Opowieści z Jagieliny

Zdjęcia naszych ogrodów.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Opowieści z Jagieliny

Post »

Kawał roboty zrobiony profesjonalnie! Dobrze, że wszystko udokumentowałaś dla potomnych. Obrazek
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Opowieści z Jagieliny

Post »

Świetna piwniczka ! Bardzo konkretna. Czekam na zdjęcia ze środka jak wykończycie ! Zgaduję że na 3 zdjęciu od dołu widać Twojego męża i córkę ;:224 U mnie na szczęście wszystkie rośliny w szklarni dały radę ale dzisiaj już odpaliłem znicze
Awatar użytkownika
eszeweria18
200p
200p
Posty: 223
Od: 29 sie 2018, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pieniny

Re: Opowieści z Jagieliny

Post »

No robota konkretna, brawo ;:128
'Prędko może się zdarzyć, że nie dostrzeżemy drzew, widząc tylko las'
- Jo Nesb? ? Człowiek - Nietoperz
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Opowieści z Jagieliny

Post »

Dziękuję Wam za dobre słowo :D . Oczywiście, pokażę, jak już wnętrze zostanie zagospodarowane. Ta jest, SebaMax, na zdjęciu to moja córcia i mój wszechstronnie ogarnięty pan małżonek :wink: ;:108 .
Ja też codziennie palę znicze i nie mogę się już doczekać, kiedy ta zimnica się skończy. ;:223
81Krzysztof
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 21 maja 2020, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzcinka/mazowieckie

Re: Opowieści z Jagieliny

Post »

Basia - przejrzałem Twoje forum, ładna działka, dużo się dzieje u was. Widziałem duże fuksje - ja mam w tym roku po raz pierwszy, co zrobiłaś że takie urosły i powiedz co masz w tych skrzynkach po jabłkach. Będę wracał tutaj.
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Opowieści z Jagieliny

Post »

Te fuksje po prostu sobie urosły, Krzysiek :wink: :D . W skrzynkach po jabłkach właśnie sadzę pomidory, bo pod folią mi się wszystkie nie pomieściły. Jak zwykle wysiewam więcej, bo może stare nasiona nie wzejdą, bo może to i tamto, a wschodzą wszystkie i już nie mam serca wyrzucać siewek :wink: :D . Tak jest co roku, kiedy ja się w końcu nauczę... ;:124 . Jutro i pojutrze mam zamiar już uporać się z wysadzaniem wszystkich rozsad do gruntu, późno w tym sezonie, ale siła wyższa.
81Krzysztof
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 21 maja 2020, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzcinka/mazowieckie

Re: Opowieści z Jagieliny

Post »

Pomidory ja wczoraj wsadziłem do gruntu, u mnie pod chmurką każdego roku. Nie wiem jak to będzie w tym - późno i zimno. Te skrzynki mnie zainteresowały - też się bawię w naprawdę mini mini warzywniak, poletko 8x3,5. Na wszystko miejsca brakuje. Ale między garażem a ogrodzeniem mam super miejsce na takie skrzynki - słoneczne - prawie 15 metrów bieżących. Coś by tam postawił
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Opowieści z Jagieliny

Post »

W zeszłym sezonie miałam pomidory w dużych donicach, taki długi rząd pod południową ścianą warsztatu i pod jego dachem. Muszę przyznać, że z tych donic był całkiem niezły plon i dlatego teraz wracam do tego pomysłu, dołączając skrzynki. Skoro masz takie długo nasłonecznione miejsce u siebie, to aż się prosi, by je w pomidory zagospodarować. :wink: :D
Awatar użytkownika
eszeweria18
200p
200p
Posty: 223
Od: 29 sie 2018, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pieniny

Re: Opowieści z Jagieliny

Post »

arameic pisze:Jak zwykle wysiewam więcej, bo może stare nasiona nie wzejdą, bo może to i tamto, a wschodzą wszystkie i już nie mam serca wyrzucać siewek :wink: :D
Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja tak mam ;:306
U mnie pomidory co roku w skrzynkach rosną, w tym roku wyjątkowo ze względów opisanych powyżej kilka musiało wylądować w gruncie :D
'Prędko może się zdarzyć, że nie dostrzeżemy drzew, widząc tylko las'
- Jo Nesb? ? Człowiek - Nietoperz
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Opowieści z Jagieliny

Post »

eszeweria18, podejrzewam, że większość z nas tak ma :;230 . Moje pomidory też już wszystkie wylądowały na swoich docelowych stanowiskach, wszystkie kwitną, niektóre mają małe owoce, papryki tak samo. Nasze trzy koty przedwczoraj zagoniły na podwórko małego zająca. Krzywdy żadnej nie zrobiły, były chyba po prostu ciekawe, kto to taki, a że mniejszy od nich, to trochę się z nim zabawiły ;:172 . Wzięłam malucha na ręce, mąż zamknął koty w warsztacie, by nie widziały, dokąd mam zamiar go zanieść i wypuściłam go na łąkę, od której strony przykicał. Mieszkamy na wiejskiej kolonii wśród łąk i starych świerków, więc często jakiś gość zagląda na podwórko - łanie, lisy, zające, wiewiórki. Dzików tylko jeszcze nie widziałam, ale z tego się akurat cieszę... ;:108 :wink: :D
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Opowieści z Jagieliny

Post »

Następny kawałek zagospodarowany na dobre - murkowa donica. Posadziłam w niej kilka żywotników, kosodrzewin, rozplenic, żywotników i chwilowo heliotropy. Parę dni temu mąż zamontował w niej punkty świetlne i wieczorem naprawdę robi to wrażenie. ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Opowieści z Jagieliny

Post »

ja uwielbiam takie klimaty wokół domu, ale wiem, że są przeciwnicy (że za blisko muru, że wilgoć). Nie miałaś takich obaw, u mnie nigdy wilgoci nie było, ale wszyscy się dziwią. Wspaniale to wygląda, zwłaszcza wieczorem, ja nie mam podświetlenia , a szkoda :)
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Opowieści z Jagieliny

Post »

Warstwa tynku, do której przylega ziemia w murku, została dodatkowo zabezpieczona grubą folią kubełkową. Nie przewiduję specjalnych problemów, a poza tym... nic nie jest wieczne agrazka :wink: , a z każdym problemem można sobie poradzić. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”