Chwasty w trawniku - jaki zastosować skuteczny środek niszczący

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: chwasty zarastające trawę

Post »

konwalia55 pisze:Witam,
czy zna ktoś skuteczną metodę na usunięcie tych chwastów ? Zarosło mi tym już pół ogrodu. Połączone są długimi łodygami i rozprzestrzeniają się dalej. Czy trzeba przekopać cały ogród i zasiać na nowo trawę czy jest na nie jakiś patent?
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zobacz tu viewtopic.php?p=5888927#p5888927

A rozwiązanie masz w postach poniżej.
Awatar użytkownika
toolpusher
500p
500p
Posty: 543
Od: 5 maja 2017, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło - winne klimaty

Re: Chwasty w trawniku - jaki zastosować skuteczny środek niszczący

Post »

Ja zawsze na trawnik używam Chwastoxa i mam trawnik bez chwastów. Ponieważ czytałem kilka propozycji w postach dotyczących Starane proszę o wytłumaczenie w czym jest lepszy od Chwastoxa przy kilkukrotnie wyższej cenie?
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Chwasty w trawniku - jaki zastosować skuteczny środek niszczący

Post »

Z tego co wiem jest kilka rodzajów chwastoxa, ale jeśli mówisz o Chwastox 300L za 25 złotych to różnica jest taka, że ten herbicyd nie usunie wielu chwastów w porównaniu do Starane, Fernando lub droższych rodzajów chwastoxa (np 390 SL). Wszystko zależy od tego jakie chwasty pojawiają się na trawniku i czy dany produkt potrafi je usunąć. Ja w przeszłości testowałem już kilka rodzajów oprysków i starane dawał najlepsze efekty. Niestety w tym roku ceny Starane podskoczyły z jakiegoś powodu, więc ja niestety muszę sobie poszukać nowego ulubieńca.
dawidk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 11 maja 2020, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwasty w trawniku - jaki zastosować skuteczny środek niszczący

Post »

Mam gorczycę polną na trawniku. Starane nie pomogło. Mam jeszcze w garażu:

- chwastox trio 540SL
- chwastox Extra 300SL

Moge użyć aby zwalczyć wspomniany chwast?
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Chwasty w trawniku - jaki zastosować skuteczny środek niszczący

Post »

Starane (fluroksypyr) powinien bez problemu usunąć gorczycę polną z trawnika. Oba chwastoxy, które masz w garażu również powinny zadziałać na ten konkretny chwast.
ostros
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 maja 2020, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwasty w trawniku - jaki zastosować skuteczny środek niszczący

Post »

Dzień dobry Państwu (oficjalnie - pierwszy post). Mam nadzieję w przyszłości być częstszym uczestnikiem dyskusji, ale zanim to nastąpi - chciałem zwrócić się z pytaniem korzystając z Waszego doświadczenia.

Budowa mojego domu idzie pełną parą, więc powoli zaczynam przyglądać się tematowi ogrodu. Przed rozpoczęciem budowy działka (zaniedbana od ~10 lat) była gęsto porośnięta różnymi chwastami, które ścięliśmy najkrócej jak się dało w zeszłym roku. Dziś, część roślin wyrosła na nowo, wśród których najbardziej dominujący wydaje się osobnik przedstawiony na poniższym zdjęciu. Wygląda trochę jak trzcina, dość łatwo się wyrywa z długimi, czasem kilkumetrowymi korzeniami rosnącymi płytko pod ziemią. Wyrasta raz przy razie w odległościach ok 20 - 50cm. Bardzo dorodne okazy wyrosły na stercie ziemi, humusu zebranego przed rozpoczęciem budowy. Trochę już przyzwyczaiłem się do jego towarzystwa, ale jednak w docelowym ogrodzie i trawniku myślę, że nie będzie mile widziany.

Drodzy forumowicze - dwa pytania:
1. Co to jest? Czy to trzcinnik piaskowy? Czy to perz?
2. Jak wyprosić tego gościa z mojej działki? W tym roku trochę powyrywałem, trochę przekopałem ale zakładam że to walka w wiatrakami. U sąsiadów też rośnie, oni radzą sobie po prostu kosząc często trawę i nie pozwalając temu się rozrosnąć. Ale rośnie, czego docelowo nie chcemy.

Obrazek
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Chwasty w trawniku - jaki zastosować skuteczny środek niszczący

Post »

Wygląda jak nawłoć
ostros
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 maja 2020, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwasty w trawniku - jaki zastosować skuteczny środek niszczący

Post »

Dziękuję za pomoc. Poprzeglądałem inne posty pod tym hasłem - tak, to (niestety) nawłoć. Opisy walki z tą rośliną z innym watków niezwykle przypominaja moje starania.

Dam znać za 20 lat czy udało się jej pozbyć...

Miłego!
Awatar użytkownika
to-ma-to
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 11 cze 2020, o 11:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: chwasty zarastające trawę

Post »

konwalia55 pisze:Witam,
czy zna ktoś skuteczną metodę na usunięcie tych chwastów ? Zarosło mi tym już pół ogrodu. Połączone są długimi łodygami i rozprzestrzeniają się dalej. Czy trzeba przekopać cały ogród i zasiać na nowo trawę czy jest na nie jakiś patent?
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zacząłbym od wertykulacji całej powierzchni i bardzo dokładnego wygrabienia, nawet dwa razy w tygodniu przez dwa tygodnie.
Potem jak wzejdą młode chwasty to je spryskać herbicydem i znów konkretne grabienie (jak zaczną usychać). Na jesieni druga wertykulacja a na wiosnę dosiewka nasion traw, koszenie i podlewanie.
Problem masz taki, że chwasty nie mają konkurencji i rosną jak chcą.
Pozdrawiam Paweł
wawer82
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 20 cze 2018, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Chwasty w trawniku - jaki zastosować skuteczny środek niszczący

Post »

Witam wszystkich. Nie znalazłem nigdzie czegoś podobnego. Te dziadostwo jest bardzo gęste ze trawa nie ma szans. Trawnik mocno nagrzewany przez słońce.

Obrazek
Obrazek
easy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 kwie 2021, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

czy to chwast? jak z tym walczyc?

Post »

hej,
mam coś takiego na trawniku, patrz foto.
Czy to chwast? i jak z tym walczyć? Dzięki
nie wiem jak to nazwać co mi w trawie rośnie...
...czy to perz właściwy?

Obrazek

https://www.fotosik.pl/zdjecie/2ad4383adcd4626b

https://www.fotosik.pl/zdjecie/ffb2f3a430974b92
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Chwasty w trawniku - jaki zastosować skuteczny środek niszczący

Post »

Jeśli masz możliwość palić tam jakieś resztki, to problem może sie rozwiązać. Miałam za płotem jeżynę, która przerastała do mnie. Właściciel działki, ktora kilkanaście lat stoi ugorem, pozwolił mi spalać na tych jeżynach, ścięte wiosną miskanty i inne suche badyle. Po trzech latach po kępie jeżyn nie został ślad.
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Chwasty w trawniku - jaki zastosować skuteczny środek niszczący

Post »

Aktualnie walczę z mniszkiem lekarskim środkiem o nazwie "Mniszek". Wie ktoś jak długo dokłada się ten herbicyd?
Chodzi o kompostowanie trawy, która prędzej czy później będę musiał skosić po oprysku.
Pozdrawiam,
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”