Działka ROD Moja radość na emeryturze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

WITAJ IWONKO!

Tak ,nareszcie odżyłam.Jestem spokojniejsza i nie martwię się o cebulki które kupiłam i już zaczęły rosnąć.Roślinki niestety cienko przędą.
Te przymrozki jednak przychamowały wzrost.Może to i dobrze,będą póżniej to zobaczę kwiaty.Białe sasanki mają dopiero pączki,a te drugie trochę kwitną.Jak powiedziałam,że działka to teraz nasza odskocznia i świeże powietrze to nawet nie zaprzeczył.Brawo Ja.!!!
Nawet kupiłam ziemię do pikowania pomidorów.Jak tylko miną przymrozki postawię moje rozsady na balkonie i popikuję pomidory.
W tej chwili zaczęłam szyć maseczki tzn.uszyłam jedną którą miałam w sklepie.Wyszło dobrze tylko jedna gumka była chyba za lużna i spadała,ale będę szyła na maszynie i zrobię troczki do wiązania.
Pogody jednak dobrej nie było,pomimo słońca wiał zimny wiatr.Tak tak Iwonko grudniki to szlumbergery.Fajna nazwa. ;:306

Życzę fajnej,ciepłej niedzieli. ;:3 ;:138


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, udało Ci się odwiedzić działeczkę ;:138
Od razu człowiek w lepszym nastroju, a tam to człowiek raczej ciągle w rękawiczkach, czyli antywirusowo, a odpoczynek psychiczny od horroru, bezcenny!
Już dużo kwiatuszków kwitnie, a za momencik będzie jeszcze więcej ;:215
Jeśli dobrze Ci rosną żurawki w cieniu, to ich nie ruszaj, albo zrób sobie nowe sadzonki, bo one i tak potrzebują odmładzania. Moje w lekkim półcieniu, nawet nie w pełnym słońcu, wcale nie mają się świetnie ;:185
Dużo słońca i radości ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

MARTO!!
Wreszcie spełniło się.Odwiedziłam moje kwiatki.Tulipany w doniczce pod folią mają już dość duże pąki.Rośnie jeżówka od p.Królika i coś
jeszcze widziałam,ale nie rozpoznałam co to?Posadziłam do donic te cebulki które ostatnio kupiłam.Podlałam i teraz czekam na efekt.
Nie wiem kiedy znowu pojadę.Może jak dobrze pójdzie to po świętach.Jest przecież zakaz jechać na ogrody,nawet jak ogród w lesie.Na ryby też nie można.Jeżeli są takie zakazy to nie jest ciekawie.
Dziś u nas też chłodno.W tej chwili 7 stopni.
Jak tak siedzę w kuchni przy oknie to podglądam ptaki.Nie wiedziałam,że sroki są takie agresywne,a te wszystkie ptaszki czarne i takie siwe
uciekają jak sroki atakują.
Chyba przez to,że nie można spalać gałęzi i suchych badyli to pod działkowym płotem nawalone całe góry wyciętych drzew,gałęzi,całe
reklamówki z czymś,a my bulimy jak za zboże .Wywóz śmieci kosztuje.Kiedyś część gałęzi się spaliło ,a część dało pod kompost.
Ostatnio słyszałam,że niektórzy donoszą na sąsiadów za palenie ognisk.Kiedyś można było palić w pażdzierniku.
Nie powiem,żeby za altaną dobrze rosły,co prawda kwitną,ale się nie rozrastają.

Miłej,słonecznej niedzieli. :wit :heja


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu widzę, że nacieszyłaś się działeczką. ;:303
Dużo kwiatków cię przywitało, ;:215 Sporo pracy wykonałaś ;:138 ;:138
Idą bardzo ciepłe dni, więc warto uciekać z bloku na świeże powietrze, a na działce jest bezpiecznie. ;:108
Nie ma zakazu spędzania czasu na działkach.
Tutaj masz oświadczenie Zarządu Głównego ROD:
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/pol ... ocid=ientp

Pozdrawiam cieplutko i nieustająco życzę zdrówka ;:97 ;:97 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

LUCYNKO polałaś miodem na moje serce.Nie wiedziałam co mam robić.Właśnie dziś miałam poszukać wiadomości na ten temat.Teraz nie
muszę już szukać,podałaś mi wiadomość na tacy.Wielkie dzięki. ;:196
Teraz śmiało będziemy mogli pojechać na działkę ,ale w zwykły dzień.Obawiam się,że jednak w sobotę będzie dużo ludzi i wszystko zepsują.
Niestety moje sadzonki zaczynają się dusić w domu.Mam nadzieję już niedługo wystawić je na balkon,a zacząć pikować pomidory.
Lucynko tylko trochę się pocieszyłam.Jak dla mnie krótko to trwało tym bardziej,że w bagażniku mieliśmy zakupy.Dobrze,że z zakupami
pojechaliśmy na działkę,ponieważ potem nie dalibyśmy rady.Wnieść tyle reklamówek ciężkich na trzecie piętro i jeszcze pojechać na działkę,
niestety nie te lata.

Też dla Was życzę duuużo zdrówka. ;:196 ;:3


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

coraz więcej kwitnień i naszych radości.
Chociaż ogrodowych ;:173
Pozdrawiam i życzę zdrówka :wink:
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj ANIU!
Racja coraz więcej kwiatków kwitnie.Moje biedne lobelie już takie duże.Jutro koniecznie muszę wystawić na balkon to będę miała miejsce pod balkonem na pomidory.Ziemia już czeka w piwnicy.Mam nadzieję jutro pojedziemy na działkę.Cieszę się bo wreszcie zrobię porządek.
Posadzę parę kwitków które w tej chwili stoją na balkonie .Wytnę stare badyle chryzantem i może przesadzę żurawki.Znowu robię plany. ;:124
Dziś szyłam maski.Uszyłam osiem sztuk.
Miłego dnia :wit ;:196



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Pięknie i kolorowo się zrobiło, wiosna zawitała na dobre :)
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Ach, jakie piękne, wiosenne widoki!
Śliczna kokorycz i równie urocze pędy... peonii?
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Danusiu, jeszcze się pocieszysz, jeszcze wiosna trwa, jeszcze działeczkę odwiedzisz. ;:63
Twoja sasanka tak samo rozrośnięta jak moja i takim samym kolorem kwitnie. :D
Dzisiaj siedziałam w domu, no w sumie nie posiedziałam za dużo, ale tak się mówi. ;:306 Nie mogę patrzeć na spękaną ziemię i wysuszone rośliny, a woda ma być po świętach. ;:223
Zdrówka. ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj KAMILU!
Wiosna zawitała,ale jest strasznie sucho.Niby u nas dużo padało,ale jednak brak śniegu sprawia,że nie ma co się topić.Wodę po świętach mają puścić,ale to nie to co deszcz.

Pozdrawiam . :wit
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

ULA witaj. Kokoryczy sporo w różnych miejscach.Szkoda,że tak krótko kwitnie.Jeszcze chwila i zostaje puste miejsce,ale się nie martwię bo inne kwiatki zaraz będą.To piwonia koperkowa,pojedyńcza. :D
Dziś byłam na działce to trochę popracowałam.

:wit


LUCYNKO!
Ja byłam dziś na działce.Mąż zawiózł o 10 przyjechał po mnie o 14.Napracowałam się solidnie.Niestety wiatr wiał niemiłosiernie.
Sąsiadka była z córką i pracowała na krótki rękaw,ja niestety w bluzce i grubym swetrze.Musiałam też głowę obwiązać chustą.No niestety jest młodsza ode mnie,nie da się ukryć. ;:124
Posadziłam kwiatki od Ciebie ,które rosły na balkonie w doniczkach.Posadziłam też calle i cebulki irysa które dostałam w prezencie od p.Królika.Pod spód dawałam kompost.Na szczęście dość dobrze się rozłożył.
Jak wracałam to trochę się zdenerwowałam,ponieważ nie chciałam spotykać ludzi (a było sporo samochodów). Idę a facio z brodą stoi na środku wąskiej ścieżki,więc mówię "wejdzie pan na swoją działkę bo chcę przejść,a on,że ludzie panikują i jeszcze powiedział,że powinnam grzeczniej,ciekawe jak ,może miałam na kolanach błagać,żeby zszedł z tej ścieżki.?Chciałam wcześniej iść szeroką drogą,ale zobaczyłam całą grupę osób jak sobie miło gaworzyli na samym środku.Jak tak będzie to zabronią nam i na działkę jechać.
Niestety u nas też sucho.Miałam trochę wody w beczce to podlałam co nieco. ;:215
Moje wszystkie rozsady wystawiłam na balkon.Mrozu ma nie być.
Trochę podcięłam róże,ale puściły już takie duże przyrosty,że żal mi się zrobiło ciąć.Będę miała w tym roku wysokie róże.
Nieustająco zdrówka życzę.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Działka ROD Moja radość na emeryturze

Post »

Witaj Danusiu słoneczko świeci kwiatuszki rosną i z pewnością pachną przepiekanie tego trzeba nam było. Trochu radości i ciepła. Pozdrawiam życząc zdrówka i miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”