Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu szkoda, że nie masz komu oddać traw, aż żal wyrzucać ;:145
Piękne kępy masz tulipanów i hiacyntów/żonkili ;:167
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11696
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu spokojnego, zdrowego ,drugiego dnia Świąt Ci życzę :D U mnie właśnie mocno popaduje.Cieszę się, bo już było bardzo sucho.
Wysiałam do donicy koper i rzodkiewkę.Sałata w pojemniku też mi wzeszła.Narobiłam sobie smaku jak zobaczyłam ile masz nowalijek do kanapek:)
Wysiałam też kolendrę prosto do gruntu.Kopru sypnęłam ,bo lubię w każdej ilości:)
Mam sąsiadkę za płotem, która mówi: "Znowu pani coś sadzi?" A ja tylko chwasty wyciągam małe ;:303
A za chwilę: "No bo dużo pani tego ma"....nie wiem jak mam to odebrać?

Miłego ,spokojnego dnia Soniu:)
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, spokojnego i zdrowego świętowania.
Twój wiosenny warzywnik robi wrażenie. Ja jestem jak zwykle spóźniona, bo róże organizują mi cała wiosenną robotę ;:306
Czy narcyzy kwitną Ci co roku :?: Wyglądają na bardzo rozrośnięte. Co z nimi robisz, bo u mnie giną. ;:131
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Ależ niezwykłe sasanki ;:138 U mnie było sporo odmian w ogrodzie, bo namiętnie je kolekcjonowałam na początku tworzenia ogodu, ale chyba wymarzły, bo z każdym rokiem było mniej i teraz nie mam już żadnej :( Szkoda, bo to śliczne kwiaty ;:167
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16033
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Pozdrawiam cię Soniu serdecznie z mojego odosobnienia. Wiosna wybuchła u Ciebie wszystkimi kolorami, zdjęcia robisz bardzo udane, nic tylko oglądać i podziwiać. Czuje się, że masz teraz mnóstwo energii i po porostu Cię "nosi". I parapety, i rabaty, i przesadzanie, wykopywanie. Ja teraz przyhamowałam, bo znów przymrozki nocne zapowiadają. Boję się, że pączki azalii mi pomarzną. Ciągle jakieś przykre niespodzianki się zdarzają. Wisona przyszła wyjątkowo wcześnie, ale jakoś nie może się ustabilizować. No nic, nie marudzę już i uciekam. ;:196
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Wow....piękne zdjęcia, pięknych kolorowych, wiosennych kwitnień.... Koleżanka jaszczureczka już też cię odwiedziła...super. Ciekawe czy moja parka w tym roku też u mnie zamieszka.
Wnusia masz utalentowanego, ale ma to po kim dziedziczyć.... Z jednej strony masz rację że będzie się w szkole nudził , z drugiej trzeba się cieszyć że tak mu szybko wszystko łatwo wchodzi do głowy.....
Pozdrowienia dla was.....dużo słoneczka na nadchodzące dni. ;:196
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7098
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, tyle się dzieje, tyle kwitnień że brak słów na Twoje pracowite łapki. ;:138 ;:138 Ja swojego Kubusia nie widziałam już 4 tygodnie. Nie możemy się widywać, boję się o moich bliskich, bo pracuję w szpitalu i ....sama wiesz co mogę przywlec. Obiecałam Kubusiowi, że jak to wszystko minie i babcia będzie mogła się z nim spotkać, to posiejemy marchewkę. Jeszcze zanim się to zaczęło, byłam z nim na zakupach, i on wtedy kupił takie nasionka dla dzieci. I widzisz, nawet nie możemy zrealizować naszych planów. Ale wierzę, że jeszcze to zrobimy. ;:108
Szkoda, że mieszkam daleko, bo chętnie bym przygarnęła trawkę. :wink:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11570
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Po południu niebo pociemniało i spadł deszcz, a za chwilę grad. Na szczęście drobny, więc szkód nie narobił.

Wiolu dziękuję. ;:196 Miskanty w innych miejscach, też jeszcze się nie zielenią. Ten pokazany rośnie na południowej skarpie, przy tarasie. Kostka mocno się nagrzewa, więc on co roku pierwszy startuje. Rozplenice późno ruszają, jeszcze nawet jednego, zielonego źdźbła nie widać. Nie musisz się stresować.
Na razie najwięcej bieli w ogrodzie, ponieważ kwitnie około stu tulipanów Exotic Emperor. Wszystkie dziś sfotografowałam, nawet te kępki z których zostało 2-3 sztuki, tak smakowały gryzoniom.
Twoim ilościom jarzyn nie dorównam, :) ale co roku trochę swoich mamy na bieżące spożycie.

Kasiu dzięki. ;:196 Coraz więcej kwitnących roślin w ogrodzie, a tulipany dopiero się rozkręcają, więc będą nas cieszyć kolorami. ;:65
Niestety po ośmiu latach tworzenia ogrodu, wiele roślin tak się rozrosło, że muszę dzielić. Skoro nie znajduję chętnych nie mam wyboru, idą na kompost. ;:174

Aniu Annes 77 dziękuję. ;:196 Chodzimy z M z kąta w kąt, spacer wzdłuż zagajników za płotem i tęsknota za wnusiami. Antoś dziś skończył dwa lata, a nas nie było, jak zdmuchiwał świeczki. ;:145
Świetnie, że trochę podlało Ci ogród. ;:215 U mnie też popadało, ale tylko po wierzchu gleba zmoczona, może nocą jeszcze trochę deszczu spadnie. Teraz jak masz dwa ogrody, możesz pewnie więcej warzyw i ziół uprawiać.
Dawno przestałam reagować, na różne docinki osób, które się dziwią, że pracuję w ogrodzie. Na początku odpowiadałam, że telewizji nie oglądam, na plotki nie biegam, to mam czas na ogród. Teraz się nie odzywam, udaję że nie słyszę.

Aniu nena08 dziękuję, ;:196 na szczęście zdrowie w porządku. Zaserwowaliśmy sobie dobrowolną kwarantannę.
Oporządzenie takiej liczby róż, to dopiero praca, ;:180 co tam parę warzyw, czy siewek. ;:108
Zdążysz z warzywami na pewno. U mnie z nudów wszystko w tym roku szybciej. Większość mam w skrzyniach, przykryłam włóknina, miały ciepło, więc przyśpieszyły.
Narcyzy sadziłam po 2-3 cebulki siedem lat temu za hibiskusami i tak rosną do tej pory. Powinnam je rozsadzić, ale wciskanie się teraz między płot i grube konary hibiskusów mnie przeraża. ;:223 Kwitną całkiem ładnie, są bardzo zagęszczone, choć mają tam wyjątkowo sucho.

Moniczko Dzięki, ;:196 sasanki w tym roku chyba z powodu suszy słabiej kwitną. Na szczęście się wysiewają, więc mam trochę malutkich, które w większości pokazały po jednym kwiatku. Jeszcze dwie kępki z północnej strony, szykują się do kwitnienia.

Wandziu miło mi, dziękuję. ;:196 Też dobrowolnie siedzimy w domu, na szczęście ogród pozwala na odstresowanie. M pracuje w domu, trochę na budowę zagląda, jak robotnicy pojadą, więc jakoś psychicznie dajemy radę. ;:108
Jestem niespokojnym duchem, nie umiem usiedzieć spokojnie. Szukam sobie pracy, więc rabaty zmieniają wygląd, a chwasty nie mają w tym roku żadnych szans. ;:306 Gdyby nie wnuki, z pewnością bym pracowała więcej zawodowo, a teraz jak się nimi nie zajmuję, muszę inaczej wypełnić czas.
Myślę, że Twoje azalie w zacisznym ogrodzie sobie poradzą. Jedyną, którą mam okrywam podwójną włókniną w razie wiosennych przymrozków.

Olu dziękuję. ;:196 Ogród to teraz skarb wyjątkowy, można w nim spędzać przyjemnie czas na świeżym powietrzu, bez narażania się na wirusa i mandaty. ;:215
Jaszczurek mam kilka, wiem gdzie się chowają, więc stawiam im tam poidełka. Lubię podglądać, jak się wygrzewają, albo piją śmiesznie wodę.
Zdolne dzieci to skarb, ale też problemy, ponieważ nasz system edukacji ich nie lubi. Sprawiają same kłopoty, są dociekliwe, przeszkadzają w lekcjach, a w końcu tłamsi się ich kreatywność, bo nie pasują do schematów. ;:174 Podobne stresy czekają moje dzieci, bo już podjęły decyzję, że chłopaki pójdą do publicznej szkoły, choć plany były inne. ;:108
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród zielonej

Post »

jakie piękne wiosenne kępki EE i Tardy ;:167 U mnie też szczęśliwie popadało, w prognozie deszcz był tylko rano zaplanowany i rano widziałam, jak trochę na wschód od mojej miejscowości pada sobie deszczyk, a u mnie chwilę były bezproduktywne chmury, po czym rozpogodziło się i tyle, było mi ogromnie przykro. Na szczęście potem był prawdziwy deszcz, nieplanowany przez meteorologów i pięknie lało 3 godziny, ku uciesze ogrodniczki :lol:
Jedno czego naprawdę i mi szkoda, to brak studiów i spotkań z rodziną, nie ejstem może duszą towarzystwa, ale lubię ludzi i czuję braki, a najbliżsi jednak nie wystarczają. Co prawda są telefony, ale to nie to samo.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj, pospacerowałam w Święta po Twoim cudownym ogrodzie, bo taki bardzo w moim guście :) Jakieś zaćmienie (chyba się starzeję), ale co to za krzew żółto kwitnący w ostatnim poście na 4 zdjęciu od góry?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11570
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aguś miło, że nie tylko ja cieszę się tulipanami, dziękuję ;:196 U nas jednak trochę jszcze deszczu spadło i gleba pomoczona też dość głęboko. ;:215 Przesadzałam dwie żurawki, ;:124 to mogłam sprawdzić.
Jak zachowamy się jako społeczeństwo odpowiedzialnie, to w maju już chyba trochę mniejsze restrykcje będą. Liczę na to, żeby móc spotkać się z wnukami. ;:65

selli7 miło Cię powitać. ;:196 Dziękuję za dobre słowa o moim ogrodzie. ;:180 Tworzę go metodą prób i błędów. Niestety przepadły zdjęcia w poprzednich wątkach, więc nie można podglądnąć na jakich nieużytkach ogród powstaje od ośmiu lat. ;:173 Nie wspomnę już o błędach, jakie popełniłam na początku, a których teraz nie da się naprawić. Dotyczy to sadzenia dużych drzew i krzewów w zbyt małych odległościach. ;:223
Na zdjęciu kwitnący klon Globosum. Zrobiłam tylko fragment korony, bo to już spore drzewo.
Zapraszam w tym sezonie, ponieważ nadmiar czasu sprawił, że kilkadziesiąt traw, lilii i bylin zmieniło miejsce. :roll:
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu tulipanki kwitną u Ciebie jak co roku niezawodnie :) przepiękne, moje w tym roku jakieś takie niewyrośnięte hehe. Jej wyrzucasz miskanta ;:oj takie piękności i nikt nie chce :) ale współczuję Ci wykopywania, ja w tym roku sąsiadce kopałem to nie sądziłem, że tak ciężko będzie ;:306 Pozdrawiam Cię serdecznie widzę, że deszczyk padał, to możesz do mnie teraz podesłać :)
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

U mnie bardzo sucha ziemia, jałowa i przepuszczalna i to chyba nie pasuje sasankom ;:222
Czy tulipany wykopujesz po kwitnieniu? Sadzisz w koszykach?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”