Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
sauber94
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 1 sie 2018, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Witam serdecznie.

Rozglądam się za glebogryzarką spalinową do około 1000 PLN. Mógłby ktoś polecić mi jakiś dobry sprzęt w tej kwocie?
utpz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 mar 2019, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Witam szanowne forum,
jestem na etapie zakupu pierwszej mojej glebogryzarki i mam prośbę o rady.
W zakresie moich możliwości finansowych wybrałem:
"HORTMASZ HGS 1051 N", opisywaną jako przeciwbieżna, na silniku "HORTMASZ 208cc 7 KM"(niektórzy sprzedawcy opisują go jako "LONCIN", na stronie HORTMASZU nie ma tej informacji)
lub
"HORTMASZ X-GT65-2L", współbieżna, na silniku "LONCIN G200F 6,5 KM".
Nie za bardzo rozeznaję różnicę pomiędzy współbieżną a przeciwbieżną w trakcie użytkowania. Przeciwbieżna na pewno lepiej i głębiej rozdrabnia, ale czy będzie też dobrze rozprowadzać kompost, obornik lub poplon ? Bo moja logika wskazuje, że będzie podrzucany do góry.
Proszę o poradę, pozdrawiam.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1064
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Czy ktoś miał do czynienia z glebogryzarką elektryczną TEXAS EL-Tex 2000? U naszych dystrybutorów każdy pisze co innego. Oryginalny manual jest komputerowym tłumaczeniem z duńskiego i trudny do zrozumienia. Silnik indukcyjny 2 kW ma prąd rozruchu rzędu 18 A. Czy moje bezpieczniki 16A wytrzymają? Maszyna waży 31 kg, więc powinna być raczej dość stabilna.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1064
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Dokopałem się do wymagań producenta. Ta maszyna potrzebuje bezpiecznika 20 A ( tak jak przypuszczałem ). No i muszę zrezygnować! Na zasilaniu mam 16 A. Zwiększyć moc zamówioną?..I płacić przez pół roku za zamówienie? Żeby ta maszyna była trójfazowa....eh..
Nie bardzo mam ochotę bawić się w spalinówki; paliwa, oleje, świece......Mam antytalent do mechaniki! W samochodzie nawet żarówki wymieniam w warsztacie.
swietojanski
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 mar 2020, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Witam wszystkich Forumowiczów.

Prześledziłem wątek i pojawiła się w nim glebogryzarka, która mnie interesuje, tj.
  • mini ciągnik z funkcją glebogryzarki - WMX720 firmy HOLIDA
Obrazek

Dodatkowo ciekawą alternatywą wydaję się:
  • GLEBOGRYZARKA SPALINOWA STIGA SILEX 95 H
Obrazek

Chciałbym mieć możliwość podłączenia pługa. Posiadam działkę o powierzchni 10 arów. Porośnięta wysoką trawą, itp. ogólnie zielsko.
Czy w obydwu przypadkach będę mógł podłączyć pług?
Widziałem, że STIGA ma dużo dodatkowego osprzętu, jednak filmiku z pługiem nie znalazłem.

Która glebogryzarka wg was będzie lepsza?
Kwota, którą zamierzam przeznaczyć to około 6000zł.

Pozdrawiam
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1064
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Ciekaw jestem jakiej produkcji jest ta pierwsza glebogryzarka. Bo Holida to polska firma pośrednik. ( Podejrzewam, że to podróba Hondy, ale mogę się mylić ). Jeśli masz na działce willę z garażem to czemu nie.
Ta Stiga nawet ładna, ale silnik słabiuśki jak na tę wagę. Do orania na pewno się nie nadaje. Ot typowa maszyna do oporządzenia małej działki koło willi albo domku jednorodzinnego, jak się komuś nie chce używać miotły.
Do orania to potrzebna maszyna za 15-20 tysięcy.
swietojanski
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 mar 2020, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

dziad_Jag pisze:Ciekaw jestem jakiej produkcji jest ta pierwsza glebogryzarka. Bo Holida to polska firma pośrednik. .
Zobacz tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=_Naj885 ... e=youtu.be

Mniej więcej coś takiego by mnie zadowoliło, jeżeli chodzi o oranie (czy to jest sprzęt z przedziału 15-20k?, nie jestem w stanie ocenić - nie mam obycia z tym sprzętem).
Czy jest szansa, że ta maszyna z firmy Holida by sobie z tym poradziła?

Jutro zadzwonię do tej firmy i się wypytam o pochodzenie i produkcję sprzętu.

PS.

to jest chyba ta z filmiku

https://deal.by/p103595144-motoblok-gra ... 188fe.html

Podobna, tylko nie wiem czy dokladnie ten sam silnik

Fajny sprzęt, ciekawe czy można go dostaćw PL.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1064
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Ta Holida to traktorek o mocy 6 koni. To na YT to jakaś Białoruś.
Jak chcesz coś do orania to wrzuć na wyszukiwarkę hasło traktor jednoosiowy z pługiem i coś ci się pokaże. Ale na pewno będzie to maszyna o dużej mocy i solidnie ciężka. No i kosztowna! W dodatku orać to trzeba umieć.
Nie lepiej zadzwonić do firmy ogrodniczej? Fachowo obrobią, a potem możesz sobie używać takiej Stigi. Pół ceny tej Holidy.
Ja, kiedy dostałem działkę, ( 21 arów chwastów po pas ) wziąłem miejscowego rolnika który najpierw skosił badziewie, potem zaorał, przejechał glebogryzarką, i mogłem już się bawić. Oczywiście pracował solidnym Ursusem.
swietojanski
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 mar 2020, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

dziad_Jag pisze:Ta Holida to traktorek o mocy 6 koni. .
na stronie napisali, że pojemność silnika - 270cm o mocy 9 KM (6.5 kW) / 3600 rpm

waga ciągnika - 120kg, więc też do lekkich nie należy

czy to faktycznie taka atrapa maszyny jak piszesz?

nie chcę wtopić pieniędzy, jednak wydaję się całkiem fajnym sprzętem.
diamond
50p
50p
Posty: 55
Od: 30 maja 2018, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: HORTMASZ HGS X620N

Post »

marcolee pisze: No i co kupiłeś tą glebogryzarkę, bo ja też się do niej przymierzam w tym roku?
Ale z kierownicą to chyba troszkę przesadziłeś, bo jeśli dobrze pamiętam, to ona nie ma regulacji(prawo-lewo)
Kupiłem. Nie przesadziłem. Jest regulacja góra/dół i lewo, prawo kierownicy. Pamiętaj, że oni potrafili zmieniać modele. Tak samo jak teraz jest "nowy" model, do którego dorzucają pług. Na logikę ten pług to sensu pozbawiony bo nie odepniesz noży a montuje się go w miejsce ogranicznika zagłębienia.

Zasadniczo nikt z Hortmasz nie potrafił mi odpowiedzieć na pytanie jaki silnik tam siedzi. Czy to Loncin czy "ichny". ostatecznie jak napisałem miałem działkę do przeorania około 20mx30m plus 100m2 pod trawnik. Kupiłem, użyłem i sprzedałem. Była u mnie max 2-3 tygodnie. Do silnika nie szło się przyczepić ale za to do jakości wykonania bym się już czepił ;)

Jedno muszę przyznać. Nożami przeciwbieżnymi zrobił dosłownie puszek z ziemi.
Dean_14
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 5 kwie 2020, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Dzień dobry wszystkim.

Przymierzam się do zakupu glebogryzarki, chcę ułatwić życie sobie i tacie :)

Powierzchnia do obrobienia (spulchnienie ziemi) - 20x20 m, ziemia gliniasta, obrabiana co roku. Czy jest coś godnego polecenia w cenie 2-3 tys. zł, konstrukcyjnie jak na załączonej grafice?

Zastanawiałem się też nad glebogryzarką w której noże napędzają maszynę, ale nie jestem pewien czy sobie poradzi w takiej ziemi.

Pozdrawiam.

Obrazek
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Niestety wszystkie będą produkcji chińskiej i jakość tego jest taka sobie,lepiej dołóż i kup coś lepszego np RTT-2 ,na tym nie zaoszczędzisz a póżniej będziesz narzekał
attex
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 25 mar 2012, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Mam Pubert Vario,bez problemu radzi sobie w terenie gliniastym
Poza tym można do niej dołożyć pług ,bronę,walec itp.
Polecam,naprawdę warto
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”