Działka ROD Moja radość na emeryturze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Dziś pikowałam pomidory,ale zabrakło mi ziemi.Będę musiała jutro kupić ziemię i nawozy.Trudno muszę iść do ogrodniczego.Nie mam też
nasion marchewki,buraczków i cebuli.
Na balkon wyniosłam moje rozsady.Nareszcie jest ciepło tylko szkoda,że sucho.

Witaj ALU!!
Jutro mam zamiar jechać na działkę w dalszym ciągu robić porządki.Może posadzę trochę kartofli bo mi rosną.Mają już spore kiełki
Może to za wcześnie ale jak dam radę to posadzę dalie niech już się nie męczą.

Miłego dnia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj Danusiu sama bym dalie posadziła bo już przyszły co zamówiłam, ale trochu się boję. Piękna masz tę sasankę niebieską cudowna ;:oj gdzieś ty taka dostała ? tez bym chciała. Ja tez byłam dziś na działce od razu inaczej się czuję. Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

ALU no problem :D .Jeżeli tylko uda mi się zebrać nasiona tej sasanki to będziesz ją miała.Mogą być różne mixy.Teraz już wiem kiedy zbierać nasiona,byle można było wysyłać.Nasiona sasanek trzeba szybko wysiewać.
U nas dziś pochmurno.Niby ma padać,ale czy na pewno?
Ja zawsze dalie sadzę wcześniej i nigdy nie było problemu.Przecież tak szybko nie zaczną rosnąć.Zanim wyjdą ponad ziemię to i maj będzie.
Zresztą nie wiem czy będę jeszcze przed świętami,jak dobrze pójdzie to posadzę po świętach.Jeszcze w piwnicy mam drugi worek z daliami który muszę zawieżć.
Jeszcze wracając do sasanki to ona u mnie prawie początku.Kiedyś ,dawno temu jak byłam w Warszawie to kupiłam.Do tej pory tamtej nie ma ,ale są jej dzieci.Sasanek się nie przesadza bo mają jeden system palowy.Jak rozmnażać to tylko z nasion.
Miłego dnia. ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj Danusiu w takim razie tez posadzę dalie po świętach niech sobie rosną teraz nie dam rady bo muszę kupić ziemię żeby im wymieszać moją gliniastą z lepszą. Sasanki masz cudne te białe zaś mnie zauroczyły u Ciebie zawsze cos pięknego. Jeśli udało by się zebrać te nasionka sasanki byłabym wdzięczna ;:180 . Ja mam tylko takie właśnie mi zakwitły i zrobiłam zdjęcia dałam na wątek. Pozdrawiam cieplutko życzę miłego dnia i zdrówka. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

ALU! nie ma sprawy.Jak tylko zbiorę nasiona to na pewno się podzielę. :D
Dobrze,że nie pojechaliśmy na działkę.Wieje tak silny wiatr aż dudni.Tylko jeszcze bardziej wysusza ziemię.A deszczu ani dudu. ;:145
U mnie na szczęście w tym roku "obrodził' kompost,więc daję do sadzenia.Dalie też wsadzę w kompost niech mają. ;:306
Kocham sasanki one są takie mięciutki i milutkie. ;:215

Miłego dnia bez wiatru. :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Widzę, Danusiu, że u Ciebie już wszystkie sasanki zakwitły i nie żałują kwiecia. ;:138 ;:138
U mnie na razie tylko fioletowa i różowa, przy czym ta druga na razie tylko jednym kwiatuszkiem.
Moje dalie zostały wsadzone do doniczek i tak szybko ruszyły, że teraz boję się wysadzić je na działce. Gdyby były mniej rozrośnięte, dałabym na nie butelkę po wodzie mineralnej, ale one osiągnęły już taką fazę wzrostu, że butelka przed ewentualnym mrozem na pewno ich nie uchroni. ;:7
Danusiu, mam od Ciebie taką roślinkę, której nie rozpoznaję. Napisz, proszę ;:180 , co to jest i jak się z nią obchodzić, by nie zmarniała. Oto ona:

Obrazek

Za chwilę święta, ale co to za święta we dwoje... Nikt nie przyjedzie ani nie przyjdzie, my też do syna nie pójdziemy, a najbardziej serce mnie ściska na myśl o najmłodszym synu, który mieszka w tej W-wie sam i sam jak kołek spędzi świąteczne dni. ;:174
Wiem, że w takiej bądź podobnej sytuacji jest mnóstwo ludzi, ale to wcale nie ujmuje żalu.

Tobie i wszystkim Ci bliskim życzę w imieniu własnym i małżonka spokojnych, zdrowych, pogodnych Świąt i smacznego jajeczka przy szyneczce. ;:167 ;:167 ;:167 ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj LUCYNKO!!
Wczoraj byłam na działce.Ludzi prawie nie było,ale też nie było za ciepło.Jak wyszło słońce to musiałam się rozbierać,jak tylko zaszło to leciałam do altany po ubranie.
Jedną grzędę jakoś wygrabiłam.Szpadlem wykopałam dołki,nasypałam kompostu położyłam ziemniaczek kiełkami do góry,przysypałam kompostem i podlałam.Mało miałam ziemniaków.Może jeszcze gdzieś dokupię.
Dalie na razie leżą w altanie.Po świętach będę sadziła.Pogoda w nocy u nas zimna.Może przymrozków nie ma ,ale dziś rano było 0 stopni.
Rozsady na balkonie przykryłam na noc folią.
Lucynko to jest wiązówka,ale w końcu nie wiem czy bulwkowa ,czy może błotna,ale chyba raczej bulwkowa.To są rośliny mało wybredne,szczególnie lubią wilgoć i są lecznicze,lepsze od sztucznych tabletek.
Sasanki tak mocno jeszcze nie wszystkie się rozwinęły.
Wobraż sobie jaką miałam radochę.Dwoma kwiatami zakwitła mi magnolia gwiażdzista z nasion.Mam dwie,ale ta miała więcej wilgoci bo rośnie przy beczce.Mam nadzieję po świętach zobaczyć wreszcie jej kwiaty w pełnej okazałości.
Lucynko my też niestety będziemy sami.Miał przyjechać syn z rodzinką.Myślę,że te dwa dni jakoś wytrzymamy.Mówi się trudno.
Lucynko syn odpowiedzialny ,bo niestety Twój mąż w grupie ryzyka.Zobacz zostały już tylko dwa dni. ;:196
Ze swoimi daliami nie ryzykuj.Teraz niestety musisz czekać do ciepłych dni.Dalie są bardzo wrażliwe na mróz.
U mnie pomarzły liście na różach i chyba jak odgarnę kopczyki to będę musiała niżej przyciąć.
Dziękuję za życzenia.Wam również życzymy dużo zdrowia ,smacznego jajeczka i mokrego Dyngusa. ;:306


Obrazek

Obrazek

Obrazek
pod blokiem.


Obrazek
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Mnie dziś się udało wreszcie na chwilę wyskoczyć na działkę.
Straszna susza!
Biedny eM 1,5 godziny podlewał co się dało.

Wysiałam buraczki liściowe, godecję wielkokwiatową i trochę aksamitki.

Większość sadzonek krzewów padła mi przez suszę. Mam nadzieję, że cokolwiek przetrwa.

Na działkach nie było dziś nikogo prócz nas i mnóstwa bażantów.
Przyroda odżywa, gdy brak jest ludzi....
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

ULA nie wiesz jak się cieszę,że wreszcie pojechałaś na działeczkę.Teraz będziesz spokojnie spędzać święta.Niestety susza jest chyba wszędzie.U mnie też sucho.Trochę podlewałam,ale już mało wody w beczce zostało i nie mogłam jej dosięgnąć.
Dobrze,że mieliście wodę to teraz roślinki trochę odżyją.
Świetnie,bażanty,a może fotkę im zrobiłaś.?
Ta epidemia ciężko nas doświadcza,ale ziemia chociaż trochę odżyje.Samoloty nie latają,mniej samochodów,ludzie w większości siedzą w domach,a przyroda wreszcie oddycha.

Wobec powyższego życzę Twojej rodzince miłych i zdrowych świąt. :wit ;:138 ;:215
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, ja wczoraj zajęłam się przygotowaniem świątecznego wystroju i świątecznego jadełka dla całej dwuosobowej rodziny. ;:7 Poszłam na ryneczek, kupiłam kaczkę i zjemy sobie czarninkę zamiast żurku, ale jaja przy szyneczce i biała kiełbacha obowiązkowo być muszą. :tan
Natomiast dzisiaj około południa poszłam na działkę. ;:65 ;:65 Nie mogłam wysiedzieć w domu. M pojechał rano z Miśką i miał wrócić dzisiaj wcześniej. Jakież było jego zdziwienie, gdy mnie zobaczył obok siebie! :shock:
Dobrze że poszłam, woda z węża płynęła mocnym strumieniem, więc podlałam działkę na całe święta, dzięki czemu przynajmniej zmartwienie o roślinki nie będzie mnie nękać. ;:303

Dziękuję za podanie nazwy wiązówki. ;:180 Muszę sobie o niej poczytać, bo nie znam.
Ty masz jeszcze miejsce na uprawę ziemniaków?! :roll: Ja bym nie wcisnęła nawet jednego, ale u mnie dużo miejsca zajmują zabudowania gospodarskie - jak M nazywa gołębnik z wolierą oraz komórkę - magazyn ochrzczony przez nas kaplicą.
Dlaczego kaplicą? Kiedy M budował tę komórkę, wścibski sąsiad z naprzeciwka dopytywał, co budujemy, wówczas M krzyknął na odczepnego, że kaplicę i tak już zostało. Tak więc po szpadel czy grabie tudzież inne potrzebne narzędzia chodzimy do kaplicy. ;:306
Magnolia z nasion... Hoho! Dobra z Ciebie Ogrodniczka! ;:138 ;:138

Dalie stoją sobie w pokoju na komodzie i rosną jak głupie. Jeszcze nigdy takiego numeru mi nie wywinęły. Nie wysadzę ich jeszcze na rabatę, bo właśnie dzisiaj wyczytałam, że idzie ochłodzenie z minusowymi temperaturami w nocy. :oops:
Nic to, przeczekam, zakwitną pewnie jeszcze w doniczkach. ;:306

Moim różom też niektóre listki zmarzły, ale one sobie poradzą, wypuszczą nowe i gdy przyjdzie ich czas, będą cieszyły swoim urokiem. ;:303 ;:303

Spokojnych i zdrowych świąt. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj Lucynko w ten świąteczny dzień.
Siedzę i nic nie robię.Słońce świeci i wieje wiatr.Nudy. ;:223
Fajnie,że podlałaś ogród.Teraz śpisz spokojnie.A ile km. masz do ogrodu?
Właśnie poczytaj na temat wiązówek.One są lecznicze.Ja mam jeszcze taką wysoką ,różową.Kwiatki jak mgiełki.Są dwa rodzaje i też nie wiem którą mam.Myślę,że może to "czerwona-Venusta" bo jest jednak wysoka i nie pachnie.???
Wiązówki lubią wilgoć,ale u mnie rosną bez problemu.
Dla ziemniaków specjalnie zostawiłam jedną grzędę.U mnie stoi tylko altana i foliak więc miejsca mam ciut więcej.Gdybym jeszcze miała nasadzenia robione z głową to miejsca by było jeszcze więcej. ;:222 ;:124
Jeszcze do tego masz "kaplicę" tylko pozazdrościć. ;:306
Oglądałam dziś "Maję w ogrodzie".Ta pani hoduje dużo kwiatów w pojemnikach.Nawet ładnie to wygląda,ale wymaga więcej pracy.

Miłego dnia. ;:215
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj, Danusiu! ;:196
Gdybyś wiedziała, jak ja się nudzę! :oops: Cały dzień we dwoje, a nie chciałam zostawiać M bez towarzystwa starej żony, bo on po tych swoich chorobach zrobił się strasznie sentymentalny i uczuciowy. ;:131 Mnie łatwiej przychodzi przeżywanie świąt bez dzieci, jemu dużo trudniej.
Z tego co wyczytałam, to lecznicza jest tylko wiązówka błotna, a jaka jest moja - Twoja, to ja nie umiem rozpoznać, może gdy zakwitnie. Aktualnie jest niziutka, listeczki przy samej ziemi. Jeszcze młodziutka. ;:108
Ja mam blisko działkę, praktycznie w mieście, pieszo do pokonania około kilometra deptakiem i między blokami do ROD i około pół kilometra na terenie ROD, autem trochę dalej, tak ze dwa i pół kilometra. :tan
Bardzo bym chciała pozbyć się tych 'gospodarskich zabudowań' na rzecz powiększenia powierzchni uprawnej, ale przecież wiem, że się nie da. ;:14
Szczerze mówiąc to ja nie przepadam za uprawianiem kwiatów w pojemnikach. ;:185 ;:185 Jeszcze w przydomowym ogrodzie może to być do przyjęcia, na działce trudniej o taką hodowlę dbać. ;:223 Zresztą ja w ogóle jestem niedzisiejsza i uważam, że skoro ma się ziemię, to trzeba dać roślinom żyć w tej ziemi bez szukania erzaców. :D

Widzę u Ciebie dużo kwitnących hiacyntów. ;:215 Pachną! ;:303
Piękne żonkile i tulipanki ;:333 ;:333 , no i prześliczne sasanki. ;:138 ;:138

Nudź się dalej, jeszcze jeden dzionek, a potem już tylko ubłagaj M, by zawiózł Cię na działeczkę. ;:180 ;:180 Tam nudzić się nie będziesz, czego życzę Ci z całego serducha. ;:167 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

LUCYNKO!!
Ja to myślę,że ta wiązówka to bulwkowa.Ona się płoży i w ten sposób szybko się rozrasta.Kwiatostan jest na wyższych łodyżkach.
Nawet nie myśl o pozbyciu się przyjemności jakie ma mąż.Zobacz jak się stara,buduje i cieszy.Bezcenne.
Ta pani z "Mai w ogrodzie" miała spory trawnik ,a mało miejsca na kwiatki koło swojego domu to uprawiała w doniczkach,ale takie kwiatki to trzeba ciągle doglądać.To nie dla mnie.Zdarza się ,że nie można być codziennie na działce.Wydaje mi się,że w donicach kwiaty gorzej rosną.Jeszcze jak pachną,tylko za nisko trzeba się schylać.Jak robiłam zdjęcie i przykucnęłam to poczułam taki piękny,odurzający zapach. ;:215 Bardzo lubię hiacynty.Co roku dokupuję .

Miłego drugiego dnia świąt.
Pozdrawiam jesiennie. ;:306 :;230 ;:145


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”