Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Od mojego ostatniego wpisu wiele się nie zmieniło . Co prawda kilka dni deszczu dało kopa roślinom ale nadal jest bardziej zielono niż kolorowo :lol: . Niestety kilka tujek sadzonych w marcu nie przyjęło się i widać, że padną. Kwietniowa susza nie pomogła zakorzenić się tak wysokim okazom . Domek dziewczynek na razie stoi w miejscu bo albo padało albo eM nie miał za wiele czasu . Na szczęście będzie miał kilka dni wolnego to może trochę przyśpieszy z pracą . W ogrodzie szaleją szkodniki - mszyce i skoczki okropnie zmęczyły moje róże więc musiałam sięgnąć po opryskiwacz. Dzisiaj u nas deszczowo i chłodno ale liczę, że po tym ochłodzeniu będziemy mogli skończyć z trawnikiem. Ostatnio eM zakupił okazyjnie glebogryzarkę elektryczną. Nie było w planach tego zakupu ale na pewno się przyda. Kupiłam sobie też w końcu jednoroczne do donic .


Obrazek

Obrazek


Florianie wcale nie jest taki duży . Gdybym miała 0,5 ha to byłby duży ;:224 no ale wszystko przede mną . Iryski piękne i pomyśleć, że nie zawsze mi się podobały. Pozdrawiam.


Obrazek

Obrazek


Kasiu na pewno coś wymyślicie dla Filipka. Budowa domku wcale nie jest taka trudna tylko trzeba mieć sprzęt no i dużo wolnego czasu a z tym ostatnio u nas ciężko . Ogród pięknieje z roku na rok ale marzy mi się już taki dojrzały, wyrośnięty ;:224 . Cierpliwie czekam dalej. Pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek


Wiolu ja też niestety nie mam porządnej szkółki zbyt blisko i musiałam jechać 40 km ale było warto. Trochę się odstresowałam , odpoczęłam od dziewczyn i przy okazji upiększyłam trochę działkę. Czego chcieć więcej ;:224 ?. Fioletowe iryski bardzo szybko mi się mnożą i coś czuję, że będę musiała je porozsadzać bo pchają się na inne rośliny. Pozdrawiam.


Iwonko płotki to zakup sprzed kilku lat. Kupiłam jeszcze zanim kupiliśmy nową część działki i stały przy ówczesnym warzywniku. Tamten rok przeleżały w stodole czekając na swój czas. Prawdę mówiąc nie są zbyt trwałe i mimo chowania na zimę widać już zmęczenie materiału. Szkoda bo gdyby były trwalsze kupiłabym więcej ;:131 . Niektóre czosnki już kwitną ;:138 . Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Soniu z tym murkiem to masz rację, lepiej poczekać i zrobić coś porządniej. Sądzę, że zabierzemy się za niego dopiero w przyszłym roku . Dziewczynki czekają na domek ale na razie muszą uzbroić się w cierpliwość. Na razie albo pada albo eM nie ma czasu. W czerwcu ma urlop więc jak nie wyrobi się w maju to i tak na wakacje będzie skończony . Dziękuję i ja również pozdrawiam :wit .


Olu niestety swojego kamienia nie mamy . Na razie murek zszedł na dalszy plan . Nie dokonaliśmy wyboru z czego będzie zrobiony. Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Lucynko przez te kilka lat odkąd posadziłam pierwszą roślinę ogród nabrał trochę masy ale nadal nie jest to jeszcze to o czym marzę. Tego roku jeszcze trochę przeróbek mnie czeka więc będzie na pewno sporo pracy. Liczę, że za kolejne 5 lat mój ogród będzie nie do poznania . Dziewczynki nadal nie mają domku ale muszą poczekać bo z czasem ostatnio u nas krucho. Sama domku nie zrobię a eM zapracowany. Na szczęście będzie miał kilka dni wolnego a w czerwcu urlop więc na pewno skończymy domek do lata. Pozdrawiam cieplutko :wit .

Obrazek

Obrazek


Wandziu faktycznie iryski w masie robią wrażenie i szkoda, że tak krótko kwitną. Fioletowe i żółte to nn-ki i jest ich najwięcej ;:108 . Odmianowe nie chcą już tak ładnie przyrastać ale może to kwestia stanowiska. Pozdrawiam.


Obrazek

Obrazek

Beatko pięknie dziękuję za miłe słowa ;:196 . Kocham ten swój kawałek ziemi z każdymi wadami i zaletami ;:167 . Pozdrawiam.


Obrazek

Obrazek

Małgosiu dziękuję ;:196 . Buczek ma prawie 3 metry :tan . Sprawiłam sobie taki zaległy prezent urodzinowy ;:224 . Mam tylko nadzieję, że mi nie padnie ale ostatnio sporo pada więc wody ma wystarczająco. Brzoza póki co nie zamieszkała na rabacie z kołem. Jakoś tak pewnego dnia wpadłam na pomysł by podzielić moje już rozrośnięte miskanty i tam je posadziłam. Zobaczymy jak to będzie wyglądało. Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Aniu mam dwie śliwy Pissardii. Jeszcze młode ale bardzo mi się podobają . Kto wie czy nie kupię jeszcze trzeciej na rabatę narożną , którą planuję zakładać jesienią lub wiosną :tan . Ach fajnie mieć teren jeszcze do zagospodarowania ale te chwasty drażnią mnie najbardziej. Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek


Marysiu mam nadzieję, że warzywnik przyniesie lepsze plony niż w roku ubiegłym. Domek na razie stoi w miejscu ale na pewno do wakacji będzie gotowy. Emilka póki co bawi się mając do dyspozycji dwie ściany i brak dachu ;:306 . Cierpliwie czeka na resztę . Pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek

Małgosiu-clem wiadomo jak jest, nic nie zrobi się samo ;:131 . W każdym razie czuję satysfakcję kiedy widzę jak było a jak jest. Co do tulipanów to podejrzewam, że jesienią dokupię ich trochę na tą nową część działki . Domek ciągle w trakcie realizacji ale do wakacji będzie gotowy. Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Agnieszko płotki wiklinowe zamawiałam na all kilka lat temu. Wiklina najtrwalsza nie jest ale bardzo urokliwa. Iryski są nn i te rozmnażają się bardzo szybciutko. Pozdrawiam.


Obrazek

Obrazek


Krysiu rośliny już posadzone . Od razu wiedziałam gdzie będą rosły i tylko jaśminowiec mnie zastanawiał . Fioletowe iryski to jakieś nn i bardzo szybko mi rosną. Co do koła to chyba faktycznie chowane na zimę byłoby trwalsze. Domek dla dzieci na razie ma tylko dwie ściany z czego okno zostało zmieniona na drzwi bo córka wymarzyła sobie jeszcze rurę do zjeżdżania jak strażak ;:306 . Trzeba było ciut zmienić projekt ale nie było problemu. Ostatnio eM nie miał zbyt wiele wolnego czasu ale na dniach ma wolne a w czerwcu urlop więc na pewno do wakacji skończymy. Rezultatem na pewno się pochwalę, pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek


Małgosiu-PEPSI ja też bardzo lubię te drzewa płaczące. Kurczę mają w sobie coś pięknego ;:303 . Buczek pokazał mi swoje piękne liście i pieszczotliwie nazywam go Buczysław . Modrzew faktycznie miał jakieś takie drobne korzenie ale mam nadzieję, że przeżyje i będzie rósł w siłę. Pozdrawiam .

Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Czosnki bardzo fajnie wyeksponowane na tle wyrazistej czerwonej ściany ;:333
Wspomniałaś o 0,5ha. Fiu, fiu? wysoko mieżysz ;:224 Wydzierżawiłem niecałe 6 arów pod dalie i mam ogrom pracy, a to pestka przy 0,5ha. Będę obserwował, jak sobie radzisz z takim obszarem.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, ale piękne widoki. Widać, że ogród dojrzewa. Nowe rabatki gustowne, przemyślne. To wspaniale urządzać ogród mając już jakieś doświadczenie.
Cudowny powojnik G C. Mój kupiony w tym roku, chyba nie zakwitnie bo mikrus, ale dla takiego widoku warto poczekać.
No i nabrałam ochoty na wyprawę do szkółki. :lol: Chyba nadeszła pora zrobić sobie święto :wink:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, jeśli sądzisz, że kiedyś Twój ogród będzie gotowy, to wyprowadzam Cię błędu. Nigdy nie spoczniesz na laurach i zawsze coś będziesz zmieniała, wprowadzała coś nowego, czy też uzupełniała po ewentualnych stratach, czego w żadnym wypadku Ci nie życzę. ;:108
Aktualnie Twój ogród jest naprawdę piękny. ;:215 Nawet klematis w pełnym rozkwicie. ;:138 Jaka to odmiana?

Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko rabata z kołem super wygląda na tle brzózek ;:167
Kiedy moje tak urosną...
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko powojnik Guernsey Cream ;:218 zjawiskowy, widok niesamowity. ;:oj Moje po przesadzeniu dwa lata temu nie mogą się pozbierać, prawie nie kwitną. ;:222
Pissardi szczepią jakoś tak niesymetrycznie. Piękne drzewo, ale moja też ma taka nieforemną koronę.
Zakupy do donic wszyscy chyba zrobili w ubiegłym tygodniu. ;:173 Moje niestety stoją w garażu, zimno niesamowite. ;:174
Też muszę zajrzeć do róż, bo skoczki mam co roku. ;:223
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko ale masz klimatycznie.Coraz więcej pięknych roślin i krzewów.Piwonie ile mają pąków.
Moje w tym roku mają po dwie kulki.Dostały jesienią obornika i tak się odwdzięczają ;:222
Kupiłam w szkółce Amanogavę i czekać będę cały rok, aby ujrzeć kwiatki.
Musisz mieć dobrą ziemię, bo powojniki masz wielkie.Ciekawe jakimi różami obsadzisz ceglany budynek ;:170

Pozdrawiam miło :wink:
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Buki płaczące to jedne z piękniejszych drzew. W zeszłym roku w Szwecji widziałam w parku duży, wąski okaz buka o ciemnych liściach ;:oj W tamtym kraju stare drzewa się szanuje, a u nas z okazji remontu drogi powycinano wszystkie najbardziej okazałe drzewa, w tym mojego ulubionego buka, który rósł dość daleko od jezdni ;:174 "Buczysław" :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Pięknie u Ciebie i należy ci się pochwała za świetnie wykonywana pracę. ;:108
Rabata z kołem bardzo malownicza z tymi brzozami w tle, cudowna, bardzo dla mnie nostalgiczna ceglana ściana, bluszcz na osłoniętej słomą cembrowinie studni też śliczny. Umiesz tworzyć klimacik. Ogród coraz dojrzalszy, pięknie.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko podziwiam kwitnące powojniki, ja dokupiłam kilka ale żaden jeszcze nie rozwinął nawet jednego pąka. Emilka na pewno doceni kompletny domek, ale dziecko ma tyle wyobraźni że nie przeszkadza jej stan obecny. Masz piękny ogród, a wspaniałym elementem dekoracyjnym są kamienie...fantastyczne ;:63
Pozdrawiam i nie spiesz się do tej dojrzałości ...bo to nie tylko ogród dojrzewa ;:306 :wit
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Powojnik już tworzy ścianę kwiatów ;:oj , a mój ledwo rozpoczął wegetację. Gdybym jeszcze kiedyś doczekała takiej burzy kwiatów, to wszystko bym mu wybaczyła. Ogólnie moje powojniki dopiero starują, jeden pokazał mały pączek, ale albo mróz, albo uwiąd go pokonał. Mam jednak nadzieje, że to nie uwiąd ;:303
Ten widoczek bardzo mi się spodobał https://images90.fotosik.pl/364/45ec1bc3da27e6fe.jpg
W Twoim ogrodzie już sporo kwitnień, u mnie dużo mniej, a na dodatek ciągle zimno.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ależ się u Ciebie zmieniło! :) Wow!!
Pięknie Ci wszystko rośnie.
Ten powojnik biały jak się nazywa? Poluję na taki bo mój /też biały/ na pergoli padł.

Świetne rozwiązanie z kostki przy spadku terenu, te łuki i murek - rewelacja!

Irysy kwitną i oddajesz nadwyżki, a u mnie jeżówki na potęgę się wysiewają i też uszczęśliwiam dookoła znajomych ;)

Przy zakładaniu ogrodu takie myśli jak "nadmiary ogrodowe były dla mnie obce i pamiętam jak się cieszyłam kiedy coś dostawałam do posadzenia z innych ogrodów.
Dzisiaj sama mogę się dzielić rozrastającymi się roślinami i sprawia mi to ogromną przyjemność :)

Ale czytam, że ciągle masz nowe pomysły na ogród i działasz ;:215 ;:215 ;:215
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Powojnik GC naprawdę imponujący! Do czego on się tam dorwał w tej Twojej ziemi? Mój też kwitnie, ale gdzie mu tam do Twojego. Nawet porównania nie ma.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”