Moje małe co nieco cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witaj Olu.
Niebieskie hiacynty chyba są najpiękniejsze. Zresztą ja mam zboczenie na punkcie tego koloru i bardzo podobają mi się wszelkie niebieskie rośliny. :lol:
Super że trafił Ci się tydzień wolnego. Pomoże to nawet psychicznie się zresetować. Oby pogoda była jak najlepsza żebyś mogła też i ogrodowo go wykorzystać. :D
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Wiosenne hiacynty już cieszą w ogródkach bo to jedne z pierwszych zwiastunów nadchodzących ciepłych dni.Zakupami staramy się umilać sobie te ostatnie dziwne czasy... ;:131 Odpoczywaj Dziewczyno i nie daj się wirusom! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witam miłych gości....
Wczoraj jeszcze wiosna a dziś ranek przywitał nas znów zimowo...

Dorotko ja ogród już ogarnęłam jak była super pogoda..... Teraz będzie tylko fopieszczanie. Tak jest przeważnie że jak mamy wolne to pogoda się psuje....

Soniu ani kartony znów królują na rabatach. Trochę ciężko mi się je okrywa bo jednak krzaczki mam dość duże i nie chcą się w tej tekturze zmieścić.... ;:306
Hiacynty są piękne a ich zapach roznosi się po całym ogrodzie.....
Wiolu do kompozycji niebieskich hiacyntów dołączyły dziś różowe....nie mam jeszcze zdjęć bo rano były takie mizerne przez ten śnieg.... Poczekam na słoneczko....
A mam co robić w ogrodzie.... Nie tylko zdjęcia....
Maryniu zakupy zawsze umilają ciężkie dni i poprawiają humor....nie tylko te ogrodnicze.... ;:306
Na rabatach coraz weselej , owady już się też pomału obudziły , ostatnio latały bączki i motylki.....a tu znów przymroziło i przysypało.
Od środy zapowiadają poprawę pogody.... Oby.
Dziewczynki dziękuję za dobre słowa , ten tydzień na pewno odpoczywam psychicznie od tego całego wirusowego zamieszania w sklepach....powiem wam tylko że łatwo nie jest.... Zdrówka dla was i waszych rodzin.....
Tymczasem zostawiam parę najświeższych fotek....
Tym razem posiane parapetowe..... Wyrosła mi Kobea.... :heja W tamtym roku nic z nasion nie udało się a teraz już widać kolanka....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu u mnie też w nocy popadał śnieg.Donica z różą w śniegu, oby tylko jej to nie zaszkodziło.
Kobea ma kolanka to teraz szybko pójdzie w górę.Też mam kilka i już zaczęłam uszczykiwać, żeby ładnie się rozkrzewiła.Ty Olu pomyślałaś i przykryłaś roślinki, a ja zostawiłam na pastwę losu :oops:

Uważaj na siebie...ostatnio byłam z rana w B i wpuszczali tylko po kilka osób.Kasjerka miała maseczkę.
Ty też nosisz? Podobno były żele antybakteryjne tylko szybko się sprzedały ;:oj

Buziaki i zdrówka dużo życzę :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Widzę Olu :wit
Miałaś tak samo jak i ja.
Jedenego dnia ciepła wiosna a potem zima.

Wysiewy są i cieszą. ;:333
Fajnie że kobea ci rośnie.
Ja mam 1. Ale rośnie. ;)
Zdrówka życzę i optymizmu.
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie. :wit
Noce i poranki w dalszym ciągu mroźne, roślinki schowane w kartonach siedzą i czekają na słoneczko. Od jutra już ma być cieplej ale na jak długo? Muszę prześledzić pogodę...
Przez te przymrozki a głównie przez wirusa ani nie możemy się w pełni cieszyć wiosną i naszymi kwitnieniami.... Jakoś ta cała sytuacja bardzo zaprząta mi głowę. Jak to będzie dalej , w życie weszły nowe zaostrzenia ....bardzo nie fajny czas nastał , kiedy wiele rzeczy nam nie wolno.... :cry:

Aniu Anneshortensje ogrodowe co roku zabezpieczała na całą zimę. Ale im zima nie straszna ,tylko okres przymrozków wiosennych. W tym roku zostawiłam je w spokoju, zimy nie było , za to teraz latam z włókniną i kartonami jak głupia....
Lepsze bukietówki, bo nie ma z nimi tyle zachodu ale jak ogrodowe już są to trzeba o nie też zadbać żeby pięknie kwitły....
Pytasz o naszą ochronę w sklepie....mamy rękawiczki, mamy żele do rąk i w sobotę dotarły dopiero do nas maseczki.... Ale 8 godzin w niej siedzieć to niewykonalne.....nawet jak mam na zmianę. A jakie ręce po płynach i rękawiczkach!!!!
Teraz siedzę w domu. Dopiero niedzielą ( bo handlowa) zaczynam tydzień .
Żele były w sprzedaży takie małe po 4 zł ale rozeszły się jak świeże bułeczki..... Wczoraj kupiłam taki 300ml za 16 zł. W innej B.
Aniu anabukoja w tym roku wysiewy mam bardzo znikome. Nie to co w poprzednich latach.... Miałam nawet ograniczyć się do zera ale jak to tak całkiem nic?!!!
Na wiosnę taką prawdziwą czekamy z utęsknieniem.... Humory by nam poprawiła....
Gorzej z tymi co nie wychodzą i nie mają ogrodów czy działek blisko, wtedy ładna pogoda bardzo by ich kusiła do opuszczenia domu.
Ale tymczasem # zostań w domu....
Trzymajcie się ciepło i dbajcie o siebie.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Piękne hiacynty,zdrowe siewki aż miło popatrzeć ;:138
Pozdrawiam :wit
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Cudna wiosna ;:63 Ja też niestety się przekonałam jak zima potrafi niewdzięcznie obejść się z moimi stawami i mięśniami :wink:
Zakupy fajne, też mnie kusiły przy zakupach spożywczych, ale jednak się oparłam, szybko nie potrafię się zdecydować, a szkoda mi było tych ludzi czekających na zewnątrz...
Widzę, że poprzykrywałaś swoje roślinki, a ja do swoim tylko powiedziałam przez okno, żeby się trzymały i teraz boję się iść do ogrodu sprawdzić ile z nich nie posłuchało mojej rady :;230
Kochana zdrówka życzę, aby wszelkie paskudztwa trzymały się z daleka ;:333
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie kochani.... :wit
Serdecznie wit w swoich progach nowego gościa...Arkadius cieszę się bardzo z odwiedzin i zapraszam częściej....
Małgośdziś już pozdejmowałam okrycia z roślinek. Była piękna pogoda . Korzystając z ostatniego wolnego dnia, jutro niedzielą handlowa więc pracuję, bardzo dużo starałam się zrobić.
Umyłam ostatnie okno, teraz już wszystkie lśnią, wywietrzyłam pościel, zrobiłam pranie , ogarnęłam pokoje na niedzielę i w końcu mogłam się dorwać do najlepszego.....
Posadziłam bratki które czekały biedne na ten moment w altance....jak zwykle poszły do kompozycji koszyczkowych. Wczoraj przy zakupach w B. dokupiłam im jeszcze do kompletu żonkilki . Doniczka z 4 cebulkami była za 2,99 ale rabat się naliczał więc niecałe 2 zł zapłaciłam za doniczkę....a z rabaty wykonałam szafirki, może się utrzymają.... Do pokoju na stolik też stworzyłam świąteczny bukiecik....


Obrazek

Obrazek



Pozdrawiam was serdecznie, trzymajcie się zdrowo. Miłej niedzieli wam jutro życzę....

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu piękne kompozycje bratkowe jak co roku u Ciebie ;:138
Stroik na stole cukierkowy ;:215
Trzymaj się w tych trudnych dniach, dziś niedziela handlowa, ale ja siedzę w domu i może w poniedziałek pojadę na zakupy.

Miłej niedzieli w pracy i po pracy ;:108

Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

;:63 ;:63 Bardzo ładne klimatyczne , świateczno-wiosenne kompozycje kwiatowe. ;:215
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Olu ale hiacyntów masz dużo, pięknie kwitną. ;:oj Swoje oddałam przyjaciółce, bo u mnie im się nie podobało, a u niej kwitną.
Koszyczkowe kompozycje co roku cudne, kocham niebieskie bratki. :tan
Nich ciepło nastaraja Cię optymistycznie. ;:168 Miłych chwil w ogrodzie. ;:3
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje małe co nieco cz. III

Post »

Witajcie kochani.... :wit
Wczoraj i dziś przecudna pogoda....aż nie chce się w domu siedzieć. Niestety #zostań w domu. Dobrze że mam ogród , da się wyjść do niego w przysłowiowych kapciach i można trochę posiedzieć w słońcu .Gorsi ci , którzy mieszkają w bloku i nie mają nawet balkonu....
Ja niestety zaraz do pracy....mamy wydłużone godziny a od dziś nawet B.czynna 24h. Dobrze że nie mam nocek....
Aniu Annestak, brateczki muszą być co roku. To takie pierwsze wiosenne rozweselacze...
W niedzielę handlową , owszem pracowałam....już pierwsi klienci naszli bas o 6 rano... Wczoraj wieszałam ceny na roślinki. Dużo róż , hortensji, krzaków, drzew owocowych przecenione.
Moja róża i hortensja z kartonika czekała schowana przez okres przymrozków w altance a mimo to podmarzła.... Musiałam wziąć biedulki na pokoje.... Czekamy na prawdziwą wiosnę....
Aniu anabukodziękuję za uznanie świątecznych stroiczkow. Jeszcze muszę kupić jakieś cięte kwiaty do wazonu bo na święta Kusowo żeby były na stole....
Soniu u mnie hiacynty były wsadzanie 2 lata temu po 3 cebulę z kilku kolorów. Teraz tak się rozrosły i pięknie zdobią rabaty....a jak pachną!!!!
Dziękuję za dobre słowa, pozdrawiam was gorąco i bądźcie zdrowi kochani....
Do popisania. :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”