Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Adwena
50p
50p
Posty: 63
Od: 24 kwie 2019, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Cześć, czy możecie polecić sprawdzone miejsce w okolicy Brzegu lub na trasie Brzeg - Opole, gdzie mogę kupić zdrowe, ładne krzewy:
maliny, maliny czarnej, borówki amerykańskiej, jagody kamczackiej? Najlepiej wszytko w jednym miejscu :idea: Preferencji do konkretnych odmian nie mam, liczę, że sprzedający mi doradzi :)
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2010
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Adwena pisze:Cześć, czy możecie polecić sprawdzone miejsce w okolicy Brzegu lub na trasie Brzeg - Opole, gdzie mogę kupić zdrowe, ładne krzewy:
maliny, maliny czarnej, borówki amerykańskiej, jagody kamczackiej? Najlepiej wszytko w jednym miejscu :idea: Preferencji do konkretnych odmian nie mam, liczę, że sprzedający mi doradzi :)
Sprawdź, proszę w Żłobiźnie pod moim Brzegiem:
http://www.eko-ogrodnik.pl/index.php?dz ... sci&on=tak
I w Łosiowie na wylocie na Opole (po lewej stronie, jadąc od Brzegu).
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 899
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Krasny. W sklepogrodnik na allegro robiłem zakupy jesienią .
Sugerowałem się dobrą opinią na ich temat.
Krótko mówiąc, też jestem zadowolony.
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Zajrzałem z ciekawości do tego sklepogrodnika, normalnie jestem w szoku... :roll: Drzewka owocowe poniżej 10 zł, zasadniczo w przedziale 8-12 ZŁ , przy czym te pomiędzy 11-12 zł to np. czereśnie Kasandra, Staccato. Ciekawe czy ktoś u nich kupował i były to odmiany z opisu, bo jakoś dziwne mi się to wydaje (ale podobno "dziwny jest ten świat") ? :)
Awatar użytkownika
jasminek55
50p
50p
Posty: 51
Od: 22 maja 2009, o 10:42
Lokalizacja: kalisz

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Podoba mi sie zamawianie sadzonek w Czechach. Sporo sklepów internetowych z bogatą ofertą i niedrogo wychodzi koszt przesyłki do PL. Dwa razy zamawiałem i płaciłem 30-40zł za wysłanie. Teraz są systemy płatnicze i za przesłanie kasy z konta na np. czeskie konto zapłacimy tyle samo, co na poczcie za przekaz krajowy.
Dla jednej rośliny to sie nie opłaca, ale jak kupujesz więcej. Może tam jest ta śliwa. Trzeba wejść w zaawansowaną wysz. G i wpisać Kuban, slivon (bodajże) i wybrać kraj Czechy
krasnobludek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 mar 2020, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Witam i Pozdrawiam Wszystkich. :)
Czy ktoś z Was wie gdzie można kupić gruszę winiówka francuska , Małgorzatka.
Przypomina mi moją młodość.
Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie informacje.
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Michale (lokalny Patrioto ;:63 ), wiem o podziale Sląska na Dolny i Górny , ale cały czas jest to Śląsk. Podobnie jak z Małopolską i Wielkopolską to też cały czas jest Polska. Stąd pisałem,że na Śląsku , a nie na Górnym czy Dolnym. Nieważne skąd jest szkółka, ważne by była rzetelna, jak ma sprzedaż wysyłkową to nie stwarza to żadnego problemu przy nabywaniu drzewek. :)
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2010
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Garomie, w Źłobiźnie pod Brzegiem mają właśnie wspaniałą listę starych odmian. A próbowałeś tu : http://www.stareodmiany.pl/jabonie ?
Awatar użytkownika
AnniaJ
500p
500p
Posty: 891
Od: 7 mar 2009, o 19:25
Lokalizacja: Rokietnica koło Poznania
Kontakt:

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Chcę kupić kosztelę. Kosztelę, która okaże się kosztelą. Już kilka razy miała nią być a nie jest. Nadal cierpliwie szukam. Kosztela owocuje późno więc tym większe rozczarowanie a lata mijają. Czy jest jakaś szkółka internetowa sprzedająca drzewka starsze niż około dwuletnie cienkie kijki? Niech będzie dużo drożej ale mniej czekania...Szukam też szkołki, gdzie kupię drzewko tej odmiany z szansą na przyjęcie się. Jestem cierpliwa ale pierwsza kosztela miałaby już jakieś 14 lat...a jest to owocujące naprzemiennie nie wiadomo co :wink:
Krasny
200p
200p
Posty: 495
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Kosztelę widziałem chyba u Konieczki. W jakim wieku są sadzonki to nie wiem. Do tej pory kupowałem w tej szkółce tylko rośliny ozdobne i jestem z nich zadowolony.
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Zgadza się, mają kosztelę.
Dziś właśnie dostałam od nich przesyłkę; jedno drzewo jest z gołym korzeniem, nie odpakowałam go jeszcze, ale tak na oko jestem z roślin zadowolona.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
AnniaJ
500p
500p
Posty: 891
Od: 7 mar 2009, o 19:25
Lokalizacja: Rokietnica koło Poznania
Kontakt:

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Dzięki :D Zaryzykuję.

Mam mały ogród i za dużo drzew owocowych ale mocno je tnę a część jest w donicach i kochaniutkie owocują mi nawet w donicach :) Kochane, w tych dużych donicach ukorzeniają się poprzez dół donic i korzenie włażą w glebę...Nie mogłam się oprzeć wyprzedażom np w Auchan za 5 zł :)
Ale konkretne odmiany. Polecane tutaj. Dzięki latom bytności na forum i opiniom stad zdobyłam np. Slawe Pobiedidtielam, śliwki czy czereśnie (karłowe) też z opinii z forum. Brzoskwinie wymyśliłam też po wyczytaniu z forum, każda inna i długi okres owocowania a wyszło co wyszło, miały być Harnaś, Inka, Velvet i już nie pamiętam co, a są dwa Saturny i dwie zwykłe :wink:
Najpierw miałam róże, potem między nimi posadziłam owocowe, na zasadzie, że owocowe ważniejsze a jeśli róże nie dadzą rady, to trudno :wink: Żyją i mają się dobrze i jedne i drugie...
Awatar użytkownika
SNOW
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 8 mar 2012, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Gdzie kupić drzewka owocowe Gniezno (lub wysyłkowo)

Post »

Witam,
czy możecie mi polecić sprzedawcę drzewek owocowych z rejonu Gniezna, ewentualnie Poznania, albo wysyłkowo? Chcę przede wszystkim kupić kilka jabłoni starych odmian. Zależy mi jak największych drzewkach (i sadzonka, i docelowe drzewo). Z góry dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”