Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Obfitość kwitnienia bardzo duża.
I ja tak lubię.
Floksowe poduchy przepiękne.
Cytryniec i u mnie kwitnie :)
Tulipany, lilaki, kokoryczki dużo piękności i dużo wiosennych radości.
Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Świetne pomysły na aranżacje rojników! Też czasami mam zapał do takich pomysłów, bo rojniki nadają się idealnie na zadomowienie się w różnych skorupach, korzeniach czy zdezelowanych sprzętach. Ale takich cudeniek nie wymyśliłem ;:180
Góry jak na wyciągnięcie ręki, a przecież wiem, że to nie jest aż tak blisko, jakby się wydawało. Mam podobną odległość ;:136
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Niby mrozu ani przymrozków nie było, a jednak coś zimnego przeszło górą. Petunie i pelargonie, nawet dalie co pokazały liście przeżyły a winogron ma wszystkie nowe pędy ścięte. Zobaczyłem to dopiero wczoraj, a najzimniej było 3 noce wstecz.
A taki był ładny - zrobiłem wcześniej zdjęcie by się pochwalić - teraz wszystkie końcówki są białe i wiszą poskręcane :(
Obrazek

Gdy to zobaczyłem to pookrywałem petunie i pelargonie a donice pochowałem do altany.
Obrazek

Tak Jadziu - to wielosił :) pędy ma mocne i wysokie, nie rozsadzałem a całą tę doniczusię z siewkami wkopałem do ziemi.
Już za chwileczkę, już za momencik ...
Obrazek

Oj dużo kwitnie Aniu, a że mi ciągle mało to .... poobrywałem szczypiorek by mieć więcej kwiatów :;230
Obrazek

Obrazek

Dziękuję Florianie - teraz nasza 'przyszywana' wnusia (sąsiadów ale stale u nas przesiaduje) jest zafascynowana rojnikami i stale wymyśla dla nich nowe 'doniczki' - mam z nią zajęcie :D
Obrazek

Trzy dni temu podczas siedzenia pod czereśnią na słoneczku zobaczyliśmy po raz pierwszy u nas ... kleszcza - łaził po nodze :(
dzień wcześniej sąsiadka też u siebie znalazła i się zastanawiam, czy zalęgły się na działkach, czy przyjechały na grzbiecie jej psa :(
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających ten wątek - niedługo będzie agrest :wit
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Oooo widzę u Ciebie zdecydowanie cieplej, bo wszystko kwitnie, agrest już taki duży.
Widok na góry boski masz ;:167
Kleszcza też ostatnio miałam wbitego na nodze, ale byliśmy w lesie dzień przed, więć nie wiem czy to z lasu czy z działki ;:202
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Moje agresty też już wielgachne cieszę sie na nie bo lubię je zajadać w ogródku .Dobrze Andrzeju że obyło się bez strat mrozowych i wszystko przetrwało bez uszkodzeń mrozowych .Miłego weekendu
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Piękny pierwiosnek 'Franceska' ;:333
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witam miłych gości :wit

Kasiu, taki widok na góry otwiera się tylko przy przejrzystej pogodzie - zazwyczaj jeśli je widać to są zamglone i tylko kontur widać :wink:
Po tych deszczach to rośliny ruszyły z kopyta :D
Obrazek

Obrazek

Jadziu, szałwię amistad już posadziłem do gruntu (dwie) - dziękuję za podpowiedź - wykopałem je już przemarznięte i przechowałem w altanie - dwa m-ce w ciemnym ale cieplejszym, a jak zobaczyłem że pędy wychodzą to zaniosłem na pięterko do światła. Pięknie urosły ;:168
a mam jeszcze sadzonki zrobione z młodych pędów :)
Obrazek

A tutaj ... od ciebie oba patyczki 'elżbietki węgierskiej', pięknie się rozrosły i już są zapączkowane :D
Obrazek

i jeszcze wielosił ;:168
Obrazek

Tak Florianie - 'Franceska' jest urocza ;:333
Obrazek

Wspomniałem, że jednak mrozek obejrzał nasze winorośla :(
Obrazek

Na szczęście innych szkód nie widać - w jednej donicy wierzchołki 3 pomidorów też tak zwinęło. Pozostałe pomidory przetrwały i od wczoraj już przywiązane do palików i zostawione matce naturze.
Liścia laurowego przymrozek nie uszkodził i po dwóch zimach na ogrodzie puszcza nowe listki :)
Obrazek

Kolorów coraz więcej - maki już pękają.
Obrazek

Miłego dnia życzę :wit

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Pamiętasz jak narzekałam w ubiegłym roku na maka od Tośki a w tym podwójnie mnie zaskoczył .Ma mnóstwo paków niektóre juz sie otwierają .Owoce chyba będa na winoroślach, bo chyba tylko liście pomazał przymrozek. U mnie tylko Kali oberwał po czubkach kwiatów.Brawa Andrzeju dla Elżbietki i dla Ciebie za opiekę
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Liścia laurowego nie chowasz na zimę? No w sumie przy ostatnich angielskich zimach, to pewnie chowanie go jest zbędne. Może i ja spróbuję? Wysadziłem już wszystkie 3 aukuby do gruntu, by nie musieć ich chować i radzą sobie świetnie.
genowefa
100p
100p
Posty: 129
Od: 1 paź 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Jakie ładne te różyczki z patyczków,zdradż jak to robisz że one rosną ?
Pozdrawiam -Gienia.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Przepiękna azalia! Czy to jedna sztuka? Wspaniale rozrośnięta, pewnie ma już kilkanaście lat. Znasz nazwę?
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Mało, ciągle mało ... kwiatów mało :;230
Dzisiaj objazd po różnych sklepach i bazarach i ... nasadzenia :)
Kwiaty stoją w donicach, wiszą, a nawet jeżdżą :wink:
Obrazek

Jadziu, ten mak u nas też zaginął w ub.r ale od korzeni poodbijał w różnych miejscach i nawet zakwitły dwa kwiaty. Na szczęście wcześniej przesadziłem odrosty w inne miejsca i tam ładnie kwitnie.
Kwiaty winogrona na dolnych pędach co były schowane pod liśćmi, przeżyły - te na wysokości odkryte, przemarzły. Mniej wina będzie ale mam jeszcze zapasy :wink:
Obrazek

Florianie, w 2018r zostawiłem na zimę rozmaryn i laur (robiłem też to wcześniej dwa, trzy razy i się nie udawało) mądrzejszy w wiedzę posadziłem je obok kaktusowej górki (zdjęcie z października 2018 - liście oberwałem do suszenia) z tyłu stoi szyba chroniąca przed wiatrem i od góry też w czasie zimy nakrywam szybą by nie było zbyt wilgotno - zimują, ten widoczny kłujak i 2 rodzaje opuncji'
W ten sposób wytrzymały dwie zimy i nawet rozmaryn w tym roku zakwitł, a podczas ubiegłorocznej zimy czasem mocno śniegiem je przysypało.
Obrazek

Witaj Gieniu :wit
Odpowiem ci obrazkowo :)
Kilka razy w roku robię sadzonki - zaraz po pierwszym kwitnieniu wycinam pęd, przycinam go by miał 4 oczka, zostawiam ostatni listek - jak duży to połowę odcinam, wsadzam do ziemi na dwa oczka, a czasem i trzy (można zamoczyć w ukorzeniaczu) i nakrywam przeciętą butelką. Do jesieni powinien się ukorzenić. To samo robię latem i jesienią - teraz np część butelek już zdjąłem z tych jesiennych bo ładnie rosną, a na kilku zostawiłem, by miały większą wigotność bo choć są zielone i mają nabrzmiałe oczka to nie puściły jeszcze pędu.
Obrazek

Wando, podejrzewam że ta azalia (to jest jedna roślina) ma ok 10 lat w tym roku słabo kwitnie bo w ub.r. susza dała się we znaki, w ub.r. miała dużo więcej kwiatów.
Obrazek

Radości wśród roślin życzę :)

Lilak Meyera Palibin za bardzo się rozrósł, więc zrobiłem z niego drzewko :D
Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
genowefa
100p
100p
Posty: 129
Od: 1 paź 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Dzięki za obrazkowe ;patyczki' co do ukorzeniania róży,spróbuję tak zrobić,a patrząc na bez to się czuje jego zapach .
Pozdrawiam -Gienia.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”