Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Prysznic na rośliny sprawił, że fotki kropelkowe są znowu bardzo udane. ;:215
Nawet przetaczniki już ruszają. ;:303 Mnie ten niebieski płożący od Ciebie, bardzo dobrze się przyjął. Czekam aż lada chwila zakwitnie.
Na prawdę? W ubiegłym roku zaczęły kwitnąć jeszcze szybciej? ;:oj
Może zapowiadane niskie temperatury przejdą obok? ;:108
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Czy to piwonia delikatna? Mam ją od wielu lat i wciąż tylko same liście. Nie wiem, co źle robię :(
Widzę też naradkę u Ciebie. Po mojej znalazłem tylko znacznik ale to chyba z powodu sąsiednich roślin, które ją zagłuszyły.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Coraz więcej kwiatów u Ciebie Jadziu, rododendrony tylko patrzeć jak się rozwiną, różyczki już w blokach startowych.
Omoshiro prześliczny.
Widzę, że La Villa Cotta przeżyła, uważaj na nią u mnie to prawie pnąca, większa w tej chwili od Golden Celebration, na szczęście posadzona na końcu rabaty, a miała być rabatowa ;:306 , tak jak Novalis.
Zdjęcia kropelkowe cuuudowne, u mnie też w nocy popadało, ale ja takich "kropelków" nie zrobię, podziwiam więc u Ciebie ;:196 .
Jeszcze tylko ogrodnicy i złośliwa Zośka ;:224 i już możemy odetchnąć z ulgą ;:333 Mam nadzieje, że nie będzie tak źle jak mówią prognozy.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witam serdecznie wszystkich miłych gości .Pogoda na chwilkę się poprawiła ,ale podobno znów ma sie ochłodzić.Od rana zanosiło sie na deszcz oczywiście spadło 5 kropel i jak na razie to tyle .Ciekawe czy jeszcze coś spadnie z nieba, bo tak hucznie zapowiadali w TV deszcze. Pierwsze kwiaty pokazały się na Maigoldzie ,jednak zbyt wysoko i między liśćmi daremne takie robienie fotek. Musiałam niestety wyciąć grubą łodygę z odnóżkami z mojej cudnej panny młodej ;:145 [wawrzynek Alba] .Doktorkowy pąk coraz mocniej się otwiera za chwilkę już już będzie .Wreszcie dalie sie zlitowały i zaczęły wypuszczać listki z ziemi, a już miałam mieszane uczucia że zmarzły .

Obrazek

Obrazek

a to paprotka od Marysi [mar ] jednak zapomniałam nazwy ;:174

Obrazek

DAYSY wiesz że w doniczce w której miałam te wilczomlecze mnóstwo siewek się pojawia ;:202 Jedna jest duża, więc jestem ciekawa czy to rzeczywiście one albo jakieś chwasty .Jednak wszystkie siewki wyglądają jednakowo, ale od korzenia nic nie odbija, a przecież wszystkie patyczki miały korzonki zanim je wsadziłam do ziemi .Jeśli chodzi La Viilla cotę jednak liczę ze u mnie ona tak sobie nie poszaleje nie ta gleba. Oby była taka jak powinna to juz bym sie cieszyła. Na razie dalej siedzi w donicy niech porządnie wyprodukuje korzonki, żeby miała dobry start w dorosły żywot :wink: To samo Lady of Shalott , a mój ukorzeniony patyczek The Princa po 3 latach w donicy ma zaledwie 10 cm wysokości i co Ty na to tak rosną u mnie angielki ;:222

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE tak to ta piwonia ,ale żeby u mnie aż tak dobrze rosła tego bym nie powiedziała ;:185 Fakt kwitnie każdego roku ,ale jednym kwiatem to samo wcześniejsza Early scout ta również zaszczyca mnie jednym kwiatem i nie pomagają przenosiny . W tym roku Naradka jakaś taka biednawa ,chyba zbytnio ją uszczupliłam po kwitnieniu i wczesną wiosną .Jednak teraz sie rozmnoży pozwolę jej na wyprodukowanie mnóstwa rozetek .Jeśli chciałbyś to rzeknij słówko wsadzę w doniczkę


Obrazek

Obrazek

BEATKO kochana na razie te płożące przetaczniki kwitną inne dopiero rosną .Porównywałam fotki tego co kwitło w ubiegłym roku na początku mają to przetaczniki te płożące juz były w pełnej krasie, a w tym dopiero sie zbierają.Też liczę ze przymrozki nie zatrzymają się u nas ciężko by było .Znowu zaczyna kropić ciekawe ile kropel tym razem spadnie ;:224 No ale deszcz wygada na gęściejszy :) tylko jak długo popada

Obrazek

moja Elżbietka wygląda na tej pergoli jak wkurzony rozczapirek .Niestety kłania sie nie przycięcie jej wiosną ;:174 Muszę ją uporządkować po kwitnieniu, o ile dam radę na wspinaczki wysokościowe

Obrazek

Obrazek

EWUNIU witaj po długiej nieobecności dziękuję za pochwałę fotek obym zbytnio nie urosła :) Wiosenne maluszki muszą być bez nich jakoś smutno by było, a u mnie o każdej porze musi być kolorowo .La Villa cotta to ukorzeniony patyczek od Daysy Na razie rośnie w donicy, żeby porządnie sie ukorzeniła i nikt nie kradł jej ani wody ani dobroci .Mam ją od ubiegłego roku i siedziała w tej donicy zakopczykowana .Daysy w swoim poście wspomniała o niej a przecież u Ciebie z pewnością cieplej niż u Daysy, to ciekawe dlaczego nie przeżyła ;:174

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłego wieczoru i wedle potrzeb podlewania z nieba i sioooo przymrozki

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

JADZIU
U Ciebie wszystko takie zadbane .
U mnie większość też poplewione (została mi jeszcze jedna rabatka), ale się spieszę, bo jak od czerwca wrócę do pracy to tyle czasu już mieć nie będę.
Rodki cudne , etap kwitnień u ciebie bardziej zaawansowany.
U różyczek masz ładne pączki , u mnie tylko LO je ma takie maleńkie.
Mam nadzieję , że po ogrodnikach wreszcie róże szybciej ruszą.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

No cóż Ci mogę powiedzieć, trzeba czekać, angielki raczej chętnie się korzenią, nie wiem dlaczego u Ciebie jest inaczej.
Z wilczomleczami nie ma strachu, mam już ukorzenione. Nie sądzę by były to siewki, u mnie się nie rozsiewają, prędzej gwiazdnica, u mnie jej pełno. Nie mogę się pozbyć tego zielska z ogrodu. Usuwam i małe i duże a ich coraz więcej. Nawet ze szczawikiem sobie poradziłam w miarę a tego dziadostwa nie sposób.
U mnie też się ochłodziło, jednak na razie bez przymrozku, oby przeżyć najbliższe 3 noce i będzie po strachu.
Nie chciałabym by znowu wszystko mi pomarzło, zwłaszcza, że po raz pierwszy miałabym własne winogronka, ładnie nawiązały owoców jak na takie chuchro.
Do mnie deszczyk wreszcie zawitał, padało prawie całą noc, następne dni mają być bardziej wilgotne, życzę by i do Ciebie dotarły obfitsze deszcze.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Super zielono, coraz bardziej kolorowo. Obrazek
Zimno i lodowaty wiatr. Jedną noc u mnie już były zabezpieczenia z włókniny ale wystający czubek passiflory rano wyglądał jak podmarznięty, dosłownie zwisał. Dzisiaj ma być noc bezchmurna to pewnikiem jeszcze niższa temperatura będzie.
Jak patrzę na Twoje wyrośnięte róże i setki innych zieloności to myślę, że mogą nawzajem się ochronić i oby tak się stało. ;:167
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

:wit Jadziu

Azalie moje w takim stanie jak u Ciebie, czyli za chwilkę będzie spektakl :D ale reszta daleko w tyle, o różach nie wspomnę, marnie się zbierają, już coś to znowu zimnica przyszła i rozwój się zatrzyma ;:224 Mrs. Holt i u mnie zakwitnie, dziękuję ;:196
Jak tam kocio grzeczny czy daje popalić, nasz ostatnio w domu częściej siedział bo się zlazły kocury z okolicy do kocicy która jest u sąsiada i chyba nie chciał mieć z nimi styczności. Gdybyś miała jakiś mały kawałeczek tej pięknej Brunery, to chętnie zamienię za coś ;:196 Pozdrawiam i życzę zdrówka ;:196
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Niezły busz u Ciebie ;:oj Za to ścieżka czyściutka ;:180
Cieszę się, że dalie wychodzą :tan U mnie też - jak grzyby po deszczu. U mnie maj bardzo mokry.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Zimno brrr a tak było już fajnie przez kilka dni Dobrze ,że ogrodnicy jak na razie są łaskawi strasząc tylko chłodem i oby tak pozostało. Witam serdecznie wszystkich miłych gości ;:196 Myślę że i u Was ogrodnicy również obeszli sie łaskawie z roślinkami .Różyczki powoli zbierają się do pokazania swoich kwiatów na które z niecierpliwością czekamy .

Obrazek

Obrazek

FLORIANIE tylko tak się wydaje że to busz ale jest sporo miejsca gdzie będą rosnąć pomidory i dopiero gdy dalie podrosną to wtedy dopiero zrobi się busz :;230 Szczególnie dbam o ścieżki, bo gdyby były zarośnięte ,wtedy byłby totalny bałagan :;230

Obrazek

Obrazek

KRYSIU witaj kochana ;:196 Na skalniaku rosną dwie brunery czyżby chodziło o tę jaśniejszą . Oczywiście jak przekwitnie to zrobię sadzonkę bo już dzisiaj oglądałam czy coś nie da sie z boku uszczuplić ,ale niestety trzeba wykopać całą kępę.
Z panem koteckim bywa różnie raz jest nie do zniesienia ,a za parę dni przyłóż do rany :;230 Oczywiście tak jak my wszyscy ma swoje humory i humorki ;:167 :;230
Obrazek

Obrazek

GRAŻYNKO chyba raczej minusowe temperatury jak na razie nas omijają w każdym razie u mnie ich nie było .Oby tak dalej, bo w tej chwili nic gorszego nie mogłoby sie przydarzyć ;:196

Obrazek

Obrazek

DAYSY też sie zastanawiam dlaczego angielkom się u mnie nie podoba .Może podsypać trochę ziemi dla kwasolubów i w takiej mieszance je sadzić. Muszę to wyeksperymentować ,albo nie ten klimat ,bo juz sama nie wiem Te siwki sa w donicy do której sypały sie oblatujące płatki, a sama donica była na korytarzu ,więc żadne chwasty nie mogły sie w niej znaleźć .Jedna siewka ma już 3 cm, wiec z pewnością się okaże co to to sie wysiało .U mnie niestety dalej bez większych opadów Wkoło leje a u mnie pokropi ;:222 trzymam kciuki oby przymrozki nie zawitały w Twoje strony ;:196

Obrazek

Obrazek

EWUNIU z tego wynika ze u mnie trochę cieplej bo wkoło jestem zabezpieczona murem albo płotem .LO też mam zapaczkowaną na maxa zresztą wszystkie róże są fajnie zapaczkowane brakuje tylko wody i ciepła Dzisiaj przyglądałam sie Rhapsody in blue jak ona fajnie jest zapączkowana ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu :wit :wit
Ja jeszcze swoim różom... może jutro zajrzę.
A u ciebie nie tylko róze już kwitną,Ale i rodki, azalie, orliki lawendy. ;:215
No wszystko szybciej niż u mnie.
Jak tam po zimnych nocach ??
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Ależ piękne róże ;:oj już możesz podziwiać, mój Doktorek jakoś mniej ciekawie wygląda w tym roku, ale to chyba przez tą zimnice co panowała, po prostu dłużej będę czekać na kwiaty :roll: Oj jest zachodu z tymi kotkami, ale przynajmniej człowiek się nie nudzi :D Zimno u mnie ale pod wieczór słonko na moment się wychyliło, może już jutro cieplej się zrobi.
Tak Jadziu chodzi o tę z białymi dużymi obrzeżami, ale jeśli miałabyś swoją uszkodzić przy uszczuplaniu to nie będę prosić. Pozdrawiam cieplutko ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Piękne przetaczniki! W zasadzie najbardziej lubię armeńskie, bo najwcześniej kwitną ale z początkami moje fascynacji ogrodnictwem kojarzy mi się przetacznik goryczkowaty, który wtedy do mnie trafił i byłem nim zachwycony!
U Ciebie mało opadów ale i temperatury wyższe. U mnie odwrotnie - deszcz za deszczem w maju ale niestety przymrozki podczas dwóch ostatnich nocy. Lekkie uszkodzenia kwiatów kosaćców, pędów dalii i liści katalpy i paulowni. Ale wyliżą się.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”