Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witam serdecznie w ten już majowy dzień :wit
Dwa dni temu lekko pokropiło ale dzisiaj może coś w końcu będzie, bo niebo zaciągnięte chmurami.

Co było?
Tulipany już przekwitły - pozostały nieliczne, te co miały więcej cienia i jak widzicie na zdjęciu... drzewa owocowe już sypią płatkami.
Obrazek

Obrazek

Sasanki też już się skończyły.
Obrazek

Koziołek przyszedł popatrzeć na nasz ogród :wink:
Obrazek

Co było, to było - teraz powiem co jest :)
Do lasu nie zaglądam to grzyby przyszły do mnie - smardze się pojawiły. Pierwszego skosiłem kosiarką, a ten się uchował pod poziomkami.
Obrazek

Lewizja szaleje.
Obrazek

Cytryniec kwitnie. Pierwszy raz nie zawiązał owoców, w ub.r. owoce zawiązał ale uschły nim dojrzały - teraz mu nagadałem i liczę że owoce będą , ma ostatnią szansę :wink:
Obrazek

Róże zaczynają mieć pąki ale jak i w ub.r. pierwszy pąk należy do 'Jubile du Prince de Monaco' od Jadzi :D
Jadziu - zajrzałem do sadzonki 'Kali' (Kalego?) jest ładnie zielona ale gdy chciałem przesadzić to okazało się że nie puścił korzeni. Dalej będę doglądał w końcu musi wystartować.
Obrazek

Pierwszy różanecznik - zakwitł maluszek. Dobrze że zrobiłem szczepkę bo matczyny usechł, tak jak i jeszcze dwa inne :( Nie odpowiadało im miejsce zbyt nasłonecznione i ciągłe braki wody. Zacząłem przenosić rh w bardziej cieniste i dłużej wilgotne miejsce - tam zaczynają się rozrastać.
Obrazek

Witam cię Seba - maxie w moim wątku. Dziękuję za pochwałę bukszpanowych obrzeży. Gdy tak je strzygłem niedawno, to do siebie mówiłem "ależ mnie podkusiło" - chodzi o to że mam problem ze schylaniem się a musiałem sporo się nagimnastykować przy cięciu. Ale że to 3 razy w roku to muszę sobie poradzić. Ciem ani gąsienic nie widzę ale profilaktycznie zrobiłem już oprysk preparatem długodziałającym, wnikającym we wnętrze liści rośliny - do 4 tyg. gdyby więc jakieś gąsienice chciały jeść, to nie wyjdzie im to na zdrowie.

A na hacjendzie mamy też warzywnik i rozsadnik - to w nim wcześniej wysiewam i sadzę oraz przechowuję.
Pierwszy raz za podpowiedzią Jadzi przechowałem wykopane 'szałwie amistad' pięknie obie wyrosły w altanie. Na zdjęciu widać też 4 młódki z ukorzenionych jesienią pędów.
Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających hacjendę życząc opadu deszczu (zaczęło kropić u nas :tan )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju, a to ciekawe że po roku czasu jeszcze nie wykształcił korzonków ten różanecznikowy patyczek ;:oj Teraz wsadziłam ułamany patyczek powojnika Polish spirit jestem ciekawa czy się ukorzeni . Mnie uschła biała porzeczka juz miała nawet owocniki zawiązane, to samo jeden gruby pęd mojej 'panny młodej'. Nie wiem co sie dzieje chyba zbyt wielka susza a ochotników do picia sporo ;:202 No i tak jak mówiłam u mnie wieczornik to jednoroczna roślinka dlatego PASS. No a mój księciunio nawet malusiego pączusia jeszcze nie ma ;:202 Pozdrawiam majowo ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Ale ładne floksowe poduchy.
U Ciebie to około miesiąca wcześniej niż u mnie. Różowa sasanka dopiero zaczęła kwitnienie. Tylko biała przekwitła.
Thereska potrzebuje jeszcze ze 2-3 dni do pełnego rozkwitu. Zapączkowana jest cudnie.
I kolejny rok Twoja lewizja zachwyca ;:167
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Podglądanie zwierzątek to rewelacyjne zajęcie. Ja żeby zobaczyć jakiekolwiek większe zwięrzątko oprócz psa i kota, muszę jechać hen, daleko w Polskę, a i tak nie zawsze mi się uda.
A powiedz mi, czy nie masz problemu z azaliami, bo podobno pączuszki azalii są przysmakiem właśnie zajączków lub sarenek.
Chyba, że Twoje azalie są tak obsypane pączkami, że możesz dzielić się nimi z zajączkiem?
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

W czasie deszczu dzieci się nudzą ...
a co robi Andrzej?
Flancowałem dzisiaj sałatę bo już była spora i ciasno jej było :)
Zimno! Na szczęście w nocy spada do +4 i pomidory dają radę, bo jak każdego roku wysadzam je do gruntu tydzień przed końcem kwietnia ;:223
Niedawno robiłem poidełka dla pszczół i ptaków z powodu suszy, a teraz wszędzie kałuże i każde naczynie napełnione :wink:
Obrazek

Jadziu, obejrzałem wszystkie róże - mszyca to raz, a dwa ... dużo jest zapączkowanych :D i ... 'tereska' pozazdrościła 'księciuniowi' i to ona wysuwa się na 1 miejsce.
Obrazek

Beatko, deszcz mocno poobijał kwiaty lewizji ale tuż obok pojawiła się Jadzina 'pigmejka' (lewisia pygmaea)
Obrazek

Wando, zwierzęta nie wchodzą na działki (przez kilkanaście lat widziałem tylko dwa razy zająca - bażantów nie liczę bo zimą często przyfruwają pod karmniki)
Popatrz na zdjęcie https://www.fotosik.pl/zdjecie/a5492f910ed0c6d2 mamy ogrodzoną działkę i przed nami jest jeszcze jedna działka też ogrodzona, do tego od szosy jest wysokie ogrodzenie. Sarny nie wejdą :)
Obrazek

Zimno to śnieg dłużej jeszcze poleży na Babiej Górze - a czereśnie jak widać już przekwitły i zawiązały owoce.
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich gości :wit
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Cudnie kwitnie pygmejka moja jedna Lewizja dopiero otwiera pąki, a druga nawet ich jeszcze nie zawiązała. Odcięłam piętkę taką malusią z tej oranżowej Lewisji i dałam do osobnej doniczki będzie następna roślinka. Fajne poidełka Andrzeju ja chyba do płytkiego talerza dam kamyczków i potem naleję wody dla tych mniejszych owadów jak pszczoły ,bo osy świetnie dają sobie radę w tych większych poidełkach często je obserwowałyśmy z Amelką jakie to cwaniary .Podlane na razie mamy i brawa dla Thereski ona zawsze wiedzie prym w kwitnieniu
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witam cię Jadziu ;:168 i witam skrytoczytaczy :wit

Dzisiaj zmarzłem :( ale do domu poszedłem dopiero po kolacji :wink:

Kilka dzisiejszych zdjęć.

Len
Obrazek

lilak Meyera palibin lata chwila zapachnie
Obrazek

azalia za chwileczkę zakwitnie
Obrazek

Poziomki już mają kuleczki
Obrazek

i takie tam jeszcze ...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich i ... do cieplejszych czasów :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Szybciutko wszystko kwitnie super ująłeś Andrzeju pastorały paprociowe ;:333 Azalijki też już szykują się do kwitnienia Palibin już w kwiatostanach mój dopiero w pąkach .Udanego weekendu
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Piękne rózne wiosenne kwitnienia.
Wszystko masz bardziej rozwinięte niż u mnie.Lilaki, azalie,.
Rojniki w czym masz posadzone ??W korniaku ?? I tak już zimowały ??
Myślę nad takim czymś ;:173
Pozdrówki zostawiam :)
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Ależ masz cudnie zapączkowanego goździka, no cudeńko!
I ja się przekonałam do poidełek w ogrodzie. To kupne rozbito mi w ubiegłym roku, więc teraz mam takie własnej roboty.
Poziomki.... hmmmmm. Poziomkówka chyba też jest dobra? ;:306
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Świetny widok na Babią Górę! Ja mam co prawda widok na Czantorię ale jest zbyt daleko, by dojrzeć takie szczegóły jak śnieg. Zresztą na Czantorii już raczej śniegu nie ma.
A czereśni mogę pozazdrościć ;:333
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Czy wiecie że dopiero teraz zrozumiałem słowa piosenki "o mój rozmarynie, rozwijaj się" ;:oj
Zobaczyłem na rozmarynie coś ... a to były kwiaty.
Trzeci rok rozmaryn rośnie w gruncie i nie przemarza zimą, to w końcu zakwitł i mogłem sobie zaśpiewać :)

Obrazek

Jadziu, mimo zimna kwiaty dają radę i pokazują swą urodę - teraz różaneczniki grają pierwsze skrzypce ale najpierw pokażę kwiatuszka od ciebie - z małej sadzonki takie cudo :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu, rojniki o które pytasz siedzą w odwróconym korzeniu po ściętym drzewie. Zimują już 3 rok.
Obrazek

Nie podlewam rojników (no może czasem niektóre) np te w małych naczyniach - np. w muszelkach (te siedzą już 4 lata i czas je odnowić, a zimę spędziły całkiem sucho pod dachem tarasu) czy nawet w zagłębieniu kamienia. Te w kubkach i doniczce stoją na powietrzu.
Obrazek

Obrazek

Rojniki posadziłem też, a raczej poukładałem na paterach do ciasta - jedna ta bez słupków) stoi na powietrzu już 3 lata a druga (ta wyższa) 5 lat i na zimę chowam ją pod dachem.
Obrazek

Rojników jest pełno u nas i rosną wszędzie.
np. na jednym zdjęciu nad rojnikami widać białą kulkę - to jest stary porcelanowy stojący zegar, w otwór po mechanizmie wsadziłem kilka rojników i tak już się rozrosły przez 4 lata że wyszły z zegara i zakorzeniły się w ziemi.
Obrazek

Obrazek

Beatko, nalewkę z poziomek zrobiłem tylko raz - była to moja pierwsza nalewka gdy osiągnąłem pełnoletność. Strasznie gorzka wyszła bo trzymałem za długo nalew na owocach. Teraz byłbym mądrzejszy ale kto mi nazbiera 2L leśnych poziomek :wink: wówczas sam nazbierałem.
A goździki .... dzisiaj pewnie już będą kwiaty na całej tej kulce :)
Obrazek

w tym samym kolorze :)
Obrazek

Obrazek

Witam cię Florianie, ja do gór też mam spory kawałek ale przy dobrej pogodzie można je zobaczyć, wczoraj B.G. była zbyt zamglona ale idąc na ogród poszedłem kawałek dalej nad to pole na które wychodzą zwierzęta, które fotografuję i stamtąd zobaczyłem nasz Śląski Beskid z widoczną wieżą nadajnikiem na Skrzycznem.
Obrazek

Obrazek

Zasiedziałem się ... ale byłem to wam winien. Teraz muszę na ogród bo wczoraj mnie nastraszono że będą mrozy i okrywałem pomidory oraz kwiaty co nakupowaliśmy do donic i skrzynek. Na szczęście noc była bez przymrozku a od rana jest ciepło - wiem bo byłem w piekarni :)
Pozdrawiam wszystkich i życzę dni już bez przymrozku i bogatego kwitnienia.

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju a co to niby ode mnie za sadzonka jakoś nie umiem jej sobie uzmysłowić czyje to kwiaty . Czyżby ich u mnie już nie było ;:202 no chyba że tak fajnie zakwitł Wielosił bo u mnie w tym roku też z dobrej strony sie pokazał jak nigdy dotąd ale nie ma takiej grubej łodygi Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Ależ masz tych rojników jakoś w nich nie gustuję ;:224
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”