Nowe życie w starej chatce cz.III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42110
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu pracowita pszczółko! Ja trzy lata temu wymieniłam pokrycie w moim leżaku i do tej pory stoi w altanie złożony. Pewnie kolejne pokrycie się zestarzeje :;230 Na ławce przysiądę ew. przy stole na kawkę czy jedzonko ale leżak to bezczynność :;230 Dzieje się u Was dużo, ziemniaczki nawet własne będą ;:333 No i cieplej, bo moje powojniki maleńkie!
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16547
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu, widzę pięknie uporządkowane rabaty i ziemniaczane zagony. ;:303 ;:303
Ogromny wkład pracy, jaką wykonaliście, zaowocuje pięknem i smakowitościami. ;:108 Tylko żeby susza nie zniweczyła wysiłków. :lol:
U mnie sucho , ale na szczęście woda z węża leci porządnym strumieniem, tylko ciekawe, na jak długo tej wody wystarczy... ;:218
Pracujcie dalej, pracusie, niech Wam aura i zdrowie pomagają. ;:3 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Marysiu dziękuję, skoro w lato był czas na basen, to i na leżak się znajdzie :heja Szkoda, że Ty nie korzystasz ;:168

Lucynko dziękuję, rabaty jeszcze nie wszystkie uporządkowane, ale pomału do celu :tan
My też podlewamy, trochę trzeba się nachodzić z konewkami, ale radość jak urosną będzie wielka ;:108

Dzisiaj EM robił obrzeża, ja w tym czasie pieliłam kolejną rabatę ;:134 Pokażę Wam efekt, jak już kora przyjedzie ;:65 a ma przyjechać do piątku...

I wieczorne foteczki :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu ale pracujecie dużo. ;:180 Ziemniaki posadzone, tuje i świerki też, tylko leżaki rozkładać. :wink:
Czy to maki już takie zapączkowane. ;:oj
Właśnie ciężka praca na rabatach, chyba większość nas ratuje od stresu z powodu izolacji. ;:108 Poza tym trzeba budować kondycję po zimie. :D
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Soniu może jutro uda się trochę poleżeć na leżaku.
Tak, to maki :D
Chyba słabo pracuję, bo waga bez zmian ;:306
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Katarzyno :D
Widzę, że wiosna w pełni u Ciebie :D Cudne zdjęcia roślinek , bardzo lubię te barwinki o tych ciut większych kwiatach od naszych pospolitych - wiesz może jaka to odmiana ? Chętnie ją zakupię jak kiedyś spotkam :tan .
Pozdrawiam wiosennie i zapraszam do odwiedzenia mojego ogródeczka :D
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu :wit . Faktycznie dla takiej ścieżki można się poświęcić od czasu do czasu ;:224 . Pogoda ostatnio piękna i nic tylko spędzać czas w ogrodzie. U Ciebie widzę czas spędzacie pracowicie ;:215 . U nas też praca i odrobina odpoczynku. Może w ciągu tygodnia znajdę czas by poleżeć w hamaku ;:306 . Widzę, że u Was ziemniaczki posadzone ;:215 . Super sprawa takie swoje ziemniaczki. Ja bardzo często dostaję takie " swojaki" od babci ;:108 . Może gdybym miała jeszcze 10 arów więcej też sadziłabym swoje. Pozdrawiam i udanej niedzieli życzę :wit .
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Bartku :wit
Mogę Ci wysłać tego barwinka, jest bardzo ekspansywny, zarósł bardzo dużo roślin, dzisiaj go przecinałam.

Ewelinko ciepło jest tylko jak się pracuje, jak sie przysiądzie to niestety jeszcze nie to ;:3
Kawa stygnie w expresowym tempie ;:223 Ziemniaczki pierwszy raz, zobaczymy czy coś z tego będzie ;:306

Dzisiaj dokończyłam przeróbkę kolejnej rabaty koło ogniska, gotowa jest, czeka tylko na dostawę kory.
Skosiliśmy razem z EM przed domem, ale najpierw trzeba było odsunąć kamienie, 1 z 4 rabat wypieliłam, resztę zostawię sobie na środę, jak go nie będzie, to z Filipkiem sobie popielimy do południa. Dzisiaj niewiele zrobiliśmy a na leżak było za zimno.
Obrazek

Bez, niedługo zacznie się spektakl ;:167
Obrazek

Szałwia od siostry :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu ;:196
Sporo pracy włożyłaś, ale masz czyściutko i tak przyjemnie w obecnych czasach gdzie trzeba siedzieć w domu to naprawdę duży plus. Ja nie narzekam cieszę się, że mam choć działkę bo inni musza siedzieć w blokach tak jak moja znajoma dzis mówiła że do lasu się wybiera :) Pozdrawiam życzę miłego dnia i dużo zdrówka ;:4
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu :wit
Przez ostanie lata dużo pracowaliście w ogrodzie,,i nie tylko.
Ale ogród dużo się zmienił. Bardzo wypiękniał.
Duzo kolorowych kwitnień.
Tulipanki piękne.Twój Kaiser szybszy w tym roku iż mój.U mojego nie mam jeszcze paków.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu.
Poczytałam sobie dziś z rana o Twoich ostatnich ogrodowych poczynaniach i jestem pod wrażeniem. Pracy bardzo dużo, ale i efekty widoczne. Ogród wysprzątany a roślinki coraz większe i bardziej zazielenione.
Czytałam że pierwszy raz posadziłaś ziemniaki. Ja też - wczesne Denary i już nie mogę wytrzymać, chodzę i oglądam codziennie czy już wychodzą :lol: Przeraża mnie trochę zbieranie stonki (brzydzę się, nawet w rękawicach) i nie wiem czy dam radę ręcznie. Masz może patent na ekologiczny środek ?
Miłej i owocnej pracy, wszak piękne dni przed nami :D
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu!
Podczytuje Twój wątek i jak wszyscy jestem pod wrażeniem Waszej pracowitości .Z każdym rokiem Wasza Oaza pięknieje. Piszę w sprawie ścieżki z plastrów drewnianych.Mam plastry po wycięciu kilku świerków . Proszę napisz jak zabrać się za zrobienie jej od strony technicznej .
Marta
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Alicjo jeszcze nie wszędzie jest czysto ;:224 Mam kilka zakątków wstydu :oops:
Ja też się bardzo cieszę z ogrodu, nie odczuwam przez to tej całej sytuacji ;:108
W lesie też ostatniuo byliśmy ;:167 Uwielbiam :)

Aniu ciągle coś robimy, a mam wrażenie że i tak wolno to idzie. Może za ..naście lat będzie już większy efekt.
Tulipanki dopiero zaczynają, czekam na kolejne, choć widzę że marne jakieś są ;:222

Wiola zielono, ładnie się robi, ale dopiero pięknie będzie jak zakwitną róże ;:167
U mnie jeszcze nic nie widać, też się brzydzę stonek, może Filip będzie zbierał, zobaczymy ;:306
Nie znam żadnych ekologicznych sposobów na stonkę, na razie nic nie czytałam na ten temat.

Marta witaj :wit i dziękuję :) Plastry należy posmarować czymś od dołu, podobno najlepszy to przepalony olej po wymianie w samochodzie ;:306
Po wydrążeniu ścieżki na odpowiednią głębokość (w zależności jakie masz grube te plastry), możesz wyłożyć też włókninę, ale chwasty i tak potrafią się nasiać od góry, więc jak uważasz, wysypaliśmy ją piaskiem, układaliśmy plastry i w szczeliny sypaliśmy kamyczki.

Ostatnie dni były piękne, słoneczko świeciło tak, że można by było sie opalać, ale kto ma na to czas ;:306
Wczoraj przyjechała kora, część już rozsypałam na docelowe miejsca, ale obawiam się że nie starczy ;:174
Jutro dokończę.. Zaczęliśmy też wczoraj obrabiać ceglaną ścianę na tarasie (boki i góra nie były dobrze zaciągnięte), jak skończymy to Wam pokaże :tan
Dzisiaj ją pomalowałam, jutro ewentualne poprawki, bo zaczęło padać. Krótko bo krótko, ale zawsze zrosiło delikatnie roślinki.
W planach jeszcze podłoga z desek. Wypieliłam dziś 2 rabatki, 2 hosty znikły, reszta ma malutkie kiełki. Możliwe że zjadły je czerwone mrówki, bo pełno ich tam ;:14 ??

Czereśnia
Obrazek

Obrazek

Łubin
Obrazek

Kolejne tulipany zaczynają
Obrazek

Obrazek

Sasanka
Obrazek

Floks szydlasty
Obrazek

Żagwin
Obrazek

Tawula szara
Obrazek

Obrazek

Zobaczyłam dzisiaj komunikat żeby dopajać pszczoły przez suszę, więc na szybko skleciłam poidełko:
Obrazek

na pewno powstanie ich więcej, w różnych częściach działki ;:108 Zaczynają kwitnać mniszki, pszczoły będą miały używanie a my ekologiczny syropek :heja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”