Od przybytku głowa nie boli część 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Moje orliki same bardzo się rozsiewają i rosną w rozmaitych miejscach i w różnych kolorach. Ale akurat białych prawie nie mam, a je właśnie najbardziej lubię. Taka to złośliwość natury.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Wandziu I ja już nie mam białego Orlika, ale został w rodzinie.
Mam wnusia naukońszego któremu pewno zaszczepilam ogrodowanie, doszło do tego że dziadek musiał zrobić płotek który wydziela jego ogródek na wyłączną własność Tymka :;230 :;230
Kupiony i pokazany orlik trafił do ogródka nowego maniaka ogrodowania. Przychodzi do mnie, spaceruje między rabatami i pyta czy to rośnie wysokie czy niskie i co chwilę dziobiemy rośliny i robimy nasadzenia. Nie ukrywam, że sprawia mi to dużą radość i frajdę.
Muszę sfotografować ogród Tymona i Wam pokażę ....cieszę się razem z nim.
A teraz Wandziu jeszcze do orlików...też mam rozsiewające się różne różniaste ale białych nie mam, przypilnuję nasionka pozbieram i mogę się dzielić bo ten okaz powinień mieć sporo nasion
Oto on w moim archiwum.


Obrazek

Alicja ta wiadomość wyżej również skierowana do Ciebie....poczytaj.
Dla Ciebie moja Piwonia drzewiasta w porannych krokach deszczu

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Witaj Kochana Krysiu dziękuję ;:196 piękna jest ta Twoja piwonia drzewiasta ma tak dużo paków które się ładnie rozwijają będzie śliczny bukiet jak się rozwiną czekam na zdjęcia :). Moja dopiero będzie kwitła drugi rok, więc tych paków ma o wiele mniej. dziś u mnie strasznie zimno pada wieje i 4 stopnie na plusie brrr oby nic się nie stało roślinką.
A to dla Ciebie ;:167

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Alicjo każda z nas czymś zaskakuje, Ty mnie zaskoczyłaś powojnikiem o tak dużym pąku.
Moje Clematisy, nie mam ich dużo ale dopiero pączki mają maleńki, do zakwitnięcia to im trochę brakuje.
Podziwiałaś moją piwonię i chciałaś ją zobaczyć w pełnej krasie...nadszedł właśnie czas gdzie prawie wszystkie pąki rozwinięte.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Teraz do pokazu szykuje się biała ale tylko z trzema pąkami, ale jest o dwa lata młodsza więc ma prawo.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Alicjo...a to moja wielka radość która przywędrowała do mnie z Twoich stron. W ubiegłym roku kupiłam ją w Pisarzowicach w Pudełko....bardzo jestem zadowolona z sadzonki, nie jest duża a już pokazuje swój urok.
Kalina CASCADE


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Nie mogę się napatrzec na twoje cudne piwonie. ;:173
Kalina też bardzo ładnie się zapowiada. :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Cudna ta kalina ;:167 i gdybym miała miejsce na takie cuda z pewnością bym taką przygarnęła .Piwonie też super kwitną nie mam żadnej piwonii drzewiastej nie dorobiłam się takowej za to mam Itohy też lada dzień zaczną kwitnąć oby im tylko pąków nie pomroziło.Brawa dla wnusia że podejmuje z babcią pracę w ogródku to się ceni ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Witaj Krysiu do Pisarzowic jeżdżę lubię tam robić zakupy wszystkie azalie mam tam zakupione, jedną piwonie tez tam zakupiłam i choinkę miniaturkę. Kalina śliczna podobają mi się ale wszystko nie zmieści sie na działce wielka szkoda. Piwonie cudowne ;:oj zazdroszczę takiego widoku i dodatkowo ta biała cudowna. Pozdrawiam ;:168 ;:3
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Niezwykła ta kalina. Kaliny przypominają mi bardzo hortensje i na zdjęciach czasem trudno mi je rozróżnić. Tylko czas kwitnienia sugeruje, co jest czym. :D
Gdybym miała większy ogród na pewno znalazłabym w nim miejsce dla kalin i dereni.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Wandziu ja urodę Kalin to dopiero zobaczyłam będąc w ubiegłym roku na południu Polski.
Odwiedziłam kilka ogrodów i trafiłam na kwitnienia kaliny i dereni.....dech zaparło i kupowałam.
Kalina Cascade zachwyca

Obrazek

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Alicjo ja to Tobie zazdroszę tych ogrodów, o każdej porze te ogrody zachwycają....załoźyłam sobie że muszę tam powrócić bliżej jesieni kiedy przebarwiają się drzewa i zobaczyć na żywo tą paletę barw.
Z Pisarzowic nie wróciłam pusto, poza kalinami przywiozłam Clematisy i już pierwszym kwitnącym się cieszę na tarasie.

Obrazek

Obrazek

Alicjo...piwonie też mnie zachwycają, czekam teraz na żółte lada dzień się rozwinąć.
Odkryłam też urodę pierwiosnka Francesca.....ten kolor zachwyca, na żywo jeszcze ładniejszy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Jadziu te cudeńka ja sobie przywiozłem z Twoich rewirów, wchodząc do tych szkółek nie wiedziałam co kupić.
Problem w tym, że nie ma gdzie już sadzić....Ale można dokonać segregacji i do takiego działania się pominęłam.
Czekam teraz na Derenia Satomi, miejsce dla niego przygotowane.
Pogoda u mnie różna, prawdziwego maja nie ma, pomidory jednak wsadziłam i myślę że Zośka już nie wróci.
W ogrodzie kolorowo czekam teraz na pierwszą różę, na razie wszystkie w pąkach.
Moje rondo hostowe już nabrało kolorów.
Obrazek


Obrazek

Obrazek
Nie pamiętam kiedy je miałam u siebie, zawsze miałam z nimi problem ...spóbowałam tym razem
Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Aniu ja piwonie drzewiasta mam od niedawna.
Różowa która już prawie przekwitła jest czwarty rok u mnie.
Dzisiaj zakwitła jednym kwiatem żółta posadzona w ubiegłym roku.


Obrazek
W tym roku po raz pierwszy spróbowałam odmłodzić moje żurawki. Był taki moment, że nawet chciałam je wyrzucić, w trzecim roku ich życia zrobiły się brzydkie , wystrzeliły w górę....Ale odmłodzenie poszło bardzo sprawnie i już siedzą na rabacie.


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Nie dopuszczając żurawek do kwitnienia przedłuża sie ich żywot .Jednak niektóre maja takie ładne kwiatki ,że szkoda byłoby żeby nie zakwitły np. takie te zwykłe drżączkowe .Cudna ta Kalina ;:333 Francesca również .Dzisiaj jedną swoją podzieliłam i wsadziłam do doniczek żeby nabrały ciałka :wink: Masz cudne piwonie drzewiaste nie mam ani jednej za to mam Itohy zastępują mi drzewiaste
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”