Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma część 1

Drzewa owocowe
Zablokowany
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

Zastosowałem nową metod usuwania starej trawy z rzędów malin. Najpierw usunąłem resztki maliny powtarzającej (Polana) do zera po jesiennym przycięciu na wysokość około 5 cm i całe 3 rzędy przejechałem kosiarką do trawy (oczywiście maliny jeszcze nie ruszyły z korzeni). Kilka dni wcześniej dostały polifoski i wody więc mam nadzieję,że nawóz poszedł do korzeni. Do tej pory resztki trawy usuwałem ręcznie lub wykaszarką akumulatorową (liczyłem,że zimą pod sniegiem sama ulegnie rozkładowi, ale na śnieg czy opady zimą nie ma co teraz liczyć).
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

Akcję podlewania znowu czas zacząć. W związku z zapowiadanym opadem w 2 dzień świąt (spadło aż 2 mm deszczu jako pierwszy opad od końca lutego) podsypałem nawozu i teraz nie miałem wyjścia tylko poprawić ten opad (jeśli można to nazwać opadem) by ten nawóz poszedł (chociaż częściowo) pod rośliny. Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie przerzucić się chyba na kaktusy... :roll:
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 899
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

U mnie też pustynia się robi. Polifoskę która w swym składzie ma min. krzem
posiałem już dawno i nie chce się rozpuścić. Już kilka razy podlałem, ale nic to nie dało.
Trzeba będzie widłami ogrodowymi wymieszać z ziemią i wtedy podlewać.
Dobrze , że saletra amonowa łatwo się rozpuszcza.
Cukrówkę Litewską mamy z tego samego miejsca. Porównamy owoce , czy takie same. . . .
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

Jeśli nic się nie wydarzy to jest u mnie szansa,że Cukrówka zakwitnie, ale czy będzie owoc to zobaczymy.... . Jak tylko będzie to porównamy. :) Ja też czekałem z tą polifoską aż do Świąt bo miało padać, nawet 5 mm, a skończyło się na 2 mm i to przez cały dzień więc co trochę popadało to zaraz wyschło. :roll:
bendkos
200p
200p
Posty: 328
Od: 13 maja 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Pajęczna

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

Cześć Garom a Kalwila Czerwona Jesienna będzie u ciebie kwitła w tym roku?
Nig­dy nie re­zyg­nuj z ce­lu tyl­ko dla­tego, że osiągnięcie go wy­maga cza­su. Czas i tak upłynie.-H. Jackson Brown, Jr.
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

Jak na razie to nie widzę paków kwiatowych, no ale jeszcze się dobrze nie rozwinely. :?:
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

Podobno na rdzę gruszy są środki naturalne że skrzypu itd. Próbowałam różnych wywiadów, gnojówek i cudów, pomaga trochę ale jednak mnie grusze wprowadziły z równowagi i ostatecznie na obydwu działkach je sciełam.
Awatar użytkownika
MIVIBE
200p
200p
Posty: 399
Od: 3 cze 2013, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

Witam.Ja zrazy Cukrówki dostałam od Darka,więc to będą te same jabłka.Słodkie ale miąższ trochę za miękki,jak dla mnie... :wink:

Obrazek

Pozdrawiam.
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

Czyli jest to Cukrówka Litewska z Lusowa, przynajmniej w tym przypadku nie jest to odmiana "chybił-trafił" jak w innych przypadkach z tej szkółki. :)
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

Jutro pora na podlewanie..., tym razem winorośli. Najpierw pójdzie woda, potem nawóz (saletra wapniowa) pod korzeń, a potem znowu woda by dotarł do korzeni. Pojutrze poprawka , ale tylko z wody. Trochę się spóźniłem z tym nawozem (powinien być na przełomie marca i kwietnia albo nawet trochę wcześniej), ale nie chciałem azotem przyśpieszać wzrostu roślin. Za 3-4 tygodnie pójdzie nawóz wieloskładnikowy, najprawdopodobniej azofoska lub polifoska. :) Jak posadzę nowe sadzonki to wtedy będą one dostawały florovit więc i starszym egzemplarzom też się trochę dostanie. Po sadzonki miałem jechać koło 20 maja, ale teraz muszę czekać na rozluźnienie zakazu poruszania się więc nie wiadomo kiedy to nastąpi. :?:
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

Nastąpiła korekta zamówienia na tegoroczne winorośle. Okazało się,że odmiany Armani, Fartowyj i Czarny Jastrząb będą dosteppne dopiero jesienią, W związku z tym,że chcę przywieźć i posadzić wszystkie odmiany razem tzn. po 20 maja jak tylko będzie można się przemieszczać to w ich miejsce mają być: Kleopatra, Getman i Sindi. :)
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

Jest szansa na to,że jednak odmiany winorosli Czarny Jastrząb i Fartowyj uda się w tym roku posadzić. Z Armanim będzie trudno,ale zobaczymy... . :)
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

No i mam "postojowe" bo zaczęło trochę padać i dzisiaj ma spaść (podobno) aż 5 mm deszczu co będzie największym opadem od lutego. Niestety od poniedziałku prognozy pokazują u mnie przez kilkanaście dni - 0 opadów i temperatury rzędu kilkunastu stopni z możliwościami kilku przymrozków w tym czasie. Jak nie urok to ... przemarsz wojsk, normalnie. :roll:
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”