Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witam.
Dziś obiecane zdjęcia kwitnących.
Wydaje mi się, że wszystko takie małe i biedne tego roku. Chociaż po sobotnim deszczu zieleń jakby nabrała soczystości i więcej jej jest. Drzewa się zazieleniają i robi się coraz ładniej. Od jutra zapowiadają burze. Deszcz potrzebny, ale mam nadzieje że nie będzie gwałtownej ulewy i silnego wiatru.

Basiu, dziś u nas dzień targowy, ale się nie wybieram. Córka pisze sprawdzian i muszę jej pomóc w ściąganiu plików a potem w wysyłaniu. Sprawdzian jest na czas :evil: Po południu planuję wybrać się po kwiaty ale do gospodarstwa gdzie je uprawiają. Już tam dzwoniłam i mają co chcę i ceny super. A po drodze wstąpię do Brico dokupię ziemi i brakujących nasionek.
Targ nie ucieknie. Może za tydzień już na spokojnie.
Ja w swoich arbuzach już grzebałam i nic, cisza. Dziwne, bo dwie odmiany wsiałam i żadna nie wystawiła nawet noska. Dobrze że nie jest jeszcze tak strasznie późno i można dosiać drugą partię.

Soniu, to oregano mam od zeszłego roku i kupiłam je u nas na targu jako oregano złote . Fajnie urosło, ale póki co cie zauważyłam żeby było bardzo ekspansywne.
Mam jeszcze drugie, nazwy nie znam, ale w takie zielono białe listki i to ledwo zipie.
Również serdecznie pozdrawiam :D

Seba, zadowolona jestem z zakupów w tych ogrodach ziołowych. Ceny adekwatne do sadzonek, ładnie zagęszczone. Całość dobrze zapakowana i opisana. Nie mam do czego się przyczepić.
Tego codziennego biegania do szklarni i z powrotem i ja mam dość. Wczoraj pierwszy raz wszystko zostawiłam. Przykryłam folią bąbelkową i agro i jeszcze 5 zniczy zapaliłam. Dalie natomiast od samego początku stoją w szklarni i dają radę. W mroźne noce okrywałam je tylko agro. Tak obecnie wyglądają.

Obrazek

Wszędzie zaczynają zakwitać niezapominajki ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jagodowiec

Obrazek

Sangwinaria w takim wydaniu też świetnie wygląda

Obrazek

Piwonia koperkowa tuż tuż

Obrazek

to samo judaszowiec

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Porzeczka krwista cała płonie :D

Obrazek

Obrazek

czeremcha

Obrazek

grusza

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Hej Wiolu:)

Dziś piękna pogoda, a prawdopodobnie od jutra deszcz.U mnie też bardzo sucho, ziemia zbita, nie da się pielić.
Działasz wspaniale, zioła wysyłkowo i bardzo dobrze.Ja ostatnio na targu byłam i nie mieli za dużego wyboru.
U jednego pana kupiłam cząber, u drugiego bazylię.Muszę dokupić jeszcze oregano i tymianek.
Uwielbiam te Twoje wszelakie dzbanuszki jak je komponujesz. Masz cudeńka, aż buzia mi się uśmiechnęła jak zobaczyłam tyle dobra :D
Skrzynia z nowalijkami miodzio.Ja posadziłam do wanienki ocynkowanej sałatę rukolę i bazylię, ale coś mi listki leżą.Oby się podniosły, bo pierwszy raz z nią próbuję.
Fruzia prezentuje się wybornie ;:215 Kopia Gabi ;:oj

Deszczu życzę jak najprędzej:)
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Violka, u Ciebie zawsze się dzieje. Nie nadążam za Tobą. Te cuda na piecyku to pilnuj, bo kuszące :lol: A porzeczkę podziwiam, bo nie widziałam takiego okazu. Ja ją na żywo oglądałam tylko będąc u naszych zachodnich sąsiadów, bo w mojej okolicy nie sadzą. Nie wiem, czy ona delikatna? Boi się mrozów?
Kiedyś też zakupiłam kilka odmian mięt, jedyna która ze mną została to ....czekoladowa i taka zwyczajna. I już więcej nie eksperymentowałam. Będę śledziła, jak u Ciebie sobie radzą te smakowe.
Kwitnienia w ogrodzie cudowne ;:333 ;:196 Aż serce rośnie jak się ogląda.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, warzywnik pięknie zagospodarowany. Będzie co pojeść ;:108 A sadzonki ziół rzeczywiście bardzo dorodne.
Wiosna w ogrodach już widoczna z daleka. Z każdym dniem przybywa kolorów, no i wreszcie pada tak upragniony deszcz. Oby go spadło jak najwięcej, bo roślinki spragnione. Miejmy nadzieję, że zimne noce już nie wrócą i nie narobią szkód.
Z podziwem patrzę na porzeczkę krwistą. Piękny okaz ;:215
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogród pełen róż

Post »

To chyba i ja się skuszę dzięki Tobie na zakupy w Ogrodach Ziołowych ! tylko najpierw przygotuję miejsce na nie :;230
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witam niedzielnie.
Wreszcie popadało i podlało należycie. Trawa urosła w oczach. Wczoraj było koszenie i sporo warzywnika udało się wyściółkować. Z doskoku wyplewiłam trochę rabatek w ogrodzie i trzy taczki zielska wywiozłam. A przede mną końca nie widać. Nie wiem kiedy ja to zrobię :roll:
Dosiałam sobie jeszcze buraczków ćwikłowych, bo u nas bardzo lubimy. Robię sporo słoików na zimę a i do barszczyku trzeba zostawić. Wsiałam też buraki liściowe, bo znalazłam jeszcze ubiegłoroczne nasiona. Nie za bardzo wiem jak je przyrządzić, żeby wszystkim smakowało, ale moje kurki je uwielbiają, więc będą mieć witaminki :D
Wszelkie rozsady pomidorów, papryki i kwiatów ciepłolubnych (lobelia, petunia) zostawiam już na noc w szklarni. Okrywam je jedynie dodatkowo włóknina. Zauważyłam że lepiej mi rosną i w ciągu tego tygodnia bardzo poszły w górę. Bardziej chyba pasuje im już to stałe miejsce niż ciągłe, wnoszenie do domu, trącanie, przestawianie. Nie idzie mi tylko z rozsadą bakłażana. :( A tak miałam na nie ochotę a tu trzeba będzie obejść się smakiem. Chyba że na targu kupię kilka rozsad. Sama już nie wiem ... te targowe to też różne, wypędzone, pryskane. Przyniesione do domu też nie rosną i szybko padają.

Aniu, jeśli chodzi o rukolę i bazylię, to ja ich nie pikuję. Bazylię sieję kępkami do doniczek i potem całość wysadzam, a rukolę już od razu do gruntu. Teraz to już chyba też trochę późno na rukolę, bo pójdzie szybko w kwiat. Dobrze bedzie posiać ją np w sierpniu na zbiór jesienny a przy łagodnej zimie to praktycznie całą zimę można ją zbierać.
Z sałatą nie wiem co mogło się stać. Może po posadzeniu trzeba było dać ją pod butelki. Mają wtedy większą wilgotność i łatwiej się przyjmują. Może za mocno korzonki miały poderwane .
Z ziołami ja już przepadłam. Sadzę co tylko się da, ścinam i robię zapasy. Przynajmniej wiem, że nie pryskane.

Małgosiu, nie mieszkam w jakiejś super ciepłej części kraju, a wręcz w dolinie, gdzie zawsze jest zimniej niż w okolicy a porzeczka jeszcze nigdy nie przemarzła. Mam ją chyba z 10 lat i tak urosła, że chyba muszę ją trochę odmłodzić po kwitnieniu. Jak widać tegoroczne marcowe mrozy do -8 stopni nie zaszkodziły jej.
U nas na targach, giełdach pełno jej mają i chyba wiele nie kosztuje. :wink:

Dorotko, warzywnik to zawsze dla mnie priorytet. Kiedyś może nie tak bardzo przykładałam się aby zadbać o niego, ale ostatnimi czasy zafascynowałam się angielskimi ogrodami kuchennymi. One są naprawdę piękne. Wątpię, żebym kiedyś dorobiła się takiego pięknego warzywnika, ale w miarę moich możliwości dążę w tym kierunku. Poza tym nawet mniej dorodne, słabsze, ale ekologiczne własne warzywa będą lepsze od wypasionych i nafaszerowanych chemią.
Zimne noce niestety podobno mają nadejść. Oby tylko przymrozków nie było :?

Seba, kupuj. W razie co zwalisz na mnie :;230

Wreszcie następuje czas zbiorów

Obrazek

Obrazek

Kapustę stożkową i Pak Choi uprawiam pod .... firanką. Podobno ma to zabezpieczyć przed mączlikiem. Zobaczymy :roll:

Obrazek

Obrazek

W ubiegłym roku posadziłam trochę irysów - tych niskich wczesnych oraz bródkowych.
Kilka z tych maluchów ku mojej radości rozkwitło jednym kwiatuszkiem. Mam nadzieję, że kilka bródkowych też pokaże kwiatki.

Obrazek

Obrazek

Kolejne kwitnące. Tak się złożyło, że same niebieskości, które bardzo lubię ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu podglądam na Twój warzywniczek z zachwytem. Mnie też kręcą ogrody warzywne tego samego typu. Twoja sałata jest cudowna. Mnie się marzyła różna, ale prawie mi nie wzeszły nasiona kolorowych- tylko trochę liściowych i jedna czerwona, która jest jeszcze malutka. Toteż głównie mam wsadzoną rozsadę masłowej (rozsadę kupioną), ale mam jej bardzo dużo, bo w sumie ją wolę i mi się bardziej udaje niż lodowa, której już nie kupuję. W zeszłym roku miałam taką karbowaną i jedna mi się wysiała.
Warzywnik to też moje oczko w głowie, tylko niestety przestrzeń mnie ogranicza, ale są plany na szklarnię za rok, chociaż małą.
Daj patent na takie piękne rozsady własnych salat. ;:180 ;:108
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Moniś, sałatę wysiewałam dosłownie po ziarenku do palet o małych oczkach. W domu stały do wykiełkowania a potem przeniosłam do szklarni i cały czas już tam były. Wydaje mi się że to jest ważne, aby nie rosły w cieple, bo się wtedy wyciągają i są słabe. Jak nie masz szklarni to dobrze by było na dzień wynosić na balkon a na noc okrywać a tylko w razie przymrozków wnosić do najzimniejszego pomieszczenia w domu.
Po wysadzeniu też je dobrze jest okryć białą agro lub plastikowymi butelkami. Nie wygląda to może ładnie, ale jest naprawdę skuteczne.
Już sobie wyobrażam jak szalejesz z wysiewami pod własną szklarnią :D
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pełen róż

Post »

Pak Choi kupiłam dla jaszczurki, bo podobno mogą ją jeść, ale nasza jest widocznie wybredna i do pyszczka jej nie wzięła. Za to ja ja zjadłam i była całkiem smaczna. Twoje siewki dorodne, ładnie wygladają ;:63 Pod tą firanką będziesz je trzymać do zbiorów? Do tej pory takie zabezpieczenie stosowało się na owoce, przed szpakami, ale na mączlika? On taki maleńki, nie przeciśnie się?
Judaszowiec nie marznie? Miałam na niego ochotę, ale w końcu nie wyszło. Możesz pokazać go w całości, żebym mogła sobie wyobrazić jego wielkość, bo u mnie miejsca nie za dużo.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu porzeczka krwista przepiękna, tyle lat na nią polowałam w moich okolicznych szkółkach była nie do zdobycia, chyba moda na tę roślinkę minęła. W końcu od miłej forumowiczki w zeszłym roku dostałam sadzonkę, na razie to mały nie kwitnący krzaczek. Ładnie rośnie więc może w przyszłym sezonie zakwitnie.
Nie ma jak warzywka z własnego ogródka- ekologiczne smakują najlepiej.
Jak zobaczyłam Twoje wysiewy kukurydzy, to przypomniałam sobie, że mam nasionka z gazetowych irlandzkich gratisów. Posiałam je do doniczek, ale ponieważ do tych darmowych nasion nie mam przekonania dałam do doniczek po 3 nasionka. Jakie moje zdziwienie kukurydza szybko kiełkuje.
Masz pięknie kwitnące rabatki. Po deszczach wszystko ruszy, będzie z powrotem nawał plewienia, koszenia. Przecież maj to najpiękniejszy, najpracowitszy dla ogrodników czas.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogród pełen róż

Post »

WOW, ale masz Pak Choi ! Kiedy sadziłaś?
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu
Warzywnik ładniutki, rzodkieweczki aż się śmieją żeby je schrupać.
Ciekawy sposób z tą firanką.
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, kapustę stożkową i Pac Choi już wcześniej uprawiałaś ? Ja mam je pierwszy raz, ciekawa jestem jak rosną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”