Familokowego sezon 2020

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu u mnie popikowane pomidory jakieś malizny ale daje im czas na ogarnięcie się. Szkoda, że znów będzie mroźno nocami i taki spadek temperatury nie wróży nic dobrego. Doniczkowce nadal muszę trzymać w domu bo nie ma innego wyjścia. ;:174
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

GRAŻYNKO moje jeszcze nie nadają się do pikowania dopiero mają pierwsze właściwe listki jeszcze z tydzień ale mam je wysiane w dużych odstępach to miejsca mają pod dostatkiem .Miłej niedzieli

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu no super wyglądają! ;:63
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Mówisz Jadziu, że bujanka większa w kwietniu się pojawia? Ja też zauważyłem, że już się bujają u nas :wink:
A pomidory mam takiej samej wielkości jak u ciebie, tylko ja mam posiane w wielopakach i po usunięciu nadmiaru siewek, w każdej po jednym rosną.
Pytałaś o sadzonkę dahurskiego - niestety już jesienią widziałem że jest w kiepskim stanie a teraz ... już jej nie ma :( za to sadzonka rh 'kali' pięknie przezimowała i chyba nawet zaczyna rosnąć :)
Takie czasy, że maseczki trzeba stale mieć ze sobą :(
Zdrówka życzymy ;:168
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

ANDRZEJU oczywiście upolowałam tego delikwenta ,ale będą kłopoty z robieniem fotek tym wszędobylskim z ADHD .Mam nadzieję że w sezonie opanuję robienie im fotek ,bo na razie wszystko w zwolnionym tempie ;:222 Spróbuję po kwitnieniu znów zrobić sadzonkę dauricum do trzech razy sztuka może tym razem się uda .Może lepiej przysypać pęd i zostawić do przyszłej wiosny

Obrazek

Obrazek

GRAŻYNKO jeszcze takich grubiutkich siewek nie miałam wyglądają jakby były już przepikowane.Niestety siewki Snow white i innych starych pomidorów juz nie są takie grubaśne tylko Dwarfy

Obrazek

Obrazek

Amelka pozdrawia wszystkich wiosennie

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Jadziu, też polowałam dzisiaj na bujanki, ale efekty marniuśkie ;:185 To nie do wiary, że jutro zima, kiedy tyle owadów już się pokazało;:223
Widzę, że rozkwitł Twój miłek, miło z jego strony;:138
Tysiąc buziaków dla Amelki ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Uśmiech Amelki - bezcenny.Odwzajemniam wiosenne pozdrowienia ;:167
Dziewczyny, o jakich bujankach piszecie ? skoncentrowałam uwagę na super dwarfach i ogrodowych pięknościach i najprawdopodobniej, coś mi umknęło.
Nie mam dobrego nastroju , przymrozki zrobiły już sporo strat, a od dzisiaj znów "powtórka
z rozrywki". Otuliłam nowo posadzone róże, które ruszyły z wegetacją, ale są jeszcze nie zahartowane.
Jadziu, uważaj na siebie i zakładaj, nawet 2 maseczki, a upiększającą zrobimy - jak to wszystko się unormuje ;:108
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Taki słodki wiosenny uśmiech Amelki to balsam na chłodne dni ;:167 . U mnie tylko 2 stopnie, w nocy na pewno będzie sporo niżej,fatalnie,do tego cieplej ma się zrobić dopiero po 25 kwietnia. No cóż trzeba czekać. Piękna wiosna u Ciebie w ogrodzie Jadziu i owadów też, czyli ogród tętni życiem ;:108 .
U mnie bardzo sucho, więc wszystko siedzi przy ziemi i czeka na odrobinę deszczu, na oknach zaś roślinki, które czekają na wystawienie pod foliaczek, ale przy tak niskich temperaturach muszą jeszcze sobie troszkę poczekać.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Witaj Jadziu dawno do Ciebie nie zaglądałam , a tu ruch jak za dawnych dobrych dni , cieszy mnie ,ze już jesteś na tyle sprawna , by myśleć o ogrodzie i Twoich "kochanych" owadach.Wysiewy wiosenne pięknie skiełkowane , tylko brak nam pogody wiosennej ale też pogody " ducha ".
Uważaj teraz na siebie i uściskaj " aniołka "Amelie dużo zdrówka ;:168
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Buziaczki dla promiennej Amelki. ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Przepiękne te różne kwiatowe wspomnienia.
Och jak mi brakuje już tych kolorów.barw i żywej zieleni.
Ładne te zywokosty. Właśnie dostałam małą sadzonke lakowego i chce bo posadzić gdzieś blisko stawu. U mnie bo wcale nie ma.
rodki zawsze masz piękne i róże i piwonie . I owadzie ;:63
Już jak jest cuepelko to je widać. I od razu weselnej z nimi.
Oj każdy chce aby ta zaraza już się kończyła. I miejmy nadzieję że tak będzie.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Z tego miłka, to niezłe ciacho ;:oj Mój w tym roku pozostał w formie pietruszki ;:306 Ale za to wiosenny jest niezawodny, a właściwie to dopiero będzie, bo dopiero zaczął się gramolić z ziemi.
Bujanka odwiedza mnie niezwykle rzadko, ale doskonale wiem, że u Ciebie zawsze się na nią napatrzę :tan Chyba tylko raz na nią trafiłam, a tak to tylko pszczółki i motyle mnie nawiedzają, ale i tak się z nich cieszę.
Uśmiech Amelki rozjaśnia dzisiejszy, ponury dzień ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego sezon 2020

Post »

Pogoda nie sprzyja wychodzeniu szkoda się narażać na przeziębienie, a potem nie wiadomo by było czy to czasem nie ten z koroną. Przezorny ubezpieczony, więc siedzę i robię sobie jajeczka i porządki świąteczne .Cóż jakieś zajecie trzeba mieć.

Obrazek

Obrazek

IWONKO ciekawe ile w tym roku pokaże się motyli bo na razie widziałam Cytrynka jednak widocznie nie mam u siebie tego czym sie pożywia.Bujanek jest coraz więcej każdego roku a jeszcze parę lat temu to była dla mnie nowość.W ubiegłym roku ja miałam marchewkowe liście w tym roku u Ciebie się pokazały śmieszne ze co drugi rok zakwita ten delikwent ,a taki śliczniusi Amelka wiecznie ma uśmiechniętą buźkę to wesoła dziewczynka gorzej z jej imienniczką Amelią renaissance ta jest beznadziejna, natomiast Amelia Nothomb fajnie z pewnością w tym roku zakwitnie chociaż jest malusia ;:167

Obrazek

Obrazek

ANUSIU mam 3 żywokosty jest jeszcze kaukaski ma niebieskie kwiatki ,a listki zielone.Wszyscy chcielibyśmy już normalnie żyć ,ale na razie coraz większe zaoszczenia znów dostałam Alert .Dobrze ze mam blisko ogródek to aby tam mogę wyjść owadów na razie mało bo nawet jeszcze nie widziałam Zlotooków

Obrazek

Obrazek

GRAŻYNKO dziękuję buziaczki przekazane ;:196

Obrazek

Obrazek

TERENIU wysiewy jak na razie maja sie dobrze oby tak dalej sobie poczynały to byłabym zadowolona bo zawsze mam kłopoty z rośnięciem siewek .Mnie na razie pogody ducha nie brakuje oby tylko zdrowie nam wszystkim dopisało bo strach sie bać ;:196

Obrazek

Obrazek

DAYSY Amelka przychodzi bawić sie z Kajtusiem chociaż ma w domu swoja Maszę ale ona sama sie zabawi ,a ten młodzian potrzebuje zachęty. Tak jak dzieckiem trzeba sie zająć i nie miała baba roboty wzięła sobie młodego kota ...... :;230 u mnie teraz po lekkim deszczu i lekkim śniegu trochę wilgoci jest w glebie .Niestety niskie temperatury to zmora ,ale mamy marzec a wegetacja przyspieszyła jak w kwietniu

Obrazek

Obrazek

LODZIU jak już napisałam u Ciebie to owad z fotki ze śnieżnikami lśniącymi. Fotki słabe mało ostre, ale moje przyspieszenie pozostawia wiele do życzenia ;:174 .Mam nadzieje ze w sezonie sie rozchodzę [wygimnastykuję swoją nogę] U mnie przymrozki zniszczyły młode listki róż, chryzantem i hortensji.

Obrazek

Obrazek

MARTUSIU buziaki przekazane Amelce ;:196 a Bujanka ma ADHD i trudno ją dopaść jednak uwielbia Śnieżniki lśniące. Miło że zakwitł mój Miłek, ale mógł mi dać znać ze będzie co drugi rok kwitnąć, a może ja coś nie tak z nim postępuję nie wiem ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Miłego wieczoru i pogodnego dnia życzę wszystkim gościom.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”