Storczyki Początki mojej pasji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Nasza Asia wreszcie sobie o nas przypomniała ;:215

Szkoda, że nie bywasz częściej, ale najważniejsze, że masz jeszcze storczyki i opiekujesz się swoją kolekcją.
Fakt, ze są sprawy ważniejsze od nich, ale móc odreagować po obowiązkach wśród ulubionych roślin to fajna sprawa.
Zrobiłaś piękną prezentację ;:224

Zdjęcia bez podpisów, więc będziemy Cię teraz męczyć :wink:
Awatar użytkownika
Asia7084
200p
200p
Posty: 395
Od: 16 lut 2015, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Dziękuję ;:167
Uwielbiam relaks przy moich kwiatach. Czasami cały dzień poświęcam na oglądanie, głaskanie, przestawianie, a czasami i dnia za mało ;:223
Coraz więcej poświęcam też czasu dla fiołków, których nawet nie chce liczyć! Podobnie jaki i storczyków - lepiej nie wiedzieć bo zawału można dostać :lol:
Jeśli chodzi o pierwsze zdjęcie to Phal. Liu's Bery jakoś umknęły mi podpisy :roll:
Pod nim hybrydka bez nazwy, zawsze bardzo długo kwitnie i zawsze na dwóch pędach.
Następnie Phal. Philadlphia,
Dalej Dtps. Anna Lerati Seokadi, wkrótce zakwitnie mi też Anna Lerati Soekadi x equestris.
Pokaże jeszcze takiego mojego żółtaska- bardzo go lubię

Obrazek
Zaczyna kwitnąć też Mini Mark

Obrazek
I jeszcze raz Phal. Liu's Berry

Obrazek

Phal. Equestris Graz


Obrazek
Phoenix

Obrazek
No i ten 'wariat' Piccolo Red kwitnie na okrągło. Chciałam go przesadzić ale ni jak się nie daje. Ciągle przedłuża i przedłuża pędy, a jak kończy to wypuszcza nowy pęd.


Obrazek

Obrazek
Liodoro


Obrazek
Phal. Andorra


Obrazek
Phal. Kimono


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Phal. Corningana x Jovanica


Obrazek

I pączusie Phal. Modesta


Obrazek

Miniaturka
Obrazek
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Asiu, dozujesz nam emocje :D

Pierwszy żółty to również mój typ. Czy on ma tak wielką donicę, czyli również sam jest ogromny, czy to tylko złudzenie ?

Widzę, że Twoje starsze falenopsisy mają pozostawione zaschnięte 'łuski' po starych liściach.
Mnie zawsze 'swędzą łapki' i usuwam je rozrywając przez środek na boki. Zawsze wydaje mi się, że odsłaniając trzon
robię miejsce na wybijanie się nowych korzeni. Jednak Twoje storczyki i tak mają ich sporo :)

Phal. Piccolo Red ma swój pęd chyba już metrowej długości (?) Niesamowicie to wygląda ;:215
Ja pewnie i tak bym ostrożnie przesadziła w jakimś momencie, bojąc się żeby "nie zakwitł się na śmierć".
Właśnie taką sytuację obserwowałam ostatnio u mojej Sąsiadki :?

Śliczne i obfite pączki u 'Modesty' ;:333
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Witaj.
Mnie urzeka Phenix. Kolorystyka jaką lubię. Energetyczna :tan
Grzegorz
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Początki mojej pasji

Post »

Teraz już wszystko lepiej się czyta ;:132 I można dopisywać do swojej listy co się najbardziej komu spodoba :)

Żółtasek też mi się bardzo podoba :lol: Od razu przypominają mi się żółtaski Asi Art. One są zawsze mile widziane.

Jest też i sporo nowych pączków, które jak widzę za niedługo mają się otworzyć :) Mini Mark, Liodoro no i Modesta, której szczególnie należy złożyć gratulacje za takie śliczne pączki.

Phal. Liu's Berry nigdy chyba nie znudzi mi się jej oglądać. Tak samo jak i Piccolo Red, który ma po prostu w sobie to, coś. Widać, że pare wiosen już ma i zmiana domku by mu dobrze zrobiła, ale jak kwitnie to niech kwitnie. Może jednak on nie chce się nigdzie wyprowadzać i tak sobie żartuje :lol: Bardzo przyjemne te żarty.

Phal. Andorra przykuła moją uwagę szczególnie, bo wygląda zupełnie jak mniejsza wersja Phal. Salinas. Z moją miałam małe kłopoty, bo jest bardzo podatna na szarą pleśń na kwiatkach. Ciekawa jestem, czy ta odmiana też tak ma... W ogóle zresztą zauważyłam, że te pudrowe róże są bardziej podatne na zmiany na kwiatkach niż białe. Ale może tylko mi się tak wydaję :wink:

Reszta kwitnień też jest naprawdę bardzo ładna ;:138 Nic, tylko przyjść sobie i oglądać.
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”