Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Przychodzę z rewizytą Sebastianie i co widzę?
Będę musiał jeść więcej pączków - dużo pączków, by mieć tyle siły i zapału co ty :D
Kawał dobrej roboty odwaliłeś. ;:138
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Sebastianie, mnóstwo pracy włożyłeś. Ilość kwiatów niesamowita. Domek super. Kaczki to już chyba zostaną na stałe. Marzenia masz piękne i tego się trzymaj. W życiu nie ma nic pewnego, może kiedyś choć część z tych marzeń się spełni. Tego Ci życzę.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witam nowych gości !
Andrzeju powiem Ci że ja akurat pączków nie jadam, wystarczy że je robię, wtedy nie mam ochoty ich próbować ! Ten mój zapał do pracy to bardziej zasługa motorka w 4 literach który musieli mi chyba po urodzeniu zamontować ! :;230 Dziękuję bardzo za pochwały ;:304
Danusiu Dziękuję bardzo za miłe słowa ! ;:168 Oj tak, kaczuchy już chyba zostały na stałe bo codziennie są u mnie ! Nawet są bardzo kulturalne póki co. Wchodzą ścieżką i starają się nie deptać roślin :;230 Zobacz sama !
Obrazek

Wczoraj nadszedł czas żeby przygotować okrycie skrzynek z warzywami z prawdziwego zdarzenia bo póki co włóknina leżała na skrzynkach i zaczęła już część roślin przygniatać ! Wykorzystałem 4mm drut i zamontowałem go w nawierconych w skrzynkach dziurkach. Wszystko trzyma się bardzo stabilnie i wygląda bardzo ładnie.

Obrazek

Szpinak już wypuszcza listki właściwe, kilka dni temu lekko go poprzerywałem bo był wysiany zbyt gęsto.
Obrazek

We czwartek wieczorem wybrałem się na małe zakupy najpierw do szklarni a wieczorem do biedronki. Z obu miejsc wyszedłem z daliami ! :;230 W szklarni kupiłem takie miniaturowe które będą stały na stole w altance a w biedronce kupiłem bulwę pięknej dalii kaktusowej !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po majówce spodziewam się paczki od Legutko i tam też będą 4 ostatnie dalie, jaskry i zielone mieczyki. Zastanawiam się kiedy sadzić mieczyki do gruntu. Jeszcze może tydzień? Ktoś z was już sadził? Dużo kostki brukowej mi zostało po zerwaniu tarasu i zrobieniu z niej obrzeży na rabaty więc chyba wykorzystam ją aby odremontować moją studnię. Mam belki więc spróbuję też zbudować jakiś daszek. Mam trochę dwie lewe ręce do takich rzeczy ale metodą prób i błędów czas się nauczyć ;:224 Życzę wszystkim udanej majówki w ogrodach ! ;:304 ;:304
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Fajna aleja z kaczkami.Skrzynie podobają mi się.Niezależnie od pogody można wysiewać warzywa.Jeżeli chodzi o mieczyki to ja wysadziłam w piątek.Pomyślałam,że zanim wypuszczą liście to już będzie ciepło.Dalie też wysadziłam bo rosły i nie chciałam,żeby się męczyły.
Dalia z Biedr.bardzo ładna.Szkoda,że dziś jak byłam to nie popatrzyłam.Kupiłam piwonię i hortensję.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witam. :wit
Dużo mam do przeczytania wstecz, potrzebny mi czas, mogę tylko skomentować Twoje zdjęcia. Super!
Kaczki jak modelki nóżka za nóżką, pomysłowa ochrona z agrowłókniny, takie pomysły zawsze się przydają - skradam. :D
Melise mam w ogrodzie u syna, zabrała dla siebie część ozdobnej rabatki więc trzymaj ją w ryzach.
Zdrówka i miłego weekendowania.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Kaczuchy superowe! Może jakaś pierwsza myśl jak zerkniesz na daną kaczuszkę i już masz imię gotowe.
W pracy mam przyjemność zaglądania na pływające kaczuszki, lubię takie widoczki.
Mieszkam w okolicy, gdzie kaczki zimują przy ciepłych źródłach. Może to te same, które potem pływają pod oknami?
Ja już wszystko sadziłam do gruntu bo liczę na to, że zimni ogrodnicy w tym roku sobie odpuszczą (dalie, mieczyki, itp.).
A jak tam lilie, zdecydowałeś się na jakieś?
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj Seba:)

Jestem zaczarowana Twoim wątkiem i zmianami, których dokonujesz.Skrzynie rewelacja, wykorzystana kostka na obrzeża rabat.Podsypywałeś przy układaniu podsypką, czy tylko wkopałeś?
Poza tym altana cudnie wyszła.Pomidorki rosną, moje wczoraj podlałam wodą z rozrobionymi drożdżami. Moja mama mi tak podpowiedziała, a że jest specjalistką od tomato to jej posłuchałam.
Dalie również posiadam i je uwielbiam, a róże są moim konikiem :)


Pozdrawiam serdecznie:)
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj.
Zakupy wspaniałe. ;:333
Też bardzo lubię dalie, chociaż przez wiele lat unikałam ich jak ognia. Zniechęcało mnie to wykopywanie, zimowanie bulw. Na forum zostałam jednak poddana takiemu kuszeniu, że nie wytrzymałam i teraz co roku na jakieś nowe się skuszę :lol:
Para kaczuszek zauroczyła mnie. Spacerując ścieżkami w ogrodzie wyglądają niczym państwo na włościach :lol:
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Wiolu mnie też te kaczki rozbawiły, no czują się jak na swoich włościach:) ;:oj
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witam wszystkich ! Dzisiaj miałem plany pracować nad zadaszeniem studni ale znajomi zadzwonili dosłownie 2 minuty przed wyjściem z domu i zaproponowali spontaniczną wycieczkę na mosty w Stańczykach i dałem się skusić ! Ale o tym zaraz, najpierw po odpowiadam wam bo zapomnę ! ;:224 :;230

Danuta Oj tak, te skrzynie póki co są świetne. Mam je pierwszy raz ale czuję że będę z nich zadowolony ! ;:167 No ja mieczyki chyba też w najbliższych dniach już posadzę, poczekam tylko aż przyjdą te od Legutko. Większość dalii już rośnie w wiadrach lub donicach na balkonie i czekają na wysadzenie do stałych miejsc.

Grażyna witaj u mnie ! :wit Dziękuję bardzo, kaczuchy faktycznie są urocze ! Melisę mam zamiar przesadzić ale jeszcze nie mam pomysłu gdzie. Ale nie zrezygnuję z niej na pewno bo mam zamiar w tym roku poeksperymentować z własnymi mieszankami herbat i melisa będzie idealna !

Beaby Chciałem nazwać je Halina i Stefan ! To pierwsze imiona jakie mi do głowy wpoadły ale sąsiadka z działki nazywa się Halina a i Stefan jakiś też się znajdzie więc tak trochę głupio ;:224 Ja niestety jeszcze się wstrzymuję ze wszystkim do gruntu bo tutaj w Białymstoku pogoda bywa kapryśna bardziej niż w innych regionach. Kupiłem tylko dwie lilie drzewiaste. Na początek to wystarczy.

Annes Dziękuję Ci bardzo za słowa uznania ! Kostka jest tylko wkopana w ziemię, nie miałem nic żeby podsypać więc mam nadzieję że mocno się nie pozapadają ;:224 Mi sąsiad podpowiedział żeby w 1.5l rozrobić łyżeczkę nawozu typu azofoska i tym podlewać i tak wczoraj zrobiłem ale niestety nawóz za bardzo się rozpuszczać nie chce. Zdradzisz jakie proporcje drożdży i wody dajesz? Może takie podlewanie warto by przetestować? I oczywiście jak często ! Ja dalie pamiętam z ogrodu prababci i od zawsze mi się mega podobały. W zeszłym roku kupiłem ich trochę ale posadziłem bez większego przygotowania więc spora część nie wyrosła a inne nie kwitły itd. W tym roku kupiłem nowe bulwy, przygotowałem się całą zimę i w tym roku robię kolejne podejście bogatszy o wiedzę i doświadczenia z zeszłego roku ! Teraz muszą mi się udać ;:224

Tulipanka Oj tak, dalie są przepiękne. Mam nadzieję że w tym roku będą pięknie i dumnie rosły w moim ogrodzie a następnie cudownie będą zdobiły flakony w domu ;:167 Kaczuszki rzeczywiście, na zdjęciu wyglądają jak państwo na włościach i w sumie tak się zachowują coraz bardziej :;230

Teraz czas na odrobinę z wiadomości i zdjęć z wycieczki !
Wśród uroczych pagórków i łąk, za wsią Stańczyki, znajdują się potężne wiadukty nieczynnej linii kolejowej Gołdap - Żytkiejmy (31km). Mosty w Stańczykach są najwyższymi na linii i jednymi z najwyższych w Polsce. Długość - 200m i wysokość 36m. Filary ozdobione są elementami wzorowanymi na rzymskich akweduktach w Pont du Gard. Stąd nazwa - 'Akwedukty Puszczy Rominckiej'.Był to fragment budowanej w latach 1917-18 magistrali z Chojnic do Olity (na Wilno). Teren po którym przebiegła linia jest terenem polodowcowym co widać przez występujące tu głębokie doliny i wąwozy, środkiem których płyną niewielkie rzeczki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj Seba wspaniałe okrycie dla roślinek na pewno się odwdzięcza ja tez przykryłam i wiem że to dużo daje. Krajobraz z wycieczki piękny ja tez lubię takie klimaty zwłaszcza jak są grzyby w lesie. Pozdrawiam miłego tygodnia :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Wypoczynek wśród zieleni udał Ci się. ;:333
Tylko zapachu lasu mi brak.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Sebastianie, jeśli mi wolno coś podpowiedzieć w kwestii dalii, to gdy sadzisz karpę w ziemi, od razu wbij w dołek podpórkę, szczególnie dotyczy to odmian wysokich. Na pewno przyjdzie czas, gdy trzeba będzie przywiązywać pędy do kijka, żeby się nie łamały, a wbijanie podpór będzie wtedy mogło uszkodzić karpę. Ja tak robię i teraz wygląda to nieciekawie, taka najeżona kijkami rabata, ale potem będzie jak znalazł.
Pozdrawiam serdecznie Ciebie oraz twój żywy dobytek :D
A co do kaczych imion, to mnie najbardzie kojarzą się takie w rodzaju: Kłapcia, Klapek, Platfus, Plaskacz itp. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”