Nowe życie w starej chatce cz.III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu, na mojej działce stoi kilka poidełek dla pszczółek. Postawiłam je, gdy zobaczyłam, jak pszczółki spijają wodę, którą podlewałam pierwszy raz działkę. Były bardzo spragnione, mnóstwo ich siadało na mokrych listkach. W moich poidełkach są tylko kolorowe kamyki i woda. Pszczółka siada sobie na kamyczku i pije wodę. ;:138 Muszę zrobić zdjęcie.

Dużo pracy wykonaliście, ogród pięknieje, a roślinki odwdzięczają się za troskę. ;:215
Filipek pomaga, ;:23 ;:15 należą mu się wielkie brawa ;:433 ;:433 I duży buziak ;:cm

Pozdrawiam cieplutko i zdrówka życzę. ;:3 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Lucynko brawa dla Ciebie, że dopajasz pszczółki ;:63
Ja też jeszcze kilka postawię, tylko muszę poszukać odpowiednich naczyń.
Rozsypaliśmy korę, zabrakło ;:223 , domówiłam 15 worków. Jutro ma być.
We wtorek przyjadą deski na taras, więc w poniedziałek musimy jechać kupić kantówki i bloczki. Nie mogę się doczekać.
Byliśmy dzisiaj po roślinki w małych prywatnych foliach. Kupiliśmy jednoroczne na parapety i taras, pomidory, selery, pory, kalarepki zioła: rozmaryn, szałwie, bazylie, mietę cytrynową, ogórecznik.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Wiosna to przepiękna pora roku :)
Fajne zakupy roślinek.I kolorowe i warzywne i ziołowe.
Ja też muszę i zó i warzywek jeszcze dokupić.A pomidorki mam wszystkie swoje. ;:108
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu witaj:)

Wspaniałe zakupy kwiatowo-ziołowe i warzywka będą rosły ;:215
Ja na targu ostatnio bazylie kupiłam i cząber oraz siewki sałaty rukoli.Po raz pierwszy będę ją podjadać, ale swoją.
Oby tylko mi nie padła, bo ma listki delikatne.
Poidełka dwa na razie postawiłam, też będę dopajała pszczółki ;:108

Miłej niedzieli ;:3
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu, ja kiedyś też się dziwiłem że pszczoły tak ciągną do wody. Teraz kiedy poznałem 'murarki' i mam sporo domków dla nich to potrafię je odróżniać i to właśnie one potrzebują dużo wody do zaprawy murarskiej w swoich otworkach :wink:
Nie tylko pszczoły i ptaki mają u nas poidełka ale i w ziemi wkopane mam miseczki dla żab i kosów - te uwielbiają kąpiel :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu, piękne zakupy zrobiłaś, zarówno kwiatuszki jak i rozsady warzyw. Nic tak wprawia nas w dobry nastrój jak takie właśnie roślinne zakupy.
Pracy jak widać nie ubywa, ale efekty super. I jeszcze jak zrobicie taras, to już w ogóle będzie pięknie.
Przyjemnej pracy w kolejnym tygodniu :D
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Aniu ja już mam wszystko co chciałam. Do pomidorów nie mam warunków, za małe okna i za mało światła, połowa mi padała, szkoda zachodu, sadzonki nie są drogie. Wiosna to moja ukochana pora roku ;:167

Aniu też mam bazylię, cząber i rukolę :) Poidełka też na razie 2.

Andrzeju super! Dbasz o wszystkich ;:63

Wiolu liczę, że kiedyś to obrobimy :;230 , na tyle, żeby zostało tylko koszenie i od czasu do czasu pielenie ;:224
Taras coraz ładniejszy :lol:

Dzisiaj wstałam o 6:00, podlałam warzywka, zrobiłam obchód. Ogród jest piękny o świcie.. Ptaszki śpiewają, cisza..spokój.. ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zioła i warzywa

Tymianek
Obrazek

Szałwia
Obrazek

Rozmaryn
Obrazek

Ogórecznik
Obrazek

Oregano
Obrazek

Bazylia
Obrazek

Lubczyk
Obrazek

Rzodkiewka
Obrazek

Groszek
Obrazek

I inne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu pójdę twoim śladem i tez dziś porozkładam poidełka dla ptaszków i pszczółek możne i kotki też skorzystają, a niech mają. Ładnie wszystko Ci rośnie i tak trzymać. Pozdrawiam serdecznie miłego dnia i deszczyku do podlania ;:168
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Alicjo wszyscy skorzystają z poidełek. Ostatnio znalazłam na polu leżącą pszczółkę. Wzięłam ją na spodek, nalałam kroplę wody, ale nie miała już siły pić... ;:145
Wczoraj popadał deszczyk, z czego bardzo się cieszę, trochę podlało roślinki :heja
Dzisiaj znowu cieplutko, zaraz idziemy na działkę. W dzień, jak Filip spał, pozbierałam kwiaty mniszka na syrop. na razie 3 porcje (1050 szt).
Pojutrze kolejne 3.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu kwitnące drzewa owocowe, to jeden z najpiękniejszych widoków. ;:oj Skalnica wspaniale Ci kwitnie.
Obkupiłaś się w szklarniach. ;:215 Zioła i warzywa równie ważne jak rośliny ozdobne, niech pięknie rosną. Niestety pomidory muszą mieć dużo światła. Też mam z tym problem, ale w tym roku w garażu jakoś cieplej, więc szybko tam wyekspediowałam.
Moje nowe trzy poidełka też służą ptakom, pszczołom, osom i jaszczurkom. Karol pilnuje, żeby były pełne wody. ;:306
Uściski dla Filipa. ;:168
Zdrowia dla wszystkich. ;:196
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu, Wysadzasz warzywa. Chyba już czas, ja też już wysadziłam. Ta wiosna to trochę jak początek lata. Dobrze że trochę popadało. W wilgotnej glebie łatwiej przyjmą się rośliny , jednak co deszcz, to deszcz. Piękna ta łąka z mniszkami. Ja też robię syrop z mniszka. Teraz czekam na pędy sosny. Kwiatki już kwitną warzywa wsadzone, zrobisz taras i sezon masz otwarty.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Soniu kwitnące owocowe drzewa to jeden z piękniejszych widoków w ogrodzie ;:167 Czekam na ten widok całą zimę :)
I pomyśleć, że ciągle ktoś nam mówi, żeby je wyciąć, bo są stare i rosochate, a do tego z mnóstwem jemioły ;:185
Fajnie, że też dopajasz zwierzątka, a Karolek dobrze robi, bo woda szybko wysycha.

Danusiu cześć warzyw posadzona, część czeka do połowy maja. Deszcz bardzo potrzebny, dzisiaj też cały dzień padał ;:333
Pędy sosny też robię.

Zdrówka dla Was.

Jak już wspomniałam dzisiaj prawie cały dzień padał deszcz. Zrobiliśmy ściankę z desek na tarasie, pomalowałam ją, eM przykręcił łatę, żebym miała na czym wieszać kwiaty. Wczoraj zamówiłam karnisze i zasłony na taras :) Nie mogę się doczekać, aż będzie skończone ;:65 Jutro zaczynamy podłogę :heja
Dokończyłam też syrop z mniszka.
Obrazek

I roślinki :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Klonik zmarzł, ale odbił od ziemi
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I takiego jegomościa odkryliśmy niechcąco na tarasie. To kumak, pierwszy raz widziałam chyba na oczy..
Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu ja też ustawiałam różne formy poidełkowe a korzystały z nich nawet kotów sąsiadów, bo pewnie sąsiedzi myśleli że jak żyją na zewnątrz to sobie poradzą i zapomnieli ;:124 Musiałam ciągle uzupełniać wodę :wink:
Żabka ciekawa ...chyba też nie widziałam takiej, za to jak zmienialiśmy folię to odkopałam w ziemi cztery ropuszki, bo siedziały tak gdzie trochę wilgoci ;:333
Podziwiam Waszą pracowitość i też czekam niecierpliwie na efekt końcowy tarasu, na pewno będzie super~!
Kasiu z jakiegoś odpoczynku korzystam chociaż nie na leżaku ;:306
Syropek dla dzieci to samo zdrowie, jak moje wyrosły to przetwory się zdecydowanie zmieniły.
Dobrze że ludzie z inicjatywą hodują kwity jednoroczne dla okolicznych chętnych, że im się jednak opłaca ;:63 ;:63
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”