Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, majówka zaczęła się deszczem, ale było już tak sucho, że nawet jeśli będzie padać przez trzy dni, to wcale się nie zmartwię. Po deszczu rośliny idą jak burza, co widać dosłownie gołym okiem. Żadne podlewanie nie zastąpi opadów z nieba. Cieszmy się zatem każdą kroplą :)

Napisz jakie odmiany róż zakupiłaś. Bardzo jestem ciekawa samych sadzonek. Z Rosarium mam trochę krzaczków i większość sprawuje się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że u Ciebie będą rosły wspaniale i też będziesz zadowolona ;:108
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, przepiękny Twój wiosenny ogród! ;:138 ;:138
Widzę, że pieskom też bardzo się w nim podoba ;:303 i fantastycznie wpisują się w całość obrazu. ;:215
Ogromnie mi się podoba rzeka niebieskich szafirków przetykanych kępkami białych tulipanów. ;:63
Z tulipanami wszyscy tak mamy, że po zimie część gdzieś ginie, część wystawia jedynie liście. ;:222 Tak zachowują się te nowe odmiany. Bardzo one ładne, ale mają jakiś krótki termin przydatności do spożycia. ;:7
U mojej sąsiadki kwitnie ze sto tulipanów i tylko czerwone oraz żółte - wszystkie stare odmiany. Przepiękny obraz sobą malują. ;:122
Przeczytałam, że dziewczynki mają nową zabawę, dzięki której mają więcej gimnastyki , co nie jest bez wpływu na rozwój fizyczny. ;:11 ;:433

Podkłady kolejowe też odradzam. Na mojej działce takie były, mieliśmy olbrzymi problem z pozbyciem się ich i jeszcze dwa leżą na uboczu, wcale nie zdobiąc działki. ;:223

Pozdrawiam cieplutko, deszczyku życząc i zdrówka dla wszystkich domowników. ;:167 ;:79 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Mam taki sam foliaczek, tylko eM dorobił mi do niego dodatkową półkę. Przydaje mi się wczesną wiosną w domu, jak sieję i doglądam siewek, w późniejszym czasie ląduje na balkonie i tam też z niego korzystam. Folię zazwyczaj zakładam tylko na noc, na dzień ją zdejmuję ;:108
Systematycznie posuwacie się do przodu, zmiany są widoczne od razu, a jak jeszcze si~ zazielenią, to dopiero zrobi się cudnie ;:oj
Mój Guernsey Cream wcale nie jest taki wyrywny, przez dłuższy czas w ogóle się nie pokazywał, ale nareszcie ruszył :tan
Dziewczyny teraz na pewno jeszcze chęniej spędzają czas na świeżym powietrzu. Mają nowe zajęcie i nie nudzą się.
Dzisiaj nareszcie trochę popadało, ciekawa jestem czy do jutra pozostanie jakiś ślad po deszczu.
Może i u Ciebie trochę popada i odciąży Cię od podlewania? Buziaczki ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko gdyby cebulowe nie znikały producenci poszliby z torbami a tak to mają pracę, zarobki i mobilizuje ich to do tworzenia coraz to nowym odmian :D Tylko stare odmiany są niezniszczalne, a może nie jadalne ;:306 Masz tak duży teren, że spokojnie sobie planuj każdą rabatę :D Maj zapowiada się deszczowy więc wszystko ruszy...łącznie z chwastami :D Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, no masz tego troszkę do ogarnięcia. A wszystko tak dopracowane w szczegółach. ;:180
Piesio czuwa nad całością ;:167
Bardzo podoba mi się ten murek w półkolu. Fajna rabata.
Szafirki - rewelacja. ;:303
Czasami cebulowe biorą sobie urlop na rok czy dłużej. a potem znowu się pojawiają jak gdyby nigdy nic. A czasami rzeczywiście niestety znikają. U mnie w tym roku nie było Strausa / tulipan, mam nadzieję, że to chwilowa ich bumelka.
Pozdrawiam serdecznie ;:3 ;:3 ;:3
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, rzeka szafirkowa urocza ;:333 A białe psy w towarzystwie białych tulipanów tworzą zgraną kompozycję....kolorystyczną ;:333
Widzę, że mnóstwo zmian, planów, jednym słowem dzieje się. :wit
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, już widać wielkie zmiany a przecież to dopiero początek roku, wiele roślin ukaże się później, zwłaszcza te świeżo posadzone. ;:215
Efekty pracy z poprzednich lat już widać na rabatkach, szkoda że tulipany nie są tak trwałe jak szafirki, ale i tak jest pięknie. ;:433 ;:433
Dziewczynki rosną, pieski stopniowo mądrzeją, Ty nabierasz doświadczenia a dom bogatego otoczenia. ;:138 ;:63
Oby tylko zdrowie wszystkim domownikom dopisywało, czego z głębi serca Wam życzę. ;:97 ;:97 ;:79 ;:cm ;:4
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko
Nie używajcie podkładów kolejowych please :!:
Są nasączone rakotwórczymi substancjami. ;:oj
Latami wydzielają zapach i toksyny.
Piękna wstęga szafirków ,jak u mojej Babci. :D
Migdałek przecudny.
Wciąż podziwiam urodę starego budynku, jakieś ciepło od niego bije. :D
Ciekawa jestem ,jakie będą nowe róże.
Pieski bardzo sympatyczne ,nie wyglądają na szkodniki.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4552
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Może kamienny murek oporowy?
Zielony dywan z trawy bardzo ładnie łączy części kwiatowe. Intrygujące jest zniknięcie dużej ilości cebul kwiatowych, jaką masz Ewelino ziemię w ogrodzie ?
Posadzone róże to chyba z tych większych? Całkiem sporo ziemi przewidujesz dla nich.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .


Mamy maj, mój ukochany miesiąc ;:167 . U nas nareszcie trochę popadało i ziemia od razu zrobiła się inna. Rośliny na pewno odżyją i ruszą z kopyta. Mam nadzieję, że znajdę czas na pielenie bo jedna rabata zarosło okrutnie . Wstyd ją pokazać :oops: . Aktualnie kwitną pumile, niektóre tulipany i inna drobnica . Jest jeszcze stosunkowo mało koloru i dużo zieloeni ale mam nadzieję, że niedługo to się zmieni. Od tygodnia mój eM pracuje nad domkiem ogrodowym dla dzieci. Kupił sobie kilka przydatnych narzędzi i może poszaleć z drewnem . Idzie bardzo powoli bo to jego pierwszy tak trudny projekt. Plan jest bardzo ambitny więc trzymam mocno kciuki. Jak już upora się z domkiem na pewno zrobi mi jakieś pergole lub inne przydatne konstrukcje do ogrodu :lol: . Wczoraj nareszcie mogłam wyrwać się z domu bez dzieci i pojechałam do szkółki . Kupiłam część roślin z mojej listy ale niestety wszystkiego nie było . Do wózka wpadły hortensje bukietowe, kilka krzewów budlei , jaśminowiec , buk Purple Fountiain sporych rozmiarów, leszczyna Purple Umbrella, śliwa Pissardii , modrzew Stiff Wepper i cyprysik Filip's Goden Tears . Mam nadzieję, że rośliny ładnie się zakorzenią .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu przemyślałam sprawę razem z eMem i jednak zrezygnowaliśmy z podkładów kolejowych . Mnie też podobają się takie murki z piaskowca ale prawdę mówiąc nawet nie liczyłam ile to może kosztować. Założyłam z góry, że za dużo :;230 . Migdałek już przekwitnięty i przycięty . Pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dorotko u nas też popadało ale ja się z tego cieszę oczywiście jak każdy z nas ;:215 . Z róż zamówiłam : Jacques Cartier,
Raubritter, Snow Pavement, Charles de Mills, Henri Martin, Koszuty, Salet, Brenda Colvin ,Frau Eva Shubert ,Rose de Maeux ;:224 . Na pewno poczekam sobie ze dwa sezony aby pokazały swoje piękno ale na pewno warto czekać. Pozdrawiam :wit .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Lucynko trochę szkoda, że tak dużo tulipanów mi nie wyszło ;:222 . Liczyłam, że jednak mimo wszystko będzie ich więcej. Myślę, że maj będzie bardziej kolorowy u mnie . Szafirki dały radę ale w jednym miejscu też zniknęły. Może winne są nornice ? Lucynko nie martw się, podkłady kolejowe u mnie nie zagoszczą ;:196 . Na pewno postawimy na coś bardziej naturalnego, szkoda zdrowia na takie chemikalia . Dziękuję i pozdrawiam :wit .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Iwonko u mnie też ostatnio trochę padało ;:108 . Foliaczek mały ale bardzo przydatny i dobrze, że mam chociaż taki . Guersey ma już takie wielkie paki, że lada dzień zakwitnie . Dziewczynki mają sporo miejsca na zabawę chociaż jeszcze trawa by się przydała :roll: . Póki co wysialiśmy tylko przed domem a ta dokupiona część nadal świeci gołą ziemią. Niestety susza odstraszyła nas od zakładania trawnika . Może jak jeszcze trochę popada to wysiejemy w maju . Pozdrawiam :wit .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Marysiu coś w tym jest :;230 . Pralki i inne sprzęty też jakoś tak dziwnie psują się szybko . Tu pewnie też chodzi o zarobek producentów :wink: . Szkoda, że te stare odmiany nie są białe lub różowe ;:173 . Miejmy nadzieje, że faktycznie w maju będzie tego deszczu więcej niż w kwietniu bo przyda się . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Beatko prawdę mówiąc nie mam czasu na walkę z chwastami i chwilowo nie ogarniam :oops: . Murek to pomysł męża więc niech ma coś od siebie. Ostatnio koło murka stanęło duże koło . Cebulowe bardzo mnie rozczarowały tego roku. Spodziewałam się, że będzie ich mniej ale nie aż tak . Szok! No nic, trzeba będzie chyba inwestować w inne rośliny a tulipany najwyżej tylko bliżej wjazdu będę sadziła w tych reprezentacyjnych miejscach. Dziękuję i również pozdrawiam .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Małgosiu powoli do przodu . Roboty jest tyle, że nie wiadomo co najpierw robić . Aktualnie nr 1 to domek dla dzieci bo przyda się miejsce do szaleństw na powietrzu. Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Stasiu rzeczywiście zdrowie jest najważniejsze więc oby trwało jak najdłużej a resztę zrobi się w swoim czasie. Ogród powoli nabiera kolorów i całe szczęście, że popadało u nas trochę. Tobie też deszczu życzę i pozdrawiam.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Agnieszko nie będzie podkładów kolejowych, to już postanowione. Stodoła została przeze mnie doceniona dopiero po czasie a jak dostanie ozdoby w postaci róż pnących to już w ogóle będzie pięknie . Psice szaleją i czasem robią szkody ale dostają ochrzan i bawią się dalej ;:306 . Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Olu kamienny też piękny ale nie wiem ile by to kosztowało a metraż jest spory . Póki co mamy inne zajęcie a murek poszedł na dalszy plan. Nie mam pojęcia czy uda się go wykonać tego roku . Najpóźniej w przyszłym musi już być. Ziemię mam dość ciężką więc z cebulowymi różnie bywa . Przy sadzeniu do każdej przygotowywałam ziemię zmieszaną z piaskiem. Myślę, że buszują u mnie nornice a susza zeszłoroczna też miała swój udział w tej cebulowej zagładzie. Posadzone róże to raczej większe okazy. Napisałam Dorotce dokładnie jakie odmiany. Pozdrawiam .

Obrazek
Obrazek


Pozdrawiam i spokojnej nocy życzę .
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Coraz lepiej widzę, jak duży masz ogród i jak się zagęszcza roślinami, a co za tym idzie, ile pracy wymaga, by dobrze wyglądał. Szacun ;:180
Szczególnie podziwiam kosaćce - moje ulubione ;:333
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko wspaniałe zakupy poczyniłaś. Będzie pięknie ;:138 Zresztą już jest ;:108
Dobrze że nie zdecydowaliście się na podkłady. Mi też kiedyś forumki odradziły i nie kupiliśmy ;:185
Dziewczynki bardzo ucieszą się z domku. Mój Filipek też by pewnie się cieszył. Trzeba coś pomyśleć :)
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, ale pięknie. Za każdym razem jak pokazujesz jest piękniej :D
Wspaniałe zakupy. Marzę żeby wybrać się do jakiegoś centrum, ale u mnie to wyprawa 50 km :roll:
Małe iryski śliczne i fajnie wyglądają te kępki fioletowych rozsadzone na całej rabacie :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”