Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Miałam zapytać Martusiu o to samo co Dorotka, bo ślicznie uchwyciłaś piękno margaretkowych kwiatów są śliczne w tej kępie .hosty masz już wielkie moje dopiero sie pokazują, ale są w doniczkach .Kurcze ochłodziło sie strasznie,ale po południu jakby ciutek się ociepliło ,albo takie było moje wrażenie jak poszłam na zwiady ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Spróbuję w tym roku posiać chabry bławatki jesienią, może to będzie dobry pomysł?

A co do chabrów górskich ? u mnie mocno się rozsiewają.

Poza tym piękne kwiaty. Widzę, że i Ty jesteś szczęśliwą posiadaczką bodziszka żałobnego. Arisaemy zazdroszczę. Miałem trzy, ale powypadały.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

JADZIU, hosty mam w różnym stanie, niektóre dopiero wychodzą, a są i takie z rozwiniętymi liśćmi, dlatego nie przyjmuję do wiadomości prognozowanych przymrozków ;:14
Wczoraj, po deszczu, a w ciepełku, hosty rosły w oczach, jak i wszystkie inne rośliny, zrobiło się buszowato w jeden dzień ;:oj
A dlaczego masz hosty w doniczkach? Też sadzę w donice, jak nie wiem gdzie posadzić na stałe, kilka tak rośnie już parę lat :;230

LOKI, niestety, lubię tego bodziszka, zwłaszcza w dużej kępie robi wrażenie. Wycinam jak najwcześniej, a i tak siewek mnóstwo ;:oj
Arisema rośnie sobie bez mojej ingerencji i nawet się rozrasta, kwitnie, ale nie owocuje ;:185
A chabry jak posiejesz jesienią i wiosną, to będą Ci dłużej kwitły :tan Przecież bławatki na polach sieją się w czasie żniw :)

Obieli nie zaszkodziły przymrozki :D

Obrazek

Ostatnie narcyzy.

Obrazek

Pierwiosnek japoński zakwita tuż nad rozetą ;:oj

Obrazek

Zakwitła mi taka siewka pierwiosnka wyniosłego, a miałam je wiele lat temu. Skąd się wzięła taka niespodzianka?

Obrazek

Saruma

Obrazek

Maki już niedługo zakwitną :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kamasjom chyba zmarzły kwiatostany, przekwitają w mgnieniu oka ;:185

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnie tulipany ;:145

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zmutowana miesiącznica?

Obrazek

Miłego weekendu i niech nas przymrozki omijają :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Ale fajna miesiącznica ;:173
Obiela prześliczna.
Twoje kamasje ładnie kwitną.Ja mam 1 bladoniebieską.Ale jeszcze nie kwitnie.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Fakt, że bodziszek żałobny chętnie się rozsiewa ? co bardzo mi się podoba. Lubię jak rośliny, które lubię, się rozsiewają.

A z chabrami zrobię jak mówisz.

Poza tym ? piękne kwiaty pokazujesz. Jak zwykle.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Powtórzę się - cudne zdjęcia ;:oj .Czy ta piękna hosta z żółtym marginesem to "Liberty" ?
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu jak kolorowo u Ciebie! saruma to coś nowego! Miesiącznica nigdy nie chciała zostać do następnego roku u mnie, więc podziwiam u innych a ta zmutowana bardzo ciekawa.
Czekam z niecierpliwością na zestaw irysów od Ciebie ...jak zakwitną i w jakich kolorach a mam je pod kontrolą na jednej grządce ;:333 Ciemiężycę jeszcze nie wysiałam, bo wyczytałam o całym cyklu jak postępować i zrobię jak radzą. Gajowca żółtego i bodziszka żałobnego nie lubię...ile ja się z nimi nawalczę a im więcej walczę tym nich więcej w ogrodzie ;:14 Śliczna rezydentka, to rasowy kotek?
Pozdrawiam wiosennie ;:196
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Kamasje to chyba nie zmarzły.One krótko kwitną a przynajmniej u mnie tak jest.Pierwiosnek japoński będzie miał dłuższą łodygę.Wyciąga się w miarę pojawiania się
następnych kwiatów.U mnie są jednoroczne.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu żeby do tego stopnia zmutowała się Miesięcznica jakoś nie chce mi sie wierzyć ,ale śliczna jest to prawda ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

ANIU, dziękuję ;:196 Obiela miała mocno rozwinięte pączki w czasie przymrozków, ale nie zrobiły na niej wrażenia na szczęście ;:138
Kamasje bardzo szybko przekwitają, bladoniebieska też już rozkwita.

Obrazek

LOKI, dziękuję za pochwały dla moich kwiatków ;:180
Tego bodziszka zdecydowanie wolę w dużej kępie i mimo, że go lubię nie podoba mi się jak wrasta w inne rośliny ;:185

Obrazek

Obrazek

Obrazek

DANUSIU, miło mi ogromnie, że Ci się podobają ;:168
Nie wiem jak się nazywa ta hosta, a porównując w internecie można się pogubić ;:223 Niby pasuje do opisów Liberty, jest wysoka, ma duże liście, ale bardziej zaokrąlone i centrum nie wpada w niebieski kolor. Bardziej pasuje do opisu liść tej, tylko nie jest taki duży i ona też niewysoka.

Obrazek

MARYSIU, właśnie niedawno zastananawiałam się, dlaczego mam tak pstrokato w ogrodzie skoro w domu i na sobie czernie, szarości, beże i brązy ;:306
Saruma ma fajne szare listki jak wyrasta wiosną, szkoda, że rośnie szybko w górę. Podobno kwitnie całe lato, ale to dopiero zobaczę. Kwiatuszki nieduże, ale ładne :D
Trzymam kciuki, żeby irysy ucieszyły Cię kwitnieniem!
Chce Ci się kombinować z nasionami ciemiężycy? Trzeba było posiać od razu na zewnątrz i już miałabyś siewki, zwłaszcza, że szybko tracą zdolność kiełkowania.
Bodziszka staram się ścinać przed dojrzeniem nasion, a na gajowca po prostu nie zwracam uwagi przy wiosennych porządkach i wyrywam co się da.
Kicia to dachowiec od sąsiada.
Miesiącznica jest jednoroczna, a właściwie dwuletnia, więc jeśli nie dałaś jej szansy się wysiać, to się nie pojawiła więcej ;:185 Chyba, że miałaś bylinową, ona też pięknie pachnie, chociaż nie rzuca się tak w oczy jak jednoroczna. Chcesz nasionka, a może krzaczki wieloletniej?
Pozdrawiam w letni dzień tej wiosny ;:196

Obrazek


JANKU, chyba jednak ucierpiały od przymrozków. Te są najwcześniejsze i najmniej osłonięte. Jeszcze myślałam, że może miały zbyt sucho, ale te akurat podlewane więcej niż jasnoniebieskie, a połowa kwiatostanu zaschnięta.
Pierwiosnki japoński lubią wilgoć, to może dlatego nie chcą zostać na Twoich górkach. Ubiegłoroczna susza moje wymęczyła, ale siewek trochę mam, mogę się podzielić :D

JADZIU, miesiącznicę mam od zawsze, a pierwszy raz widzę takie kwiatki ;:oj Poczytałam i dowiedziałam się, że to się zdarza, ale nasiona nie powtarzają cech ;:185 Jednak spróbuję siać, może wyrośnie biała? ;:196


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Muszę się pożegnać, bo przyszła koleżanka, w nosie ma przepisy o izolacji ;:306

Obrazek

Wszystkim życzę miłego niedzielnego wieczoru :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu pomyliłam miesiącznice z wieczornikiem damskim ;:306 ;:306 Czyżby biała miesiącznica też była? nigdy się nie spotkałam. Nie wiedziałam co zrobić z ciemiężycę i wyczytałam w necie no i zobaczymy?
Jak nie to poszukam sadzonki ;:306
Ja też ogród feeria barw, a na się zawsze coś czarnego lub ciemnego włożę ;:306
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Iryski już u Ciebie ,kamasje,orliki. itp. i te de.. u Ciebie Martuś :shock: u mnie jeszcze o nich ani widu ani słychu..Dzisiaj stwierdziłam,że nie mam żadnej pysznogłówki...Nie wiem czy czekanie na nie coś zmieni.. ;:131

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto zmutowana miesięcznica jest śliczna,zbierz nasiona, może powtórzy te kolorki.
Kwiat kamasji mi przypomniał, że moje cebule siedzą cicho, chyba czas je wykopać tego sezonu, coś skromnie mi przez ostatnie lata zakwitły, a duże cebule były.
Jak pięknie kwitną bodziszki żałobne od Ciebie ;:196 jesienią je przesadzę na jedną rabatkę, tam w grupie będzie im lepiej.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”