Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród pełen róż

Post »

No to i ja pozazdroszczę deszczu. Niestety u mnie nie padało i dziś ruszyłam z podlewaniem z węża....zaczyna się.
Piękne kwitnienia....a magnolia.....cudna.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pełen róż

Post »

No i wstyd się przyznać, ale znowu przegapiłam otwarcie nowego wątku :oops: Dobrze że dzisiaj wstałam sporo przed świtem, to chociaż troszkę podgoniłam zaległości na forum.
Mme Plantier rzeczywiście wygląda jak śnieżna peleryna, Wandzia doskonale ją porównała ;:63 Oba ciemierniki, ten biały pełny i ten o bordowych liściach- przepiękne. Kupiłam sobie białego, ale mój nie jest idealnie biały. W środku ma jakieś bordowe kropeczki i mimo że też jest ładny, to jednak Twój w tej czystej bieli jest idealny ;:215
Już chyba w ubiegłym roku wypatrzyłam u Ciebie serduszkę Dicentra Cucularia. Otóż mam taką samą, którą przez lata uważałam za kokorycz. Tłumaczyć może mnie tylko fakt, że nigdy ani serduszki, ani kokoryczy w swoim ogródku nie miałam. Ostatnio jak byłam na działce, to jeszcze nie kwitła, ale jak tylko pojawią się kwiatuszki to zrobię im zdjęcie i porównam ją z Twoją ;:65
Jakie masz ogromne bogactwo różnego rodzaju zawilców. Tyle kolorów i każdy piękniejszy od poprzedniego ;:oj Magnolia akurat na same święta się przy stroiła, przepięknie wyglądała. Grilla na święta? Mój eM chyba by zemdlał, gdybym mu to zaproponowała ;:306
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj przepiękne połacie pierwiosnków i różnokolorowych zawilców , mam białe i niebieskie greckie , ale i magnolia tak pięknie Ci kwitnie , bajeczny ogród pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witam w słoneczną niedzielę.
Kolejny pracowity tydzień za mną. Mimo iż przez większość tygodnia pogoda była okropna, ponieważ strasznie wiało, to sporo pracy udało się zrobić.
Najważniejsze to przygotowanie ziemi i wysiew pierwszych warzyw. O matulu, ileż ja perzu wydarłam. Mimo tego i tak wydaje mi się, ze będzie wyrastał aż miło w tym moim warzywniku. Już siły do tego nie mam. Co roku wyciągam duże ilości kłączy i co roku odrasta. :evil: Poza tym pierwsze koszenie trawy też już zaliczone, bo bardzo trawa potrzebna do ściółkowania. Zahamuje wyrastanie chwastów i pomoże utrzymać wilgotność podłoża co przy obecnej suszy, ma ogromne znaczenie.
Trawki niewiele i aż miałam ochotę u sąsiada skosić trawnik :;230
Z warzyw wysiałam pietruszkę, resztę nasion cebuli oraz marchew. Tą ostatnią posiałam pierwszy raz na redlinach i bardzo ciekawa jestem co mi z tego wyjdzie. Wysadziłam też wszystkie moje rozsady cebuli, rozsadę kapusty stożkowej, jarmużu.
Jutro jeżeli oczywiście pogoda pozwoli mam zamiar wysiać buraczki i słoneczniki jadalne oaz ozdobne.
Wysiałam kolejne rozsady: kukurydzę na popcorn, bazylię, arbuzy, kilka ogórków na wcześniejszy szklarniowy zbiór, cynie oraz aksamitki.
Udało mi się też namierzyć niedaleko gospodarstwo produkujące rozsady warzyw oraz sadzonki kwiatów i chyba wybiorę się tam po niedzieli. Dokupię sobie co mi brakuje, czyli pora, selera, kalarepę. Kwiaty też chyba kupię, najwyżej poczekają w szklarni na lepsze (cieplejsze) czasy :D

Dorotko, trójlist to taka perełka w wiosennym ogrodzie. Kiedyś wiele lat temu jak byłam na etapie zapełniania rabat miałam fazę na tzw rarytaski i to jest jeden z nich. Teraz już mi przeszło i skupiam się raczej na bardziej pospolitych roślinach, które chętnie rosną. Teraz już bym go nie kupiła, bo i drogie i bardzo powoli rośnie. Te listki też zamierają po kwitnieniu i za jakiś czas śladu po nim nie będzie aż do przyszłej wiosny.

Wandziu i u mnie wysiewają się pierwiosnki i to najczęściej w miejscach niezbyt pożądanych, np u podstawy róży :roll: Sporo z nich wyrzucam ale co ładniejsze przesadzam najczęściej tworząc z nich obwódki rabat.

Małgosiu, po deszczu pozostało już tylko wspomnienie. Silny wiatr który wiał przez kilka dni okropnie wysuszył ziemię. Przydał by się znowu a u w prognozach do końca kwietnia nic nie widać. Ciężki to będzie rok jak tak dalej pójdzie.

Ewa, trójlist, to taka bylina, niezbyt popularna chyba. Napisałam o nim wyżej Dorotce, więc poczytaj :D

Ewelinko witaj. Deszczyk trochę poratował,ale przydał by się znowu. Wiatr znów strasznie wysuszył glebę i jest już skała. Uruchomiłam już podlewanie wężem :roll:

Ania u mnie też już podlewanie z węza uruchomione. Posiałam warzywka i żeby cokolwiek wzeszło to trzeba zadbać o odpowiednią wilgotność. Gorzej jest u mnie z rabatkami kwiatowymi. Muszą dawać radę bez podlewania. Dużo rzadziej je podlewam, bo priorytet mają jednak warzywa.

Dorotko, nie mam pojęcia co mogło zaszkodzić Twojej cebuli. U mnie dobrze rosła, jedynie końce zaczęły jej podsychać, ale to chyba dlatego że ciasno miała w tych małych pojemnikach i podlewałam ją nawet dwa razy dziennie.
Wczoraj już pierwszą partię wysadziłam na pole.
Może coś z ziemią. nie bardzo pomogę, bo i się nie znam. Jakby mojej coś dolegało, to też bym nie wiedziała co jej jest.
Jednak dobrze jest mieć jeszcze w zapasie dymkę :lol:

Olu, na magnolie czekam z utęsknieniem cały rok. Jednak ostatnie lata z wiosennymi przymrozkami są dla nich ciężkie. Jeszcze ta gwiaździsta jakoś wygląda, ale inne ;:222

Iwonka, ja też mam ciągle zaległości na forum. Nie jestem wstanie systematycznie zaglądać, a jak już przeglądam, to nie zawsze są chęci i wena żeby coś odpisać.
Wiem jaki jest ten ciemiernik biały z kropeczkami. Nie mam go a jest moim chciejstwem. Jak mi się trafi to kupię, choć dotychczas nie miałam okazji, albo cena była zaporowa. Ale nie śpieszy mi się. Cierpliwość popłaca :D
O Dicentra Cucularia, chyba pisałyśmy w ubiegłym roku i chyba faktycznie ją masz o ile mnie pamięć nie myli :lol:

Tereniu, te greckie zawilce są bossskie. Uwielbiam je bardzo i z chęcią te białe bym dosadziła do kompletu, ale od razu dużą kępę. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To już chyba jedyne tulipany jakie się ostały :roll:

Obrazek

Obrazek

Pomęczę jeszcze zawilcami, ale to już ostatnie zdjęcia tego roku

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A na koniec powojnik Vino :lol:
Kupiłam go już z miesiąc temu, ale bałam się wysadzić do ogrodu i postanowiłam przetrzymać go w szklarni. A on wziął i zakwitł

Obrazek
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród pełen róż

Post »

Cudowny powojnik, miałam kilka ale chyba padły. W tamtym roku chyba też kupiłam zawilce i nie widzę ich. To znaczy, że już nie wyjda?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu też tak mam, że trzeci raz zaglądam do Ciebie, a jakoś weny do pisania nie mam. :oops:
Magnolia i zawilce wspaniale kwitną. ;:oj
Powojnik podpędzony w szkółce, jaki wspaniały widok o tej porze. :tan
Napracowałaś się w warzywniku, ale to i miło, i zdrowo wybiec po własne warzywa na grządkę. ;:215 Ale żeby, aż sąsiadowi chcieć kosić trawę. ;:306
Wszyscy narzekamy na suszę, u mnie drugi dzień podlewanie włączone, szkoda mi roślin. ;:174
Pozdrawiam ciepło. ;:168
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pełen róż

Post »

Jak ja lubię, jak tak coś weźmie i zakwitnie :heja Takie niespodzianki to chyba każdy lubi ;:108
Moja Dicentra Cucularia, jakaś marniutka w tym roku. Jakoś to miejsce muszę lepiej oznaczyć, żeby jej nie maltretować, jak już zginie. Tak mi sie właśnie wydawałao, że to dzięki Tobie ją rozpoznałam ;:196
Epimedia ślicznie kwitną ;:63 , moje dopiero zaczynają się pokazywać.
Nie kupiłabyś teraz trójlista? A ja jestem w nich zakochana, mimo iż moje nie są takie cudne jak Twój. Pierwsze dwa kupiłam sobie baaaardzo dawno temu i jak to kiedyś bywało z takimi nowinkami, żaden nie przetrwał. Kolejne dwa kupiłam trzy-cztery lata temu i jestem z nich całkiem zadowolona. jeszcze na pewno sprowadzę do siebie takiego jak Twój, ale to dopiero jak swiat wróci do normalności. Może za rok, albo i później, bo kupuję je tylko z jednego miejsca.
Z moim białym, kropkowanym ciemiernikiem właśnie sobie wzięłam na wstrzymanie. Może nawet niekoniecznie z powodu ceny, bo nie była jakaś straszna, ale miałam już kupione trzy, to czwartego nie wzięłam. Ale za czas jakiś, sklep obniżył cenę na jednego marnego dychacza, to żal było nie brać ;:306
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16963
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pełen róż

Post »

;:oj Już powojnik ci kwitnie .Bardzo ładny i bardzo szybki.
Piękne zawilce i sporo masz różnych ;:333
I epimedia śliczne i też widzę masz sporo rożnych odmian.
Piękna, radosna wiosna.
Pozdrawiam Wiolu ;:196
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witam serdecznie.
Przed nami ostatni już tydzień kwietnia i nadejdzie cudowny, wyczekiwany maj. Oby tylko już pogoda była łaskawa, bo do tej pory nie rozpieszczała nas. Susza dająca się we znaki, wiatry dodatkowo ją wzmagające, mroźne noce ... Ciężka aura dla ogrodnika.
Latam codziennie z rozsadami pomidorów i papryk do szklarni a wieczorem przynoszę do domu. U nas ciągle w okolicach 0 stopni, ale woda w wiadrze zostawiona na noc zamarza, więc jest poniżej zera.
Wczoraj troszkę popadało. Nie jakoś strasznie dużo, ale na pewno poratowało wysiane warzywka oraz trawnik. Mam nadzieję, że urośnie teraz po tym deszczu, bo potrzeba mi trawy do ściółkowania.
We wtorek wybrałam się po zakup rozsad. Zaopatrzyłam się tak jak chciałam - kupiłam pora letniego i zimowego, selera korzeniowego i cebulę cukrową. Wszystko już posadzone i przykryte białą agrotkaniną, aby nocne chłody bardzo im nie dokuczały.
W najbliższy wtorek ma ruszyć targ, więc chyba się wybiorę, chociaż z drugiej strony, aż się boję co to będzie. Po tak długim okresie będzie pewnie tłok niemiłosierny. Bardzo bym chciała kupić jakieś kwiaty do donic, dokupić nasion arbuza (posiany 2 tygodnie temu i nie wschodzi), buraczków, aksamitki i nagietków.

Evii, z powojnikami bywają kłopoty. Jeśli by chciała jeszcze spróbować ich uprawy, to proponuję zacząć od włoskich.
Zawilce już właściwie kończą kwitnienie. Może w chłodniejszych, cienistych miejscach pewnie jeszcze kwitną, ale jak wcale nie wyszły, nawet listeczki, to trudna sprawa. Możliwe że uschły kłącza podczas ubiegłorocznej suszy.

SOniu, u nas wczoraj popadało i mam nadzieję choć na kilka dni nie latać z wężem. Teraz do pełni szczęścia brakuje cieplejszych nocy.
Powojnik zaskoczył mnie tym kwitnieniem. Teraz już go wysadziłam i trochę osłaniam na noc. Kwitnie dalej w najlepsze :D

Iwonko, po kilku latach uganiania się za nowinkami, cudakami ogrodowymi jakoś mi to przeszło. Sama wiesz jak to z takimi roślinami bywa. Przewaznie drogie, a maciupkie i na rabacie nie widać. I albo łaskawie rośnie, albo zaraz zmarnieje. A w dużym ogrodzie, jakim jest mój, lepiej sadzić po kilka/kilkanaście roślin jednego rodzaju i efekt jest o wiele, wiele lepszy. Dlatego pokochałam szałwie omszone, ostróżki, naparstnice, dzwonki.

Ania, powojnik szybki, bo podpędzany w szkółce .

A teraz czas na zdjęcia i sama nie wiem od czego zacząć, bo trochę ich natrzaskałam :D

Przybyło mi w tym tygodniu ziół, bo dostałam paczkę z ogrodyziołowe. Cieszyłam się jak dziecko.
Zamówiłam, cząber, estragon, kilka majeranków, dwa rodzaje oregano, dwa rozmaryny i trzy mięty - bananową, jagodową i truskawkową.
Uwielbiam mięty smakowe. Mam ich już kila m.in czekoladową (moja ulubiona), jabłkowa, limonkową, ananasową.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Warzywka w skrzyni rosną aż miło ;:138

Czerwona cebula z dymki

Obrazek

Najwcześniejsza marchew

Obrazek

Mizuna - fajny, ostry dodatek do sałat

Obrazek

Szpinak już można zrywać i rzodkiewka uchroniona przed pchełką i robalami - wystarczy tylko przykryć agro.

Obrazek

Sałaty

Obrazek

I rzut oka na całość

Obrazek

Rozsada kukurydzy popcornowej czeka na cieplejsze noce

Obrazek

Ogrodniczka Fruzia ;:167

Obrazek

Wyszperałam w klamotach ema taki śmieszny dzbanuszek. A ze był troszkę pordzewiały i z odpryskami, to przemalowałam do kompletu.
Latem będę trzymać w nim bukieciki :D

Obrazek

A w altanie na stoliku z piecyka zagościły takie oto znaleziska. Tym razem w swoich oryginalnych kolorach, a że są w dobrym stanie, to chyba takie zostaną

Obrazek

Obrazek

Mniszki kwitną w najlepsze, więc trzeba było zrobić obowiązkowy już u mnie miodek

Moźe tego nie widać, ale w koszyku jest ok. 500 kwiatów :D

Obrazek

I wyszło 4 słoiczki.
Myślę że wystarczy. Zrobię jeszcze z kwiatów czarnego bzu, kwiatów lipy i lawendy.
Zimą na przeziębienia nie ma lepszych .

Obrazek



O kwiatkach napiszę już w następnym poście :D
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, troszkę spóźniona, ale jestem :oops: Na wejściu powitała mnie Mme Plantier, taka cudna że dech zapiera... ;:167
Twoje dzbanuszki zachwycają i te niebieskości i pufa też suuuuper! A Warzywniak masz bogaty!
U nas targ otworzony jakieś dwa tyg. temu i powiem Ci, że jest póki co spokojnie... ludzi niby z każdym przybywa, ale trzymają dystans, jest tylko spożywka, warzywa i kwiaty.
U mnie też arbuz nie wschodzi, jak do środy nie wyjdzie, to chyba muszę podłubać w doniczce i zobaczyć co tam z nasionkami :roll:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu warzywnik ponownie popodziwiałam. ;:oj Ziołownik bogaty w nowe nabytki. ;:215 Jasna kępka, to oregano cytrynowe? Mam, ale zarasta mi wszystko wokół i zastanawiam się nad posadzeniem go w jakimś ograniczniku. ;:218
Deszczu niewiele, ale rabatki i grządki trochę podratowane.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogród pełen róż

Post »

Ojj ja już też bym chciał żeby było cieplej ! Bieganie codziennie z pomidorami i daliami daje się niestety we znaki. Ale mówię sobie codziennie że to jeszcze tylko chwila ! :tan I jak te zioła z ogrodów ziołowych? Zastanawiam się żeby u nich w tym roku zamówić ale tak nie jestem pewny ;:224
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Pozdrawiam serdecznie. ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”