

Obrazek

Bożykwiat już przekwita ;:174

Obrazek

Taki pomarańczowy jest wczesny liliowiec.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze kwiatki wajgeli.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

16 krzewów bzu?!? Nie wierzę...I każdy inny? Przynajmniej dłużej cieszysz się kwiatami i zapachem, bo na pewno ciut różnią się terminem kwitnienia. Mam 2 i czasem mnie wkurzają przez te odrosty :evil:
Widzę sporą różnorodność wśród orlików. Mnie zachwyciły te w kolorze blue :D Ten narcyz zawsze tyle płatków ma? ;:oj Pierwszy raz widzę takiego.
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Lilak węgierski rośnie dość szybko - co prawda mam je od tego roku dopiero ale już mają bardzo długie przyrosty - więc na pewno doczekasz się jego kwitnienia :)
Ale musi u Ciebie pachnąć lilakami :) Ten zapach zawsze kojarzył mi się z mydłem o zapachu bzu - ale to oczywiście pozytywne skojarzenia z dzieciństwa :)
Co do zapachu 'Palibina' to rzeczywiście jest mocny, bardzo wyczuwalny (u moich rodziców rośnie pod oknem salonu) - więc jeśli ktoś go ma, ale on nie pachnie, to możliwe, że to jest jakaś siewka 'Palibinu', która zapachu nie odziedziczyła, tylko podobny wygląd.

Bodziszek żałobny jest ładny w każdej formie, wiem, że moim rodzicom się każdy spodobałby. Kupiłem im jednego małego bodziszka - myślałem, że oni nawet go nie zauważyli, ale mam mi ostatnio go pokazała i mówiła, że on tak ładnie kwitnie. Więc każde nasiona czy siewki przyjmę bo wiem, że u nich warunki na bodziszki są. A jak już u mnie w ogrodzie zrobię dla nich warunki to je do siebie zaproszę :wink:

I na tę miesiącznice oczywiście, że będę chętny jak miałabyś za dużo nasion :wink: Postaram się później przypomnieć bo wiem, że takie rzeczy zawsze wypadają z głowy :wink: Nie raz chciałem się z kimś czymś podzielić ale zapominałem komu co :wink:

A powiedz mi jeszcze:
marta64 pisze:
Obrazek
Czy to jest jakaś arizema? To ma bardzo ładne liście (kwiatostany oczywiście też ale one są ukryte w liściach :wink:), widziałem na żywo, ale nie zidentyfikowałem tej rośliny, a widzę, że Ty to masz więc może pamiętasz co to jest dokładnie?
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Oj, to narobił mróz szkód ;:202 U mnie też narozrabiał, ale nie aż tyle. Na koniec tygodnia znowu zapowiadają niskie temperatury, a ja już posadziłam dalie ;:124 Bożykwiata masz w ładnej kępce, mój jak wyglądał kilkanaście lat temu, to i teraz tak samo wygląda. Miejsce w tym czasie mu zmieniłam ze dwa razy, aż w końcu machnęłam na niego ręką. Nie, to nie...
Mój palibin jeszcze w ciasnych pączkach, ale nie pamiętam jego zapachu. Jak zakwitnie to wsadzę w niego nos ;:108
Pozbądź się wirusa, szkoda chorować, jak masz taką cudną pogodę, czego o mojej powiedzieć nie można. Najpierw było zimno, a teraz od dwóch dni leje jak z cebra. Co prawda oba dni spędziłam w pracy, to niech sobie leje, ale teraz to już poproszę lepszą pogodę.
Pozdrawiam i zdrówka życzę ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto chyba wysłałam Ci identyko palibin. Mój jeszcze nie kwitnie.
Za biały bez bardzo dziękuję, będę podziwiała w Twoim ogrodzie. Ja już nie mam miejsca. Chyba będę musiała powoli ograniczać, nie wyrabiam, chwasty mnie wyprzedzają ;:145 a ja lubię mieć porządeczek na rabatkach.
Zauważyłam, że moje tegoroczne kwiaty irysów, są mniejsze niż zawsze, chyba na to miała duży wpływ sucha aura.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”