Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  
Autor Wiadomość
Ignis05
 Tytuł: Re: Działka - moja zielona oaza cz. 7
PostNapisane: 1 maja 2020, o 12:41 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witam Stasieńko w deszczowy pierwszy dzień majowy. ;:196

Nareszcie pada ciepły deszcz i od razu lżej na sercu.
I chociaż się podlewa z węża czy z konewki , to tylko tak na przetrwanie starcza.
Ale już widzę, że moje nowo sadzone floksy szydlaste startują. :tan :tan
Najbardziej wyrywny okazał się Scarlet Flame.
Mam nadzieję , że i dla Twojego ogródka znalazły się też łaskawe chmurki.
Trzymaj się zdrowo i raduj swoim ogródkiem. ;:cm

Zobacz profil Wyślij e-mail      

stasia_ogrod
PostNapisane: 1 maja 2020, o 17:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Kochani, witam Was Pierwszo Majowo i deszczowo ;:167 ;:47
Niech pada, my odpoczniemy, przyroda się nawodni i błyskawicznie zazieleni.
:tan

Lucynko, życzenia się spełniają i deszczyk do nas zawitał, w środę intensywny i gwałtowny a dzisiaj akuratny. ;:215
Beczki znowu napełnione, podopieczni napojeni aż piszczą z zadowolenia i nadrabiają stracony czas. ;:1
Co do maku, to po głowie chodziła mi raczej inna nazwa, tylko skleroza nie pozwalała jej sobie przypomnieć.Zwłaszcza że liście wcale maku nie przypominają. I tu znowu przydało się forum i Wy kochane dziewczyny, na które zawsze można liczyć.
Teraz już wiemy co to za gagatek, jest śliczny, ale muszę go pilnować, żeby nie przepadł. ;:oj
Orliki się spieszą, coraz więcej rozkwita, wiele roślinek drgnęło po tym deszczu, ale kilka nadal śpi. Po co się spieszyć i tak zdążą zakwitnąć.
Kochana, jestem pewna, że deszczyk porządny w końcu Was nawiedził i ulżył w podlewaniu.Wszak to zdrowsza woda niż z węża.
Zdróweczka dla Was, dobrej pogody dla roślinek, bez nocnych niespodzianek i głaski dla Misi. ;:167 ;:3

Obrazek świecznica Atropurpurea w niezapominajkach

Obrazek ostatnie fotki tawuły Grefsheim bo już przekwitła

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek pomidory, siatka w drzwiach przeciw kotom

Obrazek tu jeszcze okryte flizeliną

Obrazek a wiadra z wodą na wypadek przymrozku

Obrazek pierwiosnek kandelabrowy Miller Crimson

Obrazek pierwiosnek Siebolda pod szklarnią

Obrazek i pod agrestem

Marto kochana, jak to dobrze, że się uparłaś, bo masz rację, to ja się przejęzyczyłam - mak jest islandzki. ;:333
Dziękuję za wszelkie dobre rady w jego uprawie, mam nadzieję że mi nie czmychnie. ;:306
Kiedyś ostróżek miałam dużo a dziś nie jestem pewna czy ta różowa się pokaże, bo wsiały się w nią orliki. Już od jakiegoś czasu zaczęło mi ich ubywać, może to przez zmianę klimatu i te upalne lata. ;:224 Poczytaj, może tu znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie ;
https://budujesz.info/artykul/ostrozka- ... a,396.html
I Tobie zdrówka oraz spokojnej wody z nieba. ;:79

Obrazek liliowce

Obrazek pierwiosnki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krysieńko, radują się nasze serca na ten życiodajny deszczyk majowy. :tan Teraz wszystko ruszy na potęgę, ale kilka biedaków nie doczekało. Bo słonko ziemię na popiół wysuszyło a wody nie mieliśmy, żeby każdej roślinie dogodzić.
U mnie najszybszy był Purple Beauty a potem kolejne dołączyły.Mam 2 nowe, czyli teraz 10 różnych. ;:215
Ogródek daje nam pociechę w tych trudnych czasach a rośliny są bezpieczne i koroną nie zarażają.Serdeczności posyłam. ;:cm ;:cm

Obrazek floxy szydlaste; Purple Beauty, Amazing Grace, Scarlet Flame

Obrazek Temiskaming

Obrazek

Obrazek gęsiówka kaukaska Plena

Obrazek kokorycz lakolistna paprociowa

Obrazek pigwowiec pośredni

Obrazek piwonie

Obrazek

Obrazek

Obrazek powojnik Yukikomachi

plocczanka
PostNapisane: 1 maja 2020, o 19:07 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj, Stasiu w dniu Święta Pracy. :wit
By być w zgodzie z nazwą dnia, solidnie sobie popracowałam i wypełniłam część testamentu mojego taty, który zawsze w tym dniu po słowach: "Święto Pracy trzeba uczcić pracą", wyruszał w pole do roboty. ;:204
No i deszczyk świątecznie popadał. Niewielki wprawdzie, ale zawsze..... :tan

Twoja działeczka wprost kipi kwieciem rozmaitym, a najpiękniej się teraz prezentują bielutkie tawuły ;:63 , a najmilsze memu sercu są wszystkie mieniące się kolorami tęczy pierwiosnki. ;:138

Pomidorki widzę porządnie zaopiekowane ;:215 i nawet wodę do picia we wiaderkach im postawiliście. ;:113 Tylko biedne kotki nie będą tam miały schronienia. :( ;:306

Niech Wam ten pierwszy majowy weekend upłynie w zdrowiu i radosnej atmosferze. ;:167 ;:167 ;:33 ;:cm

stasia_ogrod
PostNapisane: 3 maja 2020, o 10:45 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Lucynko, witam Cię w Święto Konstytucji. ;:114
A u nas padało i nadal leje a ja mam labę, prostuję kości i kręgosłup. ;:19 :;230
Pomidorki do towarzystwa mają wiaderka z wodą, która za dnia się nagrzewając, nocą to ciepło otoczeniu oddaje. ;:215
A koty mają gdzie się schronić, natomiast do szklarni i namiotu wstępu niet, kuwety niech szukają gdzie indziej.
Co wzruszę ziemię na rabatkach, to zaraz pełno pakiecików zostawionych, już nie raz ręka mi się do tego omsknęła, dobrze że w rękawiczce. ;:222 Z resztą dobrze wiesz o czym mowa, Miśka winowajczynią igły Kleopatry u Ciebie była. ;:306
U mnie teraz kolej na kwitnienie żylistków i krzewuszek, no i oczywiście piwonii. :tan Kocham te łany kwiecia. ;:167
Deszczyk porządnie podlał ogródeczki, przyniósł też wytchnienie od gorąca, bo znacznie się ochłodziło, zwłaszcza za sprawą wiatru.
Niech nam wszystkim maj zdrowie niesie, łaskawie obdarza ;:3 i ;:47, aby plony się udały a kwiaty radowały i pszczółkom stołówkę oferowały. ;:167 ;:4

Obrazek rannik zimowy ma dorodne nasienniki

Obrazek prosownica rozpierzchła Aureum

Obrazek przymiotno Dunkelste Aller

Obrazek pszonak Alloniego Orange Flame

Obrazek rdest wężownik

Obrazek rojnik różowy

Obrazek serduszka białe 3 ostatnie a liliowców dużo

Obrazek smagliczka skalna

Obrazek szafirek szerokolistny

Obrazek szczypiorek

Obrazek tojad Bicolor

Obrazek trzęślica modra Variegata

Obrazek turzyca morrowi Variegata

Obrazek ubiorek wiecznie zielony

Obrazek ułudka wiosenna

Obrazek

Obrazek złotlin jap.Picta

Obrazek złotnica żółta

marpa
PostNapisane: 3 maja 2020, o 11:19 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
stasia_ogrod napisał(a):
Niech nam wszystkim maj zdrowie niesie, łaskawie obdarza i , aby plony się udały a kwiaty radowały i pszczółkom stołówkę oferowały.

Bardzo dziękuję za takie ciepłe przesłanie, każdemu miłe! ;:180 Obrazek

Podziwiam choćby ilość pierwiosnków pięknie kwitnących u Ciebie u mnie większość przepadła po tej dziwnej zimie.Nie było okrywy śnieżnej a mrozik od czasu do czasu szalał.. I oto skutki.
Nic to..więcej miejsca na nowe roślinki! :?

Stasiu wszystkiego dobrego majowego życzę! ;:167 ;:196

:wit

plocczanka
PostNapisane: 3 maja 2020, o 16:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
:wit Hejka Stasiu!
Dłuższy weekend majowy za kilka godzin minie bezpowrotnie, jednak da się dobrze zapamiętać z uwagi na obdarowanie nas wodą z nieba. ;:138 Ja też wyciągam stare kości, nadrabiam zaległości czytelnicze, zgotowałam nam dwojgu długi świąteczny obiadek, zaglądnęłam na Forum :tan , a wieczorem będę grzeszyła. :oops: Niestety, muszę. Muszę bowiem przesadzić do dużych doniczek cukinie, które straszą wywróceniem malutkich pojemniczków, w których zostały zasiane. ;:134

Z kocimi kuwetami na działce zapoznałam się dostatecznie dobrze, by nie zostawiać Miśce miejsc, które kryją w sobie roślinki jeszcze nie wytykające nosków. ;:108 Przez to na mojej działce sporo takich placyków otoczonych ostrokołami, tzn. patykami przeszkadzającymi swobodny dostęp do potencjalnych kuwetek.

Ja również nie mogę się już doczekać pięknie pachnących kwiatów piwonii, majowa lekarska ma sporo pąków i zakwitnie jako pierwsza, a po niej się już zacznie istny festiwal, również kwitnących krzewuszek. ;:63 ;:63

Wspaniale są Twoje życzenia. ;:215 Niech się nam wszystkim spełnią w całej rozciągłości. ;:114
Piękne dzięki. ;:cm ;:cm

Ps. Stasiu, Ty jesteś znawczynią wszelkiego rodzaju roślin ogrodowych. Wyjaśnij mi, proszę ;:180 ;:180 jedną nieścisłość, która wkradła się w mój niewielki zasób wiedzy. Chodzi mi mianowicie o dwie bądź jedną odmianę pierwiosnka. A konkretnie: czy pierwiosnek japoński i pierwiosnek kandelabrowy to ta sama odmiana?
Próbowałam doinformować się przy pomocy wujka Googla, ale nic mi z tej próby nie wyszło. ;:223

Miłego leżakowania. ;:97 ;:97 ;:97

stasia_ogrod
PostNapisane: 6 maja 2020, o 10:47 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Kochani u nas nadal pogoda barowa, pada i strasznie zimno. ;:47

Maryniu, a ja dziękuję za miłą wizytę i za każdym razem porcyjkę ciepłych komplementów. ;:167 ;:79 ;:79
Pierwiosnki w niektórych miejscach również mi wypadły, chyba przez tę letnią suszę , bo one bardziej wilgociolubne i cieniolubne. ;:108
Zaczęłam reorganizację na rabatach, ale na tym zimnie nie da się pracować i moknąć na deszczu. ;:185
Deszcz bardzo potrzebny, długo na niego czekaliśmy, teraz beczki nam napełnia, przydadzą się na kolejną suszę. ;:333
Jednak maj bywa też cieplutki a ogrody pełne kolorów i aromatów, pławią się w promykach życiodajnego ;:3 ;:3 .
Czego Kochana Tobie i nam wszystkim życzę. ;:cm ;:114

Obrazek pierwiosnki

Obrazek

Obrazek

Obrazek powojniki Atragene

Obrazek

Obrazek pszonak Alloniego Orange Flame

Obrazek

Obrazek smagliczka skalna

Lucynko, tydzień mamy deszczowy ale kolejny weekend ma być już cieplutki aż do kolejnego ochłodzenia, czyli ogrodników i Zośki. ;:oj
Mamy teraz czas na wypoczynek i przygotowanie wiktuałów, na te bardzie zapracowane dni. ;:170
M dopiero wysadził podkiełkowane nasiona ogórków i cukinii, gdy się chłodne dni skończą, będą akuratne do wysadzenia. ;:215
Co do kotów, to ja patyczkami ochraniam miękkie trawy, bo na nich lubią się wylegiwać kocury.Dobrze, że nie upodobały sobie kobiercowych kwitnących, bo by miały ze mną do czynienia. :pogon
Kochana, co do wspomnianego przez Ciebie pierwiosnka, to uważam że to ta sama odmiana Azjatycka. W zasadzie jest bardziej chiński niż japoński bo jest to mieszaniec dwóch gatunków himalajskich ; pierwiosnka Beesa i pierwiosnka wianuszkowatego bulleyana. Ponoć są też w innych kolorach, ale ja nie spotkałam innego niż Miller Crimson.One kwitną dopiero końcem maja a na razie mają tylko rozety liściowe.
Obrazek

Tu masz więcej na ten temat ;
https://atlas-roslin.pl/gatunki/Primula ... esiana.htm
https://www.mojpieknyogrod.pl/artykul/pierwiosnki-1
https://sklep-nasiona.pl/pierwiosnek-kandelabrowy.html

Z pozdrowieniami Gloxynię dołączam ;:167 ;:cm ;:cm :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

rena77
PostNapisane: 6 maja 2020, o 14:20 
500p
500p

1 szt.
Stasiu, ale piękna gloksynia! I pierwiosnki prześliczne :)

plocczanka
PostNapisane: 6 maja 2020, o 19:58 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dziękuję, Kochana, za wyczerpującą informację w sprawie pierwiosnka japońskiego. ;:196
Sama miałam problemy z dotarciem do takich źródeł.
A muszę się przyznać bez bicia, że kupiłam białego, ale jeszcze nie przyjechał. ;:185 Zastanawiam się, czy w ogóle przyślą ;:218 , bo z uwagi na pandemię mają straszliwe opóźnienia.

Śliczne pierwiosnki, powojniki, no i oczekiwany deszczyk. ;:138 ;:138 Szkoda tylko, że tak zimno się zrobiło. ;:223

Pozdrawiam cieplutko ;:168 i słoneczka życząc ;:3 ;:3 , buziaki zostawiam. ;:cm ;:cm

anetta
PostNapisane: 9 maja 2020, o 21:31 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Stasiu u Ciebie chyba wszystkie kwiaty są to może masz mak himalajski niebieski?

u Aneci doniczkowe cz.4

stasia_ogrod
PostNapisane: 10 maja 2020, o 21:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witajcie kochani. ;:114

Reniu77, witam Cię serdecznie w moim małym grajdołku. ;:1 ;:1
Gloxynia ma całe mnóstwo pąków, będzie bardzo długo kwitła, niestety ta druga czerwono biała, nadal się nie wybudziła.
W zeszłym roku nie chciała zaschnąć, widocznie się wyeksploatowała, na razie nie wyrzucam a nuż widelec drgnie. ;:306
Pierwiosnkom pogoda sprzyja, rozkwitają nawet te spóźnialskie. Obfite deszcze nawodniły ziemię i spragnione rośliny dostały przyspieszenia. ;:31
Pozdrawiam i zapraszam ponownie. ;:180

Obrazek agrestu dużo, ale jeszcze malutki

Obrazek brunnera Jack Frost

Obrazek

Obrazek brunnera Sibrica

Obrazek cebulica dzwonkowata

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek chaber górski

Obrazek

Obrazek czosnek niedźwiedzi

Obrazek

Obrazek dąbrówka rozłogowa Variegata

Lucynko, będę Ci kibicować z tym białym kandelabrowym, oby okazał się właściwym. ;:215
Też kiedyś nabyłam innego, miał być żółty a okazał się różowy, taki samiuśki jak miałam. Może Tobie się uda i szczęście dopisze. ;:333
Działeczka nawodniona, reorganizacja rozpoczęta, ale co i rusz pojawiają się sieweczki, które skwapliwie zbieram do doniczek, bo nie mam sumienia wyrzucić. Najwięcej wysiało się orlików i ciemierników, przetaczniki również się pojawiają. ;:oj
Patrzyłam dzisiaj na pogodę długoterminową mojego regionu i jeszcze 22 V nocą będzie na minusie.Jak nie susza to przymrozki wyautują wiele warzyw i owoców, drożyzna jest na wyciągnięcie ręki. ;:202 Mówili że fasolka szparagowa ma 60 zł. kosztować a my tak ją lubimy.Właśnie wczoraj wysiałam różne rodzaje tycznej, nawet pomiędzy powojnikami, niech rośnie. :heja Obawiam się tylko kradzieży żywności na działkach, M to chyba zamieszka w szklarni razem z pomidorami,selerami i co tam jeszcze nawsadzał. ;:202
Dzięki za miłe odwiedzinki a serdeczności z radością odwzajemniam. ;:167 ;:79 ;:79

Obrazek kandelabrowy w towarzystwie kokoryczy złocistej i mnóstwa sieweczek ciemierników

Obrazek epimedium Rubrum

Obrazek

Obrazek flox szydlasty Amazing Grace

Obrazek flox szydlasty Emerald Cushion Blue

Obrazek flox szydlasty Emerald Cushion Pink

Obrazek flox szydlasty White Delight i Fort Hill

Obrazek gęsiówka kaukaska Plena

Obrazek ifejon

Obrazek

Obrazek jaskier ostry Multiplex

Obrazek

Obrazek

Obrazek kokorycz złocista

anetta-Anetko, miło Cię gościć :tan proszę usiądź i rozgość się na dłużej. ;:180
Kochana, przeceniasz moje możliwości a w zasadzie możliwości malutkiej działeczki. ;:306 Kwiatów jest dużo, ale wszystkich to nikt nie ma. ;:113
Mak irlandzki dopiero nabyłam, niebieskiego nie mam. Ale za to stopowiec himalajski u mnie od dawna rośnie.
Mekonops bukwicolistny jest śliczny, lecz uprawa trudniejsza, wymaga zdecydowanie leśnego podłoża, stale wilgotnego, lecz nie podmokłego o kwaśnym odczynie. Jeśli jest niedostatecznie kwaśne, błękit przechodzi w fiolet.Zimą ma mieć sucho a w bezśnieżne zimy należy obsypać torfem i postawić szklany daszek.Mam mekonops walijski żółty, zdecydowanie łatwiejszy w uprawie, ale obecnie niedostępny.Pozdrawiam. :wit

Obrazek mak irlandzki Pulcinella

Obrazek kopytnik europejski

Obrazek

Obrazek rozwijajacy sie kwiat lilii Voodoo - palczychy

Obrazek

Obrazek piaskowiec górski Blizzard

Obrazek

Obrazek

Obrazek złotlin jap.Picta

Obrazek

clem3
PostNapisane: 11 maja 2020, o 00:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Stasiu, ale u ciebie pierwiosnkowy zawrót głowy ;:173 I moje ulubione floksy szydlaste we wszelkich możliwych barwach.
Cieszę się, że i u ciebie popadało ;:108 U mnie to już było tak sucho, że nawet zimno mi nie przeszkadzało, zwłaszcza że i majówka w tym roku inna niż zwykle...

stasia_ogrod
PostNapisane: 12 maja 2020, o 17:39 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Gosieńko, jak miło Cię gościć. ;:1 ;:1 ;:1
Pierwiosnki nadal pięknie kwitną, zwłaszcza że polało i zrobiło się chłodniej a one to bardzo lubią. ;:215
Natomiast floxy w tym roku marniejsze, najpierw susza dała im w kość a potem gdy kwitły, kilkudniowy deszcz, tak potrzebny wcześniej, teraz poniszczył im kwiatuszki. ;:222 A kolejne upalne dni wysuszyły nadwerężone kwiatuszki. I teraz kolejna porcja obfitości deszczowych z arktycznym chłodem i porywistym wiatrem. Istny armagedon ;:202 czy cały sezon ma tak wyglądać, bo to przecież rok przestępny. ;:202
M opatula w szklarni pomidory, ogórki, cukinię a w namiocie moje begonie. Znicze też ma naszykowane, mam nadzieję że uda się to wszystko ochronić. Tym bardziej, że w prognozach ceny na wszystko będą kosmicznie wysokie, fasolka szparagowa ma kosztować 60 zł. Na działkach zaczną się kradzieże wszystkiego co da się zjeść. Tak właśnie mieliśmy za komuny, włamania kilkukrotne do kurnika. Straty królików i kur, zwłaszcza kogutów do jesiennego uboju ogromne.Wtedy wszystko było na kartki.To jesienią musowo było zapełniać zamrażarki na zimową konsumpcję. Ech, nie chcę się na zapas denerwować. ;:222
Teraz najważniejsze jest zdrowie i ochrona przed pandemią.Czego kochana sobie i Tobie życzę. ;:167 ;:79 ;:cm

Obrazek pierwiosnki i białe szafirki

Obrazek

Obrazek powojnik Wada's Primrose

Obrazek pszonak Alloniego Orange Flame i ubiorek wiecznie zielony

Obrazek

Obrazek rannik zimowy - nasienniki przed wysypem

Obrazek rojnik wielki różowy

Obrazek

Obrazek liliowce

Obrazek

Obrazek naparstnica, floxy i orliki

Obrazek czy znasz może tę roślinkę, wygląda jak lirope zielone :?: :?:

plocczanka
PostNapisane: 17 maja 2020, o 19:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Stasiu, niestety z białym japońskim już się pożegnałam. ;:100 Dostawy nie będzie. Póki co musi mi wystarczyć czerwony, który ogromnie przypadł mi do gustu. ;:333 Chwalę go jak mogę, by w ogóle nie wypadł z rabaty. ;:306

Pierwiosnkom tegoroczny maj przypasował. ;:108 U mnie też ciągle jeszcze kwitną te wczesne, do nich dołączają kolejno te późniejsze, dzięki czemu działka jest wyjątkowo kolorowa. ;:303
A Twoja działeczka jak zawsze wielobarwna, po brzegi wypełniona różnorakimi roślinkami, a jeszcze i dla kurek miejsce znajdujecie. ;:138 ;:138
Poletko liliowców :shock: ;:111 ;:33

Dobrego, zdrowego i cieplejszego tygodnia życząc, buziaki ślę ;:196 ;:196 i uściski gorące. ;:168 ;:168

stasia_ogrod
PostNapisane: 18 maja 2020, o 08:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Lucynko, szkoda bo byłam ciekawa czy jednak są dostępne inne kolory kandelabrowych. ;:108
Roślinom wilgociolubnym susza dawała się we znaki, natomiast teraz po obfitych deszczach odżyły i na rabatkach zrobiło się buszowato. ;:215
Dziękuję Ci kochana, za wszystkie miłe słowa i cudowne życzenia, odwzajemniając się w dwójnasób. ;:167 ;:79 ;:cm ;:4 ;:7

Obrazek brunnera Jack Frost

Obrazek

Obrazek

Obrazek chaber górski

Obrazek ifejon

Obrazek jaskier ostry Multiplex

Obrazek

Obrazek kokorycz wielokwiatowa

Obrazek

Obrazek kokorycz złocista

Obrazek krzewuszka Styriaca

Obrazek

Obrazek kuklik szkarłatny Borisii

Obrazek niezapominajki

Obrazek omieg wschodni

Obrazek pełnik chiński Golden Queen

Obrazek piaskowiec górski

Obrazek

Obrazek pierwiosnek Siebolda

Obrazek powojnik Guernsey Cream

Obrazek powojnik Guernsey Cream i Omoshiro

Obrazek

Obrazek powojnik Omoshiro

Obrazek powojnik Wada's Primrose

Obrazek

Obrazek rannik zimowy już rozsypał nasionka

Obrazek rdest wężownik , świecznica Atropurpurea i niezapominajki

Obrazek powojnik Serafina

Obrazek kwiat tarczownicy

Obrazek ubiorek wiecznie zielony

Obrazek ułudka wiosenna

Obrazek

marpa
PostNapisane: 18 maja 2020, o 09:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
:shock: ;:oj ho ho, kwitnące o tej porze powojniki w takiej ilości i z takim kwieciem to tylko u Ciebie możliwe Stasieńko! Prawdziwa z Ciebie Królowa Powojników! ;:138 ;:333
Miłego majowego dnia ! ;:167

:wit

clem3
PostNapisane: 19 maja 2020, o 11:43 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Stasiu no niestety ten rok od samego początku jest dziwny, bo nie wiem jak ty, ale ja nie pamiętam, aby kiedykolwiek w lutym było ponad 15 stopni... Gdy rośliny powychodziły z ziemi zrobiło się zimno ;:222 Cóż zrobić z czymś na co w ogóle nie mamy wpływu?
Przerażasz mnie tą wizją z czasów komuny. Oby jednak się nie sprawdziła...
Dałaś mi zagadkę z tym liriope ;:24 Układ piórek jak u niej, ale nie wiem czy ona ma tak jasno zielone piórka.
U ciebie jak zwykle pełnia kwitnień, nawet krzewuszka już zaczęła :shock: I powojniki wielkokwiatowe ;:173
A łan ubiorkowy ;:215

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 803 ]  Idź do strony nr...        1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości