Asahi SL a Tytanit

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
skam4
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 sty 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Asahi SL a Tytanit

Post »

Z góry zaznaczam, że nie jestem sadownikiem , więc nie będę się się wypowiadał na temat nawożenia i pielęgnacji drzew owocowych. Jestem rolnikiem prowadzącym typowe uprawy rolnicze. Nie mniej mam swoje własne ,, praktyczne'' doświadczenia w stosowaniu obydwu preparatów w swoich uprawach. Proszę nie traktować żadnego z tych preparatów jako nawozu mikroelementowego gdyż żadnych składników mikroelementowych-o ile mi wiadomo- nie ma w żadnym z nich. Tytan , który jest składnikiem Tytanitu jedynie ułatwia wchłanianie składników nanoszonych nalistnie. Dlatego stosuję go w połączeniu z nawozami mikroelementowymi ( w moim przypadku jest to Mikrokomplex, który, o ile wiem można również stosować w uprawach warzywniczych i sadowniczych). Mam pewne przypuszczenie , że również ułatwia wchłanianie substancji aktywnych środków ochrony roślin. Natomiast substancje chemiczne zawarte w Asahi przyspieszają procesy życiowe roślin. Dlatego też jest to doskonały środek do stosowania w sytuacjach krytycznych typu wszelkich uszkodzeń roślin na wskutek gradu, mrozu itp., jak również w przypadkach zatruć roślin środkami ochrony. reasumując moim zdaniem jak najbardziej warto stosować Tytanit jako ,,wspomagacz '' nawożenia dolistnego , a Asahi jako środek przyspieszający regenerację roślin po doznanych uszkodzeniach.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
martinez_82
500p
500p
Posty: 664
Od: 1 wrz 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Asahi SL a Tytanit

Post »

ja stosowałem asashi na winogronie odbił pieknie i jak na razie jest w dobrej kondycji. najepsze działanie ma jednak gdy choć kawałek liscia zielonego jest bo wchłania się dolistnie, skuteczny jest po gradobiciach i wiosennych przemrozeniach
pawelo73
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 10 paź 2014, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Asahi SL a Tytanit

Post »

Odświeżam trochę wątek - tak się akurat składa że systematycznie mieszałem oba środki ze sobą plus jeszcze do tego Astvit jako nawóz i Alg a Mic jako dodatek z aminokwasami, pryskając takim drinkiem rośliny w doniczkach min. jabłonie i morelę, i jakoś nie tylko nie zauważyłem negatywnych objawów a wręcz przeciwnie np. morela, która została niestety przesuszona w czerwcu i zrzuciła wszystkie liście bardzo ładnie doszła do siebie. Jeśli ktoś miałby jakieś sensowne wytłumaczenie czemu nie należałoby tych środków mieszać, to proszę o info.
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Tytanit 200

Post »

Czy ktoś może stosował biostymulator Tytanit 200 firmy Intermag ? Możecie się podzielić spostrzeżeniami ? :)
rolnik1985
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 maja 2020, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Asahi SL a Tytanit

Post »

Witam,
ja stosowałem Asahi w uprawie truskawki i maliny dwa lata temu, wykonywałem oprysk dolistny i widziałem nieznaczną poprawę. Natomiast w zeszłym roku namówili mnie w sklepie do zakupu środka GumiSil, i powiem szczerze wychodzi taniej na hektar a i zabiegow mniej. Zwiększył zawartość cukrów w owocach, a o korzniu nie wspomne. Wykorzystałem też butelkę na zboże po wypaleniu przez śor i efekt po trzch dniach. Z tego co mówili zawiera Trichoderme i dlatego taki dobry efekty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”