Nowe życie w starej chatce cz.III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu :wit . Pokrzywa?? Już ??? Ja jeszcze nie widziałam ale może dlatego, że ja czekam aż będą spore i wyrywam takie większe. Mamy niedaleko domu rzeczkę i tam namiętnie rośnie pokrzywa ;:224 . W zeszłym roku robiłam z niej gnojówkę po raz pierwszy . Tego roku też planuję zrobić ;:108 . Też mam taki przyrząd do przycinania trawnika - fajna sprawa ;:215 . Przerabiałam już rabatę z kamieniami i mówię - NIGDY WIĘCEJ ! No chyba, że pod spód położę włókninę . Te białe cudeńka zmieszały mi się z ziemią i miałam tego roku niezłą zabawę, żeby przynajmniej część z kamieni uratować przy likwidacji rabaty . Usuwanie chwastów z tych kamyczków to też jest wyzwanie, zwłaszcza jak wrośnie Ci się jakiś paskudnik co rozrasta się rozłogami ;:222 . Niestety nie mam dobrych doświadczeń ;:131 . Twoja ścieżka wygląda fajnie ;:215 . Pozdrawiam :wit .
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Zawsze zadziwia mnie Toje pozytywne nastawienie do świata, do wszystkiego co robisz. Mam wrażenie, że Ciebie tzw."gorsze dni" nigdy nie dopadają. brawo, Kasiu ;:63
Ostro pracujesz, takiego tempa nie dałabym rady długo utrzymać. Warzyw sporo posiałaś, pewnie się przy nich trochę narobisz, ale za to jaką będziesz miała pyszną jesień ;:108
Zdjęcia zrobione przez lornetkę są fantastyczne, mazurki są widoczne jak na dłoni ;:108 Do mojego jedynego domku niestety żadna ptasia rodzina nie chce się wprowadzić, szkoda, bo bardzo lubię je obserwować.
Mieszkamy tak blisko siebie, a u Ciebie jednak musi być cieplej. Jakie masz wypasione hiacynty ;:oj Biały żonkil jest śliczny, taki delikatny, a cesarska korona lada chwila zakwitnie :heja
Zdróweczka dla was wszystkich ;:196
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Nowapasja kupiłam w Świerko.. "U Ogrodnika"

Ewelinko tak, już jest, gdzieniegdzie jeszcze mała, ale udało się narwać pół zbiornika 80 l i nastawić pierwszą :tan
Dynie rosły w oczach po takiej gnojówce ;:138
W planie mam jeszcze zebrać młodziutkie czubki do ususzenia, będzie idealna do zielonych koktajli ;:172
Likwiduję kamienie przy rabatkach na bieżąco, źle się kosi... Przy tej ścieżce raz na jakiś czas się poświęcę ;:306

Iwonko a po co narzekać? Co to da? "To o czym myślisz przyciągasz", więc wolę myśleć pozytywnie ;:136
A gorsze dni mnie dopadają, jak każdego, wtedy lekarstwem jest właśnie działeczka, wyżyję się w ziemi i od razu mi lepiej ;:167
To nie koniec warzyw, jeszcze cała kupka torebek czeka na maj :;230 Mam nadzieję, że jesień będziemy mieć pyszna i liczę na to, że w końcu uda nam się dokończyć spiżarnię ;:209 Ach, nie mogę się doczekać jak wszystkie słoiczki, buteleczki będą ładnie stały na półkach ;:167
Budek mamy zdecydowanie za mało, widać że ptaszki walczą o miejscówkę ;:174 Na wiosnę dokupimy, żeby były na każdym drzewie.

Dzisiaj nadal zimno, ale ciepło sie ubraliśmy i sadziliśmy ziemniaki, część dałam mamie, a i tak dużo zostało. Będziemy mieć 80 krzaczków.
Już nie mogę doczekać się takich młodziutkich z koperkiem, mniam ;:167
Kiedy EM robił gnojówkę, ja grabiłam pod czarnymi bzami, 5 taczek wywiózł na kompostownik. Trawa znowu do koszenia. Czekam na cieplejsze dni.
Przyjechały leżaczki, może w lato znajdziemy chwilę na poleżenie :;230 i tuje. W piątek sadzenie ;:108 To już ostatnie zakupy tej wiosny (chyba :;230 )

Zdrówka dla wszystkich ;:196

Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Właśnie....leżaczki przyjechały a przeważnie tak jest że stoją puste bo my nie mamy czasu siedzieć.... ;:306 Życzę ci abyś ten czas na relaks znalazła. Nie samą pracą człowiek żyje....
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16979
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Ach apetyczne wędliny. ;:215
Wiem wiem z własnego doświadczenia swoje są najlepsze.
Też co jakiś czas je robimy.
Pozdrawiam Kasiu :wit
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

No to kochana, urobisz się po łokcie :lol: Ale przecież to lubimy ;:215 Kasiu ja w tym roku wyjątkowo nie planowałam ziemniaków, tak to miałam każdego roku, ale zeszłoroczne strasznie szybko zjadła mi stonka ;:130 A nie miałam czasu zbierać, nie chciałam pryskać i tak dałam im zmarnieć. Ale że sytuacja się zmieniła i teraz mam czasu w bród, posadziłam znów ziemniaki, też lubię przed obiadem tylko pójść na ogród i przynieść warzywa, ziemniaki, jajka i już można obiad skromny zrobić :D Z resztą latem taki najbardziej smakuje, lekki i zdrowy ;:333
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Ola na pewno czas na odpoczynek się znajdzie, musi się znaleźć ;:172

Aniu nie wiem o jakich wędlinach mówisz, bo dawno nic nie robiliśmy, ale to prawda swoje to swoje, mniam ;:108

Aguś to życzę nam ziemniaków bez stonek w tym roku, ja się brzydzę zbierać, więc nie wiem kto to będzie robił ;:124
Taki obiadek z własnego ogródka smakuje wybornie ;:167 Pamiętam jak dwa lata temu, codzień rano EM szedł po pomidorki, szczypiorek i codziennie jedliśmy w śmietanie, różne kolory i wielkości, pycha ;:167 ;:138

Dzisiaj niewiele zrobiłam, bo byłam sama z Filipem w domu, do tego czekałam na dwóch kurierów, więc nie bardzo siedzieć za domem, bo mogłabym ich przeoczyć, więc jak już przybyli, to ja myk na ogród :tan
Wypieliłam miejsce koło ogniska i rabatkę z żurawkami, do tego obrzeża i jest bosko.
Jutro za to od rana działamy razem :heja

Dzisiejsze widoczki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Najgorsze są larwy stonki - obrzydliwe. Ale może w rękawiczkach zgarniać do flaszki, to jakoś by poszło. U mnie w zeszłym roku te podlewane ziemniaki jakoś wyszły, ale dwa zagonki nie wyszły wcale - susza straszna. I w tym roku zapowiada się to samo. Fajnie, że Twoja połówka podziela Twoją pasję - dużo szybciej i przyjemniej robi się niektóre prace w ogrodzie w towarzystwie "silnej ręki" :wink:
Ale roboty odwaliliście już kawał ;:333
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Dzięki Kasiu ;:196 Bez męża nie dałabym rady, fizycznie nie jestem w stanie łopaty wcisnąć w ziemię. Zawsze sie dzielimy, on te cięższe, ja pozostałe..
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Mój mi dziś też pomagał ale nie do końca....po obiedzie zwiał ;:306 ...ale jest wytłumaczony.
Siedzi drugi tydzień w domu na l-4 bo go w pracy połamało.... Jest usprawiedliwiony.... ;:306
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

kasia100780 pisze: Budek mamy zdecydowanie za mało, widać że ptaszki walczą o miejscówkę Na wiosnę dokupimy, żeby były na każdym drzewie.
Tu Kasiu wyłożę swoje 'mądrości' :wink:
Na początku działkowania powiesiłem 4 budki pod dachem. Prezentowały się pięknie.
Przez 3 lata tylko jeden był zamieszkały i to za każdym razem inny.
Dowiedziawszy się, że ptaki mają swoje terytoria .... zostawiłem jeden, a pozostałe powiesiłem na drzewach w odl. ok. 5m od siebie
Ot tej chwili wszystkie 4 były zasiedlone ;:333
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Ola mój też ma różne bóle, ale nie narzeka i pracuje ;:196

Andrzeju no widzisz, u Ciebie nie zamieszkane budki, a u nas na tą ilość ptaków za mało. Nawet w dziuplach drzew sobie robią gniazda. Zobaczymy co to będzie jak dokupimy.

Dzisiaj był pracowity dzień, od rana do wieczora. Posadziliśmy 30 tuji, 2 świerki, krzew od siostry. Jutro robimy z desek obrzeże. Kora zamówiona.
Do tego znowu trochę popieliłam, skosiłam trawę w sadzie, odmalowałam wędzarnie, stół z ławkami i stół przy wędzarni. Padam... ale jestem zadowolona ;:108
Obrazek

Kaiser w pąkach ;:167
Obrazek
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Jak desek masz za mało to dawaj jutro :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”