W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Ja w tym roku niestety nie mam swoich pomidorów
Bałam się cokolwiek siać przez mojego kota
To kociak, więc wszystkim się interesuje
Mam nadzieję, że w przyszłym roku już jako młodzieniec bedzie troszeczkę inny.
Ale dostałam sadzonki od koleżanki, więc własne pomidory będą
Nie wyobrażam sobie już lata bez własnych warzyw
Super, że odkryłas szkółkę
W mojej okolicy niestety takich nie ma. Dlatego mogę liczyć tylko na internet, albo na dalekie wyjazdy.
Teraz to niestety utrudnione
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Piękne masz te pomidorki Aniu! Moje są podobnej wielkości ale kilka dni temu już wywiozłem je na działkę do szklarni bo miejsca brak na parapetach ;:224 Mam nadzieję że tam podrosną, zmężnieją i ok 20 maja będę mógł już je sadzić. Ostatnio też rzuciła mi się w oczy ta fioletowa lilia drzewiasta i nawet już miałem ją w koszyku ale odpuściłem sobie ;:224
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu przyszłam z rewizytą. Ja znałam Twój ogród, często przychodziłam cichaczem podglądałam, podziwiałam. Niebieskie inspiracje mnie zachwycają masz talent w dekorowaniu ogrodu ;:138
Sadzonki pomidorków nie są złe, potrzebują chyba więcej ciepła i słońca, jak ruszą to będą w oczach mężnieć. Ja zasilam płynnym specjalnym nawozem do pomidorów Substral. Możesz spróbować ich potraktować nawozem drożdżowym ja tak na początku po pikowaniu robiłam.
Bedę teraz zawsze zostawiała po swojej wizycie ślad ;:196
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu :wit

Pięknie i kolorowo jest już u Ciebie, Klon ma całkiem spore liście i śliczne, ciekawa jestem jak Twój Orange dream z B, bo mój dopiero teraz wypuszcza malutkie listeczki, ale u mnie wszystko dwa tygodnie prawie później niż w innych rejonach Polski. Niezmiennie zachwycają mnie Twoje niebieskie donice i dodatki ogrodowe ;:138

Przepraszam :oops: że nie odpowiedziałam Ci u siebie o sadzonkach z pelargonii, ale miałam taki mały zamęt i nie wchodziłam na FO, ja swoje pelargonie przechowywałam w domu, po połowie lutego poprzycinałam wierzchołki i porobiłam z nich sadzonki, delikatnie podlewałam stały na południowym oknie,żeby miały jak najwięcej słońca, wszystkie pięknie się przyjęły, robiłam ze zwykłych pelargonii i z angielskiej, już są posadzone do skrzynek, a niektóre nawet już mają pączuszki, wiem że już za późno ta wiedza, ale będzie na przyszły rok ;:196 Pewnie deszczyk zawitał i do Twojego ogrodu, życzę dużo zdrówka ;:196
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Po tygodniowym cieple i zerowych opadach nagle wczoraj przyszło ochłodzenie i nareszcie podlało ;:138
Naprawdę było już sucho, a rośliny potrzebowały wody. A niech im wyjdzie ten majowy deszczyk na zdrowie.
Pomidory wczoraj cały dzień wietrzyły się na powietrzu.Teraz siedzą w domu przy oknie.
Coraz ładniejsze się robią.Czekam teraz na ocieplenie i będzie sadzenie do gruntu.Sobie zostawię jakieś coctailówki, a na działkę pojadą większe okazy. Dostały jak na razie jedną porcję roztworu z drożdży i podlewam raz na tydzień Biohumusem. Mam też 5 kobei, które siedzą w kubkach, a wąsy czepiają się wszędzie.Jedna rośnie już w donicy na zewnątrz.
Mam w planie wysiać jeszcze do gruntu nagietki i pietruszkę ozdobną.Do gruntu posiane już słoneczniki i chabry.Ładnie powschodziły.
Kupiłam wczoraj na giełdzie ?Fothergilla? krzew podobny do oczaru.Zwrócił moją uwagę, choć nie znałam tej rośliny.Złapałam też do koszyka hostę odmianową Abiqua Drinking Gourd w Bricomarche, która została posadzona do donicy z bakopą i werbeną zwisającą ;:108

Alicjo Annabelle przycinałam na początku kwietnia do samego dołu.Ona zawsze odbija, jest naprawdę niezawodna.Lilii jeszcze 4 szt dokupiłam na giełdzie u jednej pani.Ciekawe, czy kolory będą się zgadzały.Pozdrawiam Alu:)

Obrazek

Krysiu nie ma co zazdrościć, mam mały ogródek przydomowy.Nawet się nie rozpędzam, już mam coraz mniej miejsca, a sąsiadka się ze mnie śmieje, że jak w takim tempie będę sadziła to i miejsca zaraz zabraknie.A od czego są donice prawda? ;:oj
Jak ja jestem w szkółce to oczopląsu dostaję, bo mi się wszystko podoba.A tu trzeba zachować zdrowy rozsądek i wybierać rośliny z głową.No właśnie teraz wydaje mi się, że moje rośliny są małe, a one z roku na rok będą rosły.
Krysiu leje i wieje w tej chwili jak piszę.Klon na nóżce wygina mi w każdą stronę.

Obrazek

Wiolu mam sporo miejsc u nas i w pobliżu.Tylko za kieszeń się trzymać.Najgorsze jest to, że ja mam mały ogródek przydomowy nie to co Ty albo Ewelinka czy inne dziewczyny. Może i to lepiej, bo mam mniej zakusów np na duże drzewa nie mogę sobie pozwolić ;:224
Kilka razy zamawiałam rośliny przez internet.Masz rację, że jednak jak jestem w szkółce to mogę powybierać i zobaczyć naocznie roślinę i jej wielkość rzeczywistą ;:108
Pomidory dostały porcję drożdży i humus, więc przybrały trochę na wadze, a łodygi zrobiły się widocznie grubsze i stabilniejsze.
Te niebieskości chodzą za Nami Wiolu:)

Obrazek

Aniu tak to hortensja Annabelle. Ona szybko przyrasta .Teraz po deszczu jeszcze większa urośnie.Już nie mogę się doczekać? :)


Obrazek

Gosiu ważne, że masz koleżankę co może Cię poratować. ;:215 Ja swojej sąsiadce też dam kilka pomidorów, bo znowu będę miała za dużo.Swoje warzywa to piękna rzecz.Moja mama się tym zajmuje na działce.Wysiała już marchewkę, pietruszkę i kupiła gotowe rozsady selerów.
Dymka do tego i brakuje porów.Na giełdzie kupiłam jeszcze majeranek, rozmaryn i tymianek.
Uwielbiam zioła, do wszystkich dań je dodaję, nie potrzebuję żadnej vegety, czy innych wynalazków.
Myślałam, że w każdym zakątku kraju są szkółki z roślinami, a tu się okazuje, że wiele z Was nie ma takiej możliwości.Na pewno w takich miejscach są droższe rośliny, ale za to możesz je obejrzeć i dotknąć, a nawet powąchać.

Obrazek

Seba no właśnie czekam na 20 maj i też planuję już je wysadzić, bo z dnia na dzień przybierają na masie.
Lilia drzewiasta fioletowa wow musiała być wyjątkowa.Trzeba było wziąć, ja w Biedronce na kilka się skusiłam :D

Obrazek

Dorotko jak mi miło, że mnie odwiedzałaś:) Lubię przerabiać niektóre stare przedmioty, nadawać im nowy szlif.Niebieskości za mną chodzą to prawda, ale lubię też biel i fiolecik.
Pomidory dostały już płyn drożdżowy, jeszcze im zapodam za kilka dni.Nawóz mój to Biohumus w płynie. Wyglądają teraz coraz lepiej, miałaś rację, słonko im sprzyja ;:3

Obrazek

Krysiu mój Orange Dream rośnie u mnie drugi rok, ale on praktycznie w miejscu stoi. ;:222 Jakiś mizerny egzemplarz mi się trafił.Kilka lat temu też kupiłam w Tesco małego klonika Little Princess i teraz mam cudownego.Rośnie na działce. Myślałam, że ten również urośnie, ale jak na razie marnie mu to idzie.Chyba on nie potrzebuje nawozu prawda?
Niebieskie donice mam dwie i mieszkają w nich róże.Na jesieni wysadzam je z donic do gruntu i tak w kółko.
Krysiu moje pelargonie przesuszyłam.No po prostu nie umiem ich przezimować.Kupiłam nowe w centrum ogrodniczym.Może kiedyś w końcu się przyłożę i wyhoduję swoje własne sadzonki .
Deszcz spadł solidny, tego nam było trzeba :tan

Obrazek

Len zaczyna...

Obrazek

Czosnki

Obrazek

Pierwszy pąk różany ;:167

Obrazek

Wyrosły mi na rabacie takie oto grzyby ;:oj Czy to smardze?

Obrazek

W dwóch donicach posadziłam miskanty....

Obrazek

Lawenda francuska

Obrazek

Werbena zwisająca

Obrazek

Klon Little Princesse z berberysem

Obrazek

W całej okazałości

Obrazek

Pozdrawiam miło wszystkich:)
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Cześć Aniu :wit
Coraz więcej kolorów w ogrodzie i naprawdę ciężko skomentować wybraną roślinę. Chociaż oczywiście mój wzrok przykuła wisteria.. Również czekam z niecierpliwością na kwitnienie i wczorajszej nocy to miałam ochotę biec z włókniną i okrywać ;:306 całe szczęście obyło się bez minusowych temperatur.
Grzybek faktycznie wygląda na smardza. Rarytasik i podobno odpowiednio przygotowany - bardzo smaczny rarytasik.
Czy twój len sam się rozsiewa?? Jak to z nim jest? Bardzo fajnie wygląda na rabatach ;:167
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Smardze zazwyczaj pokazują się w świeżo rozsypanej korze, w następnych latach już nie chcą się pokazywać ;:108
Jakie masz cudne bzy, ten biały ma takie grube pąki ;:oj I pewnie pachną obłędnie. Mam pod balkonem i też mi pachniał, ale teraz jak zrobiło się zimno, to przestał.
Fajny ten świerczek z czerwonymi przyrostami ;:oj
Ciekawe czy też wszyscy odwiedzający szkółki, głupieją w nich jak my? Bo i ja tak mam i po wszystko chciałabym wyciągnąć ręce ;:306 Chyba, że jakaś marna szkółka marna się trafi, bo i takie są....
Miłego weekendu, Aniu ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

:wit
Szafirki chyba mamy takie same lub podobne.
Pięknie ci lilaki kwitną.
mój przesadzony i trochę bidny i w kwiatach i w liściach mizerota.
Cudny ten klonik. ;:215
Smardze są pyszne.
dobrze Iwonka napisała..nam ręce wyrywają się do każdej roślinki i już chcemy je brać ;:306
znam to bardzo dobrze :wink:
Pozdrawiam Aniu ;:196
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, piękny ten iglak na pierwszym zdjęciu. Czy to jest Rydal ? Choruję na niego od lat, ale strasznie drogie są i póki co odpuszczam.
Pozostałe widoczki piękne, kolorowe, od razu widać że maj zagościł.
Lawendy francuskie są takie piękne ;:167 Szkoda że nie na nasz klimat. Ale może jak zimy będą wyglądać jak ta ostatnia, to zaczniemy z sukcesem je uprawiać.
Urokliwy zakątek z konewkami ;:167 :D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Cóż za piękny klonik Little Princesse! Teraz gdy mamy łagodniejsze zimy, warunki dla kloników się poprawiły. Kiedyś była obawa o ich zimowanie. Sama zresztą zmarnowałam kilka. Ale klimat sprzyja uprawie coraz to nowych roślin.
Jak tam Twój różanecznik Władysław Łokietek? Ciekawa jestem czy na drugi rok po zakupie też ma on u Ciebie jakieś kwiaty. Moje Rh najczęściej w drugim roku od zakupu nie kwitną, tylko starają się aklimatyzować w nowych warunkach, ale może u Ciebie od razu trafiły na dobrą dla nich ziemię?
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

A jak prace na przydomowej działeczce?
Czy już jest obsadzona?
Ja też cieszę się z paków różanych
Ciekawa jestem która pierwsza zakwitnie
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu wpadłam w odwiedzinki i popatrzeć co u Ciebie. Przepiękny masz ten bez taki pełny i biały tez muszę sobie kupić bo ten co mam po poprzednim właścicielu to dziki i w dodatku dwa takie same kolory, a marzy mi się taki jak Twoje. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Też znalazłam kiedyś smardze na rabacie. Podziwialam, ale zjeść to już się nie odważyłam :lol:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”