Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Ja jeszcze nie widziałam u siebie ani jednego szafirka ;:131 ...Może pod koniec tygodnia się uda!Ciekawe jaki będzie obraz po przymrozkach ;:7 ... niczego nie przykrywałam.U Ciebie już i tulipany widać... :roll:
Miłej kwarantanny! ;:oj
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Maryniu szafirki i tulipany rosną w donicy. Tradycyjnie stoją pod południową, białą ścianą garażu, więc szybciej startują. Czekam na koniec przymrozków, żeby postawić na schodach.
Dziękuję, ;:196 wzajemnie życzę spokojnego odosobnienia. :D
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

No tak...u mnie wszystko odsłonięte ale doczekam się i ja byle te przymrozki odeszły w siną dal :D
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, przepiękne cuda z hypertufy wychodzą spod Twoich rąk. Cenne tym bardziej, ze drugich takich samych nigdzie się nie kupi.
Nawet obejrzałam sobie filmik na YT jak to się robi i stwierdziłam, że nie jest to trudne. Trzeba zgromadzić potrzebne rzeczy potem trochę chęci i można stworzyć piękne i oryginalne ozdoby.
Mam kompleksy gdy patrzę na te Twoje wysprzątane rabatki. U mnie tak chyba nigdy nie będzie ;:131 :D
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Ogród zielonej

Post »

Nowy sezon zawitał u Ciebie wiosennymi kolorami. Bardzo spodobał mi się Twój karmnik i różnorodność ptaków w mim goszczących. Pięknie udało ci się sfotografować skrzydlate towarzystwo.
Pozdrawiam , Jola
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję wszystkim zaglądającym. ;:196

Maryniu już chyba kończą się zimne dni, więc kolejne kwiaty zobaczymy. :tan

Wiolu rabatki wysprzątane tam gdzie cebulowe rosną, :) na pozostałych nawet liści nie sprzątnęłam. :roll: Teraz mroźno, więc przydała się okrywa roślinom.
Hypertufa jest łatwa w przygotowaniu, a zrobienie pojemników ogranicza tylko nasza wyobraźnia i posiadane naczynia, które posłużą za formę. ;:108

Jolu zawsze lubiłam podglądać ptaki, a teraz przymusowe siedzenie w domu, pozwala również na ich fotografowanie. ;:215 Wiosna co roku przychodzi, a nam nieodmiennie poprawia humor, nawet w tak trudny czas jak teraz. :)
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

"Przyszłam" i zapisuję do twojego wątku.
Widzę tu piękne krokusy, tulipanki, szafirki i inne cudne roślinki.
Wysiane maleństwa ;:224
Ale najbardziej urzekły mnie Twoje zdjęcia , na których są sikorki w karmniku, ładna sesja zdjęciowa ptaszków.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Piękne migawki z wiosennego ogrodu ;:63. Grudnik też pięknie kwitnie ;:108 . Ja nic nie okrywałam :oops: . Moje lilie coś słabiutko i jeszcze sporo z nich nie pokazało nosów. Mam nadzieję, że jednak wyjdą. Niestety koronawirus nie daje za wygraną i moje dziewczyny jeszcze długo nie zobaczą się z dziadkami. Trudne chwile przed nami ale na szczęście ma być już cieplej i na działce można będzie spędzić czas na pracy i odpoczynku . Pozdrawiam i zdrówka życzę :wit.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ale spotkanko sobie ptaszki zrobiły, nie muszą się izolować tak jak ludzie ;:oj
Siewki pięknie wschodzą.Mam swoje i zauważyłam ,że w wytłoczkach po jajkach jednak ziemia za bardzo zbita i za mało mają miejsca.Pudełka po pyzach są o wiele lepsze.
Tulipany botaniczne mają już grube pąki ,za chwilę ujrzysz kwiaty ;:215
Idzie ocieplenie to będzie można podziałać w ogródkach ;:303 Czeka na mnie mnóstwo liści do zgrabienia.
No i dalie pewnie niedługo zjadą ;:108

Buziaki ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, te tulipanki są prześliczne https://images92.fotosik.pl/337/ddf4999a91df4726.jpg , takim można nawet wybaczyć, gdyby nie kwitły. Ale i liście nie co roku są ładne, też mam takie jedne ciekawe, ale nie pomogło im nawet wykopanie. W tym roku ponownie je wykopię,a wcześniej zasilę, może coś z tego będzie.
Taka obserwacja ptaków, to super sprawa, a jak jeszcze się trafi takie mieszane towarzystwo jak u Ciebie, to szczególnie :heja
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzień dobry, zgubiłam gdzieś Twój wątek :) U mnie też tulipany już bujają pączkami na wietrze, botaniczne coś mi zżarło, ale Exotic Emperor dosłownie na dniach się otworzy i chyba wcześniej przytnę kilka do domu na stół. Zwykle tego nie robię, ale już mnie zmęczyło to przedłużające się ochłodzenie, a w prognozie kolejne jeszcze gorsze ;:130 Nic dziwnego, ze zakwitł grudnik, w końcu przyszła zima, poniewczasie ;:224
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, myślałam, że to już gruntowe szafirki ;:306 Doczytałam, że rosną w donicy.
Przycięłam dziś ostnice. Miałam je wyczesać, ale nie mam na to czasu.
Twoje, też widzę, przycięte i ładnie odbijają.
Ale masz kolorowe ptaki. Czy dobrze widzę, szczygły, dzwońce i trznadel :?:
Birdwatching to ostatnio nasze ulubione zajęcie :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję wszystkim zaglądającym. ;:180

Solidnie popracowałam ogrodzie. Kilkadziesiąt bylin i traw zmieniło miejsce. ;:173 Jeszcze kilka pozycji na liście zmian zostało, ale to już po przymrozkach.

Wzeszła rzodkiewka pod włókniną, ale nawet nie odkrywam, od poniedziałku znowu zimno.

Ewo miło Cię gościć. ;:196 Pierwsze irysy żyłkowane i krokusy kochamy jako zwiastuny wiosny.
Wysiewów w tym roku mało, Majesty, tytoń, parę werben Rigida, szałwia jednoroczna i cztery siewki rudbeki Cherry Brandy z trzech prób. ;:223 Pomidory jak co roku też posiane.
Karmnik schowany, więc będzie mniej okazji do fotografowania ptaków.

Ewelinko dziękuję. ;:196 Grudnik mnie zadziwia, kwitnie po raz trzeci od listopada. :shock:
Zimą nie okrywam roślin, ale teraz żal mi, bo już tyle bylin ruszyło z wegetacją. W poniedziałek powtórka z rozrywki, znowu doniczki i włóknina będą w użyciu.
Dzieciaki tęsknią za dziadkami, a dziadkowie jeszcze bardziej. ;:108 Sąsiadka z niemowlakiem jeździ do mamy i przez okno pokazuje wnusia. Z moimi się tak nie da, przez telefon słyszałam prośbę, żeby wieźć Karola do babci. Nawet nie z nim rozmawiałam, tylko z synową, ale jakoś się zorientował. ;:167

Aniu Annes 77 ciepło wypłoszyło nas z domów i chyba większość działała na grządkach. :tan Ptaki teraz głównie umilają nam czas śpiewem. Za płotem mam siedem budek lęgowych, przeróżne głosy słyszę.
Już różne pojemniki na siewki wypróbowywałam, ale przeźroczyste o głębokości 7-9 centymetrów najlepiej się sprawdzają. Łatwiej utrzymać wilgoć, a pikować i tak trzeba. Pikuję do małych doniczek, łatwiej wysadzać. Nakupiłam różnych multipalet, ale w tym roku jeszcze z nich nie skorzystałam, też szybko ziemia w nich przesycha. ;:222
Wróciła moda na dalie i coraz więcej ich w ogrodach. Dostałam małe karpy, więc mocno podeschły. Nie chciałam czekać jeszcze miesiąc, więc kilka dalii posadziłam do donic. Na razie cisza, ale mam nadzieję, że się obudzą. ;:65

Iwonko czerwone tulipany to botaniczne Praestans Unicum. Kilka lat temu dostałam trzy pędzone w doniczce, trochę ich przybyło i co roku pierwsze kwitną. ;:215 Przyłożyłam się w tym roku i kupiłam nawóz zalecony przez Grzesia, który ma wątek tulipanowy. Już jedną dawkę moje tulipany dostały, druga po kwitnieniu. Też musze kilka kępek wykopać, zmieniła się koncepcja nasadzeń. ;:173
Ptaki wabią partnerów, więc w zagajniku za płotem jazgot niesamowity. ;:oj

Agnieszko masz dużo tulipanów, będzie festiwal kwiatów. U mnie też najwięcej Exotic Emperor, one wcześnie kwitną, więc po przymrozkach pewnie się otworzą. Większość moich botanicznych też padła łupem gryzoni, dwie odmiany chyba się uchowały, ale one później kwitną.
Kolejne przymrozki nadchodzą, więc znowu sporo roślin ucierpi. Mam nadzieję, że tulipany sobie poradzą. ;:218

Aniu nena08 uwielbiam podglądanie ptaków w karmniku i na okolicznych nieużytkach. Nawet dzięcioł zielony gdzieś gniazduje w pobliżu, ale w tym roku nie udało mi się go sfotografować.
Wykopałam większość szafirków z gruntu i posadziłam w trzech donicach. Opanowanie ich na rabatach, się u mnie nie sprawdziło. Po trzech latach jest ich tak dużo, że kwiaty drobnieją, a wykopywanie, żeby nie uszkadzać innych bylin, nie udaje mi się. ;:223 W donicach łatwo przechować jak przekwitną, potem suszę i ponownie sadzę jesienią, ale tylko duże cebulki.
Też tnę ostnicę, mam ich za dużo na wyczesywanie. Ładnie się zielenią, tylko czekam, żeby młode przyrosty zasłoniły, te przycięte kikuty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”