Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Lucynko dziękuję, ;:196 jutro jeszcze dzień w ogrodzie, będę szukac chwastów. :;230
Niektóre tulipany w kępkach, ale kilka odmian zaszczyciło mnie tylko pojedynczymi kwiatami. ;:222
Jak to u mnie, :roll: czosnków mam ponad sto, będę nimi katować niedługo. ;:306
Wnusiowie dopiero w przyszłym tygodniu przyjadą, ponieważ weekend zapowiada się zimny i deszczowy. Trudno byłoby utrzymać ich w domu, a nie chciałbym, żeby się zaraz pochorowali.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u Ciebie wiosna zdecydowanie w przodzie
U mnie miskanty ledwo ruszyły. Żurawki sa w opłakanym stanie.
Czosnków w ogóle jeszcze nie widać.
Ale dalie posadziłam już do gruntu. Nie mają jeszcze listków, więc nie powinno im nic zaszkodzić.
Ja też postanowiłam, że od połowy maja zaczynam rozluźniać rygor odosobnienia
Ale wszystko zalezy od sytuacji
Awatar użytkownika
juni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2079
Od: 17 wrz 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu.
Wiosna już się rozkręciła wiec ja też.Cieszę się z każdego kwiatka i listka którego widzę.
Dobrze że na forum można jeszcze poczytać o miłych sprawach.
Czytam że masz wiśnię Amonogawę i mam pytanie czy jej kwiaty pachną ?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16979
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Bardzo szybkie te czosnku masz. Co to za odmiana ??
Floksiki pięknie kwitną. I u mnue zaczynają.
Muszę potem zrobić im zdjęcie.
Tulipanki śliczne . :wink:
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jaki pyszny początek, swoje warzywka super ;:333 Możesz częściej pokazywać zielone witaminki.
Moja rzodkiewka wyszła i czekam aż wyrośnie.Pomidory codziennie wynoszę na zewnątrz, ale wczoraj zapomniałam schować.Mam nadzieję, że im to nie zaszkodzi ;:303 U mnie dziś lekko w nocy pokropiło.Niebo zachmurzone.
W poniedziałek i wtorek ma być ponad 20 stopni.Coraz cieplej.
Podpowiesz mi Soniu co posadzić od płotu, by mieć trochę intymności.Z trzech stron mam sąsiadów.... :wink:

Miłego weekendu i szybkich odwiedzin z wnukami :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzisiaj zimno, ale przynajmniej trochę popadało. ;:215
Wczoraj ogród wypieliłam z niewielu chwastów, wysiałam do doniczek fasolę szparagową, cukinie i trzy ogórki. ;:306 Nasiona dyni Hoccaido leżą na ruterze, niestety nie chcą kiełkować.

Gosiu ciepłe dni przyśpieszyły wegetację. Maj blisko, więc ogród coraz bardziej zielony. :tan
Przyszły tydzień spędzam z wnusiami. ;:167 Może w kolejny weekend już będzie ciepło i siewki uda się posadzić do gruntu.
Dwie dalie posadzę w donicach z innymi kwiatami, ale jeszcze za wcześnie. Na razie stoją na tarasie, ale bardzo słabo przyrastają, noce niestety chłodne.

Beatko teraz tak trudno o pozytywy w naszym życiu, że ogród jawi się jako oaza spokoju i radości z kwitnących, budzących się do życia roślin. ;:108
Amanogawę kupiłam trzy lata temu za grosze, jako półmetrowy patyczek. Aktualnie już sporo podrosła. Dziś już dwie trzecie gałązek kwitnie. Pachnie bardzo delikatnie, trzeba nos wsadzić w kwiaty. ;:173

Aniu anabuko1 czosnek otwierający się, to Gladiator. Kupiłam dwie cebule w B. Inne jeszcze mniej zaawansowane. Floksy szydlaste już wszystkie ładnie kwitną, choć ten malinowy, który był najbardziej ekspanywny, gdzieś przepadł przy przesadzaniu ze skarpy. ;:131 Jeszcze trzy kępki tulipanów nie kwitną, pewnie w przyszłym tygodniu się otworzą. ;:65


Aniu Annes 77 warzyw mam trochę, powoli je pokazuję. :) Rzodkiewkę spod włókniny jemy od kilku dni, ale rośnie w takim miejscu, że trudno ją sfotografować. Sałata niedługo będzie do skubania, a świeża dymka codziennie gości na kanapkach.

Trudno radzić komuś, ponieważ każdy ma wizję swojego ogrodu. Poza tym nie pamiętam jaką szerokość możesz poświęcić na osłonę. :oops: Powiem jakie mam upodobania i doświadczenia. Nie posadziłabym już Szmaragdów na długi żywopłot, mając ośmioletnie doświadczenie z nimi. Może kilka jako akcent lub fragment żywopłotu. Najlepiej na rogu żeby miały światło ze wszystkich stron. U mnie od północy są coraz brzydsze, ponieważ mają mało światła. Poza tym czyszczenie wiosną z suszu od pnia, jest uciążliwe. Trzeba się uzbroić w długie rękawice do róż. Cięcie w celu zagęszczenia konieczne. Chyba, że się posadzi rzadko, ale wtedy osłona po dziesięciu latach.

Zdecydowanie polecam choinę kanadyjską. Szybciej rośnie niż żywotniki, ładniejsza, jeśli nie chce się formowanego żywopłotu, nie trzeba ciąć. ;:215 Rośnie w podobnych warunkach, jak żywotniki. Swoją tnę, ponieważ mam miejsce na żywopłot szerokości 50 -60 cm, siostra ma pojedynczą o szerokości ponad półtora metra.

Zdecydowanie też lubię cisy, wcale wolno nie przyrastają, jak trochę się je dopieści przy sadzeniu. Można ciąć, albo kupić kolumnowe i tylko korygować, jak gdzieś nie spełniają naszych wymagań.

Mam jeszcze żywotniki Jellow Ribbon, które oddzielają warzywnik od części ozdobnej. To szerokie i wysokie krzewy, ale też w długim żywopłocie wymagają światła, bo rzedną i ogołacają się po kilku latach w środku. Jedynie systematyczne cięcie pozwala na utrzymanie ładnego wyglądu.

Mam jeszcze hibiskusy, ale one długo straszą gołymi pędami, więc jako osłona raczej odpadają.

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękna wiosenka u Ciebie Soniu ;:138 Kolorów bardzo dużo.... wiosna cudowna. ;:167
Też u mnie wczoraj troszkę popadało, niewiele, ale dooobrze, że chociaż tyle, bo miejscami już popiół z ziemi.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu dziękuję za poradę ;:196 Będę rozmyślać i zastanawiam się nad choiną.Tuj nie mam, ale na działce rosną.
Dobrze zasłaniają, jednak mają swoje wady.Myślałam nad krzewuszką jeszcze :D

Pozdrawiam z rana z kawką w ręce:)
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, warzywka smakowite a czosnki posadzone równiutko w rządku, stoją jak w wojsku :lol:
Soczysta zieleń w Twoim ogrodzie jest już niesamowita. Prawdziwa, przepiękna wiosna nastała :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, pięknieje Twój ogród z dnia na dzień. ;:138 Coraz więcej w nim zieleni i coraz więcej różnokolorowych kwiatków. ;:215
Ptaszkom też się u Ciebie podoba, bo nie szczędzą wizyt. ;:63
Już się nie mogę doczekać pokazu Twoich czosnków i cieszę się, że nareszcie spotkasz się z ukochanymi wnusiami. ;:138 ;:138
Zdrówka Wam życzę i pięknej słonecznej pogody. ;:167 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję za zaglądanie i ciepłe słowa o moim ogrodzie. ;:180

Zapowiadanych opadów niestety nie doczekałam się. Może jeszcze nocą ogród dostanie trochę wody. ;:218
Trzy dni z wnusiami, jestem wykończona fizycznie, ale szczęśliwa. :D Starszy jeszcze miał ochotę zostać, ale się nie ugięłam.

Basiu jak nie zobaczę deszczu to już w prognozy nie wierzę. Od trzech dni prognozy przesuwają deszcz na kolejne terminy, a gleba tak jak u Ciebie, sucha jak popiół. ;:202 Maj zawsze kojarzy się z soczystą zielenią, a w tym roku u nas chyba taki nie będzie. ;:131

Aniu wszystkie liściaste zasłony są niestety nieskuteczne zimą, ale wtedy w ogrodzie się raczej nie przesiaduje. Cięta i zagęszczona krzewuszka z pewnością byłaby ładna. ;:108 U mnie niestety przemarzała, więc nie mam z nią dobrych doświadczeń. ;:222
Bardzo podobają mi się bukowe żywopłoty, ;:215 ale też trzeba ciąć i potrzebują dobrych gleb.
Na pewno w jakimś ogrodzie podpatrzysz coś, co od razu Ci się spodoba i będziesz wiedzieć, że tego chcesz.

Wiolu zielono na rabatach i grządkach, dzięki wodzie z wodociągu. Tylko raz w tym miesiącu trochę popadało. ;:174
Tulipany jeszcze pocieszą mnie kolorami, ponieważ właśnie rozwinęły się ostatnie botaniczne, a mam jeszcze 30 sztuk różowych, które są dopiero w pąkach. ;:65
Niektóre czosnki pewnie w weekend już zakwitną, choć nadchodzące ochłodzenie, może je przyhamować.

Lucynko dziękuję, ;:196 zdrowie w porządku. O siódmej odwiozłam Karola do domu, jestem szczęśliwa. :) Raz, że trzy dni cieszyłam się chłopakami, a drugi raz, że mogę się wyspać i odpocząć. ;:306
Mam trzy rodziny ptasie w świerkach i staram się im nie przeszkadzać za bardzo. Drozdy śpiewaki zjadły już kilkadziesiąt ślimaków. Wszędzie gdzie są duże kamienie, leży kilkanaście skorupek. Może cynie w większości uda mi się doprowadzić do kwitnienia. Co roku sporo trafia do żółądków ślimaków. ;:223
Odmian czosnków mam kilka, więc kwitnienie będzie rozłożone w czasie. ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:196

Ależ Ci ptaszki pięknie pozują. ;:138
Fajne zdjęcia wychodzą Ci z nowego aparatu.
Susza dokucza naszym ogrodom.
U nas też w prognozach porządny deszcz stale odjeżdża. Po wielu tygodniach dopiero tej nocy ciut popadało.
Pięknie kwitną już u Ciebie floksy. Moje dopiero nieśmiało się zbierają.
Pewnie u nas zimniej było.
Wygląda, ze wegetacja u nas spóźnia się co najmniej o dwa tygodnie.
Zdrówka i ciepłego deszczu życzę. ;:215
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16979
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit
No proszę ty masz zawsze ładnie ułożony ogród i nawet ptaszki ułożone grzecznie pozują. ;:333
Przepiękne i tulipany i narcyzki.
Ten biało kwitnący krzew a raczej drzewko To ??
Ślicznie wygląda.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”