Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6334
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Niezłe tempo przybrała Twoja wiosna. Śliczny ten ciemiernik korsykański.
Pierwiosnek ząbkowany i u mnie słabiej rośnie, a Viala przetrwał tylko jeden sezon. Kiedyś rosły także różowy, kwiecisty, główkowaty, kandelabrowy, pruhonicki ale okazały się raczej krótkotrwałe i już do nich nie wracam.
Dzięki za informacje o ifejonie.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7942
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jurku
Piękne zdjęcia i okazy uwiecznione na nich :D
Hiacynty niesamowite , u nas stulone jeszcze blisko ziemi - spadł śnieg.
Najbardziej ucieszyły mnie tulipany :D
Fajny masz niebieski płot i kamelia obok przecudna ,jak z bajki. :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Ktoś ? ano owszem, u mnie już niedobitki tulipanów i narcyzów kwitną? Do wypadania tulipanów jestem przyzwyczajony, większość z nich nigdy nie utrzymywała się u mnie więcej niż dwa sezony, ale wypadanie narcyzów jest dla mnie zagadką? Osiem lat je miałem i nagle tak je przetrzebiło, że to aż smutno się robi? A kokorycz też mnie zachwyciła. Dlatego ją na jesieni nabyłem.

@ Marta
? no ja sam byłem zaskoczony tą miesiącznicą? Co do akebii ? fajne jest to, że ona najpierw kwitnie po męsku, a potem po żeńsku? Męskie kwiaty są bezzapachowe, żeńskie, z tego co pamiętam, mają jakiś taki bliżej nieokreślony, lekki, słodkawy zapach?

@ Slila ? a dziękuję za uznanie. Widzę, że z pierwiosnkami mamy podobne doświadczenia. Mam jeszcze pierwiosnka zwyczajnego, odmianę o zielonych kwiatach, jak na razie od trzech lat ma się dobrze. Pierwiosnek lekarski to nowy nabytek, więc jeszcze wypowiadać się nie będę, na razie jest u mnie od pięciu miesięcy? Próbuję też wysiać pierwiosnka łyszczaka, ale jeszcze nie wiem, co mi z tego wyjdzie?

@ Pelagia
? u mnie tej zimy ani jeden płatek śniegu nie spadł. Za to na przyszły tydzień zapowiadają nawet -4°C nocnego przymrozku? Ogrodzenie żona odmalowała na niebiesko jakoś tak ze dwa lata temu, bo się już farba łuszczyła? Wcześniej było koloru kupy. Wolimy niebieski. :wink:

Fritillaria amana
Obrazek
Obrazek

Hippocrepis emerus
Obrazek

Laurus nobilis
Obrazek

Primula acaulis

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2866
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Loki, zapowiadają się siewki lauru ;:306 , ciekawe ma kwiatuszki, wąchałeś czy pachną?
Z szachownic to u mnie tylko kostkowata, przynajmniej jeszcze w ubiegłym roku była ;:108 ,a takie
cudeńka, to bywały jednoroczne, gdzieś tam rosną jeszcze listeczki, ale o kwitnieniu nawet nie myślą.
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Oj, -4 na tak zaawansowana wegetację to na pewno dobrze nie zrobi.
W moim regionie mamy regularną zimę, zauważyłam, że większość kwitnień przeszła z tego powodu do historii.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Przecudne te twoje odmiany ciemierników.
I pięknie zaprezentowane.
Tym razem zachwycił mnie Helleborus orientalis.Taki śliczny piegusek. ;:215
Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2313
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Zdjęcie kokoryczy pełnej - super! Podobnie zresztą jak szachownicy z ostatniej serii, którą widzę po raz pierwszy ;:180
Dzięki za sprostowanie taksonomii mahonii. Choć w językach narodowych chyba warto pozostać przy dotychczasowych nazwach. Podobnie jak to się ma z astrami czy prezentowanym u mnie żywcem :idea:
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7942
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jurku
:;230 U nas tej barwy było bardzo dużo elementów drewnianych.
Teraz są niebieskie.
Też wolimy niebieski ;:306
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

U mnie też najpierw wszystko się skusiło na ciepłe dni i noce, kwiatki się dobrze nie otworzyły i bach, mrozem po głowie. To nie będzie piękna wiosna a lato będzie mało owocowe ;:224 Ponoć takich preparat jak Asahi zwiększa wytrzymałość kwiatów i liści na mróz, planuję opryskać w weekend, w niedzielę okryć i trzymać kciuki, żeby coś przetrwało ;:131
Ja też wolę niebieski od koloru kupy ;:306
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Marta ? Już mam ich pełno w ogrodzie (po ubiegłorocznych kwitnieniach i owocowaniach) i nie wiem, co z nimi zrobić? Laur to jednak bardzo duży krzew. Jeśli chodzi o szachownice ? kostkowane niestety mi wypadają po dwóch-trzech latach? Za to te dwie pokazane w tym roku ? Fritillaria amana oraz Fritillaria sewerzowii ? są nie do zdarcia. Podobnie Fritillaria acmopetala oraz Fritillaria persica, choć ta ostatnia kapryśna w kwestii kwitnienia bywa (w tym roku ma tylko bujne listowie)? Za to Fritillaria imperialis tylko na jeden sezon ? już sobie odpuściłem? Z Fritillaria uva-vulpis mam doświadczenia niewiele lepsze niż z Fritillaria meleagris. A Fritillaria pallida sadzona dwukrotnie nigdy mi nie wyrosła w ogóle?

@ Madziagos ? W końcu było tylko -2°C. Strat nie stwierdziłem. Pomimo apokalipsy dowieźli mi ostatnie zamówienie z mojej ukochanej Promesse de Fleurs, posadziłem tego samego dnia, bo rośliny niestety prawie tydzień spędziły w transporcie (słyszałem, że nazistowska poczta do samego końca drugiej wojny światowej działała wzorowo ? a te patałachy tutaj już ledwo zipią, choć przecież jedyną wojną jaką mamy jest ta z koronawirusem) i wyglądały marnie? Nadal wyglądają marnie? Trochę się o nie martwię?

@ Anabuko
? Dzięki, dzięki.

@ Florian Silesia ? Przede wszystkim kokorycz pełna sama w sobie jest super. Zachwyciła mnie. A co do szachownicy ? Fritillaria amana jest nie do zdarcia. Posadzona w miejscu ogrodu o najpaskudniejszej glebie, gdzie większość chwastów nawet rosnąć nie chce, co roku niezawodnie kwitnie i nic się jej nie dzieje (podczas gdy większość szachownic wcześniej czy później u mnie wypada, nawet jak sadzę je w o wiele lepszych miejscach)? Jeśli chodzi o nazwy zwyczajowe ? w pełni się z Tobą zgadzam. Nazwa zwyczajowa to kwestia językowa a nie naukowa. Naukowcy mają nazwy łacińskie, które muszą odzwierciedlać pokrewieństwo ewolucyjne, a reszta ma nazwy zwyczajowe, utarte w języku od zawsze, od których żadna precyzja nie jest wymagana. I dlatego strasznie zirytowało mnie to kółko wzajemnej adoracji polskich zoologów co to parę lat temu ustaliło nowe polskie nazewnictwo ssaków (chyba z nadmiaru wolnego czasu i braku grantów na ciekawsze zajęcia). Nikt nie wie po co i dla kogo? Naukowcy czy pasjonaci i tak posługują się głównie łaciną, żeby nie było niedomówień, a do laika i tak te profesorskie fanaberie nie dotrą? Próbuję sobie wyobrazić matkę z dzieckiem kupujących kawię domową w sklepie zoologicznym i ogarnia mnie pusty śmiech?

@ Pelagia ? Cieszę się, że się rozumiemy. :-D

@ Aguss ? U mnie w końcu na straszeniu się skończyło. Owszem, było -2°C, ale nie mniej.

Epimedium x hybridum
Obrazek

Narcissus tazetta
Obrazek

Symphytum grandiflorum
Obrazek

Turdus merula

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7942
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Jurku
:D
Żywokost już u Ciebie kwitnie - szok :!:
Z szachownicami miałam też różne przygody.
Perską - czekoladową jestem zawiedziona ,bardzo krótko żyje.
Reszta odmian, które mam super się rozrasta i trzeba dzielić ,co by nie zaprzestały kwitnienia.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2313
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

Epimedium, żywokost - piękne zbliżenia roślin, na które my musimy jeszcze poczekać.
Dobrze ująłeś kwestie językowo-taksonomiczne ;:333
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek doktora Lokiego ? cd...

Post »

@ Pelagia ? ano kwitnie żywokost, kwitnie. A szachownice kapryśne są niestety. Niestety ? bo bardzo je lubię. Wszystkie, bez wyjątku.

@ Florian Silesia
? zbliżenie na epimedium wymagało sporo samozaparcia, bo porządnie wiało? Te delikatne kwiatuszki na długich cienkich pędach bujały się na wszystkie strony? Zrobiłem ze dwadzieścia fotek, z których ostre były może ze trzy?

Pozdrawiam!
LOKI
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”