Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Jeszcze Iryski pokażę bo one teraz zaczynają spektakl

Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Lilak, którego zapach rozchodzi się po całym ogrodzie


Obrazek

nowość upolowana, bardzo chciałam go mieć Lilak Sensation ;:167


Obrazek

Dąb błotny ;:167

Obrazek

Pozdrawiam odwiedzających i życzę miłych chwil w ogrodach :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Oaza Spokoju

Post »

Achhhh Krysiu szkoda tej cudnie kwitnącej serduszki ;:168 mój Cheer też już bez kwiatów wyglądały nieciekawie, wiec oberwałam .Szkoda gdyby przylepiły sie do liści po deszczach .Mnie jak na razie ominęły przymrozki, ale za to fajnie podlało mi ogródek z czego niezmiernie sie cieszę. Dzisiaj już dużo cieplej niż wczoraj może dzisiejsza nocka nie będzie aż tak tragiczna ani jutrzejsza. Moje Epimedium jest leciuchno różowawe prawie białe .Też lubię te Epimediowe listki one same maja dużo uroku.Cudne iryski i ten lilak dobrze ze ma kwiat to wiadomo czy to ten ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Jadziu to pewnie inne Epimedium może to Niveum, bo ono jest takie niziutkie ale u mnie nie kwitło,na zdjęciu był biały kwiat, ale jak zakwitnie w przyszłym roku to porównamy, mi się nie chciało na tą pogodę obrywać kwiatów Cheer, jestem leniem i zmarzluchem :oops: Lilaka dlatego też kupiłam bo miał kwiat, cieszę się jak małe dziecko z zabawki, pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, przegapiłam taką piękną wiosnę u Ciebie ;:223
Cudownie kwitnące "poduszkowce" ;:138 epimedia, tulipany i różanecznik. Przepiękne pierwiosnki ;:167 Żal ślicznych serduszek, ale przycięte, mogą jeszcze ładnie zakwitnąć.Na szczęście zdążyłam na kwitnienie cudnych irysków. Te maluszki są takie słodkie :tan
Teraz już tylko ciepłej wiosny! ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu niebieski irysek słodki, mój ulubiony kolor. ;:oj
Radość z nowego lilaka uprawniona. :D Pasjonatce ogrodów przecież ciuchy lub buty nie mogą sprawić prawdziwej przyjemności. Mam tylko Palibin, jego zapach też zniewalający.
Zimno takie, że siedzę przed komputerem zamiast w ogrodzie.
Bobo słabiutko jeszcze ukorzeniona. Odezwę się, jak uznam, że gotowa do przesadzenia.
Pozdrawiam ciepło. ;:196
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu ale u Ciebie różnorodność ,cudownie ;:167 Poduchy floksów corocznie podziwiam u Ciebie:)
Epimedium masz sporo, ja jeszcze nie mam ani jednego, ale coś upoluję.To właśnie te liście czekoladowe mnie przyciągają.Widziałam w szkółce, ale miały żółte kwiatki, a ja bym chciała różowe lub białe.
Dzisiaj też zimno, czekam na cieplejsze dni, by już pomidory wysadzić.

Pozdrawiam serdecznie :) :wit
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Szkoda serduszki.Taki piękny ,duży krzak.Śliczne widoczki pokazujesz.Kwiatków zatrzęsienie,co jeden to piękniejszy.Ten bez to ma dwukolorowe kwiatki?czy mi się wydaje??
Iryski te niskie śliczne.Ostatnio "choruję"na iryski i trochę już mam.
Przed chwilą u nas lało,a teraz prześwieca słońce przez chmury.

Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Oaza Spokoju

Post »

Rododendronek Cheer kwitnie tak wcześnie? Czyżby on należał do tych szybko rozkwitających jak Cunnigham, czy to tylko w tym roku tak się u Ciebie pośpieszył Krysiu? Jest przepiękny, ale pewnie miałabym u siebie te same problemy co w przypadku CW. Zawsze jest co roku loteria, czy pąki przemarzną w czasie zimnych ogrodników, czy się utrzymają. Gdy tak oglądam inne ogrody, odnoszę wrażenie, że CW kwitnie w nich corocznie.
Czy ze swojego Cheer masz kwiaty każdego roku?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Oaza Spokoju

Post »

Tulipany piękne,,,ale one odchodzą juz.
A iryski to masz rewelacyjne. ;:63 ;:63
I lilaki ,umm pięknie i zapachowo cudnie.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Jakże cieszy taka upolowana zdobycz jak np Twój lilak. ;:303
Twój prezent urodzinowy pachnie, Krysiu aż u mnie. ;:215
Ślicznie, po prostu ślicznie. ;:167
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu
Ależ u Ciebie jest pięknie ;:oj Irysy cudownie kwitną , a azaliami jestem zauroczona , że chyba sobie jedną kupie :heja
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani

Ciągle pada...tak cały tydzień, dobrze,bo groziło suszą a teraz dolało i to porządnie, weekend też zapowiada się deszczowy, w ogrodzie zieleń, mało kwitnień, trochę Azalie japońskie zaczynają, dużo pąków zniszczył mróz, zniszczył też listeczki Dęba błotnego ;:145 nie mogę znieść widoku sterczących pustych gałązek, mam nadzieję że coś choć trochę się opuści, ucierpiało dużo krzewów i drzew podczas tych nieprzewidywalnych zimnych nocy , może gdyby była jedna to rośliny by sobie poradziły, ale było ich więcej. Dobrze że Piwonie nie ucierpiały i mają sporo pączków :heja Skoro taka pogoda to dobra na przesadzanie roślin, więc dzielę i przesadzam w wolnej chwili :D od razu zbieram ślimaki, które już atakują ;:223

DzonaK Azalie mają piękne kolory, japonki są trochę wrażliwe na przymrozki, ale warte posiadania, dziękuję ;:196

Azalia Azurwolke


Obrazek

Beatko Lilak już posadzony na stałe miejsce, niedaleko Krasavitsa Moskvy, myślę,że będzie kiedyś fajnie jak razem zakwitną, ten drugi dopiero teraz otwiera kwiaty bo zimna go powstrzymały, pozdrawiam i dziękuję ;:196

Krasavitsa Moskvy
Obrazek

Aniu Tulipanki już odeszły, choć rekordzista prawie czarny jeden jedyny jaki się ostał z całej kępy kiedyś wsadzonej kwitł miesiąc :D teraz Iryski, azalie , rodki i inne czekają w kolejce, byleby było trochę cieplej, bo zimno i ciągle pada, pozdrawiam i dziękuję ;:196

Pełnik europejski
Obrazek

Wandziu Rododendron Cheer ma kwiaty co roku i ładnie przyrasta,kwitnie w tym czasie co i CW, choć tego drugiego nie posiadam ale jest w pobliskim ogrodzie.Cheer o dziwo zdążył zakwitnąć przed przymrozkami, więc nie zniszczyły pąków, bo jeden z dwóch Percy W, które posiadam podmarzł trochę, bo miał już nabrzmiałe pąki, drugiemu zaś nic się nie stało, widocznie miejscówka. Pozdrawiam i dziękuję ;:196

Percy Wiseman

Obrazek

Danusiu tak ten Lilak ma obrzeża białe, a środeczek ciemny fiolecik, jest uroczy ;:167 Oj mi też iryski się bardzo podobają i też powiększam kolekcje, a jest ich bardzo dużo rodzai i kolorków, pozdrawiam i dziękuję ;:196

Goździki

Obrazek

Aniu Annes ja pierwszy raz posiałam jarzynki, pomidorków nie mam ale ogórki siałam i wychodzą, sałatkę, koperek, pietruszke, szpinak, rzodkiewkę, jak mi się wydarzą to będę powiększać sianie, tylko trochę cieełka by się przydało, bo maj zimny i brzydki jak do tej pory. Właśnie liście u epimedium lubię bardzo, choć kwiatuszki też są piękne , takie malizny, ale cudeńka, zakwitło w końcu Domino. Pozdrawiam i dziękuję ;:196

Epimedium Domino


Obrazek

Soniu boję się,że moje Palibiny, przemarzły bo takie nieciekawe pączusie mają, chyba się nie rozwiną, a tak lubię ich zapach, maj jest zimny i brzydki,może czerwiec będzie bardziej przychylny dla naszych ogrodów, dziękuję za pamięć o Bobo ;:196 Pozdrawiam słonecznie :)

Skalnica

Obrazek

Martusiu cieszę się z Twoich odwiedzin, ja też rzadko zaglądam, bo czasu mało, a ciągle coś w życiu osobistym się dzieje, ale ogród to odskocznia od wszelkich bolączek i uwielbiam w nim przebywać. Czerwiec już za pasem i będzie kwitnienie Piwonii które dość ładnie zapączkowane, nawet nowości z wiosny mają pączki, choć ta kórej byłam bardzo ciekawa ma tylko liście ale może w przyszłym roku, pozdrawiam cieplutko ;:196


Obrazekcdn :wit
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

To co się dzieje aktualnie w ogrodzie, zdjęcia robione między burzami, które nawiedzały moje okolice wczoraj.

Hostusie, najpiękniejsze wiosną ;:167

Obrazek


Obrazek



Obrazek[/url


[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/2195b2e30420a193]Obrazek



Jadziu zobacz jak pięknie zakwitły ;:196 ;:196
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Velvet Caper piękny aksamitny, nowość w ogrodzie ;:167
Obrazek


Obrazek

Azalie
Speak s orange
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek :wit :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”