CHOROBY róż - Cz.2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarek86
100p
100p
Posty: 157
Od: 26 lip 2015, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łask

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Zuzia111 pisze:Witam. Może ktoś coś poradzi na moje róże. Tak wygląda i wszystkie obok rosnące. Zatrzymały się w rozwoju, listki jakieś skarłowaciałe..eh :(


Obrazek
Przymrozki :wink:
:)
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Marta+ pisze:Zuziu, dostały azot na wiosenny start?
A może, jeśli były u Ciebie przymrozki, po prostu mróz je poszczypał.
Ten pęd na zdjęciu ma chyba jakieś plamy (oczy mi szwankują ostatnio i trochę niewyraźnie widzę).
Na start podsypałam azofoską. Z miesiąc temu przymrozek był, nawet śnieg padał ale od tamtego czasu ruszyły ze wzrostem i nagle zatrzymały się na takim etapie jak widać. Listki prawie nie rosną, marszczą się jakieś takie skarłowaciałe. :roll: . Ucięłam jedną z takich gałązek i w sklepie ogrodniczym pokazałam . Pan powiedział mi że to coś grzybowe i na grzyba sprzedał specyfik , ale czy się poznał okaże się. Pryskałam dwa, trzy dni temu więc za szybko aby coś powiedzieć. Marto..dziękuję za zainteresowanie :D
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Zuziu, powiększyłam w końcu zdjęcia na innym sprzęcie. Ja się nie znam, ale te pędy to wyglądają jak czarna plamistość. Więc ten oprysk na grzyba w punkt by był, ale jak nie przejdzie, to trzeba będzie golić na łyso ;:145
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Grzegorz84 pisze:zień dobry, jak co roku powracam z tym samym problemem żółknących liści. W zeszły,m roku podejrzewałem upały jak przyczynę, ale w chwili obecnej takich temperatur nie ma, a liście żółkną. Proszę o pomoc, daje sobie ostatni sezon :(


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak wyglądało nawożenie do tej pory?
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 728
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Może przędziorki?
ania1590
adam70
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 2 lis 2012, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Witam.Przesyłam zdjęcia liści ,czy to jest choroba ,a może przenawożenie ? Pozdrawiam.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Adam70 to z powodu przymrozków. Też takie miałam. Niestety w miejscu, gdzie są takie liście przemarzły stożki wzrostu, wiec tu już kwiatów nie będzie. Całe szczęście w to miejsce wyrastają najczęściej nowe dwa, więc kwiat będzie później ,ale liczniejszy.
adam70
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 2 lis 2012, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Zuzia111 pisze:Witam. Może ktoś coś poradzi na moje róże. Tak wygląda i wszystkie obok rosnące. Zatrzymały się w rozwoju, listki jakieś skarłowaciałe..eh :(


Obrazek
Potwierdzam, te zmiany na listkach od przymrozku . Nowe listki wyrastają już zdrowe z czego się cieszę :tan..choć kwitnienie zapewne będzie późniejsze i słabsze :wink:
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2832
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

:wit
Pan Grzegorz Hyży opowiedział dokładnie co się dzieje z liśćmi róż/początek filmu/. Też mam przymarznięte, a trzeba ciąć w porę, bo zbyt wczesne cięcie, jak też jego brak i powstaje efekt zdeformowanych, przemarzniętych liści. Tylko jak trafić?
https://www.youtube.com/watch?v=0R8Vp1N4BV4
Pozdrawiam Eugenia
nefretete72
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 11 maja 2020, o 11:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Witam.
Moja róża Lady of Shalott ma poskręcane młode listki oraz młode pędy. Nie widać żadnych szkodników. Czy ktoś mi coś podpowie?

Obrazek
nefretete72
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 11 maja 2020, o 11:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

Nikt nie spotkał sie z takimi objawami?
washi
200p
200p
Posty: 207
Od: 5 lut 2012, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: CHOROBY róż Cz.2

Post »

nefretete72 Myślę że to objawy żerowania szkodników róż, pytanie jakich. Zwijanie się liści powoduje nimułka ale wydaje mi się też że widzę charakterystyczne dla kwieciaka podgryzienie łodyżki z pąkiem. Możliwe też że za więdnięcie czubków odpowiedzialna jest bruzdownica albo zwiot różany. Zetnij te oklapnięte czubki i sprawdź, czy we wnętrzu pędu nie żeruje przypadkiem jakaś larwa. Na moje oko róży nie dokuczają choroby, tylko po prostu obsiadły ją "robalki", które siedzą w łodydze lub pąku, więc ich nie widać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”