Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Śliczne wiosenne kwitnienia u Ciebie. Iryski reticulata bardzo lubię, ranniki mam dopiero drugi rok, w tym roku sporo ich siewek u siebie widzę. Za to krokusy muszę podziwiać u innych - bo coś u mnie rosnąć nie chcą.
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Witaj Mariuszu wiosna śliczna u Ciebie, a co do roboty na działce to ja jeszcze nie zaczęłam bo tak jak u Ciebie albo deszcz zimno ale bo grypa a teraz ten wirus. Czekam na pogodę mam nadzieję że potem nadgonię wszystko. Pozdrawiam :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Mariuszu , jestem z rewizytą ...i zachwycam się Twoją wiosenką . Piwonie robią wrażenie ;:108 mam kilka odmian , ale jeszcze młodziutkie . Jedynie taka"babcina" NN to okazały już egzemplarz . Zapragnęłam więcej i skuszę się :tan Iryski żyłkowane i krokusy piękne . Piękny ten wiosenny czas , szkoda ,ze przeżywanie tego piękna paraliżuje nas aktualna sytuacja . Ja jestem przerażona ;:202 Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka i cudownych , kolejnych kwitnień ;:180
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Masz troszkę tej wiosny :D
Ciekawa jestem, czy moje skromne iryski długo się utrzymają
Do tej pory nie chciały za bardzo ze mną współpracować
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Witaj Mariuszu , pogoda i nie tylko ona płata nam w tym roku figle , no cóż , musimy jakoś to przetrwać jak tam u Ciebie z piwoniami , bo moje mają paki , jedne już przymarzły , jak dwie magnolie , nie wiem czy jeszcze coś zakwitnie pozdrawiam ;:3 :wit
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Fajna ta nowa pergola, wygląda na solidną. Przepiękne zdjęcia wiosenne, zwłaszcza kępy irysków robią wrażenie ;:63 A deszczu gdybyś miał za dużo to podeślij do mnie, mój ogród wcale się nie pogniewa :wink:
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Witajcie Kochani!
I znów ponad miesiąc minął nie wiem kiedy, teraz w tym okresie nic mi się nie chce, jakoś weny nie mam. Działka musi sobie radzić, chociaż na początku udało mi się jeszcze trochę porobić, ale pogoda płata figle i nic tylko wiatr w oczy. Brzoskwinie zakwitły przyszedł przymrozek i wszystko zmarzło, część piwonii zmarzła, no może nie całe, ale kwitnienie będzie słabsze, wszystko przez ciepły początek marca... róże też dostały w kość aj szkoda gadać.
Teraz na działce kwitnie śliwa, czereśnie i zaczynają grusze oczywiście byłem dzisiaj na chwilę specjalnie wziąłem aparat żeby zdjęcia porobić i co... no i zapomniałem karty do aparat... ;:223

Aniu[Anness 77]
u mnie ranniki się wysiewają same, co roku ich troszkę więcej, ale to też zależy od pogody czy im sprzyja przy wysiewie czy nie.

Teresko[inka52]
może troszkę powinnaś je podsypać nawozem i za rok może też Ci iryski zakwitną. Moje piwonie niestety też podmarzły ehhh serce pęka.

Iwona[Iwonka1] widzisz narzekaliśmy na deszcz, a teraz go brak ;:306 i jak tu nam ogrodnikom dogodzić hehe, no niestety teraz u mnie susza straszna, a woda na działkach jeszcze nie puszczona.

Jadziu[JAKUCH]
no właśnie ja miałem taką sklepową pergolę i po dwóch latach zaczęła się łamać... ta powinna wytrzymać więcej, bo to pełne pręty :)

Beatko[Bazyla] nom piwonii będzie sporo niestety w tym roku kwitnienie będzie słabsze bo część podmarzła :( a jedna nie wykazuje oznak życia i ciekaw jestem czy jest czy zginęła bo nieopodal pod ziemią tunel był i nie wiem czy nornica albo co innego jej nie zżarło... Mam nadzieję, że ze zdrówkiem u Ciebie już lepiej.

Kochani dziękuję Wam bardzo, że do mnie zaglądacie: Natalio[Blueberry], Olu[Bufo-bufo], Małgosiu[PEPSI], Danusiu[ktoś], Iwonko[iwona0042], Soniu[cyma2704], Seba[seba1999], Ewelino[ewelkacha88], Marysiu[Maska], Kasiu[kaska1ge], Alicjo[Alicja125], Bogusiu[bwoj54], Gosiu[Margo2], Małgosiu[clem3].

Pozwólcie, że wrzucę trochę zdjęć z połowy marca, bo jakoś nie było kiedy :) Zdjęcia jeszcze przed przymrozkami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Witaj wiosna piękna, ale szkoda że przez te przymrozki ucierpiały rośliny. U mnie tez teraz kwitnie czereśnia i przyszły przymrozki oby nie tak dotkliwe i cos zostało na drzewie. Z aparatem już tak nie raz miałam potem robiłam zdjęcia komórką w dodatku męża bo moja była nie naładowana i zaraz padła. Pozdrawiam Cię życzę zdrówka i dobrej nocki
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Oooo, dałeś czadu Mariusz . piękne tulipanki, piękny ogródek i dużo zapału widzę w Tobie . Pokazuj, pokazuj co tam u ciebie rodzi się nowego na grządkach . Ochłodziło się i kwiaty smutnieją . U mnie magnolia obmarzła i tulipany jakoś mniej elegancko się prezentują .Mam tłok w ogrodzie, myślę, że w tym roku już będę mogła zabrać się do prac porządkowych . Pozdrawiam serdecznie .
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Witaj Mariuszu :wit
Płata pogoda figle, płata, choroba ciasna i u nas przymrozki były, ale najbardziej ucierpiały hortensje, te to chyba ucierpią bardzo zanim się odrodzą na nowo ;:185
Weny i u mnie brak, ale to pewnie przez chorobę, mam nadzieję, że niedługo będzie dobrze, Tobie i Twojej rodzince również zdrówka :wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Aż tak źle było z tymi przymrozkami?
U mnie tylko ucierpiały hortensje ogrodowe, które nie zostały owinięte.
Ale jak patrzę na Twoje zdjęcia to aż tak źle to nie wygląda
Awatar użytkownika
paradas
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 paź 2018, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

Aj ciężko się czyta o tych szkodach wyrządzonych przez przymrozki :( A na zdjęciach pięknie słoneczko.
Dzięki za odpowiedź z pergolą, mam parę prętów w garażu, chyba sam w końcu coś pospawam :D
Te krokusy były tak gęsto posadzone czy się rozrosły same? Bardzo mi się podoba ta ciasnota :)
Chwalisz sobie te okrągłe obrzeża?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój wymarzony ogród - czyli przygody Mariusza z działką cz. 2

Post »

U mnie przymrozki też poczyniły szkody w różach niektóre jakby się uwsteczniły ,a po zimie miały zielone pędy ;:222 Ciekawe jaki będzie ten sezon ,bo nieciekawie sie zapowiada .
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”