W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu :wit gratuluję zakupionych skarbów wspaniałe rzeczy teraz będziemy podziwiać je w pięknych aranżacjach. Pozdrawiam ;:196 życzę miłego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witam serdecznie po przerwie :) Z dnia na dzień jest coraz cieplej.Raz popadało, ale od ostatniego wpisu niestety ani kropla nie spadła i nie zamierza. Wąż idzie w ruch ;:108
W ostatnim tygodniu wraz z M zajęliśmy się kawałkiem ziemi przed furtką.Obrzeże z kostki ułożyłam i posialiśmy trawę.Najpierw trzeba było wybrać piach, którzy pozostawili robotnicy.

Wczoraj w B kupiłam dwie torebki z liliami i dwie dalie.Leżały wciśnięte w kąt, trzeba było je uratować.Niestety dalie od pana Stanisława do mnie raczej już nie dotrą ;:222

Teraz zajmuję się moimi rozsadami.Pomidory wciąż małe, biegam z kubeczkami wystawiając je do słońca.Wieczorem zabieram do domu i tak w kółko ;:124 .Za rok kupuję foliak do domu.
Lobelie powoli przyrastają.Cynie już przepikowałam.Kobee zamierzam wysadzić pod płot, dam lepszej ziemi i nawozu.Niech zarastają siatkę.
Posiałam rzodkiewkę w donicę po kwiatach i już wychodzi, a ja się cieszę, że będę miała do kanapek.Koper i sałata do tego i radość mam, że będę miała swoje.

Aniu-nena popadało raz ,ale teraz znów susza i silny wiatr.Wąż w pogotowiu i trzeba podlewać.
Dzięki za informację dotyczącą tulipanów.Znaczy się, że trzeba im dostarczyć wody, więc mąż dziś je podleje. Szkoda, że nie mieszkamy obok siebie ,z chęcią podzieliłabym się pomidorami.Już sąsiadce nadmieniłam, że dostanie ode mnie to sobie wysadzi.
Przymrozki uszkodziły niektóre pąki u magnolii na działce, ale trochę kwiatów zakwitnie na szczęście.

Obrazek

Ewelinko codziennie latam z wężem, całodzienne słońce plus wiatr robi swoje ;:224
Do szkółki uwielbiam jeździć, wiadomo teraz jest sytuacja, gdzie zakupy robi się w mig.
Muszę dokupić jedną hortensję ,bo mam jedno puste miejsce pod płotem i zastanawiam się na jaką się zdecydować.Może Pinky Winky? Albo Annabelle?

Obrazek

Wiolu trochę popadało, ale już jest znowu sucho jak pieprz.Grilla z chęcią bym odpaliła, ale nie mamy na stanie, jeszcze się nie dorobiliśmy.
Pomidorki tak samo jak u Ciebie po przepikowaniu stanęły, a teraz jakby lepiej.Ganiam z nimi i wystawiam je do słońca.Na zewnątrz wychodzą, by łyknąć promieni i jakby powoli się budują.
Werbena dalej stoi jak wryta ,ma dosłownie cztery mizerne ociupinki.Czekam dalej na nią.
Liliowce lekko zasiliłam obornikiem granulowanym ;:224

Obrazek

Małgosiu teraz deszcz to zbawienie dla roślin.Nie widać kolejnego w prognozach, więc woda z węża się leje ostatnio.
U nas za płotem też mieszka kot sąsiadów i tylko powąchają się przy płocie, popatrzą na siebie ;:306
Śmiesznie to wygląda.Moja nie szczeka na byle ruszający się liść na szczęście, ale jak ktoś obcy podejdzie to zaczyna koncert.
Hiacynty to świeżynki z jesieni, dlatego wypasione .Inne na działce to ażurowe są.
Białe kwiatki to wypełniacz do pelargonii wilczomlecz Diamond Frost ;:215

Obrazek

Gosiu moje tulipany to przeważnie jesienne nasadzenia więc nawet jestem z nich zadowolona ;:108
Codziennie je oglądam i pstrykam fotki, jedne rozwijają się wcześniej ,a inne później.
Za rok pewnie w połowie znikną, na jesieni znowu dokupię kilka paczek.

Obrazek

Seba no właśnie ten deszcz narobiłby wiele dobrego, jednak w prognozach go nie widać niestety ;:224

Obrazek

Mariusz masz rację, cały czas padało, aż bałam się, że cebule zgniją od nadmiaru deszczu, a potem przyszła susza. I tak jest do dzisiaj ;:222
Klon rośnie i wypuszcza barwne liście.W słońcu się mieni, lubię na niego patrzeć.Jestem ciekawa jego kolejnych przebarwień .

Obrazek

Alicjo widać, że wszyscy mają tulipany mikrusy.Widocznie taki rok. Z drugiej strony to i lepiej.
Przynajmniej wiatr ich nie połamie ;:215

Obrazek

Gosiu ja próbuję się ograniczać, ale ciągnie do zielonego.Jesteśmy na etapie tworzenia, a Ty masz już bardzo dojrzały ogród, ma ramy i nie ma chyba pustych miejsc prawda?
Ja wciąż coś planuję, ale wiadomo, że wszystko kosztuje i to dosyć sporo, więc musi zaczekać ;:131
Jedna hortensja w planach, więc może w tym tygodniu pojadę kupić.Luka pod płotem będzie wypełniona.Azalię jedną kupiłam, ale miniaturową. Ja mam dwie szkółki dosyć blisko, więc pokusy są ;:oj

Obrazek

Dorotko o deszczu już wszyscy zapomnieli i długo go nie będzie.Także wąż czeka ;:108
Kolorów coraz więcej, ale jeszcze sporo mi brakuje do zadowolenia.Muszą porosnąć rośliny, które niedawno posadziłam.Chciałabym stworzyć azyl, ale wkoło sąsiedzi widoczni.

Obrazek

Aniu kloniki podmarzają, ale potem się odbudowują także spokojnie kupuj i ciesz się nim ;:108

Obrazek

Kasiu bratki pięknie rosną i cieszą codziennie moje oczy.Wesołe kwiatki :D
Klony są delikatne, ale ja lubię eksperymentować.Czekam na mojego aż się odbuduje.
Pelasie muszą być co roku, uwielbiam te żelazne kwiaty, susza im niestraszna .

Obrazek

Klon Golden Globe

Obrazek

Magnolia Galaxy

Obrazek

Modrzew

Obrazek

Czosnki Gigant

Obrazek

Jabłoń Cortland posadzona na działce przez mojego tatka puszcza liście:)

Obrazek

Wisteria prawdopodobnie tej wiosny będzie miała cudne grona kwiatów, na to czekam...

Obrazek

Pąk w zbliżeniu

Obrazek

Szafirki

Obrazek

Kępa sasankowa

Obrazek

Tawuła

Obrazek

Austinka Andre Le Notre

Obrazek

Róża na pniu

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie kochani:) ;:3
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj kochana te brak opadów i susze sprawiły że wszystko takie inne małe, ale dobrze że jest :) tulipanki cudowne u mnie mało bo chyba nornica się poczęstowała. U nas mieli pościć wodę wczoraj więc dziś jadę na działkę podlać i może cos przy okazji dzióbnę w ziemi. Pozdrawiam miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Ale masz bogatą kępę sasanek.... ;:7 Piękne.
Mówisz że klony nie poddają się ....mój jeden po zimie ani jednego pąka jeszcze nie pokazał...i jakoś mi się nie chce wierzyć że coś w tym temacie ruszy....
Na szczęście mam jeszcze dwa. ;:108
Też kupiłam pelargonie do skrzynek....teraz czekam na coś do kompozycji z nimi .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu piękne zdjęcia kolorowej menażerii roślinnej. ;:63 Tulipany młode wspaniale kwitną. ;:oj Kloniki popodziwiam u Ciebie, ;:65 moje eksperymenty z palmowymi i kolorowymi skończyły się porażką.
Wszyscy biegają z wężami, susza jednakowa wszędzie. ;:174
Napracowaliście się przy zakładaniu trawnika. ;:180 Zawsze po budowie przygotowanie podłoża powinno być dobre, potem mniej problemów z trawnikiem. ;:108
Już masz przygotowane rośliny do skrzynek i donic. ;:215 U mnie na razie a sferze planów. ;:306
Ciepła, deszczu i miłych chwil w ogrodach. ;:168
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Chyba mnie tutaj jeszcze nie było, witam się :)
Ale tulipany! Ładnie sobie popatrzeć, te papuzie (?) są ciekawe.
Piękne masz magnolie, mogę prosić o zdjęcia całych drzew/krzewów?
Wspomniałaś o wisterii w moim wątku i jest, ale ma pąki kwiatowe. Tutaj też proszę o zdjęcie całej wisterii ;:oj
Gdzie ty takie ładne naczynia na donice zdobywasz? Poluję na takie "wiadra" :)
Annes 77 pisze: Obrazek
Co to za roślina? Urocza jest :D

Pozdrawiam :)
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

U mnie wczoraj odrobinę pokropiło, ale tyle co kot napłakał ;:222 Dzisiaj nie było nawet po nim śladu.
Foliaczek pokojowy mam, ale z pomidorami też biegam ;:108 Szkoda mi przy takiej pogodzie trzymać je w domu, niech sobie zażywają świeżego powietrza. W tej chwili foliak już stoi na balkonie, ale pomidory na noc i tak trafiają do domu. Jeszcze się o nie trochę obawiam.
Świetne są te puchate szafirki ;:63 Też mam kilka takich, ale nie chcą kwitnąć. Zakwitły tylko raz i tyle je widziałam. Tulipany pięknie już kwitną i całkowita mieszanka kolorów. Lubię tak, kiedy jedne dają po oczach, a w innych oczy znajdują ukojenie ;:oj
Moja magnolia jeszcze w ciasnych pąkach. Zazwyczaj zaczyna kwitnąć na zimną Zośkę i już chyba nie muszę dodawać, co dalej się z nią dzieje ;:202
Pozdrawiam, Aniu ;:196
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu.
Wisteria zaszalała i zapowiada się wspaniały widok. Mój młodziak kupiony w zeszłym roku z jednym kwiatkiem nie ma wcale pąków. Szkoda, liczyłam na jednego chociaż.
Czytam, że planujesz kupić hortensję. A może na Limeligt byś się skusiła :D Ona jest tak efektowna, że już jedna jej sztuka zapiera dech, gdy zaczyna kwitnąć.
A dlaczego dalii nie dostaniesz ? Szkoda, tak na nie liczyłaś.
Pozdrawiam i życzę upragnionego deszczu. U nas wczoraj podlało :)
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Susza u nas trwa nadal ;:oj .Czekam na upragniony deszcz.Ziemia zbita jak kamień.Podobno ma padać.
Deszczówka mi się skończyła.Biegam z konewkami po całym ogrodzie.
Pomidory swoje nie chowam na noc, taka ze mnie macocha.Na szczęście nic im nie jest.Podlałam ostatnio Biohumusem, by wreszcie ruszyły.Mam wrażenie jakby w miejscu stały. Dziś je schowam, bo jak ma mocno padać to zniszczę rozsady.
Posiałam do gruntu chabry i słoneczniki.Ledwo wyłażą, bo sucho.
Ostatnio sąsiadka uświadomiła mi, że w pobliżu jest super szkółka z wielorakimi roślinami ;:oj .Pojechałam i przepadłam.Wspaniałe miejsce nie tylko do kupowania. Krętymi ścieżkami się spaceruje i podziwia.
Zakupiłam trzmielinę Fortunę na nóżce.A przedtem w innym miejscu kupiłam hortensję i różę do donicy Mary Ann.W Biedronce kilka cebul lilii i dwie dalie w kapersach. Niestety zamówione wcześniej dalie nie dotarły, ponieważ sprzedający miał jakieś problemy z pocztą.

Alicjo u nas woda na działce już od trzech tygodni puszczona także podlewanko już było.Czekamy na prawdziwy deszcz z nieba wszyscy, oby szybko przyszedł:)

Obrazek

Olu ten mniejszy klonik Orange Dream to od początku mizerny jest.Mam go w donicy.Słabo z nim.
Pelargonie lubię, ciągle kwitną i można kupić różne kolory.

Obrazek

Soniu tulipany od tej ciepłej pogody zaczynają klapnąć no i wiadomo brak deszczu ;:224
Jeden klon palmowy ten większy ładnie odbił, na niego liczę.
Trawnik nowo założony zaczyna się zielenić.Pomimo braku deszczu M codziennie podlewał i starał się ;:108
Dobra ziemia plus woda i słońce i oto są efekty, dumny jak paw chodzi:)

Obrazek

Damian witam nowego gościa:) Nie wiem, czy znajdę zdjęcia całych magnolii, ale spróbuję coś odkopać.
Moje wiadra i wszelkiego rodzaju naczynia kupuję na giełdach.Niestety teraz jest zamknięta i nie mam gdzie szukać. Ta roślina co wstawiłeś to tulipany botaniczne, bardzo szybko wychodzą przed innymi tulipanami.Jak słońce świeci to tak mocno rozchylają kwiaty:)

Obrazek

Iwonko ja zaprzestałam biegania, postanowiłam, że je zahartuję.Jednak na dziś je wniosę, bo może lunąć z nieba i po moich rozsadach będzie :oops:
Puchate szafirki zrobiły mi niespodziankę.Zapomniane były i leżały w kącie w woreczku, jak wyjęłam je z kapersa to nawet miały nalot pleśni.Bałam się, ale zaryzykowałam i wsadziłam do ziemi :tan
Teraz ładnie kwitną.Może Twoje i za rok się postarają? Tego Ci życzę.
Tulipany w różnych kolorach podglądam, nie lubię monotonii.Mam kilka czerwonych, ale dają po ochach.
Mój M tylko te podziwia.Różowe nie przyciągają jego wzroku, no prawdziwy facet:)
Moje magnolie już kończą powoli kwitnienie.Galaxy praktycznie już skończyła, a żółta jest późniejsza.

Obrazek

Wiolu na to czekałam trzy lata.Wisteria i jej zwisające kwiaty.Na pewno i Ty w końcu się doczekasz :uszy
Niestety ogrodnik musi uzbroić się w cierpliwość nierzadko.
Wiolu mam już w ogrodzie posadzoną Limelight. Czekam na nią, znam ją doskonale, bo na działce rośnie już 10 -letnia.Bardzo ją lubię, nie pokłada się.Mocno ją przycinam wiosną, ale za to ma w późniejszym czasie spore kwiatostany.
Dostałam meila, że dalii nie otrzymam.Wiele osób nie otrzyma. ;:222 No trudno, za to kupiłam w kapersach w biedronce i Auchanie. Kilka uzbierałam.Moja mamcia też coś kupiła ,także kilka dalii wyjdzie.
Deszczu wyczekujemy, ale fajnie, że u Ciebie podlało, od razu roślinki odżyły :)

Obrazek

Klon na pniu w słońcu pięknie mieni się jego korona...

Obrazek

Magnolia ta późniejsza

Obrazek

Obrazek

Nowy nabytek...róża Mary Ann posadzona do donicy...

Obrazek

Lilie już posadzone...

Obrazek

Tak nisko tnę hortensje

Obrazek

Hortensja Annabelle przekopany kawałek z działki ...

Obrazek

Tulipan z nietypowymi listkami

Obrazek

I takie zdobycze

Obrazek

Moje pomidorki

ObrazekMiłego dnia :wit ;:3
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu ładne odmiany masz tulipanów ja tez posadziłam trochu ale mi nornica zjadła mało co zostało na jesieni dam zabezpieczenia może cos z tego będzie. Chciałam zapytać kiedy przycinałaś hortensję annabell ja też ją mam dostałam. Lilie ładne kolorki ja też mam już posadzone kupiłam trochę drzewiastych i orientalnych w sumie 15 sztuk teraz będę sadziła jeszcze mieczyki. Pozdrawiam życzę miłego dnia. ;:168
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu ;:196

Prawie Ci zazdroszczę, że teraz zakładasz nowy ogród.
Masz już ogromną wiedzę o roślinach i duże doświadczenie w ich uprawie.
Do tego dużo wolnego miejsca do obsadzenia i mnóstwo bogatych szkółek w pobliżu.
Można zaszaleć. Pamiętam, jak sama, mając jeszcze pusty ogród, codziennie, wracając z pracy zahaczałam o szkółki
lub centra ogrodnicze.
Zawsze coś przytaszczyłam. Maluśkie to to było i sadziłam. Wiedzę o roślinach miałam zerową i dosadzałam.
Aż po latach , okazało się, że jest za ciasno. :;230 :;230
Mam nadzieję, że maj przyniesie sporo deszczu dla Twoich roślin i będziesz mogła patrzeć , jak pięknie Ci rosną. ;:215
:wit
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu. Ale z Ciebie szczęściara, kolejna szkółka pod nosem. Tego Ci chyba najbardziej zazdroszczę, bo w mojej okolicy nie ma szkółek. Rośliny można nabyć na targu, giełdach a do lepszego centrum mam 50 km. Jest też oczywiście internet. Niby wszystko można tam kupić, ale to nie to samo co spacer alejami wśród roślin, podziwianie, wybieranie.
Magnolia pięknie kwitnie. U mnie obroniła się tylko gwiaździsta. Pozostałe ;:222
Pomidorkom może zapodaj jakiegoś nawozu. Moje też stały jak zaklęte i zaczęłam je dokarmiać. Teraz rosną w oczach.
Świetna donica w której rośnie róża :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu!
Podziwiam twoje różne tulipanki ;:215
I jakie fajne nowe zakupy roślinek.Dalie bardzo lubię.Lilie kocham ;:167
A to hortesja alabell ?
Moja też ma już spore listki.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”