Fasolka szparagowa cz. 3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
kogucik123
50p
50p
Posty: 84
Od: 22 lut 2019, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Miał ktoś u siebie fasole tyczna Ramdor ? Kiedy siew i zbiór jaka wysokość i plon ?
ali67
100p
100p
Posty: 148
Od: 13 lut 2014, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Może coś ktoś powiedzieć o fasolce z nasion holenderskich, czy warto zamawiać i jakie, interesuje mnie np UNIDOR
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

ali67 pisze:Może coś ktoś powiedzieć o fasolce z nasion holenderskich, czy warto zamawiać i jakie, interesuje mnie np UNIDOR
Ja miałem holenderską i żadnej innej już siać nie będę.Mam sprawdzoną szparagową Parker i Stanley zaś z tycznych Cobra.Rosną szybko i owocują obficie.Z resztą wszystko mam od zeszłego sezonu holenderskie oprócz rzodkiewki.Takie są moje doświadczenia z nimi. Reszta tak ja z innymi-podlewać i pielić.Ja akurat mam agrotkanine 96g
ali67
100p
100p
Posty: 148
Od: 13 lut 2014, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

reglas23 pisze:
ali67 pisze:Może coś ktoś powiedzieć o fasolce z nasion holenderskich, czy warto zamawiać i jakie, interesuje mnie np UNIDOR
Ja miałem holenderską i żadnej innej już siać nie będę.Mam sprawdzoną szparagową Parker i Stanley zaś z tycznych Cobra.Rosną szybko i owocują obficie.Z resztą wszystko mam od zeszłego sezonu holenderskie oprócz rzodkiewki.Takie są moje doświadczenia z nimi. Reszta tak ja z innymi-podlewać i pielić.Ja akurat mam agrotkanine 96g
Dzięki za odzew.
Dotychczas siałem tylko z krajowych, ale ostatnio szlag człeka trafia, to już nie jest to co było poprzednio, mrożone przestały smakować, a nieco opóźniony zbiór skutkuje łykiem, dlatego zacząłem rozglądać się za holenderskimi. Trafiłem kiedyś na targu faskę która była super, ale nikt nie znał jej nazwy ani pochodzenia i takiej szukam. Wedle opisów polecają szczególnie do mrożenia tą Unidor nie łykowaciejącą nawet po dłuższym przetrzymaniu, szkoda że nie można kupić mniej niż 1 kg. za dużo nawet kupując na spółkę.
Ciekaw jestem jak długo będą przydatne. Tych które podajesz w AgroPlancie nie widziałem.
Ogórki gruntowe już od dłuższego czasu sieję holenderskie Atlantis firmy Bejo, sprawdziły się, a teraz nawet potaniały, jedno opakowanie 1000 szt nasion inkrustowanych (lakierowane na zielono) zamawiamy na spółkę i starcza na parę lat.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8635
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Ali67 , kup tę większą paczkę , przechowuj nadwyżkę nasion w zamrażarce , będziesz miał
na kilka lat . Ewentualnie możesz odsprzedać na forum .
Poszukaj u kolegów z forum , logitech i przemek1136 , mieli fajne fasolki .
ali67
100p
100p
Posty: 148
Od: 13 lut 2014, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Z nasionami ostatnio bywa różnie, kupując w sklepie w małych opakowaniach często można się naciąć.
Znalazłem firmę ALSEED GARDEN która sprzedaje nasiona holenderskie w małych opakowaniach po 100 szt tylko nie wiem nic o ich wiarygodności co do jakości sprzedawanych nasion, nie mają odmian polecanych przez Agro-Plant która kitu nie wciska, jest sprawdzona i wiarygodna.
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

ali67 pisze:Z nasionami ostatnio bywa różnie, kupując w sklepie w małych opakowaniach często można się naciąć.
Znalazłem firmę ALSEED GARDEN która sprzedaje nasiona holenderskie w małych opakowaniach po 100 szt tylko nie wiem nic o ich wiarygodności co do jakości sprzedawanych nasion, nie mają odmian polecanych przez Agro-Plant która kitu nie wciska, jest sprawdzona i wiarygodna.
ja właśnie kupuję od nich i jakość przeze mnie sprawdzona.Były ok.
ali67
100p
100p
Posty: 148
Od: 13 lut 2014, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

reglas23 pisze:
ali67 pisze:Z nasionami ostatnio bywa różnie, kupując w sklepie w małych opakowaniach często można się naciąć.
Znalazłem firmę ALSEED GARDEN która sprzedaje nasiona holenderskie w małych opakowaniach po 100 szt tylko nie wiem nic o ich wiarygodności co do jakości sprzedawanych nasion, nie mają odmian polecanych przez Agro-Plant która kitu nie wciska, jest sprawdzona i wiarygodna.
ja właśnie kupuję od nich i jakość przeze mnie sprawdzona.Były ok.
tylko że fasolką nie sprawdzi się pośrednika w sprzedaży nasion, który pakuje we własne opakowania,
ciekaw jestem jak oceniają kupujący nasiona ogórków, pomidorów i papryki.
uczciwi i sprawdzeni sprzedawcy i pośrednicy sprzedają w oryginalnych opakowaniach producenta.
ostatnio posiałem paprykę odmiany produkowanej tylko z nasion holenderskich z firmy ROLTICO i na 22 wzeszły 2
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5840
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

:wit kiedy planujecie siać fasolkę szparagowa? Ja chyba zaryzykuje i posieje teraz ....
Asia
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Ja planuję zrobić pierwszą rozsadę po połowie miesiąca, może w następny weekend. Bezpośrednio do gruntu pójdzie pewnie w tym samym czasie czarna fasolka, bo jej mam b. dużo i nie będzie nieszczęścia, jeśli jakiś przymrozek mi ją załatwi.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5840
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

:wit Rozsady nie robię, bo nie mam miejsca . Patrzyłam na pogodę, posieje w przyszła sobotę, bo po drodze maja być przymrozki
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Miejsca to ja już od dawna nie mam ;:136 ale niektórych fasolek mam dosłownie po 3-5 ziarenek, więc muszę je dopieścić. Gdzieś upchnę te kilkanaście tutek; jeśli będzie w miarę ciepło, pójdą do szklarenki na miejsce kalarepy.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Post »

Ja wysiałam wczoraj, jak wykiełkuje, do tunelu wyniosę, dałam większe doniczki, bo w ubiegłym sezonie pół korzeni z pojemników wylazło :lol:

Pozdrawiam Irena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”