Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

Jakie one cudne https://images90.fotosik.pl/341/b60575e8daf11de8.jpg ;:oj Znasz może ich imię?
Ja już dzisiaj poszalałam na działce, rano był ziąb, ale potem zrobiło się przyzwoicie.
Brawa dla Karola, szybko chłopak się uczy ;:63
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

No tak dzieci są słodkie.
Fajnie,że masz takie małe wnuczki.
Ja tylko dorosłe dzieciaczki.I to wszystkie (3 ) jeszcze same.
Piękne te różne wiosenne, radosne kwitnienia. :D
Co to jest między żonkilami a ciemiernikiem ??
Tulipanki i szafirki cudne. ;:63 ;:63
pozdrawiam cieplutko :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Słońce nieodmiennie napędza mnie do pracy. :tan Codziennie 2-3 godziny siedzę w ogrodzie. Prawie skończyły mi się pomysły na przesadzanie roślin. :;230 Jeszcze tylko kilka żurawek musze podzielić, ale czekam na deszcz.
Zabrałam się za pielenie, ponieważ mam jakiś chwast, który już kwitnie. Przy ziemi 2-3 cm rozeta liści i na dość długiej łodyżce mały, biały kwiat. Rozsiewa się masakrycznie.
Mam mocno rozrośniętego miskanta Gracimillus. Musze wykopać i ? wyrzucić, bo nie mam komu oddać. Pewnie kawałek zadoniczkuję, może sąsiadka się namyśli i zabierze.

Kwitnie jakaś roślinka, ale przypomina mi śniedka. Nie mogę znaleźć nazwy, więc chyba się pozbędę, żeby potem nie rozkopywać rabat w poszukiwaniu cebulek.


Olu dziękuję w imieniu Karola. ;:196 Też nie lubię przykrywać, ale teraz mam dużo czasu, to się zmobilizowałam. Poza jednym zawilcem japońskim, żadna roślina nie ucierpiała podczas przymrozków.
Mam ponad 100 sztuk tulipanów Exotic Emperor, więc będę nimi w przyszłym tygodniu przynudzać. :roll:

Kasiu zimą też niczego nie okrywam, ale teraz u mnie wszystkie byliny już rosną, więc byłoby mi żal gdyby zmarzły. Poza tym mam za dużo czasu, więc dodaję sobie pracy. :wink:
Założyliśmy sobie reżim z M i przez ponad dwa tygodnie, nie spotykaliśmy się z nikim. Dlatego miałam odwagę pojechać do mamy. Mieszka sama, a ma 84 lata i choć jest samodzielna, to jednak martwimy się. Chłopcy też robili dla niej zakupy, ale tylko podrzucali, bo oni pracują z wieloma ludźmi, to niebezpieczeństwo zakażenia większe.

Małgosiu irysów trochę posadziłam, ale w ciągu trzech lat niebieskie bardzo się rozmnożyły. ;:215 Inne kolory jakoś wypadają, zamiast się rozrastać.
Dziękuję, ;:196 Karola oglądam tylko w telefonie. Wnusiowie i ja tęsknimy bardzo. Ostatnio syn przysłał nagranie, jak Antoś chodzi po domu i śpiewa baba, baba, opa, prawie się popłakałam. ;:110

Lucynko dziękuję. ;:196 Tulipanami będziemy teraz zanudzać przez kilka tygodni. Te czerwone botaniczne, więc zawsze wcześniejsze. Szafirków posadziłam dużo do donic, więc szybciej zakwitły.
Od jutra już prawdziwe ciepło, będziesz mogła spokojnie pracować i cieszyć się działką. ;:108

Sebek połowa przesadzanych traw to miskanty, druga to turzyce. Miskanty tak się rozrosły, że ? wyrzuciłam do kompostownika. ;:174 Tylko Morning Light podzieliłam i kolejne trzy kępki posadziłam. Łatwa w cięciu szybko rozkłada się w kompostowniku, bo ma drobne, nie drewniejące liście.
Tulipan to botaniczny Praestans Unicum, ma niespotykany kolor, coś między czerwienią, a pomarańczem. To prezent od byłego szefa. W doniczce było 2 lub 3 cebulki. Po kilku latach jest kilkanaście i co roku niezawodnie kwitną. Kolejne czerwone będą w donicy, bo jesienią tylko takie udało mi się kupić w B. Też mi się odmienia. ;:173

Iwonko dziękuję. ;:196 Na zdjęciu tulipan botaniczny Praestans Unicum. Nie mój ulubiony kolor, ale uwielbiam go za niezawodne kwitnienie. W gruncie został jeden i też kwitnie co roku. Chciałam go wykopać, ponieważ gryzonie tam buszują, ale po dokopaniu się na 30 cm nie znalazłam cebulki. Zadziwia mnie, że co roku z takiej głębokości wybija i jeszcze kwitnie. :shock:
Zdolnego mam wnusia. ;:167 Pokrzykuję na dzieci, ponieważ czterolatek liczy do pięćdziesięciu, zna alfabet, łatwo uczy się angielskiego, zna większość znaków drogowych i wiele jeszcze innych umiejętności rozwija. Będzie mu ciężko w szkole, bo nauczyciele nie lubią dzieci, które nudzą się na lekcjach. Wiem, bo przerabiałam to z jego ojcem, którego na siłę nauczyciele wypychali na nauczanie indywidualne. ;:14

Aniu mam wnuki, ale teraz trudny czas dla wszystkich. Ja nie mogę ich widywać, a Ty martwisz się o swoje dzieciaki. ;:174
Na zdjęciu, o które pytasz, gałązka z rozwijającymi się listkami bzu czarnego.
Awatar użytkownika
DorotaH
50p
50p
Posty: 51
Od: 23 lut 2020, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Wielkopolski

Re: Ogród zielonej

Post »

Witam ten mały żółty kwiatuszek to zloć żółta Gagea lutea rosną dziko na łąkach i przy drogach u mnie też kwitnie, ale tylko tam gdzie chce jak próbowałam go przesadzić to juz mu się nie podobało hehe.
Ja też podzieliłam miskanty doborze ze mam je jeszcze gdzie sadzić, bo faktycznie z jednej kępy można z dwadzieścia nowych uzyskać :;230
I jak pięknie juz u Ciebie tulipany kwitną ;:oj ;:63
Moje to dopiero pączki pokazują. Zdrówka i pogody życzę :wit
Pozdrawiam, Dorota

Stare chińskie przysłowie mówi: Nie podchodź do byka od przodu, do konia od tylu, a do idioty... w ogóle.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Czytam o zdolnym wnusiu.
A może od razu pójdzie do drugiej klasy?
Bo faktycznie najgorsze, jak dziecko na lekcjach się nudzi
Czytam też o przeprowadzkach
Ja też musze to zrobić, ale na razie jeszcze nie skończyłam prac porządkowych. Przesadzanie zostawiam na przyszły tydzień
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Cudny, słoneczny dzień. Jakie to szczęście, że mogę spędzać dużo czasu w ogrodzie. ;:215 Jeszcze nigdy nie miałam tak wypielonych rabat. Wszystkie chwasty w kompostowniku, a mam jeszcze dużo czasu. Właściwie więcej spaceruję, niż pracuję. ;:306
Z braku zajęcia przygotowałam donice na pomidory i kwiaty tarasowe. ;:173

Podglądam bociany, które budują gniazdo i mozolą się, szukając pokarmu na suchych ugorach. ;:174

Z warzywnika już korzystamy, lubczyk, szczypiorek i pietruszka naciowa ładnie się zielenią. Wzeszła też marchew, pietruszka i dymka pokazała szczypior.

Dorotko dzięki za życzenia zdrowia i nazwanie żółtego kwiatka. ;:196 Już wyrzuciłam złoć, ponieważ przeczytałam, że jest ekspansywna, a przeróżnych siewek mam i tak w nadmiarze. ;:108
Tulipany Exotic Emperor mam w takiej liczbie, że będę je w każdym poście pokazywać. :D Inne dopiero w pąkach.
Nieduże fragmenty miskantów zadoniczkowałam dla zaprzyjaźnionych ogrodników.

Gosiu założone przeprowadzki roślin już w większości zrobiłam. ;:173 Gleba tak wysuszona, że codziennie biegam z konewką, żeby to wszystko podlać. Dziś M uruchomił już podlewanie kropelkowe, więc włączyłam na najsuchszej rabacie, żal podsychających roślin. Czekam na deszcz, żeby dokończyć przesadzanie i rozmnażanie żurawek.
Jestem przeciwniczką przyśpieszania edukacji, bo dzieci mają wiedzę, ale mentalnie są na takim poziomie, jak rówieśnicy. Szkoda narażać je na stresy w starszej grupie. Pół roku walczyłam w szkole, żeby synowi nauczyciel dawał trudne zadania, które z radością rozwiązywał i nie przeszkadzał na lekcji. Problemy się skończyły w piątej klasie, bo zrozumiał, że wychylanie się jest niemile widziane wśród nauczycieli. Zdobywał wiedzę w dziedzinach, które go fascynowały, ale nie chwalił się tym w szkole. Dopiero na studich i aplikacji ujawnił jak dużo się nauczył. ;:108
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11274
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Ja także z zadowoleniem jestem w grupie szczęśliwców mogących obcować do woli z naturą... :heja ;:333 Dzisiejszy kolejny dzień także miło spędzony na luziku .. Roboty z grubsza chwilowo przerobione , troszkę podlewania ,miłe sąsiedzkie pogaduszki przez miedzę ..Dzisiaj bardziej cenne jak zwykle... ;:131

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Maryniu też przez płot dziś kowersowałam z sąsiadką. Przyszła po dalie i nie mogłysmy się rozstać. :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16547
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, w Twoim ogrodzie nie tylko do podziwiania pięknie kwitnące wiosenne kwiatki, ale i do smakowania pierwsze nowalijki warzywno - ziołowe. ;:138 ;:138 ;:138
Czytam, że przeprowadzki dokonane, porządeczki wykonane, roślinki podlane, a nawet sąsiedzkie pogaduszki uskutecznione. ;:215 ;:138
Za chwilę święta, aczkolwiek nietypowe, trochę smutne, mniej rodzinne niż zwykle, ale jednak niosące nadzieję, niech więc upłyną Wam w zdrowiu, spokoju i radości związanej ze Zmartwychwstaniem Pańskim. ;:167 ;:167 ;:79 ;:79
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Piękne te Twoje tulipany. Ja miałam sporo Exoticów i została garstka ;:145 . Ogólnie strasznie dużo cebulowych mi zniknęło i jestem bardzo zawiedziona tym faktem. Zieleniące się warzywka wyglądają smakowicie ;:108 . Ja dopiero w tygodniu wysiałam i czekam na wschody. Susza okropna i bez podlewania nie ma na co liczyć. Dobrze , że jesienią zaopatrzyliśmy się w długiego węża na wózku i nie ma teraz problemu . Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia oraz wszystkiego dobrego w Święta :wit .
Awatar użytkownika
nyna76
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 24 sty 2013, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Wesołych Świąt Zosiu.
;:3
Ania
Działeczka-marzenia się spełniają
Ziemia nie należy do nas, my tylko wypożyczamy ją od naszych dzieci...
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wszystkim wspaniałym forumowiczom i sympatykom, zdrowych Świąt Wielkanocnych i dużo radości z budzącego się życia. ;:4

Lucynko dziękuję. ;:196 Przyjemnie wybiec z domu i zerwać coś zielonego na śniadanie. Dziś była sałata i szypiorek, a wczoraj pietruszka i lubczyk do zupy. ;:215
Tulipany coraz śmielej kwitną, a żonkili mam długi rząd pod płotem, obsypane kwiatami. Dziś robiłam bukiety do domu. :tan

Ewelinko dziękuję. ;:196 U mnie też dwie kępki Exotic tak przetrzebione, że tylko kilka kwitnie. ;:174 Na szczęście nie do wszystkich gryzonie się dobrały. W niedzielę pewnie będę biegać z aparatem po ogrodzie, pokażę więcej.

Aniu dziękuję. ;:168 Nie robiłam specjalnych przygotowań na święta. Babka i malutka wuzetka, jedna salaterka sałatki i to wszystko. ;:108 Mało jemy, a mama wiekowa, więc też oszczędza się.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, tyle pięknych kwiatuszków już kwitnie, aż miło popatrzeć.
Pierwsze nowalijki to niebo dla podniebienia :lol: Warto sobie coś zawsze wyhodować, w miarę możliwości.
Patrząc na Twojego miskanta zaniepokoiłam się nieco o mojego. Jeszcze nic zielonego nie pokazuje. Boję się że oberwał w te ostatnie przymrozki. Rozplenice zresztą podobnie wyglądają. :roll: Zastanawiam się czy już się martwić .
Wszystkiego dobrego z okazji Świąt :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”