Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Pierwiosnek ma rzeczywiście absolutnie niesamowity kolor?

Kokorycz mi się bardzo spodobała? W ogóle sam odkryłem ten rodzaj jesienią zeszłego roku?

A że wiosna zaawansowana to fakt. U mnie rozkwitły właśnie pierwsze epimedia. Sprawdziłem, że dwa lata temu zakwitły o równo miesiąc później?

Pozdrawiam!
LOKI
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Gęsiówka orzęsiona fajna roślinka.ładnie już kwitną u Ciebie kwiatki.Iryski też ładnie kwitną.Kiedyś takie miałam a teraz nie wiem czy coś kwitnie.Ten wirus strasznie nam szkodzi.Jak tak długo będzie to nie wiem.?

Miłego ,słonecznego dnia. :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu kwiecia wciąż przybywa nie tylko ogrodowego sklepowego również bo jak można oprzeć sie nowościom :;230 ;:3 dzionka Ci życzę a jutro idę sprawdzić czy wreszcie zakwitł mój cudny Miłek ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

LOKI, jak zaczęła mi rosnąć liliowa kokorycz pusta byłam zachwycona, a tu tyle kolorków :tan
Twoja wiosna daleko przed moją patrząc na kwitnący żywokost ;:oj Mój ma malutkie rozetki przy samej ziemi! A epimedia śpią głęboko, nic się nie pokazuje.

DANUSIU, tak myślę, że to taka właśnie gęsiówka, bo oczywiście żadnej nazwy nie było! Iryski już u mnie przekwitły, to pewnie i Twoje też. Bardzo Ci współczuję, że nie możesz bywać na działce, ale ostrożności nigdy za wiele, a zdrowie najważniejsze!
Musisz kupić rower koniecznie ;:196

JADZIU, nie szwendam się nigdzie, zgodnie z zaleceniami, ale jak idę po chleb i kwiatki niespodziewanie się pojawiły, to nie mogłam się oprzeć ;:306
Miłek amurski pokazał tylko zieleń liści, a wiosenny dopiero łebki pokazał, może zakwitnie, jak nie pożrą go ślimaki. U Ciebie też grasują, to musisz go pilnować ;:196

Dwa dni pięknej wiosny za nami,a co przed nami? Podobno zima ;:14 Wierzba zielona, poskrzypkę już unicestwiłam, biedronki się obudziły, motyle i wszelkie bzyczki też. Widziałam też sporo kowali bezskrzydłych, a one są podobno pewnym zwiastunem wiosny! Możliwe, że zima nas ominie, bo opatuliłam piwonię drzewiastą, jak nigdy ;:306

To już ostatnie krokisy, ale zaczynają szafirki, tulipany i narcyzy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spokojnego tygodnia :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto proszę napisz co to za delikatna roślinka o pięknych kwiatuszkach https://images91.fotosik.pl/339/8e7dd4dab7078e8fmed.jpg
Bardzo dużo masz kwiatów na rabatkach. U nas wszystko przyprószone śniegiem, żal patrzeć, wszystko skulone.
Że u mnie bratków nie można kupić, nie jeżdżę na zakupy dalej, bo może coś bym trafiła.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Co tak kwitnie na biało na drugim zdjęciu od końca?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Moje zawilce greckie nie usiedzą na miejscu wciąż je gdzieś nosi, a Twoje takie grzeczniutkie :;230 Fajnie wyglądałyby w gromadce ,a tak muszę u siebie podziwiać pojedyncze sztuki to tu to tam .Pogodnego tygodnia Martusiu oby mrozy nie narobiły szkód ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

DOROTKO, byłam przekonana, że ta roślinka, to siewki zdrojówki, ale mają jaśniejsze listki i są wyższe, to już nie wiem ;:185
Było cieplutko, to każde maleństwo rozkwitało ;:138 ale teraz przerwa zimowa, mam nadzieję, że niedługa!
Niestety, w tym roku ciężko będzie z sadzonkami i kwiatów i warzyw, wielu ogrodników przestawiło się na sprzedaż internetową, ale w jakim stanie dotrą roślinki przy nawale przesyłek?
Masz poletko ślicznych brateczków, to możesz cieszyć się ich urodą ;:196

DANUSIU, to według mnie, zdrojówka rutewkowata, ale mogę się mylić ;:196

JADZIU, u siebie też już spotykam "uciekinierów" w różnych miejscach :tan Nie mam nic przeciwko, bo je bardzo lubię i jak spotykam bulwki, to dosadzam. Dużo ich straciłam, ciągle szukam dla nich najlepszego miejsca w ogrodzie ;:196

Wspomnienia minionego weekendu ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Możliwe że zrobię Twoim sposobem usadowię je wszystkie w donicy, wtedy z pewnością juz nie uciekną :;230 Ciekawe ile w minusie miałaś dzisiejszej nocki ;:224 U mnie dzisiaj nie zauważyłam siwych dachów,ale pogoda po mimo że słoneczna, jakoś nie przyciąga mnie do pójścia z aparatem do ogródka trochę chłodnawo .Miłego tygodnia Martusiu ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Piękne te wiosenne kwiatuchy :D
U mnie dziś było -5
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Widzę u Ciebie ziarnopłon. Tak jak śliczny, tak i uciążliwy i chyba nie do zwalczenia. Mimo prób usuwania, co roku mam go więcej, chyba w końcu sięgnę po chemię, bo już już nie mam do niego siły. A sama go do siebie zaprosiłam ;:223
Moje greckie chyba gdzieś giną, widziałam kilka listków, ale kwiatka jeszcze ani jednego. Niestety zima sobie o nas przypomniała, zimno i śniegiem raz za razem sypie.
Wcale mi się to nie podoba ;:185 Za to podobają mi się te krokusy https://images92.fotosik.pl/339/154869c98fa8d1c6med.jpg , niby białe, ale te paseczki powodują, że są niezwykle eleganckie. Śliczności ;:oj
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

JADZIU, moje zawilce nie są w donicy, a te, które szwendają się po ogrodzie, to chyba siewki.W miejscu gdzie pierwszy raz się zadomowiły, wiosną jest gęsto od siewek, tylko mają raczej słabą przeżywalność, bo kwitnących bulwek jakoś nie przybywa ;:185
Minusy nocą trzymają, dzisiaj było tylko -3, wcześniej było -5, ale to na wysokości 2.5m i w zacisznym miejscu, to przy gruncie jest więcej. Zobaczymy co zakwitnie ;:196

ANIU, wiosną cieszy każdy kwiatuszek ;:196
U mnie też mrozi! Liczyłam na zapowiadany deszcz, ale były tylko zadymki śnieżne, po których niewiele zostawało na ziemi ;:185

IWONKO, ziarnopłon w ogrodzie pojawił się chyba za sprawą ptaszków i zajmuje coraz większy obszar. Pięknie kwitnie i znika, a rosnące pojedynczo egzemplarze mają kwiatki średnicy ok.5cm :tan Poddałam się i polubiłam, bo wybieranie bulwek, nawet w okularach, nie dawało efektu ;:185
Zawilce greckie najleiej kwitną posadzone jesienią, starsze mają więcej liści niż kwiatów. Zajrzę im w bulwki po kwitnieniu, jak zdążę zanim znikną ;:131
A krokusy mogą nazywać się Joanne d'Arc ;:196

Zimno na zewnątrz, ale słonecznie, może dzisiaj już zrobi się cieplej i znów będzie kwitnąco i pachnąco jak przed mrozami :tan


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Bukiecik zrobiłaś z narcyzów.Ładny,żółciutki.
Irysek zakwitł.Ciekawe co u mnie. ;:145
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”