Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.II (2018-2020)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
MariuszeK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 3 lis 2019, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

ari_men pisze:Jaki sens jest sądzić tyle bratków i sprzedawać je potem za 60 czy 80 gr. ( nie chodzi już o ten rok bo kryzys itp ale co roku jest tak samo) Ktoś kto za tyle sprzedaje zlicza sobie wszystko, sprawdza czysty zysk? To jest chore.. Ludzie zamiast sadzić mniej i sprzedać za dobre pieniądze to wolą co roku sadzić więcej i potem sprzedać za bezcen.. Chwalą się tym, że sprzedał np 50 tys sztuk a na końcu, po podliczeniu wszystkich kosztów itp okazję się, że zarobił 3 tys zł na czysto.. Zero logiki w tym wszystkim.. Wszystko coraz droższe.. Sadzonki, doniczki, ziemia, robocizna, woda... A ceny gotowego produktu od kilku lat taka sama albo czasem nawet i niższa. Ale to wszystko przez tych Januszu biznes.. Nie potrafią zrobić biznesplanu.. Wszystko policzyć i zobaczyć jaki jest faktyczny zysk.. Lepiej posadzić więcej, żeby sprzedać 2 razy taniej.. Chore! Wydaje mi się że tylko w branży ogrodnictwa takie coś się dzieje. Ludzie się nie szanują.. Nie szanują swojej pracy.. Wchodzi już rabatowka i się okaże, że za chwilę pelargonie po 3-3,5 zł w hurcie będą szły w połowie kwietnia. Patrzę na to wszystko to z jednej strony bym się nawet cieszył, że część ludzi wyrzuci większość gotowego towaru przez ten kryzys. Może dzięki temu chociaż część tych Januszy biznesu zacznie myśleć.
Popieram w 100% jestem mały pryszcz .zrobiłem 2,5 k 2k dokupiłem ,sprzedałem prawie całość w detalu 2,5pln w tydzień, u mnie bratek sprzedaje jeszcze spokojnie do końca kwietnia ,niestety ale podobnie jest z rabatówką
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Ja co do firmy to nie pomogę. Ja mam od nich https://sklep.tkaniny.info.pl/category/ ... y-czarne/5 100g. Jest naprawdę spoko dość mocna. Kupiłem kiedyś tańszą z OLX. To po wiekszych upałach zamiast 3m szerokści to miała 2,7. Tak się skurczyła. Na dzień dzisiejszy zastanowiłbym się nad biała matą Lub brązową.
Awatar użytkownika
Petrikov
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 26 mar 2019, o 06:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: -0,3m n.p.m.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

O widzisz, wigolen! Zapomniałem o nich, z krajowych pamiętałem tylko o lenko/marma.
Jutro uderzę i zrobię rozpoznanie. Dzięki za info! ;:333

Hmmm... powiadasz białą? A zielsko nie będzie tego próbowało podnosić wraz z uprawą? :wink:
Przepuszczalność światła może być wystarczająca dla niektórych chwastów.

A przy okazji zapytam jeszcze o Twego dostawcę podłoży, pamiętam, że była to kekkila.
Wszystko przez greenpunkt załatwiasz?
Mnie dostarczał Maxi-Plon, ale ostania dostawa, to będzie już definitywnie ostatnia dostawa.
Próbki dosłownie doskonałe dostałem jesienią od Alonetu i zastanawiam się nad ich wyborem.
Generalnie to używam kwaśnego torfu, który sam przygotowuję w zależności od przeznaczenia, mieszając z różnymi dodatkami.
ari_men
50p
50p
Posty: 87
Od: 19 wrz 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Zibi skoro dla Ciebie naliczanie marży 100 % albo i więcej na doniczce to norma, to nie mam pytań. Właśnie przez takie działanie, sprzedaż w hurcie za bezcen psujecie sobie rynek. Sprzedać tylko tyle żeby sprzedać i koszty się zwróciły to głupota. Ale widać, że niektórym ciężko to zrozumieć. 100% marży nalicza się na kwiaty cięte ( ze względu na to, że część się zawsze wyrzuci) na doniczke marża 50% ( pisze to z doświadczenia). No ale skoro taki właściciel kwiaciarni znajdzie głupiego ogrodnika, który sprzeda mu rabatowke za 3zl a cena w detalu wszędzie po 7 zł no to mi brakuje słów. I teraz moje pytanie do takich ogrodników. ( oczywiście retoryczne) Po co Wy to robicie, dlaczego nie szanujecie swojej i pozostałych ogrodników pracy?
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

torf z alonetu sugeruję badać każdą palete, kiedyś się przez nich wpierniczyłem w niezłe kłopoty.
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

zrezygnowałem w dużej mierze z kekkili z racji ceny kosmicznej. Biorę teraz właśnie z maxiplonu substrat 0-20 i 10-20. kekkila tylko do wysiewu i pikowania. Nie narzekam dostawę miałem w listopadzie 24palety. Badałem jedna paletę trzymał parametry. jedynie co to taki dziwny chwast się trafia sporadycznie.
Ogrodniczek555
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 sty 2018, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Pytanie do Was. Petunia Night Sky , traci kolor , jest więcej biala. Czegoś brakuje? Nawożona raczej niewiele .
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Ogrodniczek555 pisze:Pytanie do Was. Petunia Night Sky , traci kolor , jest więcej biala. Czegoś brakuje? Nawożona raczej niewiele .
za mało mikro. Lub za ciepło. Im cieplej się ma tym bardziej biała. Jeśli masz ta samą z selecty.
szczytnica38
200p
200p
Posty: 476
Od: 26 gru 2011, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk ,między Bolesławcem a Chojnowem

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Też mi to wyskakiwało dwa lata temu, rzeczywiście w czasie gorąca, czasami też pojawia się egzemplarz bez kropek.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Ari_men Jestem w tej dobrej sytuacji że mam ogrodnictwo i kwiaciarnię, dokładnie kiosk pod cmentarzem, więc o marżach i kalkulacjach wiem dość sporo. Życie nauczyło mnie nie zaglądać w kieszenie odbiorców i produkować tyle ile mogę sprzedać w normalnej cenie. Największym problemem naszej branży jest piractwo, znam gościa który kupuje 500 sadzonek i 5000 misek, natłucze chryzantem a potem sprzedaje je 20m od mojej kwiaciarni po 2zł. Rynek musi się sam uregulować, jeśli nie zarabiasz to albo masz za wysokie koszty albo za duże aspiracje.
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

wszędzie tak jest ale sa ludzie którzy tna w milionach sztuk, to sa prawdziwe fabryki kwiatow a co najlepsze maja przyklepane wsparcie dużych firm, za darmo doradztwo i wsparcie. Kase zarabiają ogromna a jak trzeba wyzbyc się towaru to rabatowka leci za 50gr a chryzantema 5zl. ktoś powie ze takie ceny to się nie oplaca z tym ze oni już zarobili wcześniej a takie ceny dla nich i tak sa super bo towar się uprząta sam przez klientów a tak by mysieli zaplacic swoim pracownikom za sprzatniecie tego wszystkiego.
Ogrodniczek555
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 sty 2018, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Jakie wieści z frontu? Sprzedaje się rabatówka u Was .Detal/hurt?
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Dzisiaj pierwszy wyjazd, parę kwiaciarni i szok na początek, wszystko pięknie schodzi, musiałem doładować samochód, ale u nas już ktoś pelargonie wozi po 3,50, jak wyskoczyłem z 3,75 to było za drogo :( Semperka po jednym, nie najgorzej, rozchodniki 2,50... mogło być lepiej :roll: :roll: :roll:
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”