Nowe życie w starej chatce cz.III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Alanio głównie po to kupiliśmy dużą działkę, żeby mieć jak najwięcej swoich warzyw i owoców, być jak najbardziej samowystarczalnymi...
W tym roku posadzimy zdecydowanie więcej, Filip już da dużo zrobić ;:108

Alicjo pomału do przodu :lol: Kalwinek zawsze z nami ;:167

Dzisiaj rozpaliłam kozę i upiekłam proziaki :) Kto zna?
W międzyczasie omleciki i kawka :) Dzisiaj zimniej, tylko 9 stopni, zmarzłam, zaraz idę pielić zagonek z czosnkiem niedźwiedzim i może coś jeszcze.
Wczoraj posiane pierwsze warzywka, w raz trzeba kopać kolejne grządki, ale to już eM wjedzie swoją machiną :;230
No i musiałam iść na pocztę, a po drodze babka stała z kwiatkami to przygarnęłam kilka ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Ten zagonek pod warzywka, to sama tak wydarłaś z trawnika ;:oj ? Mocarna z Ciebie kobietka ;:63
Wiem tylko, że proziaki, to placki, ale na Twoich zdjęciach jest to doskonale widoczne, więc Ameryki nie odkryłam ;:306 Natomiast omleciki wyglądają przepysznie, chętnie się poczęstuję, może jeszcze się ostał chociaż z jeden?
W takich kwiatkach to chyba jest jakiś magnez, który powoduje, że same nam się wyciągają ręce :;230
Pozdrawiam, Kasiu i zdrówka ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu dziecko na wsi to dziecko szczęśliwe, nie dość że ma swobodę to jeszcze tak blisko natury!
Świetny macie piecyk czy to też indywidualny zakup? Przypomniałaś mi! bo kiedyś robiłam takie placuszki biszkoptowe i nadziewałam masą poziomkową. To było nasze najulubieńsze ciasto rodzinne! Zdrówka dla Was!
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Iwonka no co Ty :;230
Tam już w zeszłym roku rosły warzywa. EM przekopał glebogryzarką.
Omlecikiem śmiało się częstuj ;:108
Proziaki robiłam pierwszy raz, następnym razem zrobimy Twoje jaszczury ;:108

Marysiu nie tylko dziecko. Jak mam nerwa wystarczy że chwilę coś porobię na działce i szczęście wraca ;:215
Piecyk zabraliśmy ze starego mieszkania, właśnie z myślą o tarasie (jesienne grzane winko, a my sobie siedzimy i patrzymy w ogień :;230 )
Masa poziomkowa brzmi smakowicie, jak robiłaś? Śmietana plus poziomki?

Dzisiaj wraz zcinaliśmy suche badyle, przycielam już chyba wszystko, co miałam przyciąć (róże, powojniki, lawendy, hortensje). Posadziliśmy kilka tuji przed świerkami i mamy zamiar tam dosadzać kolejne drzewa, aż się zrobi ściana. Zaczęliśmy też robić szałas dla jeży. Niech też mają swój kącik ;:172 Przesadziłam też juke, bo tam gdzie rosła miała mało miejsca. Wypiliśmy tradycyjnie kawkę i dzień zleciał. Jutro powtórka, bo ma być znowu coraz cieplej do niedzieli ;:3
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu miodunkowa kępka piękna. ;:oj Moja miodunka przepadła. Zazdroszczę, że pracowaliście w ogrodzie. U mnie tak mocno wiał lodowaty wiatr, że jakakolwiek praca była niemożliwa.
Mam nadzieję, że juka w starym miejscu nie odrośnie. Walczę trzeci rok z odrostami. ;:223
Pozdrawiam ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

A już myślałam, że z Ciebie taka mocarna baba ;:306
W takim dużym ogrodzie na pewno jeży jest bez liku, a teraz nawet będą miały swoje mieszkanko :heja
Jaszczury są super, smacznego ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

A co ty Kasiu już tam wysialas w warzywniku ?
Ja jeszcze nic.
Piękne brateczki . I jaskier. ;:215
I jak apetycznie u ciebie .ummm aż slinka leci.
Pomocnik najfajniejszy. :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu, placuszki i ciacha, że ślinka cieknie po brodzie ;:92
Ogródek zaopiekowany ;:303 , a kicia śliczniutka ;:333 i tak samo ciekawska jak moja Misia. ;:108
Zdrówka dla Was. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1745
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu
Śliczne bratusie i jaskier. U mnie w obi nie było takiego białego a ja tak chciałam go mieć.
Kupiłam fioletowego i buraczkowego.
Proziaki i słodkości mniam.
No to żeś mi smaka narobiła, aż ślinka cieknie. Chyba też coś słodkiego upiekę.;:36
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Soniu miodunka naprawdę piękna, rozdzieliłabym, ale mi szkoda, już nie będą takie ładne..
Juka pewnie odrośnie, bo eM uciął korzeń :;230

Iwonka mam nadzięję, że jakiś jeż przyjdzie, a jak nie to Kalwinek będzie miał legowisko w upalne dni ;:108

Aniu posialiśmy już rzodkiewkę, sałatę lodową, koperek, groszek, pietruszkę naciową, te akurat można już w marcu.
Wczoraj dokupiłam kolejne warzywka, zapowiada się uczta, prawie wszystko będziemy mieć swoje ;:172

Lucynko lubimy smakołyki, a że ja lubię gotować, to ciągle coś nowego upichcę ;:108
W ogrodzie cała lista do zrobienia, właśnie skończyłam ją robić. Lubię wszystko mieć na papierze wypisane i wykreślać co zrobione :;230

Ewo a u mnie same białe były :lol: Co tam dobrego upiekłaś? Chyba też jakieś ciasto zrobię na weekend :)

Dzisiaj prawie cały dzień na działce, z przerwą na obiad ;:333
Skosiłam całe pole, eM w tym czasie robił drugi zagonek na warzywa, tym razem glebogryzarką. Jutro wyrównamy, zagrabimy i przygotujemy grządki.
Brakujące warzywa wczoraj domówiłam, pewnie w przyszłym tygodniu dojadą. Nie pisane nam w tym roku po sklepach szukać.
Podlaliśmy świeżo zasadzone tuje, świerki. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy o zmierzchu do domu ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Brunery
Obrazek

Obrazek

Czosnek niedźwiedzi
Obrazek

Obrazek

Bratki chyba w tym roku posadzę do gruntu
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1745
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj Kasiu
Widzę, że odwaliłaś kawał dobrej roboty.
Bratusie cud, miód - moje kolorki.
Moje bratki sadzone były jesienią ale ładnie przezimowały, dwa razy lekko mrozik je ściął ale doszły do siebie.
Dziś pogoda była fajna toteż poszłam do pracy w ogródku i nie miałam czasu piec.
Upiekę mojego bezowca z bitą śmietaną , mascarpone, orzechami i duszonymi jabłkami bo rodzina za nim przepada .
Jest on pracochłonny, jeść będą dopiero w niedzielę bo krem w nim musi schłodzić się przez noc w lodówce.
Ale, żeby nie marudzili to zrobię im jutro tiramisu.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu masa poziomkowa to podpatrzona w latach 80-tych w Warszawie, taka tradycyjna maślana (żółtka, cukier, masło i poziomki, ale poziomki dodawane ostrożnie bo masa lubi się zważyć).
Jesteście super gospodarzami, że dbacie nawet o dzikich lokatorów ;:167
Jak to robisz że czosnek rośnie kępkami, mój chodzi po całym terenie i nagle pokazuje się listek o parę metrów od miejsca sadzenia, ale może Twój po latach też tak będzie chodził.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Witaj :wit . Taka glebogryzarka przydałaby mi się jak nic do zakładania trawnika ;:224 . Macie swoją czy wypożyczaliście ?? Mój warzywnik jeszcze nie jest nawet przygotowany do siania . Sucho u nas i coś czasu brakuje na wszystko. Muszę go przekopać ;:108 . Zamówiłam sobie już truskaweczki :tan . W planach jakieś maliny, porzeczki i agrest . Przez tego koronawirusa ten rok bardzo dziwnie się zapowiada ;:222 . Zobaczymy co dalej, zdrowia życzę :wit .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”