Użyźnianie gleby innymi warzywami

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
dawid11234
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 maja 2020, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Użyźnianie gleby innymi warzywami

Post »

Na początek napiszę o co mi chodzi. Chciałem się was zapytać czy można np. sadząc buraki obok posadzić jakieś inne warzywo/roślinę, które będzie użyźniało glebę? Znalazłem takie coś w internecie: Buraki są wrażliwe na niedobór boru i magnezu i teraz czy np. sadząc obok buraków np. groch, który użyźnia glebę w magnez to czy nie będę miał lepszych plonów? Ten groch i magnez jest dla przykładu. Pytam, bo kiedyś przeczytałem o tym artykuł, ale nie potrafię go teraz znaleźć i pisało w nim, że jakiś rolnik chyba z Ameryki tak właśnie użyźnia swoje warzywa i że ma bardzo dobre plony, czyli nie sadzi jednego warzywa tylko kilka obok siebie także każdy dostarcza do gleby jakieś minerały. Nie pamiętam nawet jak to się nazywa, bo ta technika ma swoją specjalną nazwę, ale za chiny sobie jej nie mogę przypomnieć, możliwe, że zaczynało się to na literę a..., może agro... coś tam.

To pytanie jest też dlatego, że w tym roku pierwszy raz w życiu zamierzam zrobić sobie ogródek. Jako moje pierwsze warzywa zamierzam posadzić na pewno buraki, groch i może marchew i pietruszkę. Nie mam dostępu do żadnej gnojówki, nie chcę kupować żadnej chemii, chcę wszystko naturalnie. W tym roku zamierzam dopiero zrobić sobie kompostownik. Jedyne co wiem i zamierzam to, że buraki można użyźniać popiołem z drzewa, oraz będę stosował gnojówkę z pokrzywy ale też chciałbym zastosować sposób o którym napisałem wyżej, ale potrzebuję nazwy bym mógł o tym dokładnie poczytać w internecie.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Urzeźnianie gleby innymi warzywami

Post »

Urzeźnia? Nie znam takiego słowa, to ma coś wspólnego z rzeźnią?
Awatar użytkownika
arameic
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1077
Od: 1 kwie 2012, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siekierki, podlaskie

Re: Użyźnianie gleby innymi warzywami

Post »

W celu naturalnego użyźniania gleby stosuje się przedplon i poplon. O tym możesz przeczytać tutaj: viewtopic.php?f=42&t=46663&p=2453612&hi ... n#p2453612 .
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21735
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Użyźnianie gleby innymi warzywami

Post »

KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”