Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Wiosna nas więła i prace też.
I dobrze, to pozytywne zajęcie.
A ból faktycznie mija a satysfakcja z wykonanej pracy zostaje. :D
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko / Bazyla - no u mnie pełną parą na razie to nie ma mowy, bo nadal tylko w weekendy mam czas na ogród. Ale przynajmniej teraz mam wolne soboty, a dwa dni a jeden to wielka różnica by popracować w ogródku.
Oczywiście, że zdrowie jest najważniejsze.
Wszystkiego dobrego życzę ;:196

Jadziu, czasami mała kosmetyka na rabacie już cieszy. A co dopiero jak się zrealizuje plan na cały dzień :tan
I tak szybciutko wróciłaś do formy, brawo! ;:303
Miło Cię "widzieć" całą w skowronkach ;:168
Pozdrawiam ;:196

Iwonko0042 - kiedy pisane to było jako miłe doświadczenie, że wreszcie są zakwasy, tak samo długo wyczekiwane jak nie jedno kwitnienie w naszych ogrodach ;:306

Aniu / anabuko1, prawda to co piszesz - troszkę się nagimnastykujemy w ogrodzie, ale za to satysfakcja gwarantowana.
Wiosna zawitała do nas z impetem. Jak na kwiecień to było już bardzo kolorowo. A maj chyba w tym roku będzie faktycznie najpiękniejszym miesiącem, bo i róże zakwitną i piwonie, różaneczniki, itp., itd.
Pozdrawiam ;:196


Wielka grusza u sąsiada

Obrazek


Rośliny z pudełek posadzone, ciekawa jestem ile z nich wyrośnie. Listki orlika i biały tulipan.

Obrazek


Forsycja kwitnie u mnie w tym roku nad podziw długo. Floksy szydlaste też szybko ruszyły

Obrazek


Moja jabłonka ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Chyba ściągnęłam Cię myślami ;:196 Właśnie wczoraj zastanawiałam się co się z Tobą dzieje ;:224 Już się obawiałam, że to ja straciłam Cię z oczu....na szczęście wszystko z Tobą w porządku i mam nadzieję, że już teraz częściej będziesz się odzywać.
Nie mam jabłoni ani u siebie, ani w najbliższym sąsiedztwie, a one tak cudnie kwitną ;:oj Fajne mają te rumieńce :heja
Wiosna już się rozszalała, a Ty ciągle w pracy? To wiiecej wolnego Ci życzę i zdrówka rzecz jasna ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj Beatko! ;:138 ;:138 Cieszę się, że jesteś! ;:138
Skoro już się pokazałaś wraz ze zdjęciami pięknych kwitnień ;:215 , to pozostaje mieć nadzieję, że już na tak długo nam nie znikniesz. ;:218
Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj Beatko! :wit

Pięknie pokazałaś majowe kwitnienia.
Jabłonie są najcudowniejsze ;:108 ;:108
Floksy, forsycje , tulipanki śliczne. ;:215
Pozdrówki zostawiam :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Cudne widoki kwitnących drzew owocowych jakby śniegiem obsypane ;:167 ;:167 Ciekawa jestem Beatko czy z tych pudelek rzeczywiście wyrosną takie cudeńka jak na fotkach .Dzisiaj wreszcie wysadziłam mieczyki i wyniosłam datury .Mam nadzieje ze nie będzie juz przymrozków bo i dalie zaczynają wypuszczać noski Miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Grusza rewelacyjna! Ciekawe, czy równie dużo będzie miała gruszek. A czy jej owoce spadają też na Twoją stronę?
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Piękne zdjęcia Beatko ;:138
A teraz po deszczach to dopiero będzie się działo :tan
Zdrówka życzę!
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beaby tak się zastanawiałem co to za firma verve i sprawdziłem. Przez Twoje zdjęcia stwierdziłem że w Castoramie w tym roku nie robiłem jeszcze roślinnych zakupów i tym sposobem wpadło do mojego koszyka 50 cebulek mieczyków :;230
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Tak, Iwonko1, ja jak na razie ciągle w pracy. Ale w takich okolicznościach to "nie znasz ani dnia, ani godziny".....
Dziękuję za troskę
Już mi pumilek od Ciebie kwitnie.
Wyobraź sobie, że bywają lata, kiedy ta jabłonka ma tylko jeden kwiat albo nie ma ich wcale.... To w tym roku tak zaszalała jeśli chodzi o kwitnienie.
Odwzajemniam życzonka, zdrówka i wolnego by być dla rodzinki i ogrodu. ;:196

Lucynko, no drobne kłopoty z kompem (był u informatyka), ostatnio problemy były także z internetem.
A tak to jestem na bieżąco bo z telefonu poczytam i pooglądam Wasze cudne ogrody, ale na odpisywanie telefonem i na wgrywanie fotek się nie piszę, wolę z laptopa.
Jakby się pojawiła na targu ta maga to podesłać Ci ją? (U nas targowisko otworzyli dopiero niedawno, bo to jest zbyt duży i nieogrodzony teren więc długo nie było handlu na nim).
Również pozdrawiam milutko ;:196

Aniu / anabuko1, wyobraź sobie, że moja hortensja dębolistna, którą już jakiś czas trzymam w donicy ma dwa kwiatostany, Ani przez myśl mi nie przeszło, że kiedykolwiek zakwitnie z doniczce, a jednak, Ależ mnie mile zaskoczyła.
No ta jabłonka wyjątkowo cudnie kwitła w tym roku. To jedyne drzewo owocowe, jakie zostało po poprzednikach.
Co do takich kwitnień to ja jeszcze bardzo lubię spoglądać na wiśnie, również ozdobne oraz na czerwono kwiatowy głóg.
Odwzajemniam pozdrowionka ;:168

Jadziu, ja już wszystko wyniosłam, bo jakbym tego nie zrobiła to by się pewnie jakieś przędziorki dorwały do moich roślin albo co innego, a tak to jest ok. Mam nadzieję, że rośliny wytrzymają te niskie temperatury nocą. U mnie za dnia ma być 22 stopnie a nocą tylko 1 stopień. Ja jednak liczę, że po tak ciepłym dniu temperatura i tak będzie powyżej 3-5 stopni.
W tych pudełkach z roślinami bardzo mile mnie zaskoczyły cebulki mieczyków i bulwy dalii, były bardzo ładne i zdrowe. Wszystko wysadziłam, też jestem ciekawa co mi się uda z tego "wydobyć". Takie ładne jak na zdjęciach na opakowaniu to na pewno nie będą ale może coś się pokaże.
Zachwycam się żywokostem Gold od Ciebie ;:167
Pozdrawiam - wzajemnie i miłej niedzieli życzę ;:196

Wanda, ta grusza jest tak wielka, że na fotce wydaje się, że jest tuż za płotem ale niestety jest daleko ode mnie. Gruszki chyba ma. Ale pewnie i tak ptaszków na niej jest więcej niż tych owoców, no coś niesamowitego jak się tam dobrze czują i śpiewają.
Bardzo dziękuje Ci za ostrzeżenie co do trzykrotki. ;:oj Miałam ja od pięciu lat i żyłam w wielkiej nieświadomości. że jest aż taka ekspansywna. Oczywiście natychmiast po przeczytaniu postu od Ciebie usunęłam ją z rabaty, zanim zaczęła się u mnie też wysiewać.
No więc gruszek tychże Ci nie podeślę, ;:306 bo nie mam do nich dostępu ale pozdrowienia to przesyłam bardzo serdeczne ;:3 ;:3 ;:3

Andrzejku, no deszczyku było w sam raz. Zdążyło wszystko wsiąkać w glebę. Na razie trawa jest zieloniutka, a jaka będzie latem to się okaże.
Sam wiesz jak jest teraz w maju ze zdjęciami, pstryka się po sto dziennie, albo i więcej. ;:oj Bo tak jak piszesz - dzieje się w ogrodach kolorowo, oj dzieje ;:138
Wzajemnie, pozdrawiam i zdróweczka dla Was życzę ;:4

Seba, ja też nie znam tej firmy. Te roślinki dostałam od znajomej. Ale fakt faktem, że w tych mixach roślin, cebulki mieczyków były zdrowiusieńkie.
Oj, jak Ci zakwitnie te 50 mieczyków, to będzie pięknie!
Znam sporo roślin, które albo same wpadają do koszyka, albo jakimś dziwnym trafem same się zamawiają przez internet i nawet wiedzą gdzie trafić docelowo ;:306 :;230 ;:306
Ty akurat trafiłeś na takie mieczyki ;:215



Troszkę aktualnych fotek:


Róża Therese Bugnet już zaczyna kwitnąć.
Przegapiłam słoneczko na niej więc przepraszam za ciemną fotkę

Obrazek



Te tulipany kwitną już bardzo długo i mają olbrzymie kwiaty ;:167

Obrazek



Moje ulubione pachnące "babcine"

Obrazek



Chaber, u mnie się nie rozsiewa i co roku tworzy ładne kółeczko z kilkunastu kwiatów

Obrazek



Kielichowiec wonny

Obrazek



Na pierwszym planie jeszcze w limonkowym kolorze kalina Roseum ;:167

Obrazek



W tym roku wymieszały mi się orliki białe np. z fioletowymi

Obrazek



Widok z okienka na ogród

Obrazek



I ogólny widoczek ogrodu /na stronę południowo-zachodnią/

Obrazek



Wszystkim życzę miłej i pogodowo wymarzonej niedzieli :wit
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

50 mieczyków w castoramie wpadło ale nie wspomniałem że ok 60 sztuk już było w domu w oczekiwaniu na wysadzenie :;230 Posadziłem wszystkie, mam nadzieję że w tym roku ładnie wyrosną i mi zakwitnął bo w ubiegłym sezonie dużo ich posadziłem a mało ich zakwitło niestety... Ojjj, większość moich kwiatów to są takie które z przypadku wpadają do mojego koszyka. Czy to realnego czy internetowego. Rzadko kiedy mam pomysł gdzie je posadzić ale na szczęście zawsze jakieś miejsce się znajduje i wygląda to całkiem dobrze ;:224
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Ojjj piękne słoneczne widoki bo nie dosyć ze świeci słonko to jeszcze berberysy i Tawuły albo cosik innego bo zapomniałam Panienka z okienka ma super widoczek ;:303 aż żyć się chce . Beatko a co wisi na kalinie karmnik czy jakieś poidełko Brawa dla wyrywnej Thereski jabłonka też ukwiecona będzie trochę owoców na ząb. Miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj kochana. Jaki masz piękny równiutko wykoszony trawnik....pięknie wygląda. Ale orlik biało fioletowy podbił moje ;:167 . Kocham je a takiego jeszcze nie widziałam....mam fiolet ale bardzo ciemny.
To teraz ich czas, pięknie kwitną.
Róża już u ciebie taka wyrywna...brawo. u mnie jeszcze wszędzie pąki....dobrze że są. ;:306
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”