Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Extra! Bardzo lubię zmiany na plus ;:63
Teraz będzie tylko piekniej ;:108
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Dziękuję wam bardzo za miłe słowa ! Czas jakoś znajduję w przerwach w pracy ;:224 Fizycznie nie odpoczywam co prawda ale psychicznie człowiek tak się relaksuje że aż miło. Jutro będzie kolejny dzień pracy na działce bo przyjedzie do mnie 600kg ziemi do skrzynek na warzywa a co zostanie to wyląduje w miejscu w którym powstanie nowy trawnik(czyli miejsce po starym tarasie z kostki brukowej). Obok planowanego trawnika postanowiłem założyć nową rabatę kwiatową. Jako że mega mi się podobają łąki kwiatów wpadłem na pomysł aby zrobić takową właśnie obok nowego trawnika ! Zamiast stawiać tylko na gotowe mieszanki postanowiłem przygotować swoją własną. Wyszło mi jakieś 200 gram czyli na ok 150m2. To co prawda dużo za dużo ale to co zostanie wysieję u babci przed domem.
Lista kwiatów które użyłem do mojej mieszanki łąki kwiatów:
*Dalia
*Dalia półpełna
*Goździk letni
*Ślaz
*Kosmos
*Słonecznik ozdobny
*Czarnuszka Damasceńska
*Chaber
*Cynia kaktusowa
*Cynia daliowa
*Aster
*Aksamitka
*Tytoń pachnący
*Maciejka
*Łubin
*Gipsówka
*Mak polny
*Smagliczka
*Nagietek
*Słonecznik ogrodowy
*Miechunka
*Koniczyna
*Len
*Rzepak
*Dzwonek irlandzki
*Porcelanka
*Dziurawiec
*Maruna
*Kąkol
*Cykoria
*Nachyłek
*Łubin trwały
*Proso
Już się nie mogę doczekać aż to wszystko zakwitnie bo może być piękny widok ! ;:167
Awatar użytkownika
Prince
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 9 kwie 2018, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

super się tutaj dzieje, wpisuje się i będę obserwować poczynania, my raczkujemy dopiero z działką i pierwszy raz eksperymentujemy z warzywami, truskawkami .. miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

No i jest porządne miejsce do siedzenia! Dobra robota. Nie myślałeś żeby tego domku jakoś nie pomalować żeby nie gryzło się tak kolorystycznie z altaną? Chyba że to tylko ja to się tam nie przejmuj :D
Jak oceniasz obrzeża wykonane z kostki? Bardzo fajnie to u Ciebie wygląda a ja akurat szukam czegoś na obrzeża. Nie potrzeba dwóch kostek? (jedna poziomo, jedna pionowo ; mam nadzieję że ten opis ma jakiś sens)
Ta lista kwiatów na łąkę jest bardzo interesująca, czekam na zdjęcia :)
Mimo wszystko nic Ci nie marznie w szklarni? Super mieć taką.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Hej Prince ! :wit Dzięki wielkie i w takim razie może i Ty pochwalisz się swoją działką? Chętnie zobaczę !
paradasDzięki wielkie ! Oczywiście że myślałem ! Ten zielony kolor domku od początku mi się nie podoba ;:224 Docelowo mam plan żeby domek był niebieski a wszystkie detale w tym altanka biała ! Takie kolory z tego co mi wiadomo są u nas na Podlasiu pozostałością wpływów Białoruskich. Wpadłem na taki pomysł po wizycie u znajomych w Białowieży kiedy zobaczyłem ich nowo wybudowany pensjonat który wygląda dokładnie tak.

Obrazek
Oczywiście malowanie najwcześniej w przyszłym roku bo z wiadomych względów panującego wirusa wszystkie większe wydatki teraz odkładam w czasie. Ciężko wypowiedzieć się co do obrzeża bo jeszcze nie miałem okazji kosić trawy więc praktycznie Ci jeszcze nie powiem. Wydaje mi się że wystarczy ta kostka pozioma wkopana w ziemie, ta pionowa chyba ma za zadanie pilnować żeby kora nie wypadała z rabat a ja takowej już nie mam prawie i nie planuję dorzucać. Zdjęcia łąki oczywiście wstawię jeśli wszystko się uda ! Co do szklarni to jestem zadowolony bo wszystko już tam ładnie rośnie i przymrozków chyba nie ma. Przynajmniej nie zauważyłem żeby coś co tam jest zmarzło teraz. Jutro już jedzie tam część pomidorów bo brakuje miejsca na parapetach a cynie już trzeba pikować ! ;:224

Wybrałem się dzisiaj po pracy na działkę żeby podlać trochę wszystko i korzystając z ładnego słońca zrobiłem kilka zdjęć ;:224

Narcyzy z mixu cebulek
Obrazek

Narcyzy Dick Wilden
Obrazek

Obrazek

Narcyz NN który już był na działce ale jest niesamowity bo wygląda jak albinos !
Obrazek

Pierwszy z pełnych tulipanów. Odmiany nie jestem pewien bo może to być Queen of Marvel albo jeden z mixu pełnych tulipanów
Obrazek

Wczoraj wysadziłem już sałaty, kapustę wczesną, pora, selera korzeniowego, wysiałem buraki, rzodkiewkę i koperek w moich skrzynkach
Obrazek

A tak prezentuje się ziołowa skrzynka Przy stole roboczym w altanie. Chyba tylko melisę będę musiał przesadzić na poziom niżej ponieważ to potężny krzak będzie a w sumie nie używam jej aż tak często aby była pod ręką.
Obrazek

Tak wygląda drugi liść mojej pierwszej z trzech kolokazji. Już jest wielkości mojej głowy. Sadzonka jest z małej bulwy która ważyła ok 200 gram. Kilogramowa bulwa siedzi w ziemi i cały czas zbiera się żeby wypuścić pęd główny (dwa boczne przyrosty już wypuściła w formie kłów. Cholerstwo strasznie wolno rośnie)
Obrazek

Cyniowy lasek czeka na przesadzenie do oddzielnych doniczek. Jutro chyba to zrobię ;:224
Obrazek

A na koniec pokażę wam jak wygląda wykończony kącik wypoczynkowy. Bieżnik który dostałem w prezencie urodzinowym od przyjaciółki(do tego jest jeszcze fartuch i rękawice do grilla) a świeczniki są prezentem urodzinowym od szefa ;:224

Obrazek

Jutro jeśli pogoda dopisze to może uda się części gałęzi które widać na ostatnim zdjęciu pozbyć bo mam zamiar wypożyczyć rozdrabniacz do gałęzi i przerobić je na zrębki na na ścieżkę przy grządkach warzywnych.
Dziękuję wam wszystkim że tutaj zaglądacie. Dzięki wam mam mega frajdę z tego że tutaj się dzielę tym wszystkim z wami ! ;:167
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Dzisiaj kolejny dzień na działce za mną ! Większość dnia spędziłem w szklarni pikując dzwonki irlandzkie i szykując rozsady fasolki szparagowej i kukurydzy. Udało mi się doprowadzić do porządku mój roboczy kącik który był zawalony przez gałęzie z podcinki.
Miałem dzisiaj bardzo fajnych gości ! Przyleciały do mnie dwie kaczki i zupełnie się nie bały. Podchodziły na odległość 2-3 metrów. Popływały z pół godziny w oczku wodnym, zjadły sporo glonów i poszły dalej ! Jutro kupię im płatki owsiane żeby miały co jeszcze jeść. Myślę nawet nad imionami. Halinka i Stefan ale wydaje mi się że Halina to moja sąsiadka ! :;230 Może ktoś na jakiś inny pomysł wpadnie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przeliczyłem wszystkie doniczki z rozsadami i mam ok 165 kwiatów plus jakieś 20 krzaków dalii i masę mieczyków. Zastanawiałem się gdzie to zmieszczę i tak wpadłem na pomysł żeby na trawniku zrobić nową rabatę ! Tak to będzie wyglądało
Obrazek

Obrazek

W zeszłym roku znalazłem malutką prymulkę rosnącą na rabacie którą przerabiałem. Postanowiłem ją przesadzić i zobaczcie jak mi się odwdzięczyła w tym roku !
Obrazek

Przy okazji pobytu na działce postanowiłem zrobić sobie kolejny bukiet kwiatów, tym razem zostawiłem go na działce ;:167


Obrazek

Obrazek
Mega się cieszę że już wiosna ! :heja
Awatar użytkownika
Prince
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 9 kwie 2018, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

max1232 pisze: Obrazek
piękny bukiecik :-)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj Seba to wszystko co robisz to niesamowite ;:oj wspaniała robota pogratulować pomysłu. Pracy włożyłeś sporo, ale efekty rewelacyjne altana, ogródek, taras miło będzie odpoczywać i cieszyć się tym wszystkim. Chciałam zapytać kiedy dajesz pomidory do szklarni i czy masz ja ogrzewaną?? Ja mieszkam na czwartym piętrze u mnie na górze jest cieplej o jakieś 3-4 stopnie niż przy gruncie i mam mały foliaczek zastanawiam się czy nie zostawiać już powoli pomidorków na noc ewentualnie można by przykryć jeszcze agro jak sądzisz?
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Dziękuję Alicjo za miłe słowa ! W Altanie już się cudownie wypoczywa. Wczoraj po skończonej pracy usiadłem w niej z herbatą i cieszyłem się jak wariat od tak :;230 Moja szklarnia niestety nie jest ogrzewana. W ciągu dnia jest tam ok 30-40 stopni ale nie wiem jak w nocy. Sporą część swoich rozsad już w niej trzymam i mają się dobrze. Pomidor jest jeden eksperymentalnie i radzi sobie bardzo dobrze ale łodyga zrobiła się fioletowa więc mu za zimno. Poczekam jeszcze z tydzień maksymalnie i je już przywiozę. Wstaw 1 lub 2 sztuki do tego foliaczka na kilka dni na próbę i obserwuj co będzie się działo ale myślę że powinno być okej ! :wink:
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj od środy zapowiadają ochłodzenie i deszcze a od poniedziałku na nowo pogoda i zrobię tak jak piszesz po pierwszym maju. Pozdrawiam ;:168
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Witaj.
Bardzo podoba mi się Twój pomysł na altanę. Niebieski z białymi detalami - uwielbiam to połączenie. Będzie to pięknie wyglądać.
Trawnika jak widać ubywa, ale to dobrze, będzie mniej do koszenia.
Melisę jak najbardziej posadź gdzieś osobno. Ja mam podobny zielnik i rok temu sadzona melisa ostała wykopana i posadzona w ogrodzie. Zarosła połowę skrzyni. Dobrze że była zwarta a nie porozrastana rozłogami. :wink:
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

Dzięki za odwiedziny w moim wpisie, taaak, oczko to teraz numer jeden zobaczymy co z tego wyjdzie. Na działce u Ciebie jest, to teraz tylko taras tam dodaj i marzenie spełnione hehe :)
Ilość sadzonek zabija :D
Ja mam mało miejsca, marzy mi się ranczo za miastem z wielkim ogrodem, ale trzeba się zadowolić tym co jest :)
Do miłego! ;)
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moja działka ROD-odskocznia od życia codziennego

Post »

No i dzisiaj faktycznie się ochłodziło ! Nawet z 30 minut coś tam pokropiło ale to nie był jakiś mega deszcz... Ale dobre i tyle.
Wiola Moja melisa jest pierwszą rośliną jaką posadziłem w szklarni więc już wiem jak potrafi zaszaleć ! Dopiero w tym roku zdecydowałem się żeby zrobić zielnik i ją tam przesadzić ;:224
Kamil Niestety ale oczko jest za daleko od tarasu. Jest przy samej alejce prawie więc stawianie tarasu obok też byłoby bez sensu... Ale jak już się dorobię własnego domu to będzie w ogrodzie staw a nad nim taras i dom ;:224 Ranczo za miastem to jest to ! Ogółem moim marzeniem jest połączyć moją pracę czyli gastronomie z pasją czyli roślinami. Chciałbym mieć ogromny teren na środku którego powstałoby jeziorko prywatne. Na jednym jego brzegu duża restauracja cała w stylu takiej ogromnej szklarni, do tego stylowe budynki z cegły i drewna, obok jakieś domki noclegowe itd a obok jakieś zagrody ze zwierzętami typu kury, strusie, jakieś owce itd a obok ogromny ogród warzywny i ziołowy które byłyby wykorzystywane w kuchni ! A na drugim brzegu jeziorka własny mały domek. Oczywiście to tylko marzenia a na ich spełnienie potrzeba milionów więc póki w lotto nie wygram to zostaje moja działka 300m2 :;230
Ale na całe szczęście póki co to mi wystarcza !
Chyba kaczkom się u mnie spodobało ! wczoraj przyleciały ponownie. Kiedy wychodziłem z działki nie wyglądały jakby i one miały ochotę ją opuścić. I co? Nie myliłem się chyba, dzisiaj wpadłem na chwilę po pracy i kaczuchy nadal pływały w oczku wodnym ;:224 Co prawda muszę się wam przyznać że je dokarmiłem trochę płatkami owsianymi ale cóż, skradły moje serducho ! Czas wymyślić im imiona... Może ktoś ma z was propozycje? :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”