Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ojej, Ewelka, przepraszam że mnie tu tak dawno nie było, przez to jestem całkiem nie w temacie, np dwoi mi się w oczach jak patrzę na Colę ;:oj Nowy piesio? Przecudne są oba ;:168 Powiedz mi, jak Ci te wrzośce rosną, bo u mnie pogniewały się i nie chciały rosnąć, a jeśli pamietam dobrze, to u Ciebie ziemia jeszcze dużo bardziej jest żyzna niż u mnie.
Ja też spacerki ograniczam do ogrodu i bardzo żałuję, że nie jest większy ;:145 Tak zebu jakieś ścieżki pod rowerek dla córki zrobić ;:174 No trudno, trzeba się cieszyć, że chociaż tyle jest. A jak wygląda kwestia edukacji córek, ja jestem w szoku, ze mam z dzieckiem z zerówki tyle pracy każdego dnia, nawet z religii ma zadanie domowe :;230 A Ty masz dwie córcie i pewnie jeszcze więcej :) Jeśli już o tym pisałaś, to przepraszam, na pewnio przyjdzie jeszcze czas na nadrabianie.
Buziaki ;:196
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, ja myślałam, że problemem przy założeniu trawnika jest brak nasion a tu się okazuje że teren nie przygotowany. Trzymam więc kciuki żeby udało Wam się to zrobić. Wiadomo, ze z małymi dziećmi taka praca dużo wolniej idzie, ale na pewno dacie radę. Oby tylko pogoda dopisywała.
Całą zimę mieliśmy wiosenną pogodę, to teraz wiosną zimową :twisted:
50 wrzośców, ależ to będzie wyglądać ;:215
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, jak patrzę na te Twoje zdjęcia z ogrodu i parce w nim zrobione, to jak pomyślę ile to trzeba było czasu i zaangażowania, to słabnę na samą myśl :;230 :;230 Ja nie dałabym rady :shock:
Teren ogromny, jak pisałaś tyle drzew i thuji posadzonych. Trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze Ci rosło. Podsypałaś azofoską czy czymś podobnym teraz na wiosnę ?
Zainteresował mnie Twój nowy pomysł z roślinkami... Jak chcesz zaaranżować żywopłot z irgi ?
A co to za fikuśne drzewa rosną przed szpalerem świerków ?
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Witajcie :wit .



Czas bardzo szybko nam mija i nie nudzimy się wcale ;:185 . Emilka ma aktualnie naukę zdalną i robimy zadania z matematyki, polskiego i prace plastyczne. Pogoda końcem tygodnia była bardzo fajna i korzystaliśmy ile się dało . Mój eM ułożył sobie murek z kamieni, który zaplanował już zimą a ja posadziłam krzewy, które były w donicach i czekały na swój czas. Ogarnęliśmy też gruz, który leżał i przeszkadzał ;:108 . Skarpa powoli nabiera ostatecznego kształtu i niedługo będziemy mogli brać się za przygotowanie ziemi pod trawnik . Moja półeczka koło warzywnika też jest już na ukończeniu ;:138 . W głowie mam już na to wszystko pomysł . W niedzielę zrobiliśmy sobie grilla i ognisko a wczoraj sypał śnieg :;230 . Jutro spodziewam się przesyłki z sadzonkami truskawek więc dzisiaj muszę przygotować sobie miejsce i przekopać pod nie ziemię . Prosiłam o przesyłkę w przyszłym tygodniu ale jak widać ktoś to przegapił :evil: .


Obrazek

Obrazek


Kasiu powoli do przodu , już nie mogę doczekać się maja :heja .

Obrazek

Obrazek


Iwonko na szczęście nasz przymusowy pobyt w domu nie oznacza zamknięcia w 4 ścianach. Mamy działeczkę więc jest co robić. Dziewczyny mają huśtawkę, miejsce do jazdy na rowerze czy hulajnodze. Jak pogoda pozwoli wyciągnie się trampolinę to i ja będę mogła poskakać :lol: . Ogólnie nie narzekam na nudę . Jedyne co mnie wkurza to moje odrosty na głowie ;:306 . Pozdrawiam :wit .


Obrazek

Obrazek

Soniu najważniejsze by te wszystkie drzewa chciały się przyjąć ;:224 . Póki co pilnuję podlewania i mam nadzieję, że zakorzenią się szybciutko. Ogród z dnia na dzień nabiera kolorów. Dziękuję i wzajemnie ;:196 .

Obrazek

Obrazek

Marysiu faktycznie ta zima jest niepotrzebna . U mnie dzisiaj już lepiej ale wczoraj rano sypał śnieg . Czekamy cierpliwie na prawdziwą wiosnę . Rzeczywiście sadzenia było sporo ale udało się. Teraz trzymam kciuki by rośliny przyjęły się. Pracy jest przed nami bardzo dużo ale cieszę się z tego bo bardzo lubię jak coś się dzieje ;:108 . Pozdrawiam i również zdrowia życzę ;:196 .


Seba na pewno posadzę kilka róż pnących bo cegła aż się o to prosi ;:224 .

Obrazek

Obrazek


Agnieszko nie szkodzi, tyle się u Ciebie działo . Tak, mamy teraz dwa psy i szaleją na potęgę :;230 . Mimo trudności jakie mam przez to aktualnie w ogrodzie to i tak nie żałuję. Wrzośce mam od niedawna więc jeszcze nic na ich temat nie umiem Ci napisać. Zobaczymy jak sobie poradzą . Jeśli chodzi o naukę to tylko Emilka ma zadania. Nie ma tego dużo, Pani jest bardzo wyrozumiała . Weronika chodzi do szkoły specjalnej i jest na tyle niepełnosprawna, że niestety nie ma normalnej nauki . Pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek

Wiolu najgorzej wkurza mnie ten perz bo gdyby nie on to jakoś mogłabym sobie poradzić . Powoli będziemy brali się za przekopywanie, oczyszczanie terenu itd . Nie wiem tylko kiedy zrobić ten oprysk :roll: . Dodatkową trudnością przy zakładaniu trawnika będą psy . Trzeba je będzie wyprowadzać na smyczy albo pilnować , żeby nie biegały po świeżo wysianej trawie. No cóż, nikt nie mówił że będzie łatwo :lol: . Pozdrawiam .


Obrazek

Obrazek

Asiu żywopłot z irgi już posadzony. Dostałam całkiem ładne sadzonki i mam nadzieję, że się przyjmą. Te fikuśne drzewa na "wysepce" to zdziczałe wiśnie, które w zeszłym roku baaardzo drastycznie przycięłam :oops: . Mój eM nie pozwolił ich wyciąć . Mnie osobiście nie pasują za bardzo . Zanim inne drzewa urosną to przynajmniej jest odrobinę cienia i miejsce na powieszenie hamaka :lol: . Pozdrawiam .

Obrazek


Pozdrawiam i udanego popołudnia życzę.
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Jej ! Ale masz tam pięknie. Myślę że maja to wiele osób się nie może już doczekać :;230 Pnąca róża na tej czerwonej cegle to będzie strzał w 10 ! ;:167 A co to za "mistrz drugiego planu" na ostatnim zdjęciu tak ochoczo z okna Cie obserwuje?
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7930
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko
Jeszcze nie dawno było zupełnie pusto na nowym kawałku a tu zaczyna się robić coraz ciekawiej. :D
Murek bardzo ładny i fajnie pasuje.
Całość ciekawie współgra z moim ulubionym Waszym budynkiem gospodarczym :D
Z różą będzie jeszcze piękniej.
Podziwiam Cię za to ,że sobie radzisz i z dziećmi i z psami razem. ;:196
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Śliczne to ostatnie zdjęcie z jedną z dziewczynek w oknie ;:167
Może warto byłoby zrobić zamknięty wybieg dla psów?
Masz duży teren, można by wydzielić im trochę miejsca na takie okazje, jak zakładanie trawnika.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Zimno się zrobiło to taka ładną wiosnę można i z okna podziwiać.
Sporo już zrobiliście. Coraz ładniejsze miejsce tworzysz. ;:63
Huacynty śliczne.
A ten pak ciemnych listków to ??
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2308
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Piękny szpaler hiacyntów!
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko coraz ładniej się robi u ciebie....
A ty nie zwalniasz tylko lecisz do przodu z robotą....u mnie też przysypało śniegiem....
Wczoraj na szybko zabezpieczałam roślinki. Jakoś przez tego wirusa to ani nie możemy się w pełni cieszyć nadchodzącą wiosną.
Siedzimy w domu , dzieci zawalone lekcjami , nowe zakazy od dzisiaj....
Wszystkiego dobrego dla was.... ;:168 Uważajcie na siebie.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Ewelinko, ogród pięknieje w oczach. Za każdym razem kiedy pokazujesz nowe zdjęcia zachwycam się coraz bardziej. Zapewne to efekt postępującej wiosny, ale też i Waszej pracy. Ceglana ściana wymarzona na pnące róże. Pooglądaj sobie zdjęcia angielskich ogrodów różanych ;:167
Co do oprysku, to na opakowaniu pewnie będzie pisać przy jakiej minimalnej temperaturze jest skuteczny.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16549
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

Coraz piękniej u Ciebie, Ewelinko! ;:138 ;:138 Nawet piesek leży sobie i podziwia, dumny ze swoich państwa. ;:215
Cudnie wygląda szpaler kwitnących hiacyntów ;:63 ;:63 , zapewne chętnie sobie obok nich spacerujesz i wdychasz ich słodkie zapachy. ;:333
Trzymajcie się zdrowo i bezpiecznie. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część V.

Post »

No dzieje się ;:215
Uwielbiam obserwować takie prace. Po części nawet zazdraszczam. Ale tylko trochę. Ja już jakoś sił nie mam ;:173
Patrzę na tę rabatę z murkiem. Czy tam planujesz jakieś drzewko?
Mnie tam by bardzo pasował nutkaj w odmianie jubil, bo wąski jest. Może nie na samym środku, ale jakoś tak
Teraz jakoś tak płasko.
Wysepki wrzoścowe rewelacyjne
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”