Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klakier7
200p
200p
Posty: 347
Od: 21 cze 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Gienia ,chodzi o mililitr:

1ml=1/1000 l
1l=10cm*10cm*10cm=1000cm?

zatem

1ml=1/1000*1000cm?=1cm?

1 cm? = 1 mililitr

Pozdrawiam klakier.
Monia27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 10 maja 2019, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Dziękuję za odpowiedź :wink:
DominikaT
100p
100p
Posty: 101
Od: 13 gru 2019, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Witam, ja rozpoczynam przygodę z pomidorami i innymi warzywami i w związku z tym iż mam mało miejsca w domu a mam tunel foliowy na balkonie a w przyszłym tygodniu maja być nieziemskie temperatury to czy mogę takie pomidorki wstawiać do tego tunelu i na jak długo? Stronę mam południowy zachód ale słońce jest tak od godz 12 ale z przerwami bo zacieniają nam wysokie drzewa. Nie chciałabym ich poparzyć, bo była by to duża strata dla mnie. Wstawiam zdjęcie owego tunelu
Obrazek
A tutaj moje pomidory
Obrazek
Z góry dziękuje za pomoc :D
Pozdrawiam
Dominika
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

DominikaT :wit
Też mam taki foliaczek i południowy balkon i swoje pomidory i papryki wynosiłam na całe dnie do takiego foliaczka. Od kilku dni trzymam w nim tylko rozsadę sałaty, lubczyku i pietruszki naciowej ponieważ na pomidory i paprykę za zimno ;:174
Ale... radzę zacieniać na początku ten foliaczek białą agro bo mimo wszystko jeśli pomidory nie są stopniowo przygotowane na taką dawkę naturalnego światła, może je poparzyć :roll:
U mnie niestety na kilku Dwarfach pojawiły się jaśniejsze przebarwienia od ;:3 mimo iż były przyzwyczajone to ostatnie cieplejsze dni były bezchmurne i dawka słonka okazała się za duża a ja jak na złość nie założyłam agro włókniny ;:223



No i oczywiście wietrz i kontroluj temperaturę bo u mnie w słoneczny dzień temperatura sięgała ponad 37st. w środku ;:224
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
Merkor
100p
100p
Posty: 190
Od: 18 kwie 2016, o 17:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chełm

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Proszę o pomoc, czy jest ktoś w stanie stwierdzić co dolega odmianie pomidora Aurija "fiutek"? Już od liścienia były ciut skręcone, reszta odmian rośnie prawidłowo i tylko z Auriją mam problem mimo identycznej ziemi i warunków co reszta.
Parapet południowy, ziemia do rozsady wymieszana z piaskiem zwykłym, kwarcowym i perlitem, doświetlane od 6 do 20 (obecnie dwa dni przerwy bo pikowane), temperatura w dzień w okolicy 22C w nocy około 17C.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Myślałem, że to przejdzie i nie wiem czy tak zostawić czy coś z tym zrobić. Reszta odmian to Jantar pomarańczowy, San marzano, Red cherry oraz Coure del ponente które wyglądają zdrowo. Na samym początku wszystkie były fioletowe ale już im to przeszło.
DominikaT
100p
100p
Posty: 101
Od: 13 gru 2019, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Beata _1252 dziękuje za poradę, dla mnie wszystkie cenne. Dałam dzisiaj już sobie termometr do tuneliku na balkonie abym wiedziała jaka ram temperatura jest. Dzisiaj jeszcze chłodno ale kozę od jutra będzie trochę cieplej aby już niektóre kwiaty i warzywa hartować :D
Pozdrawiam
Dominika
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Merkor pisze:Proszę o pomoc, czy jest ktoś w stanie stwierdzić co dolega odmianie pomidora Aurija "fiutek"? Już od liścienia były ciut skręcone, reszta odmian rośnie prawidłowo i tylko z Auriją mam problem mimo identycznej ziemi i warunków co reszta.
U mnie jest podobnie z Auriją mini. Z wysianych 8 zostanie chyba jedna sadzonka. Cześć nie wzeszła, część miała podkręcane liścienie i nie chciała ruszyć dalej. To co zostało hołubię bo lubię tą odmianę ale ogólnie jest z nimi kiepsko. A inne odmiany rosną ok.
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
Merkor
100p
100p
Posty: 190
Od: 18 kwie 2016, o 17:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chełm

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Gdzieś przeczytałem, że ta odmiana jest podatna na brak wapnia, myślałem by skruszyć zwykłą kredę jak do tablicy, zmieszać z wodą i podlać ale fajnie by było jakby ktoś to potwierdził. Są bardzo małe i dziwne byłyby braki już teraz ale nie znam zapotrzebowania tej odmiany, wygląda jakby po prostu więdły ale są podlewane jak reszta odmian.
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Merkor pisze:Gdzieś przeczytałem, że ta odmiana jest podatna na brak wapnia, myślałem by skruszyć zwykłą kredę jak do tablicy, zmieszać z wodą i podlać ale fajnie by było jakby ktoś to potwierdził. Są bardzo małe i dziwne byłyby braki już teraz ale nie znam zapotrzebowania tej odmiany, wygląda jakby po prostu więdły ale są podlewane jak reszta odmian.
Nawet jeśli tak jest, to nie spotkałam się z tym by niedobór wapnia objawiał się w tak maleńkim krzaczku.
Darek26
200p
200p
Posty: 277
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Ja niestety myślałem już swoja rozsade pomidorów i papryki wysadzić pod folie.. Ciekawe tylko czy przezyje bo jednak to troche za wczesnie wg mnie..

Proszę o poprawą pisownię w języku polskim. / jokaer
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Wyniosłam dziś rozsadę pora, selera i cebuli do tunelu. Największe pomidory też, miałam je tam zostawić na noc ale zmieniłam zdanie jak zobaczyłam 5stopni na termometrze i schowalam je do pomieszczenia
Pozdrawiam, Ewa
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8637
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Darek26 , wysadż , moje już rosną pod osłonami . Dzisiaj trochę jeszcze dosadzę .
Na wszelki wypadek mam młodą rozsadę do wysadki w maju .
Ważne , na noc opatulaj i to mocno .
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Dogrzewasz czymś te pomidory?
Ja mam zrobione cztery krzaki, rosną w litrowych doniczkach, przeznaczone na tunelowe "skoczki", ale sprawdzałam temperatury nocą i prawdopodobnie wysadzę je pod koniec przyszłego tygodnia, obawiam się, że nawet jak przetrwają, to nie wiadomo, jak będzie z owocowaniem?
Pozostałą rozsadę tunelową dopiero przepikowałam.

Pozdrawiam Irena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”