Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Zablokowany
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1808
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

I robieniu wycinanek (Echinopsis hybr. Stern Von Lorsch, Echinopsis hybr. Stern Von Hemsbach) :D
Bardzo ciekawa forma kwiatów. Widzę, że są szczepione - bo są cenne, czy żeby szybciej kwitły?
Awatar użytkownika
Farel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2505
Od: 22 lip 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Powtórki bardzo ładne ;:215
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Dziękuję. :)
agula65 napisał(a):
(...) jeszcze chwila,jeszcze momencik i będzie na nowo się działo ;:65
Teoretycznie mógłbym już pokazywać nowe, tegoroczne kwiaty bo są. Jednak pokazują się na roślinach dla mnie obecnie absolutnie niedostępnych czyli na najwyższej półce regału gdzie dostać się nie mogę. Widzę je jedynie jako odbicie w szybie. Ładne. :)
Aileen napisał(a):
(...) bardzo oryginalny wygląd kwiatów Echinopsis hybr. Stern Von Lorsch jak i Echinopsis hybr. Stern Von Hemsbach
Tak, te rośliny akurat mają kwiaty całkiem inne niż wszystkie. Nie ma ich dużo w kolekcjach tym bardziej się podobają. :wink:
Marek L napisał(a):
(...) napisz ile to czasu poświęcasz na dodanie kolorów do tych kwiatów echinopsów....
o nie takie proste z białego eyriesii zrobić taką kolorowankę ;:306
Wiem , wiem lata praktyki z malowaniu pisanek się przydaje ;:306
Nic w tajemnicy utrzymać się nie da, nawet największe tajemnice zostają rozszyfrowane... ;:204
Ciii, może inni nie poznają! ;:218
aga_zgaga napisał(a):
(...) (Echinopsis hybr. Stern Von Lorsch, Echinopsis hybr. Stern Von Hemsbach)
Bardzo ciekawa forma kwiatów. Widzę, że są szczepione - bo są cenne, czy żeby szybciej kwitły?
Cenne, tak, oczywiście. Nie ja je jednak szczepiłem a hodowca, konkretnie Wessner w Niemczech.
Szczepienie odrostów, części roślin oraz brodawek to najlepszy i najszybszy sposób na otrzymanie dużej ilości nowych roślin. Również większa szansa na ich utrzymanie i bujny wzrost. Dlatego duża część hodowców w tej sposób traktuje swoje rośliny.
Ja osobiście nie preferuję takiej formy hodowli, w całej swojej kolekcji mam tylko kilka, może co najwyżej kilkanaście zaszczepionych roślin. Nie zdejmuję ich jednak z podkładek bo boję się ich zmarnować.
Andrzey
200p
200p
Posty: 247
Od: 11 kwie 2013, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Nigdy nie przykładałem uwagi do hybryd. A tu widzę, że powstają co raz to piękniejsze egzemplarze.
Gratuluję pięknych okazów ;:215
Andrzej
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Marek L pisze:(...)
to nie takie proste z białego eyriesii zrobić taką kolorowankę ;:306
To już wiem , dlatego one takie nierealnie ładne :;230 .

Przepiękne, szczególnie obie hybrydki Stern ;:oj . Prawdziwe gwiazdy ;:167 .
Awatar użytkownika
honorka22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1403
Od: 3 maja 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Kolejna dawka pięknych kwitnień ;:108
Bardzo interesujące kwiaty Echinopsis hybr. Stern.... ;:333
Widzę, że zgromadziłeś już sporą kolekcję hybryd. Kwiaty mają piękne, szkoda tylko, że wszystkie korpusy prawie takie same.
Zauważyłam pewną zależność, że jak kwiaty są przepiękne, wielkie i kolorowe, to zazwyczaj korpusy roślinek są niczym nie wyróżniające się. Oczywiście są i od tego liczne wyjątki.
Pozdrawiam, Honorata :)

Kłujaki - Honorka22
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Dziękuję. :)
honorka22 napisał(a):
(...) zgromadziłeś już sporą kolekcję hybryd. Kwiaty mają piękne, szkoda tylko, że wszystkie korpusy prawie takie same.
Tu pozwolę się nie zgodzić. Moja spora(?) a każdym razie kilka setek osobników licząca kolekcja hybryd może uświadomić niedowiarkom, że korpusy i ciernie roślin są zupełnie inne, nie ma praktycznie identycznych - a nawet całkiem podobnych. Od czasu kiedy to ktoś zaczął z nimi pracę sytuacja się mocno zmieniła, doszło mnóstwo mieszańców między sobą krzyżowanych w ten sposób że absolutnie nie wydają się być podobne. Pamiętać też należy, że hybrydy echinopsisów to nie tylko echinopsisy właśnie ale też są razem z nimi krzyżowane lobivie, trichocereusy, soehrensia i co tam jeszcze krzyżować się dało. Więc bogactwo form i kształtów korpusów, cierni i kolorów jest u tych roślin całkiem spore. :wink:
Zauważyłam pewną zależność, że jak kwiaty są przepiękne, wielkie i kolorowe, to zazwyczaj korpusy roślinek są niczym nie wyróżniające się. Oczywiście są i od tego liczne wyjątki.
Nie można uogólniać ale w tej akurat teorii jest wiele racji. Ot, jeśli o hybrydy chodzi np. o trichocereusy hybr.: korpusy bez piękna, na ogół kolumnowe, dół ciemny, poszarzały, ciernie na ogół mocne że ani dostąp. A kwiaty... marzenie. Polecam kilka mieć u siebie bo trzeba to zobaczyć. Żadne, nawet najlepsze zdjęcie nie odda urody tego kwiatu. Te najpiękniejsze bowiem są wielokolorowe i do tego ogromne, do 20cm średnicy. To jest widok! :D
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

hen_s pisze: Wiele zdrowia życzę dla wszystkich. ;:97
- dziękuję za życzenia, wzajemnie wiele, wiele zdrówka Tobie Henryku i Twojej Rodzinie życzę.
Echinopsis hybr. Stern Von Hemsbach
Obrazek
- Henryku, pokazujesz piękne kwiaty, którymi kwitną rośliny, pod Twoją opieką. Dobrze, że pokazujesz ;:180 - jest odskocznia od tej "zwariowanej" atmosfery, która od pewnego czasu, zmusza nas do pozostania w czterech ścianach.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
eszeweria18
200p
200p
Posty: 223
Od: 29 sie 2018, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pieniny

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Echinopsis hybr. Stern Von Lorsch, Echinopsis hybr. Stern Von Hemsbach - naprawdę niezwykłe kwiaty, jest w nich coś budzącego dreszczyk ;:oj
'Prędko może się zdarzyć, że nie dostrzeżemy drzew, widząc tylko las'
- Jo Nesb? ? Człowiek - Nietoperz
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Bardzo ciekawy kwiat, ;:oj ale widzę Heniu,że są szczepione czy na swoich korzeniach nie rosną. :?:
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Leszku, pisałem o tym wyżej, na poprzedniej stronie. :wink:

Zwykle szczepione są te najbardziej cenne i najbardziej kapryśne rośliny. Nie ja je jednak szczepiłem a hodowca, konkretnie Wessner w Niemczech.
Szczepienie odrostów, części roślin oraz brodawek to najlepszy i najszybszy sposób na otrzymanie dużej ilości nowych roślin. Również większa szansa na ich utrzymanie, bujny wzrost i szybkie kwitnienie. Jeśli chodzi o szczepione echinopsisy hybr. to mam ich "aż" 2 sztuki - właśnie te które tu pokazałem.
Nie zdejmuję ich z podkładek bo boję się je zmarnować a i po prostu mi się nie chce... :)
Arash37
200p
200p
Posty: 371
Od: 26 lut 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sułkowice (koło Krakowa)

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Henryku u Ciebie zawsze można oglądać niesamowite kwitnienia, niezależnie od pory roku. ;:oj Piękną kolekcję posiadasz.
Pozdrawiam, Filip
Rośliny Filipa
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Post »

Parodie u Ciebie pierwsza klasa, co do tego nie mam wątpliwości ;:333
Echinopsisy - co jeden, to ładniejszy ;:oj
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”